|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
2.12.2011 14:33:34   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

malenog koji je znao klepnuti moju malenu drže ga daleko od nje, čim ide prema njoj obje tete skaču i preusmjere ga, ako se igraju slučajno u blizinu oni moje dijete il njega preusmjerene na drugi dio prostorije da se igra sa drugim igračkama
Helem cilj postignutim, nadam se da će ovako i osati u suprotnom ima da.... ko zna....


heheh ovako i ostalo, maleni je skroz udaljen od moje kćerke
i neka je hB ne volim agresivnu djecu niti ih želim blizu moje ljepotice
ona je sad odrasla i ja je učim da vrati istom mjerom al ona je i jača od svojih vršnjaka pa se bojim da će ih povrijediti user posted image
helem, ispada nije bilo u vrtiću više, svi sretni



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
2.12.2011 19:10:03   
Selma.A.M
Mom malcu je 4 godine i 10 mjeseci , u zandnje vrijeme sam primjetila da se često iznervira dok se igra sa djecom npr ako mu ne dopuste da kaže kako je on zamislio igru ili ako to u nekom trenutku ne bude po njegovom....
I prije se je znalo dešavati u nekim normalni granicama ali u zadnnje vrijeme se toliko iznervira počne plakati (vrištati) da ostane bez daha,kao da ne može udahnuti zrak u pluća pa ga još veća panika uhvati (što proprati još dužim i glasnijim plačom ) ...
Eh taj histerični plač nam se nije dešavalo dok se ja nisam porodila, ali pored te "male"promjene u ponašanju on je jako pažljiv prema sestrici,trudi se da oko nje pomogne (iako ja to ne zahtjevam od njega) već on kao stariji brat to hoće ..........
Ali mislila sam neka "faza" je u pitanju,novi član, promjena pa i ok,ali probelm su postale i noćne more,ustvari zadnji mjesec dana nas često po noći probudi svojim plačem, i uz to se naravno nervira,bacak po krevetu,kiska,plače dok ga na neki način ne umirimo (a to najčešće bude namještanjem na jastuk i lagano dozivanje) sinoć je npr kroz plač (više jecaj) govorio mama-mama.....Mislim si uskoro će prestati ali ...............

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
24.1.2012 8:35:58   
Halimaa
ja imam problem moj Hamza je od prije nekog vremena počeo da gura djecu, bez obzira na dob. Ne ide u vrtić, nego u igraonice kad odemo ili u parku, i to bez ikakvog razloga priđe i gurne user posted image Još je gore kad su u pitanju manje bebe koje tek što hodaju! Kako mi bude neugodno!! naravno, uvijek reagujem, viknem na njega, kazem "to je ružno", čak ga u zadnje vrijeme pucnem po prstima...Ali zasad ne popravlja! čak mi se čini da to radi uz inat zato što zna da ću se naljutiti! 
Samo da kažem da roditeljima djece koja se udaraju nije nimalo lako ( uglavno, ako su normalni roditelji) - moj Hamza nije to ni od koga naučio, u kući je mirno, i on je uglavnom miran, premda malo razmažen.
Kad će ovo prestati? da barem poznajem nekog dječijeg psihologa da mi onako "interno" dadne savjet kako reagovati !.


< Poruku je uredio Halimaa -- 24.1.2012 8:37:26 >

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
14.2.2012 15:13:52   
Halimaa
evo da i ja priložim svoje iskustvo sa ispadom bijesa od današnjeg dana ( a imamo ih poprilično): morala sam u supermarket i htjela da spremim malog (2i po god.), njemu se nije išlo, što mi je jasno stavio do znanja plačem i opiranjem da se obuče, kad sam nekako izašla ( cijelo vrijeme plače i kmezi) neće da napravi koraka, ja ga uzmem nositi, on se počne izvijati, pa kako je stvarno jak, oslobodi se i otrči pred ulaz. Onda ja uspijem nekako, malo ga vukući malo noseći ( cijelo vrijeme plače i opire se), dovučem do piljare, tamo se prostre na prljavi pod i ležeći plače...Tako dok nisam obavila kupovinu, onda nije htio ustati, pa ga vuci da ustane...Ma horror pravi user posted image user posted image Kad sam dosla kuci ( piljara je 10 m udaljena od zgrade) toliko sam bila iživcirana da sam ga prutićem istukla po golim nogama. Zatim smo sat vremena šutili. user posted image Naravno da mi je krivo sto sam ga istukla, ali eto kako reagovati na te ispade kad zaista riječi i obećanja ne pomažu?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
14.2.2012 22:59:58   
Rabi
IZVORNA PORUKA: Halimaa

ja imam problem moj Hamza je od prije nekog vremena počeo da gura djecu, bez obzira na dob. Ne ide u vrtić, nego u igraonice kad odemo ili u parku, i to bez ikakvog razloga priđe i gurne user posted image Još je gore kad su u pitanju manje bebe koje tek što hodaju! Kako mi bude neugodno!! naravno, uvijek reagujem, viknem na njega, kazem "to je ružno", čak ga u zadnje vrijeme pucnem po prstima...Ali zasad ne popravlja! čak mi se čini da to radi uz inat zato što zna da ću se naljutiti! 
Samo da kažem da roditeljima djece koja se udaraju nije nimalo lako ( uglavno, ako su normalni roditelji) - moj Hamza nije to ni od koga naučio, u kući je mirno, i on je uglavnom miran, premda malo razmažen.
Kad će ovo prestati? da barem poznajem nekog dječijeg psihologa da mi onako "interno" dadne savjet kako reagovati !.



ad bi ovako nesto uradio u parku ili igraonici, ja bih probala odmah iz istih stopa odlazak kuci! Pricala da to ne valja, ruzila i bila ljuta na njegovo ponasanje! Jer to ne valja. I tacka!
Odvela/odvukla, kako god,  bih ga kuci!
Mozda da ovako probas, ako mu je to bas navikauser posted image  Ili ako nije, mislim ako to stalno ne radi...pa Boze moj djeca se poguraju, nije to toliko strasnouser posted image  Osim ako mu to nije neka navikauser posted image  Probaj ga kazniti na ovaj nacin, ne bil' shvatio da to sto radi nije ok!
Oni znaju izvuci zivac, samo takouser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
17.8.2012 11:30:49   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Čitamove vaše postove, i iskustva i pravo me je strah, kako bih se ponašala u ovakvim situacijama.
Dijete se valja po podu ...baca stvari ... udara glavom ... user posted image user posted image user posted image

Ovako -
mi smo imali fazu štupanja i ujedanja, negdje oko godine i pol .
Prvo smo to pripisivali "waooo naše dijete od srće nas ugrize" da bi taj ugriz bio toliko jak, da bi izazvao ili modricu, ili puštanje krvi . Užas.
Onda je krenulo čupanje mamu za kosu.

Od momenta kada nismo više mogli da trpimo bolove, jer više nije to bilo samo "stanje sreće", jer je ona stalno bivala "sretna", već stanje koje se nije moglo tolerisati, ejr se prenosilo i na druge ljude i djecu. počeli smo "uzvratnom motodom".

Ti nama-mi tebi.

Njen ugriz, je kao reakcija naša, pružala njoj ugriz.
Njeno čupanje moje kose, davalo joj je čupanje njene kose...
Njeno bacanje novina sa stola, zahtijevalo je odlazak u nenu sobu, i bacanje na pod njene omiljene igračke ...
I uvijek, ali uvijek poslije određenog "događaja" sliijedio je razgovor na datu temu sa njom. Ali obavezno koristeći rečenice njoj razumljive, i ozbiljan izgled vašeg lica, i strogost u tonu glasa.

Nemojete misliti da dijete ne razumije vaš jezik, itekako zna. Kada pet puta ponovite iste rečenice, kao reakcija na njihovo nedolično ponašanje, rezultirat će njihovim odgovorom i narednim postupkom koji nam daje upute, kako dalje.

Pokušajte, ništa vas ne košta.




i ja se moram javit na ovu temu...naime ,imam jako energicnu bebu:)...ima godinu dana i dvije sedmice al ne bi rekla da je agresivan,vise energican...al on isto tako poceo ujedati i hB svojim NE I ljutitom facom smo uspjeli da to iskorijenimo....nekad grize kad je pospan il kad se igramo,kad ja dozvolim al cim predje granice odma prepozna moje NE....i dobro nam ide...medjutim prije par sedmica poceo je da udara...i to jakooooo......zasad sam uspjela da to udaranje predje u mazenje...on kad krene udarat ja mu kazem pomilki i pokazem mu i on to uradii...ali nisam uspjela jos to iskorijenit......drugu djecu ne udara.....al sveki,svekra.moje ,nas...DA....i to mi se ne svidja nikako........nekad kad ga ruzim kao krene sebe user posted image ne mogu to gledat,tako mi bude zao......ne znam jel to faza al ja pokusavam na sve nacine da ove stvari iskorijenim..ne zelim da bude dijete koje ce tako reagirat na stvari il na drugu djecu......i da, isto radim ovako..on meni-ja njemu....i to pali....onda on zacudjeno gleeda..kao sta bi.........smatram da sa djecom treba radit i JASNO im dati do znanja sta valja a asta ne...a ne smijat se na njihove "slatke " nestasluke.

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 381
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Idi na:








Anketa

jel koristi te cesto uz razgovor


bolan,bona, ba, bre, more i ostalo

da bas mi je uzrecica (74%)

ne (26%)


Broj svih glasova: 103

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *