|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko ste se udebljale?
22.1.2008 11:26:12   
Sanida
eh,drage moje,ja sam u toku trudnoće dobila 36 kg.sa 64 na 100kg.Užas,nikada nisam jela po noći,ali sam bila puna vode.15 kg sam skinula odmah na porodu,a beba je bila teska 3700kg.evo još uvijek se borim sa kilogramima,imam istu kilažu kao pred trudnoću,ali ni približno ne izgledam isto,stomak veći,guza...ali sve je to ništa!BITNO JE DA SU BEBE ZDRAVE(i mi naravno),a vanjski izgled je prolazan...user posted image pusa svimaaa

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: koliko ste se udebljale?
22.1.2008 13:40:31   
Anoniman
vec sam se bila zabrinula al vidim da vas ima jos par user posted image koje ste slicne meni... naime u 13. sedmici sam, a mozda da sam dobila pola kg, a jedem normalno koliko mogu (malo me mucnine jos sprjecavaju da jedem sta hocu, al valjda ce i to ubrzo proci) user posted image user posted image

(odgovor članu Sanida)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: koliko ste se udebljale?
23.1.2008 11:05:58   
Nadi
Udebljala sam se 14 kg. Sad imam 59, još 4 kg pa sam stara. Mada mi može sva garderoba kao i prije trudnoće.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: koliko ste se udebljale?
23.1.2008 11:47:23   
Hannah
Ja sam se bila zabrinula jer sam u prva četiri mjeseca dobila oko 2 kg, pa sam počela mesti hranu tako da sam sada sve nadoknadila. 24 sedmice, +7 kg

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: koliko ste se udebljale?
23.1.2008 12:07:16   
hanabanana
Nemaš razloga za brigu, ja sam u prvih 16 sedmica smršala 4 kg upravo radi tih mučnina. Sve je to ok.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: koliko ste se udebljale?
23.1.2008 15:37:59   
mišur
Sad sam u 32. sedmici i dobila sam 8kg...
Ali imamo mi još do krajauser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: koliko ste se udebljale?
23.1.2008 15:50:33   
M kao Mama
Drage moje drugarice, čitam vaše postove i već danima razmišljam da li se da se javim vezano za ovu temu. Kada vidi moliko ste se vi udebljale, pa vi ste prave sretnice. Da se razumijemo ja nikada nisam bila mršavica, uvijek sam imala probelam sa kilograma, tako sam tada mislila, jer ovo što mi se sada dešava to su problemi. Prije udaje i prije trudnoće nosila sam kon. broj hlaća 40 najviše 42, a gornji dio sam mogla kupovati na dječijem odjelu, što sam često i radila. U trudnoći sam se udebljala 30 kg, do šestog mjeseca sam dobila nekih 5 i pol kilograma, da bi ondah naprosto buknula. Oticala sam nenormalno, žalila se ljekarima, da bi mi oni rekli da ima neku upalu. NAkon poroda otok nije spao, kilogrami još manje, i dana 11 mjeseci nakon poroda hodam po doktorima i pokušavam naći ključ problema, jer ovo kako ja sada izgeldam zaista jeste problem. Da vam kažem da na vagu ne smijem stati, imam ogledalo i ono mi sve govori. Međutim, zaboravi sam napisati da sam 47 dan pio porodu dobila napad bubrega, kamen i pijesak mi se pokrenuli, to sam izbacila i od tada to sam još dva puta doživjela. Drage moje, čuvajte se i toplite, mada sam se ja uvijek toplila, ali to me snašlo. Porod i trudovi su mila majka prema bolovima kada se dobije napad bubrega.
Eto ja vam svašta napisah, ako neka od vas zna iima nekoga ko ime problema kao i ja neka mi se javi,

pozdrav od mame alme

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: koliko ste se udebljale?
23.1.2008 20:33:52   
Adana
E pa drage moje forumasice, ja sam inace debeljuca (nista prestrasno), ali jako lako se debljam a Boga mi volim i da jedem...mmmmmm.... U trudnocu sam usla sa nekih 82-83 kg, a sada, u 15-16 sedmici imam 84-85 kg. Tako da sam se kao udebljala nekih 2 kg. Sto bi bilo jos i dobro, ako vaga ne laze. user posted image  Nadam se da necu dodtici trocifren broj do poroda... Bila bih prava buhtlica! user posted image
Pozdrav i pusa svima...i samo neka su bebiji zdravi, pa ce biti i mame... Cuvajte se!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: koliko ste se udebljale?
23.1.2008 22:29:54   
kana
ma sve u svemu najbitnije je da je beba OK a kasnije cemo skidati kile user posted image hajja

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: koliko ste se udebljale?
24.1.2008 20:19:56   
sanella31
Veliki pozdrav evo vam jos jedne nove user posted image
Ja sam u 20toj sedmici i dobila sam 3,5-4kg valjda je to okuser posted image

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: koliko ste se udebljale?
25.1.2008 13:34:14   
bebano
Uh Sanella31 sada si me utjesila. Ja sam danas usla u 22 sedmicu i nekako se gledam, stomak mi uopste nije veliki. Udebljala sam se svega 4-5 kg pa pomislih jeli to ok, da nedaj boze nesto nije u redu. Ali izgleda da je sve od osobe do osobe. Ja sam i prije trudnoce bila vitka (imala sam 57 kg), tako da je mozda to to..

(odgovor članu sanella31)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: koliko ste se udebljale?
25.1.2008 14:27:56   
Suzana
Cao cure,
 
Ja sam u gazim 20. sedmicu, a udebljala sam se 7 kg. Medjutim, ja nosim blizance user posted image user posted image , i cini mi se da je to za sada OK, jer imam osjecaj da je sve otislo u stomak.
 
Pa vidjecemo kako ce napredovati. Neka su bebice OK, to mi je najbitnije.
 
Lijep pozdrav!

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: koliko ste se udebljale?
25.1.2008 15:03:24   
Visnja RR
U pocetku sam dobijala vrlo malo na kilazi...pa sam u 20-u sedmicu usla sa 5 kg vise al evo sad u 29-oj imam 11 kg vise od pocetne kilaze... Doktorica kaze da je to OK , a kad se uzme u obzir da ja treba uglavnom da mirujem pravo je cudo da nisam dobila jos kilograma... A jedem isto kao prije... I ne odricem se nicega... smazem ja i cevape i pitu i picu i neki slastan kremasti kolac... user posted image  ... naravno u svemu tome ne treba pretjerivati...al je bar meni glupo odricanje... ono sto ne jedem jer inace ne volim a i nepotrebno je su grickalice u vidu cipsa, smokija, kikirikija.. ili gazirani napitci... trudim se da pijem vise vode...i pijem bistre sokove ili one koje sama iscjedim.. i to je to...
Nije dobro da se dobije previse kilograma isto kao sto nije dobro da se dobije manje ... kazu od 12 do 16 je idelano ali iako se dobije koji kg viska nije strasno... sve ce to sletjeti ( ili bar sve)... user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: koliko ste se udebljale?
12.2.2008 15:38:15   
sanelicaaa
20 sedmica - 3 kg

Inace,jedem sve,nisam se nicega odrekla i jedam kad god osjetim glad user posted image spas mi je sto se dosta krecem,radim vjezbe za trudnice i pijem punoooo vode user posted image

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: koliko ste se udebljale?
12.2.2008 19:44:56   
kana
ukupno 15 kg a samo sad u 9-tom 4 kguser posted image sta bi..

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: koliko ste se udebljale?
13.2.2008 10:38:49   
Lulu_08
Ja sam u prva dva mjeseca (dok jos nisam ni znala da sam trudna!) udebljala se 4 kile! Doktorica i ja smo to protumacile kao hormonalnu promjenu- kile se nisu primjetile okom (i dalje sam istu odjecu nosila) nego su samo eto- bile prisutne hehe. Sada sam u 29oj sedmici i do sada sam se udebljala oko 10 kila. Normalno jedem, jedina razlika je u tome da unosim vise voca nego prije (strah od gripe i virusa pa se borim sa vitaminima hehe) a moja stara bolna tacka COKOLADA je definitivno presudna u debljanju!!! :)

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: koliko ste se udebljale?
13.2.2008 14:59:44   
lida
29 sedmica 6kg.Beba 1041g

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: koliko ste se udebljale?
14.2.2008 8:45:38   
Anoniman
16 sedmica - 2 kg, s tim da sam u pocetku zbog mucnina izgubila 1 kg, pa sam sad nadoknadila... znaci ukupno 3 kg ako se tako moze reci :)

(odgovor članu lida)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: koliko ste se udebljale?
14.2.2008 9:16:15   
senka27
Ja sam u prva dva mjeseca (dok jos nisam ni znala da sam trudna!) udebljala se 4 kile! Doktorica i ja smo to protumacile kao hormonalnu promjenu- kile se nisu primjetile okom (i dalje sam istu odjecu nosila) nego su samo eto- bile prisutne hehe. Sada sam u 29oj sedmici i do sada sam se udebljala oko 10 kila. Normalno jedem, jedina razlika je u tome da unosim vise voca nego prije (strah od gripe i virusa pa se borim sa vitaminima hehe) a moja stara bolna tacka COKOLADA je definitivno presudna u debljanju!!! :) [/quote]


ISTA SITUACIJA SAMO STO SAM SADA U 11 SEDMICI A UDEBLJALA SE 5 KG...NE PRIMIJETI SE PUNO I ISTO JEDEM SAMO MALO VISE VOCA
DOBRO JE NISAM JEDINA (STIM STO SAM PRESTALA I PUSIT PA VALJDA I ZBOG TOGA).

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: koliko ste se udebljale?
14.2.2008 16:05:09   
haidy
Ja sam sad usla u 7 mjesec, ali se od pocetka konstantno debljam. Ranije sam se i vise cuvala, pazila sta jedem, a nije mi se toliko hrana trazila. Ali sad sam non stop gladna, slatkisi mi se stalno jedu. Hranim se ja zdravo, jedem voce, povrce i sve sto treba, ali pored toga jedem sve sto mi dusa zaiska.user posted image
Srecom da bar ne ustajem po noci da jedem.
Tako da se bas plasim sta ce biti u naredna tri mjeseca, jer se kaze da se tad najvise deblja, a ja sam vec ogromna. Nikako ne mogu da ubedim sebe da se malo pripazim jer kad mi nesto na um padne da jedem, zaboravim kilograme.user posted image


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: koliko ste se udebljale?
14.2.2008 16:28:54   
Ivona
Sutra ulazim u 25 sedmicu user posted image -dobila sam 4.5 kg.
Zadovoljna sam!user posted image

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: koliko ste se udebljale?
14.2.2008 17:18:08   
M kao Mama
haidy kada smo već kod debljanja napravili ti hurmašice

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: koliko ste se udebljale?
14.2.2008 17:18:27   
M kao Mama
da popraviš kilažu

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: koliko ste se udebljale?
15.2.2008 8:16:18   
Cvrle
Ja sam u 26. sedmici, dobila sam od početka 8,5 kg, taman kako tabela kaze da treba. S tim sto mi samo stomak raste, ne lijepi se nigdje sa strane, pa sam pravo zadovoljna. Inace pazim sta jedem (kvalitet a ne kvantitetž=kolicina) jer beba nista nema od masne pite i torte pune secera i margarina. To se samo lijepi za butine i zadnjicu. Imaju i jako slatke, zdrave alternative user posted image  Jeste malo veci trud oko pripreme, ali se za bebu sve isplati.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: koliko ste se udebljale?
15.2.2008 8:55:19   
Ivona
Cvrle,gdje mozemo pogledati tu tabelu?
Meni je dr. rekao da je moja kilaza za sada super,ali bih voljela vidjeti sta kazu standardi.user posted image

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *