|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 13:42:35   
Anoniman
Eh,evo sva drhtim dok ovo pišem...........Ne znam dal je ovo i za ovu temu al evo..... Kad sam bila kod mame jučer primjetila sam da ona nešto nije raspoložena .Pitala sam je šta joj je kaže umornauser posted image Ostali  snaha,brat i djeca svi su bili ok.Tata je isto bio nešto čudan ,al rekoh ko će ga znati vjerovatno je umoran i on.
Jutros me mama zove i kaže znaš šta mi je bilo: Brat od mog brata bio vani s mamom mu i sekom i valjda  snaha otišla nešto raditi a oni ostali u avliji sami(seka ima 5 god a brato 2,5).Maleni počeo plakati i rekoo neno ujela me zmija,Mama jedva od straha izašla i seku pitala gdje je bila jel vidjela jer na njemu nije ništa bilo,vjerovatno ga osa ujela al od kuda mu to zmija???Kaže dijete za ruku, nego hvala Bogu nije!!!!
Mama je povukla curicu malo za ruku,i rekla:Reci gdje si bila , jesi li šta vidjela? Međutim sad je tu nastao problem?
Snaha se stvorila tu i rekla mami što curici udaraš šamaruser posted image da bi mamu i curicu gurnula u stranu i one obe pale na stepeniceuser posted image Poslije je mama u kucu kad su ušli pitala snahu dal je ona normalnauser posted image Kaže kako ću biti normalna s kim živim? I kad joj je mama rekla reći ću sve M.tj bratu ova je rekla de samo nas zavađaj, ali imam osjećaj da mnogo toga mama prešuti .
Sve u svemu brat ništa ne zna, vjerovatno ni da je mali plakao, a u meni sve vrije dođe mi da je nazovem i svašta joj nagovorim.Ma više se moja mama i tata brinu o djeci nego *ona *al eto to im je hvala.!!!!
ne znam šta da radim, da ništa ne pokušavam ili da joj dam do znanja njoj samoj da malo pripazi ubuduće šta radi ili da kažem pred bratom šta je bilo. Ne želim se miješati al mi nešto ovo nije normalnouser posted image Nisam ni MM još rekla .
Znam da je moje riječi pogode sigurno jer sam joj jednom rekla kako je bratov kredit i njen kredit kaže ona nije i ja je napala kako nije zar nije sve zajedničko ,da bi se ona bratu rasplakala na telefon još dok nije s posla došao.user posted image
Curice drage šta vi mislite,da se ne miješam uopšte iliuser posted image
Sorry zboog dužine postauser posted image
pozzzz


(odgovor članu sara.at)
  Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 14:18:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Eh,evo sva drhtim dok ovo pišem...........Ne znam dal je ovo i za ovu temu al evo..... Kad sam bila kod mame jučer primjetila sam da ona nešto nije raspoložena .Pitala sam je šta joj je kaže umornauser posted image Ostali  snaha,brat i djeca svi su bili ok.Tata je isto bio nešto čudan ,al rekoh ko će ga znati vjerovatno je umoran i on.
Jutros me mama zove i kaže znaš šta mi je bilo:  sin od mog brata bio vani s mamom mu i sekom i valjda  snaha otišla nešto raditi a oni ostali u avliji sami(seka ima 5 god a brato 2,5).Maleni počeo plakati i rekoo neno ujela me zmija,Mama jedva od straha izašla i seku pitala gdje je bila jel vidjela jer na njemu nije ništa bilo,vjerovatno ga osa ujela al od kuda mu to zmija???Kaže dijete za ruku, nego hvala Bogu nije!!!!
Mama je povukla curicu malo za ruku,i rekla:Reci gdje si bila , jesi li šta vidjela? Međutim sad je tu nastao problem?
Snaha se stvorila tu i rekla mami što curici udaraš šamaruser posted image da bi mamu i curicu gurnula u stranu i one obe pale na stepeniceuser posted image Poslije je mama u kucu kad su ušli pitala snahu dal je ona normalnauser posted image Kaže kako ću biti normalna s kim živim? I kad joj je mama rekla reći ću sve M.tj bratu ova je rekla de samo nas zavađaj, ali imam osjećaj da mnogo toga mama prešuti .
Sve u svemu brat ništa ne zna, vjerovatno ni da je mali plakao, a u meni sve vrije dođe mi da je nazovem i svašta joj nagovorim.Ma više se moja mama i tata brinu o djeci nego *ona *al eto to im je hvala.!!!!
ne znam šta da radim, da ništa ne pokušavam ili da joj dam do znanja njoj samoj da malo pripazi ubuduće šta radi ili da kažem pred bratom šta je bilo. Ne želim se miješati al mi nešto ovo nije normalnouser posted image Nisam ni MM još rekla .
Znam da je moje riječi pogode sigurno jer sam joj jednom rekla kako je bratov kredit i njen kredit kaže ona nije i ja je napala kako nije zar nije sve zajedničko ,da bi se ona bratu rasplakala na telefon još dok nije s posla došao.user posted image
Curice drage šta vi mislite,da se ne miješam uopšte iliuser posted image
Sorry zboog dužine postauser posted image
pozzzz



(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 15:27:53   
Dida79
Ne mjesaj se ipak oni zive svi zajedno i neka sami to rijese

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 15:34:03   
Mirkica
ja se nikada ne bih mjesala izmedju snahe i brata  to je njihov zivot a ko mi dirne u mamu ili oca e onda ima problem samnom jer to su moji roditelji i ne bih niko da njihovu dobrotu koristi i da se na moju mamu dere . I da ja bih popricala sa svojim bratom al to sam ja i to je moj brat i znam kako bih reagovao , a sada ti znas kakav je tvoj brat i  da li smiejs mu sta reci da pricala bih i sa mamom ipak niko nedozvoljava da mu neko djecu udara a tvoja sanah je to tako skontala zanci trebaju stvari razjasniti , ja licno ne bih snahi rijeci rekla ali bratu bi 100 % i mami naravno.


< Poruku je uredio Mirkica -- 13.6.2010 15:37:41 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 15:37:09   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Mirkica

ja se nikada ne bih mjesala izmedju sanhe i brata  to je njihov zivot a ko mi dirne u mamu ili oca e onda iam problem sa mnom jer to su moji roditelji i ne bih niko da njihovu dobrotu koristi i da se na moju mamu dere . 


user posted image user posted image user posted image

Slazem se stobom!!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 15:52:01   
acudesa
Snaha se prepala, i tvoja mama se prepala...pa su pod velikon nervozom to uradile...samo nek se izvinu jedna drugoj i riješena stvar, zašto komlpikovati stvari...nije nimalo lijepo to što se desilo, ali je razumijem i jednu i drugu: ova se prepala da nije stvarno bila zmija i tjerala curicu da joj to kaže, a ova sve to shvatila kao da svekrva maltretira curicu...
tenzije vjerovatno postoje od ranije, ne može tek odjednom tako eskalirati, a ja bih da sam na tvom mjestu utješila majku, i zamolila je da ne dižu tenzije koje nikom nisu potrebne...a, snahu ne bih zvala (i najbolji tvoj savjet će shvatiti pogrešno, kao kritiku ili napad), možda lagano kroz priču bratu nagovijestila da treba razgovarati sa svojom suprugom o odnosu prema njegovoj majci...



_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 16:25:43   
sarayka
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Snaha se prepala, i tvoja mama se prepala...pa su pod velikon nervozom to uradile...samo nek se izvinu jedna drugoj i riješena stvar, zašto komlpikovati stvari...nije nimalo lijepo to što se desilo, ali je razumijem i jednu i drugu: ova se prepala da nije stvarno bila zmija i tjerala curicu da joj to kaže, a ova sve to shvatila kao da svekrva maltretira curicu...
tenzije vjerovatno postoje od ranije, ne može tek odjednom tako eskalirati, a ja bih da sam na tvom mjestu utješila majku, i zamolila je da ne dižu tenzije koje nikom nisu potrebne...a, snahu ne bih zvala (i najbolji tvoj savjet će shvatiti pogrešno, kao kritiku ili napad), možda lagano kroz priču bratu nagovijestila da treba razgovarati sa svojom suprugom o odnosu prema njegovoj majci...



user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 16:28:46   
Ilhana RR
anonimna, znaj da ce ti snaha biti sve takva sve dok ti brat sa njom nepoprica al netrebas da se mjesas... ja sam jednom mom bratu nesto rekla u vezi njegove zene on je bio ljut na mene sedmicama i to nije bilo nista lose...

Treba cekati dok se nesto desi pred njegovim ocima da on vidi situaijcu... a ako se vi budete mjesali u to, njemu govorili kakva je ona zapravo to nema nikakve fajde, preostane samo da sutis i trpis dok on neskonta sam.... nazalost al tako je....

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 16:41:35   
sarayka
Anonimna  najgore sto možes je da sjedis na dvije stolice...ja imam takvu situaciju sa mojom zaovom.user posted image ..samnom je kao super i ogovara brata a mene podrzava a isto tako i njemu, on ne konta off course al meni je presmjesno
Ako ti se tvoja snaha ne dopada to je ok i tvoje misljenje ali nemoj da njoj pricas jedno a bratu drugo to je bas lose, dok on ne vidi i sam se ne uvjeri sve ti je suivsno.
Ti razovaraj sa svojom mamom da njoj ukazes na ponasanje da ne treba da se toliko trudi a pusti njih nek sami skontaju svoj problem...kad tad ce izaci na vidjelo!
Sretnoo!


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 16:46:50   
Ilhana RR
I reci mami neka uzme malo distancu od snahe i pomaganja oko djece, jeste tesko al kaze se "doce maca na vratanca" skontat e na kraju sta joj tvoja mama znaci u zivotu pa ce se valjda i sama promjeniti bar malo ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 16:56:10   
veeseelaa
Anonimna ukoliko poznaješ svoju majku i ukoliko znaš da je sve to što ti kaže tako a ne slučajno preuveličano ne mogu da vjerujem da se možeš držati po strani!
ja ne bi mogla! pa bukvalno ju je oborila na pod!
Osim toga što tvoja majka uopće čuva njihovu djecu user posted image jer očito je da netrpeljivost između njih vlada već duže vremena.... nek se tvoja majka distancira od djece a i od snahe
Nikad mi neće biti jasno to "nabacivanje" snahama, ako može fino može ako ne svak sebi!
Ja lično bi (pod uvjetom da sam svjesna da moja mama ne uveličava stvari) snahi nos razbila a ubuduće bi bila stroga distanca
Ne trpim nepravdu al ujedno i ne kontam tvoju majku, koji će vrag ona s djecom????
Treba poznavati snahu i znati šta je ok a šta ne!
Mislim i da ta snahima izjava "kako ću biti normalna kad s vama živim" je vjerovatno vezana za niz stvarčica a koje se odnose na navalentnost tvoje majke
Hebo snahu vodite svoj život, ja da sutra imam snahu prvo bi procijenila njen karakter ako vidim da joj ne leže neke stvari nikada ne bi insistirala na njima, i to čuvanje djece mi toliko ide na živce
Ko fol nane lude za unučadima, ma dajte molim vas cure


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 17:09:34   
Anoniman
Ma nisam ja između dvije vatre,kao što neko reče ,nego majke mi dođe mi da joj razbijem nos,al mi je problem MM ako to uradim. Neću ostati dužna.Mislila sam početi s tim : Što bona ne reče da se maleni prepao kad smo već bili gore? Jadni moj A. ja kad sam malo šetala s njima kažem ne smijete ići gdje ima trave ima zmijauser posted image a on je nešto pokušavao reći ima, ima  mija   al ja ga nisam skontalauser posted image .
Kod moje mame i babe je samo nek je mir u kući.  user posted image Ma ja vjerujem da se snaha prepala al Bože moj ona je bila s djecom što će ih ostavljati same .ne daj Bože da ih je mamaa čuvalauser posted image Ma moja snaha je nekakva  čudna . nije da je ne podnosim nego ne volim te neke situacije isto licemjerje,Poslije toga znači sinoć oni MM i meni govore da idemo zajedno na more ,ej kad se sjetim al eto nismo se baš dogovoriliuser posted image sad mi se ne ide s njima.
Vjerujte kad bi moja mama komentarisala nekad nešto snahu kako radi ovo  ili ono s djecom, ja bih uvijek rekla da su njena djeca neka radi šta hoeć. U suštini moja mama nije loša osoba plus ima reumu i često je bolešljiva i pored toga radi i u kući i čuva djecu. Ma sama je krvia niko joj zahvaliti neće.
Moja veeiesela natovarili im djecu ,davno  sam ja govorila vrtić zakon, al eto.Još malo pa će brat u svoju kuću preseliti akoBogda pa će tek vidjeti šta su dedo i nena.user posted image nažalost.
Što je neko rekao distancirat se pa nek čuva druga nena djecu AHAAAAA  a RANIJE nije jednom u mjesec danauser posted image


(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 17:30:38   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ma nisam ja između dvije vatre,kao što neko reče ,nego majke mi dođe mi da joj razbijem nos,al mi je problem MM ako to uradim. Neću ostati dužna.Mislila sam početi s tim : Što bona ne reče da se maleni prepao kad smo već bili gore? Jadni moj A. ja kad sam malo šetala s njima kažem ne smijete ići gdje ima trave ima zmijauser posted image a on je nešto pokušavao reći ima, ima  mija   al ja ga nisam skontalauser posted image .
Kod moje mame i babe je samo nek je mir u kući.  user posted image Ma ja vjerujem da se snaha prepala al Bože moj ona je bila s djecom što će ih ostavljati same .ne daj Bože da ih je mamaa čuvalauser posted image Ma moja snaha je nekakva  čudna . nije da je ne podnosim nego ne volim te neke situacije isto licemjerje,Poslije toga znači sinoć oni MM i meni govore da idemo zajedno na more ,ej kad se sjetim al eto nismo se baš dogovoriliuser posted image sad mi se ne ide s njima.
Vjerujte kad bi moja mama komentarisala nekad nešto snahu kako radi ovo  ili ono s djecom, ja bih uvijek rekla da su njena djeca neka radi šta hoeć. U suštini moja mama nije loša osoba plus ima reumu i često je bolešljiva i pored toga radi i u kući i čuva djecu. Ma sama je krvia niko joj zahvaliti neće.
Moja veeiesela natovarili im djecu ,davno  sam ja govorila vrtić zakon, al eto.Još malo pa će brat u svoju kuću preseliti akoBogda pa će tek vidjeti šta su dedo i nena.user posted image nažalost.
Što je neko rekao distancirat se pa nek čuva druga nena djecu AHAAAAA  a RANIJE nije jednom u mjesec danauser posted image





ja razumijem da tvoja mama želi pomoći al kad je snaha tako ohola sikter!
Ima obdanište pa nek vode djecu!
zajednica je jadnica, veliku grešku prave roditelji koji izgrad ezajedničku kuću za djecu i za njih same, tu nastane haos kad tad
Nažalost niko ni sa kim danas ne može



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 18:12:14   
sarayka
Ove sto odmah blate snahe mora da imaju braću user posted image (morala sam to reći)
Ja nemam , vec sam "samo" snaha...pa možda to drugacije gledam...


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 18:34:54   
veeseelaa
ma nema to veze, niko nema pravo da se izivljava na ovom drugu
Čuj gurnula je? itd


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 19:07:30   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: sarayka

Ove sto odmah blate snahe mora da imaju braću user posted image (morala sam to reći)
Ja nemam , vec sam "samo" snaha...pa možda to drugacije gledam...



Mozda ne zato sto imamo brata, moj brat zna biti da Bog sacuva i zao mi snahe al sto ona zna biti to je nevjerovatno... znam sta sam sve prosla i sta su moji prosli, znam koliko sam noci preplakala radi nje al opet sam uvijek bila fina prema njoj... sto gora ona prema meni ja jos bolja prema njoj....

zato kazem doce maca na vratanca.... doce joj iz guzice u glavu eto sama kazes da ce da se usele u svoju kucu... tek tada ce skontati... samo se ti nemjesaj u to, to ti je moj savijet jer mislim da ni ti nebi voljela da se tebi brat mjesa u brak...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 19:24:39   
milenium

IZVORNA PORUKA: Dida79

Ne mjesaj se ipak oni zive svi zajedno i neka sami to rijese


anonimna nemoj se mješati,to je nihov život.ako voliš svoga brata (a znam da voliš)shvati da i on voli svoju ženu.ta oženio ju je,i ne misli se rastavat od nje.ili misli?ja mislim da ne misli.zato pusti njih da žive svoj život i ne mješaj se.tvoja majka je isto majka i tebi i njemu.ako snaha i jest pogriješila znat će je i on obranit.
a istina će kad tad izaći na vidjelo ako je ona stalno takva.
zato NE MJEŠAJ SEuser posted image

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 19:39:42   
jasmin
Anonimna,draga,evo sam preuzela tvoju ulogu i zamisljam da se radi o mojoj mami i o mojoj snahi.Mamu bih saslusala i smirila,a zatim bih otisla snahi i zamolila je na lijep nacin da mi isprica sta se desilo i zasto se tako desilo.
Mozda zena ima dobro objasnjenje.Svaka prica ima dvije strane(najmanje).Svako grijesi,i snaha,a i svekrva.Ja svoju mamu volim,postujem i mama mi je nesto posebno sto ne dam da se dira,ali nije bezgresna i nije sklona bezgresnocsu.Mamu bih savjetovala da se ne petlja puno oko djece,osim sto se od nje trazi,a snahu da pripazi malo na ponasanje,da se kontrolise i da se ode odmoriti kod svojih,jer je mozda zena preumorna od obaveza,mozda joj jednostavno treba mir,pa je sitnica bila potrebna da napravi nesto nepozeljno.A brata nikako ne bih petljala,osim ako sam udje u slijed dogadjanja.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 19:49:48   
acudesa
Ja svom bratu ništa ne pametujem oko njegovog odnosa sa svojom suprugom...nikada...niti se ikad miješam u odnos dvoje ljudi, jedino ako me neko pita...tad mu kažem, ali realno šta mislim...
Imala sam milion puta priliku, momak-cura nešto zakuhaju...nisam se miješala, mogu se i malo pobiti pored mene...x0 (jedino za žestoku bitku bih branila slabijeg)....jer šta god uradiš-suvišno je...mogu komotno pratiti film, a da sve ori od svađe...ne bih dala da neko dira neko dijete preda mnom, a za odrasle-jok!


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 21:04:34   
sara.at
IZVORNA PORUKA: jasmin

Anonimna,draga,evo sam preuzela tvoju ulogu i zamisljam da se radi o mojoj mami i o mojoj snahi.Mamu bih saslusala i smirila,a zatim bih otisla snahi i zamolila je na lijep nacin da mi isprica sta se desilo i zasto se tako desilo.
Mozda zena ima dobro objasnjenje.Svaka prica ima dvije strane(najmanje).Svako grijesi,i snaha,a i svekrva.Ja svoju mamu volim,postujem i mama mi je nesto posebno sto ne dam da se dira,ali nije bezgresna i nije sklona bezgresnocsu.Mamu bih savjetovala da se ne petlja puno oko djece,osim sto se od nje trazi,a snahu da pripazi malo na ponasanje,da se kontrolise i da se ode odmoriti kod svojih,jer je mozda zena preumorna od obaveza,mozda joj jednostavno treba mir,pa je sitnica bila potrebna da napravi nesto nepozeljno.A brata nikako ne bih petljala,osim ako sam udje u slijed dogadjanja.


ovo ne podrzavam nikako user posted image  zasto da se mjesam ne, moja mati ima svoja usta i svoj jezik zna sama sebe obraniti i sama reci ono sto joj nepase,a koji djawo ona ima mene obavjestavati sta radi snaha, ima sina neka njega posadi na stolicu pa neka njemu objasni a on neka rijesi sa njima dvijema a ne ja koja nisam ni bila na licu mjesta, nit znam sta se u stvarnosti desilo da se mjesam i sa tim se zamjerim sa svojim bratom ni govora.....
Moja mama je uvijek stojala na strani svojih snaha i uvijek je majki govorila "cuti i pazi sta radis i ja sam isto nekom snaha, sto nebi volila meni da se uradi nemoj ni ti njima"  i danas dan sve snahe prvo mami dodju i sa njom sjede ne kao zaovom nego kao kolegicom... a i svekrva se izgleda previse mjesa, neka se okane zene i nek gleda svoja posla,mrzim kad kaze "vise se za njih brine nego mati" niko nemoze se vise brinuti nego mati i valjda joj je vise dojadilo da joj stalno necije oko il uho iza coska viri....
mene je moj deda jednom povukao za ruku i zagalamio na mene kad sam bila mala i mama je to vidjela, dedo to i danas dan prepricava "mogao sam od snahe i dasku da dobijem po glavi,a neda ona na svoju djecu,oci kopa zanjih" pa zamisli kako je bilo toj snahi da vidi da joj svekrva djecu za ruku vuce i dernja se na njih, pa i na cesti da je tu djecu nasla srce bi joj se cjepalo....

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 21:12:11   
jasmin
Sta ne podrzavas draga?Ne razumijem.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 21:17:51   
sara.at
IZVORNA PORUKA: jasmin

Sta ne podrzavas draga?Ne razumijem.


pa to da razgovaras pravo sa materom,pa snahom drugim rijecima da prikupis informacije  za mene bezveze...
ostatak ti pise gore u mom postu zasto i zbog cega....

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 21:23:10   
jasmin
Ja sam se osvrnula na problem koji je navela anonimna,ono sto se vec desilo i sto se ne moze ispravljati kako bih ja zeljela.Ja npr.ne bih pustila mamu da mi prica o tome sto je bilo sa snahom,jer su ogovaranje i prenosenje tudjih rijeci u islamu zabranjeni.Ali se u slucaju anonimne to i desilo,pa moramo rijesiti problem na osnovu onoga sto se desilo,a ne na osnovu onoga kako bi to kod mene bilo.Druga stvar,ako vec zna za problem,bitno je da smiri mamu,da kaze da snaha ima svoj zivot i nacin kako ga ispoljava,pa se desi da zena bude nervozna i ljuta i da se desi nesuglasica koja se desila.Treca stvar,isla bih pitati snahu jel sve ok,i ne da joj isticem da vec nesto znam o onom sto se desilo,nego da je pustim da mi sama kaze(ako zeli) i onda da je savjetujem da ode i odmori zivce od svekija i svega sto je okruzuje.A brata sam svakako iskljucila i rekla da mu ne bih nista pominjala,jer su neke savjetovale da napomene bratu slucaj.Znaci odigrala bih ulogu samo da se izgladi situacija i da se ne preuvelicava stanje.:)Tako moja sary.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 21:23:14   
SailorMoon
Ja se definitivno nebi mjesala. Oni zive pod istim krovom i nek rjesavaju svoje stvari.
Jeste da je to mama, i niko nece da cuje da je snaha maltretira, ali isto tako je mozda i mama malo naporna svekrva, koja sve hoce da pomogne i to snahi smeta.
Nek rjesavaju svoje stvari sami, ako im je stalo do toga, ako ne - nek cekaju dok se brat i snaha izsele i mirna Bosna.

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
13.6.2010 22:54:57   
sara.at
ja nebi Jasmin jer nebi mami ni dozvolila da mi tako nesto prica i ninakoji nacin mene kao trecu osobu uvlace u svoj rat, mene je mama rodila da me ona savjetuje a ne ja nju....ja nebi rijesavala problem jer kao prvo nije moj problem, nisam direktno umijesana,nisam vidjela, nisam cula sto znaci nije moj problem koji bi rijesavala il situaciju gladila,jednostavno na ignore i nastavila normalan zivot jer svatko od nas ima svojih vlastiti problema i bez toga da uvlaci nos u probleme izmedju svekrve i snahe....

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Voće
veeseelaa

koliko voćki vaše dijete pojede dnevno?

Jednu (58%)

Dvije (19%)

Tri (11%)

Četiri i više (12%)


Broj svih glasova: 240

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *