|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  114 115 [116] 117 118   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko ste se udebljale?
14.9.2013 18:22:48   
bamblbi
22+4 na nuli user posted image



16.03.2008 Mamina sreća
14.05.2013 user posted image

_____________________________

16.03.2008 T
20.01.2014 H

(odgovor članu jaculi)
Neposredna veza do poruke: 2876
   RE: Koliko ste se udebljale?
15.9.2013 22:49:59   
Tackica.
Kako me je strah samo debljanja :(..cijeli zivot imam problem sa skidanjem viska kilograma.... Sad imam 70kg a visoka sam 170cm. Tek sam 6/7 sedmica i plasim se da se ne udebljam jer vec imam najmanje 10 viska. Zanima me da li smijem voziti kucni bicikl u trudnoci :(

(odgovor članu bamblbi)
Neposredna veza do poruke: 2877
   RE: Koliko ste se udebljale?
15.9.2013 23:27:16   
shej
Joj to ti ne bih znala reci, znam da preporucuju blago vjezbanje, ali samo ukoliko si i prije trudnoce bila aktivna, a poceti u trudnoci nikako, ja sam danas usla u 21 sedmicu - na + 3kg

(odgovor članu Tackica.)
Neposredna veza do poruke: 2878
   RE: Koliko ste se udebljale?
16.9.2013 20:52:22   
emef
Eh drage moje, da se i ja malo ukljucim u ovu bolnu temu user posted image Ja sam danas usla u 6.mjesec (22 +4) Cio zivot imam problema sa viskom kg. Na visini od 173cm kad sam se udala imala sam 76 kg otprilike. Nazalost tokom godinu dana braka sam nabacila nekih 4 il 5 kg. Najveci razlog tome je, sto sam prvi mjesec ostala trudna, imala spontani, hormoni mi se poremetili, posle sam svaki mjesec iscekivala narednu trudnocu i onda sam samu sebe ubijedila da ne smijem ganjati dijete, nakon svega sto sam prosla. E sad kad sam ostala trudna, ne znam jel bilo 80, 81kg. Povracala sam svaki dan do 19. sedmice. Al nisam smrsala, nego sam do tada nabacila 2 il 3 kg. A povracala sam po cio dan. Cak nisam mogla ni da jedem ni da pijem jedno vrijeme. Evo sad kako sam pocela jesti, dosla sam do 87 kg. Bojim se koliko cu imati do kraja user posted image Al s druge strane, koliko sam povracala i koliko mi se stvari zgadilo, sad mi ne pada na pamet da budem na dijeti.

(odgovor članu shej)
Neposredna veza do poruke: 2879
   RE: Koliko ste se udebljale?
17.9.2013 7:38:26   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: emef

Eh drage moje, da se i ja malo ukljucim u ovu bolnu temu user posted image Ja sam danas usla u 6.mjesec (22 +4) Cio zivot imam problema sa viskom kg. Na visini od 173cm kad sam se udala imala sam 76 kg otprilike. Nazalost tokom godinu dana braka sam nabacila nekih 4 il 5 kg. Najveci razlog tome je, sto sam prvi mjesec ostala trudna, imala spontani, hormoni mi se poremetili, posle sam svaki mjesec iscekivala narednu trudnocu i onda sam samu sebe ubijedila da ne smijem ganjati dijete, nakon svega sto sam prosla. E sad kad sam ostala trudna, ne znam jel bilo 80, 81kg. Povracala sam svaki dan do 19. sedmice. Al nisam smrsala, nego sam do tada nabacila 2 il 3 kg. A povracala sam po cio dan. Cak nisam mogla ni da jedem ni da pijem jedno vrijeme. Evo sad kako sam pocela jesti, dosla sam do 87 kg. Bojim se koliko cu imati do kraja user posted image Al s druge strane, koliko sam povracala i koliko mi se stvari zgadilo, sad mi ne pada na pamet da budem na dijeti.

Ja sam iste visine I kao djevojka sam imala 70-72kg s tim da imam sire kukove I jaca bedra pa se te kg na meni nisu primjecivale...udala se sa 75kg. Sa 80kg zatrudnila sa prvom curicom. I dogurala na 97kg na dan poroda. Iz bolnice izasla sa 85kg to drzala 9mj I nakon 9mj uz dojenje I pravilnu prehranu smrsam na 73, 8kg....sad opet zatrudnila sa 74-75kg I nabrala 12kg a sutra aBd ulazim u osmi mj.

Uglavnom ne drzim dijete u trudnoci jedem sta mi je cejf I kad mi je cejf jer imam bas dobar apetit u trudnoci a mimo trudnoce lakse mrsam I lako vratim kilazu tako da se ne sekiram....

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 2880
   RE: Koliko ste se udebljale?
17.9.2013 12:30:15   
ena0002
Evo da utjesim ove mrsavice user posted image user posted image user posted image ....38-a sedmica a u + 22 ili 23 kg.....isto kao i Bebica jedem sta mi se jede i kad mi se jede.....vala ne pada mi na pamet u trudnoci da se suzdrzavam od bilo cega....pa aBd kad sve hairli prodje imacu vremena mrsati user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 2881
   RE: Koliko ste se udebljale?
17.9.2013 13:47:25   
emef
I ja isto razmisljam da ne zelim biti na dijeti tokom trudnoce. Pokusavam maksimalno da jedem voca i povrca. Sreca, slatko mi se uopste ne trazi, za divno cudouser posted image Nocu ne ustajem da jedem. Ja inace imam problem sa stomakom, tu mi se lijepi sve, nemam ni izrazene kukove nit butine...zato mi svako govori da sam sad krupna, al Boze moj, sta cu. Kako je tako je.
Bebice to kod tebe super spada, da Bog da da i kod mene tako bude user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 2882
   RE: Koliko ste se udebljale?
10.10.2013 11:20:04   
grozđe
29.sedmica + 11kg....

Od prosle kontrole ( mjesec dana) samo 800grama user posted image user posted image ...nisam imala apetita nekog ovaj mjesec, a prosli put 4kg.... zavisi kako organizam trazi hranu....

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 2883
   RE: Koliko ste se udebljale?
11.10.2013 22:52:49   
minchis
mi smo evo 5.mjesec i dobili 5 kg, polako guramoo po kilicu svaki mjesec... nisam povracala nikako, jedem kad i sta mi se trazi, ali dijete mi skromno neko, mala mamina dusa, ne trazi puno, skoro isto kao i prije trudnoce user posted image

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2884
   RE: Koliko ste se udebljale?
11.10.2013 23:09:59   
ada_
ma zene drage uzivajte u trudnoci pustite kile,ja sam u trudnocu usla sa 15kg viska u trudnoci dobila jos 20kg,znaci otisla da se porodim sa 96kg na visinu od 168cm a uopste nisam izgledala tako ogromno znaju zene stavljala sam sliku user posted image

< Poruku je uredio ada_ -- 11.10.2013 23:10:25 >


_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 2885
   RE: Koliko ste se udebljale?
18.10.2013 19:08:46   
Elaa
Evo i ja da vam se pridruzim,u 21/22 sam sedmici trudnoce,zatrudnila sam sa 59kg, sada imam 66kg. juce sam bila na kontroli i nije bas sjajno bilo na vagi user posted image , za 5 sedmica sam se udebljala 4kg, doktorica i babica su mi rekle da malo pripazim na ishranu mada ja raznovrsno jedem al na poslu do 3 sata ja 4 puta jedem malo mazalice, pite, fast food i naravno dosta voca, sta cu ja kad sam non stop gladna user posted image , al od danas sam pocela opet zitarice od kojih za pola sata budem gladna kao da nista nisam jela. Malo cu paziti, nesto cu sebi morati skontati da se ipak ne udebljam previse. Mada se na meni nista ne vidi puno.

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 2886
   RE: Koliko ste se udebljale?
20.10.2013 11:05:40   
emef
Drage moje, evo da vam javim moje iskustvo od jucerasnjeg pregleda. Meni se smucilo ici mojoj doktorici. Isprepada me zivu. Odem joj pod stresom a jos gora se vratim od nje. Juce mi mjeri pritisak 120/90 prvo me to napala, to nije normalno, to je za zenu pred porodjaj normalno. Stanem na vagu, 2.700 kg dobila, kaze...moras li jesti sve sto ti se ponudi, prestani jesti...dobila za 3 mjeseca 7.700 kg...i imam malo bjelancevine u mokraci...tj. imala sam na proslim nalazima. Ona je mene napala...kaze, iduci mjesec cu te u bolnicu poslati ako ovako nastavis...dobit ces preenklampsiju. Ja sam sad u 27. sedmici i ukupno sam do sada dobila 9 kg...hoce zena na mjesec da me posaljeuser posted image
Ja stvarno neznam sta ona hoce, osjecam se dobro, hvala Bogu, beba mi napreduje, imam dovoljno plodove vode...sve je u redu, al njoj nista ne stima i samo me dovede u situaciju da se jos vise uplasim i time sebi pogorsavam.

(odgovor članu Elaa)
Neposredna veza do poruke: 2887
   RE: Koliko ste se udebljale?
20.10.2013 11:17:24   
Bebica11
Emef ko ti je dr?

Ja cijelu T imam malo bjelancevina u urinu al leukociti niski I nema upale. Jedina nisam jos pancicev caj pila hBuser posted image

Pritisak ti je ok. Moj se na pregledima penje I do 135 a kuci je nizak. A kilaza je ok. Evo ja 36.sedmica skoro pa plus 15kg a u tvojim sedmicama je bilo mozda I plus 11. Mene isto dr vazda ruze za kile al mene to ne sekira. Sa N sam dobila 17kg I skinula sve cak I vise nakon porodauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 2888
   RE: Koliko ste se udebljale?
20.10.2013 12:03:41   
emef

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Emef ko ti je dr?

Ja cijelu T imam malo bjelancevina u urinu al leukociti niski I nema upale. Jedina nisam jos pancicev caj pila hBuser posted image

Pritisak ti je ok. Moj se na pregledima penje I do 135 a kuci je nizak. A kilaza je ok. Evo ja 36.sedmica skoro pa plus 15kg a u tvojim sedmicama je bilo mozda I plus 11. Mene isto dr vazda ruze za kile al mene to ne sekira. Sa N sam dobila 17kg I skinula sve cak I vise nakon porodauser posted image




Kod doktorice u Tuzli sam ja...ma zena me toliko isprepadala, da sam tek nakon pregleda mislila da ce mi pritisak skociti. Nekad kazem, bolje i ne ici im, nit slusati sta govore....al najgore, kakva je, dat ce mi uputnicu u bolnicu pa sta cu onda.
Od juce bukvalno gladujem, jedem corbice i supice i posle sam opet gladna....al eto, povest cu malo racuna o tome, al stvarno mi nije jasno, kako onoliko moze uspaniciti nit ja mogu da vjerujem da je to bas toliko opasno nesto....a napravila je od mene, kao da meni uopste nije stalo do ovog djeteta i da mi je sve ostalo vaznije....
Ma i sestra mi je u trudnoci dobila 22 kg cini mi se. Jos iz pocetka nije ni dobijala na kilazi, dva puta vadila nalaze u trudnoci i kad god je dobila po 3 il 4 kg il nekad manje nekad vise, rekli su joj da se ne brine, trudna je...samo da povede racuna sta jede i to je to. Nikad je vaginalno u trudnoci nisu pregledali, nikad cula nije za skracen grlic nit bjelancevinu u mokraci a sve hvala Allahu dobro proslo i rodila zdravu curicu.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 2889
   RE: Koliko ste se udebljale?
20.10.2013 12:22:24   
Bebica11
Garant je bila nervozna pa si naletila. Preeklampsija je ozbiljna dijagnoza da bi te bezveze strasila s tim. Haj da si joj dosla sa pritiskom 150 I sl. A I taj urin ako nije ok dala bi ti terapiju. 2, 5kg u tvojimsedmicama meni nije strasno. I ja se najvise u tom razdoblju debljam. Mene je moja dr stavila na dijetu u osmom mj da ne jedem zivotinjske masnoce zbog pritiska koji je bio na granici. Ne moras bas corbe jesti samo. Jedi sve samo nemoj masno I pripazi slatko. I NE SEKIRAJ SEuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 2890
   RE: Koliko ste se udebljale?
20.10.2013 15:10:05   
emef
Hvala ti bebice11 na rijecima. I ja sam shvatila da je ne trebam bas previse za ozbiljno shvatati. Od juce sam stalno gladna user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 2891
   RE: Koliko ste se udebljale?
21.10.2013 16:54:08   
bamblbi
Emef draga nemoj da se sikiraš, pusti ti Blitvićku nego promjeni doktoricu,
dosta hvale dr Enidu u Plavoj poliklinici nazoveš i zakažeš pregled,
a ne da te ova traumira, jedi što ti se jede, a nju pusti neka priča šta hoće




16.03.2008 Mamina sreća
14.05.2013 user posted image


_____________________________

16.03.2008 T
20.01.2014 H

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 2892
   RE: Koliko ste se udebljale?
21.10.2013 17:19:40   
emef

IZVORNA PORUKA: bamblbi

Emef draga nemoj da se sikiraš, pusti ti Blitvićku nego promjeni doktoricu,
dosta hvale dr Enidu u Plavoj poliklinici nazoveš i zakažeš pregled,
a ne da te ova traumira, jedi što ti se jede, a nju pusti neka priča šta hoće




16.03.2008 Mamina sreća
14.05.2013 user posted image




Hvala ti mila moja na savjetu...i ja razmisljam o promjeni. Al sve mi nesto beze, kontam, tolikim zenama ona dobra, meni nevalja...al svakako se selim pa cu morati kod drugog doktora, a ona me vjerovatno nikad vise nece vidjeti.

(odgovor članu bamblbi)
Neposredna veza do poruke: 2893
   RE: Koliko ste se udebljale?
22.10.2013 11:10:38   
BebeLina
Bože dragi, kad god vas čitam nasekiram se user posted image Ja uvijek mimo svijeta :)

Ja sam tek u 7 sedmici trudnoce, ali mi se stomacic itekako vidi. Eh sad, da li je to ostalo od prosle trudnoce (imala sam spontani, pa zatrudnila samo 2 mjeseca poslije) ili sam tako gradjena nemam pojma. Uglavnom, inace nemam stomak, bas sam ravna. Kad sam prvi put bila trudna čitala sam na internetu "vas stomak ce biti vidljiv tek za 2, 3 sedmice" a ja vec uveliko u trudnickoj odjeci :)

Inace imam 64 kile. Jucer sam se vagala (nije bas pouzdana vaga, al eto svi kazu da je njima tacno pokazala) i pokazala je 69 kg... user posted image

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 2894
   RE: Koliko ste se udebljale?
22.10.2013 11:18:06   
idana1812

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Bože dragi, kad god vas čitam nasekiram se user posted image Ja uvijek mimo svijeta :)

Ja sam tek u 7 sedmici trudnoce, ali mi se stomacic itekako vidi. Eh sad, da li je to ostalo od prosle trudnoce (imala sam spontani, pa zatrudnila samo 2 mjeseca poslije) ili sam tako gradjena nemam pojma. Uglavnom, inace nemam stomak, bas sam ravna. Kad sam prvi put bila trudna čitala sam na internetu "vas stomak ce biti vidljiv tek za 2, 3 sedmice" a ja vec uveliko u trudnickoj odjeci :)

Inace imam 64 kile. Jucer sam se vagala (nije bas pouzdana vaga, al eto svi kazu da je njima tacno pokazala) i pokazala je 69 kg... user posted image


Ne sikiraj se bezveze. Svaka trudnica i trudnoca je za sebe i mozes ti porediti, ali u principu tu imas velike razlike. Tvoja situacija je drugacija od vecine ovdje. Da te utjesim, trudna sam s drugom bebom i stomak mi se vec ukazao u 8. ili 9. sedmici, trudnicke hlace nosim od 14. tako da ima nas jos...Uzivaj u trudnoci i ne sikiraj se bezveze. Isto sto se i udebljas uz malo truda ce i otici..

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 2895
   RE: Koliko ste se udebljale?
22.10.2013 11:23:42   
BebeLina
user posted image user posted image user posted image

Hvala ti na utjesnim rijecima :) Javljacu se ja opet, ako budem mogla sjesti za racunar, hahaha :) Ljubim te i zelim ti ugodnu trudnocu :*

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 2896
   RE: Koliko ste se udebljale?
22.10.2013 11:31:33   
idana1812

IZVORNA PORUKA: BebeLina

user posted image user posted image user posted image

Hvala ti na utjesnim rijecima :) Javljacu se ja opet, ako budem mogla sjesti za racunar, hahaha :) Ljubim te i zelim ti ugodnu trudnocu :*


Samo se uzalud ne sikiraj, nece pomoci ni tebi ni bebi :)

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 2897
   RE: Koliko ste se udebljale?
23.10.2013 0:21:32   
Thana85
35 sedmica +15 kila user posted image

_____________________________

mamina ljubav ~~~22.11.2013~~~
mamina sreća,a ista ljubav ~~17.02.2019~~

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 2898
   RE: koliko ste se udebljale?
23.10.2013 10:14:54   
niki83

IZVORNA PORUKA: niki83

sad do 26 sedmice ja sam uspjela dobiti skoro 9kg...dobro ili ne?? pojma nemam, nadam se samo da necu preci onih 14 kg za koje kazu da je optimum...


Nasla sam se user posted image iz prve T user posted image
Sad sam skoro u 22 sedmici, a u +8kg user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 2899
   RE: koliko ste se udebljale?
23.10.2013 10:39:51   
Hannica

IZVORNA PORUKA: niki83


IZVORNA PORUKA: niki83

sad do 26 sedmice ja sam uspjela dobiti skoro 9kg...dobro ili ne?? pojma nemam, nadam se samo da necu preci onih 14 kg za koje kazu da je optimum...


Nasla sam se user posted image iz prve T user posted image
Sad sam skoro u 22 sedmici, a u +8kg user posted image

Super,nije to puno.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 2900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  114 115 [116] 117 118   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  114 115 [116] 117 118   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

video sadrzaji
amaniamanic

Da li mi neko moze reci sta je sa vecinom video sadrzaja na nasoj Ringeraji -nema ih kao uklonjen je sadrzaj...

odgovorite mi (98%)

odgovorite mi (2%)


Broj svih glasova: 42

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *