|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
19.3.2012 9:51:50   
emma.L
Evo moje iskustvo, nije uopće loše user posted image .
Pila Ginipral i mirovala, ali sam toliko imala lupanje srca i drhtavicu kao da imam Parkinsonovu bolestuser posted image . Uz njega onda počela piti apaurin i malo je lakše bilo iako sam i dalje trskavicu imala da sam čašu vode prosipala po krilu, grozan osjećaj.
Koliko znam, prestaje se piti kad se uđe u 9. mjesec i dosta lako sam rodila 16 dana prije termina, dakle, toliko o betoniranju user posted image .
Iskustvo moje kume - 3 mjeseca na Ginipralu bez ikakvih ružnih nus pojava, dva dana prenijela i rodila za 5 sati bez šivanja, rezanja i sl.
Dakle, ne mora biti strašno, ali da je neugodno, e vala jeste. Ali izdržimo sve kad znamo zašto.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
19.3.2012 10:01:56   
nutellica
Pozdravcic zenice!

Ima li neka zenica da je radila serklaz i da joj je poslije toga preporucen ginipral?!
Moja prijateljica je radila serklaz kod istog doktora i samo sedmicu prednjaci od mene u trudnoci,kaze da ginipral grozno podnosi..sva se trese haos!
Mene zanima da li je zaista neophodno uzimati ginipral poslije serklaze?! Kakva su vasa iskustva s tim?Da li je jos teze podnosljiv sa serklazom?

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
19.3.2012 13:41:05   
anitaMO
ja sam ga pila i super sam ga podnosila,ali neću da te plašim.porod sam jako težak imala i posteljica mi je ostala.svašta nešto,srećom brzo sam rodilauser posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
19.3.2012 16:17:48   
cicimici
nutellice ja sam radila i serklažu i pila gynipral.Tresla sam se svaki put kad ga popijem ali to traje nekih pola sata i bude ok,pila sam svakih 6 sati,mirovala ali bukvalno mirovala,nisam smjela ni do wc-a otići.

_____________________________

Ne mogu vam dati recept za uspjeh,ali vam mogu reći formulu za neuspjeh : NASTOJTE SVAKOM UGODITI

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
19.3.2012 16:36:07   
Pantera.
Ja sam ga pila od 18 sedmice koliko se sjećam. Mogu ti reći da mi je iznio trudnoću do kraja. Al je bio grozan za podnijeti. uvijek sam imala to lupanje srca i ako bi se kretala sva sam se tresla. Uvijek kad bi ga popila morala sam odlezati bar 2 sata. Pila sam ga do 39 sedmice i vjeruj čim sam ga prestala piti počela sam se otvarati i to bez ikakvih bolova samo sam osjećala povremeno žiganje po dnu stomaka i to jednom dnevno. Za 2 dana otvorila sam se 5 bez aman nekih bolova i sl. Porodila sam se za 45 minuta i bio je to porod za poželiti ... eto sretno draga!!

_____________________________

Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom...

(odgovor članu cicimici)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
19.3.2012 16:47:36   
nutellica
Hvala vam drage moje...ja idem sutra na kontrolu 7 dana proslo od serklaze i svi mi govore da ce mi sad ukljuciti ginipral!
Dr mi samo dao antibiotik da ne bi doslo do infekcije i utrogestan vaginalno!
Eh posto prijateljicu i mene vodi isti ginekolog i nakon 7 dana joj dao ginipral kazu i mene ceka..pa zato pitam, izgleda da svi koji imaju serklazu piju ginipral, samo meni dr nije rekao da mirujem 100%!user posted image

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu Pantera.)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
19.3.2012 16:57:46   
M kao Mama
i moja prijateljica je u 9 nedjelji radila serklaž i jedno vrijeme je bila na depo prog i dabrastonu, a onda je prebacio na ginipral, postoji red kako se pije ginipral, nikada na prazan stomak i ko ga teže podnosi, pola sata prije giniprtala apaurin ili izopten, kako dr. preporuči. ja idemu četvrtak na kontrolu pa ćemo vidjeti šta ćemo dalje

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
19.3.2012 17:05:45   
Esmeralda
Pila sam ginipral od 16 nedjelje do 37...prvo 4 polovice pa onda 6...imala sam uzasne kontrakcije od samog pocetka...to mi je bila druga trudnoca, prva prosla sasvim ok....pila sam i apaurin, naravno bilo je tu i lupanje srca i podrhtavanje ruku....Brzom sam se otvorila imala sam inducirani porod s vaginaletom jer sam imala manjak plodove vode, tj.visoko prsnuce vodenjaka...ali posteljica je bila problem ostala je i ocistili su me...medjutim maternica se nije vratila nije htjela da se zgrci poslije porodjaja izbacivala je krv...tu noc sam primila 10 doza krvi, izgubila cijelu krv, trebala vaditi maternicu. ali ostala je...ostala bez pulsa i pritiska...Inace doktori koji su tu noc radili kazu da nikada nisu vise vidjeli krvi u porodjajnoj sali ko tada...Prof.Jadranka je dosla u 10 navecer od kuce, a poradjao me njen sin, brzom sam se porodila nisam ni pukla ni nista....iz dva napona...tu je bio i prof.Godinjak...ali sve u svemu prezivjela sam zahvaljujuci Bogu pa doktorima...Mislim nebih date prepadam....ali sta se moze da sam opet trudna i da ga moram piti pila bih ga opet....jeste da i meni nije odgovarao bojala sam se posljedica...mozda ovo moje sto sam dozivjela atonia uterusa nije od toga...veze nemam...ali kazem ti da moram opet bih ga pila

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
19.3.2012 17:32:52   
Hurma
pila u prošloj trudnoci pijem i sada, prestajem ubrzo....i dalje nisam sebicna dalje mislim samo da beba bude zdrava i ziva, bez ikakvih problema ili nedaj Boze poremecaja... a moje rane ce zarasti kad tad i bol ce proci... a ako beba nije ok, to boli puno više od 10 poroda... od 10 gyniprala zajedno koji tresu do besvijesti... porađala sam se dugo i porod je bio težak ali kad su rekli da je beba ok... place :) sve zaboravila!!!
evo me opet nakon nepune 2 god koliko je beba imala, ja zatrudnjela user posted image

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
11.4.2012 23:15:47   
milaa
zdravo!dobila sam gynipral da pijem zbog kontrakcija,i odma sam osjetila lupanje srca i pravo se preplasila i procitala na upustvu da je to moguce,ali sam procitala da nesmiju neki vitamini...ja pijem i prenatal pa mezanima jeste i vi uz svu ovu terapiju pili i prenatal?

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
11.4.2012 23:23:09   
hatepsut
Gynipral zovu jos i "treskavac" to ti je doktor trebao objasniti ,ja pijem gynipral i uz njega apaurin 2mg.i ja sam bila bas lose i  tresla se od samog gyniprala.nema nikakve veze prenatal niti bilo koje multivitamske tablete/sirup.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu milaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
11.4.2012 23:29:39   
animagical
osim apaurina, mnoge trudnice dobiju isoptin, basza to tresenje i lupanje srca... pitaj obavezno svog dr, to se da rijesiti...

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
11.4.2012 23:59:15   
Dida79

IZVORNA PORUKA: milaa

zdravo!dobila sam gynipral da pijem zbog kontrakcija,i odma sam osjetila lupanje srca i pravo se preplasila i procitala na upustvu da je to moguce,ali sam procitala da nesmiju neki vitamini...ja pijem i prenatal pa mezanima jeste i vi uz svu ovu terapiju pili i prenatal?


Prije su davali prepar umjesto giniprala dok ga nisu zabranili..uglavnom sastav je isti samo drugi proizvodjac.
Ja sam pila Prepar i uz njega sam jos dobila izoptin i apaurin i normalno nastavila piti prenatal.
Lupanje srca je normalno i meni je tako bilo..Obavezno pitaj dr zasto ti nije dao i izoptin i usput pitaj za prenatal tako ti je najsigurnije

(odgovor članu milaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.4.2012 0:25:07   
milenium

IZVORNA PORUKA: milaa

zdravo!dobila sam gynipral da pijem zbog kontrakcija,i odma sam osjetila lupanje srca i pravo se preplasila i procitala na upustvu da je to moguce,ali sam procitala da nesmiju neki vitamini...ja pijem i prenatal pa mezanima jeste i vi uz svu ovu terapiju pili i prenatal?


uz gynipral se pije i apaurin(da se smanji to lupanje).a prenatal nema veze s tim.ako ga piješ pij ga i dalje.

(odgovor članu milaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.4.2012 9:29:27   
anitaMO
milenium slažem se s tobom,ja sam ga tako pila u kombinaciji s apaurinom.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.4.2012 9:35:20   
Alma_27
uz gynipral se pije isoptin zbog lupanja srca.
to ti je trebao ljekar prepisati. ja sam ga dobila ali sam osjetila da mi ne treba pa sam se posavjetovala sa dr oko toga da ga izbaciomo. od tada, pila sam isoptin samo u rano jutro jer tada nisam mogla puno jesti a ginipral se mora uzeti uz obrok ako neces mnogo popratnih pojava.
prenatal vitamine sam pila bez problema...

nemoj puno citati upustva za lijek i sama donositi zakljucke. oni tu moraju napisati sve pa i ono sto se ne mora odnositi na tebe. otidji ljekaru pa pitaj. za svaki slucaj

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
14.4.2012 21:11:46   
milaa
vec danas mi je malo lakse kad popijem gynipral,a pijem 4 puta po pola tablete, popijem apaurin 2 puta na dan. A doktor mi na godisnjem pa zato ga nemogu nazvat da pitam.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
19.4.2012 9:51:48   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: mist

Nova sam na forumu. Nadam se da ova tema ne postoji ili je ja nisam našla, a interesuju me iskustva trudnica koje su pile ove tablete. Naime, trenutno sam u 22 nedelji i vec tri dana pijem gynipral. Do sada nisam imala većih smetnji, ali jutros strašno lupanje srca, drhtavica, slabost u nogama... Da li ste vi imale takve simptome i da li postoji nešto što mogu uraditi da ih spriječim. Unaprijed hvala drage trudnice!



IZVORNA PORUKA: MIKIICA

Draga,nista ne brini to je normalno kod gyniprala...bitno ti je da prije nego sto poijes jedes tj.da ga pijes na pun zeludac.Takodjer pola sata ranije mozes ako ti je ginekolg propisao popiti apaurin od 2 mg i nakon toga gynipral i malo lezi i ne bi trebalo biti tih simptoma .
Sretno :)




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu milaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
19.4.2012 10:01:31   
mist
Izvinjavam se što sam otvorila novu temu, nisam vidjela da ova već postoji. Hvala Mikiice na brzom odgovoru, malo je lakše kada još neko ima iste simptome, odmah sam se rastetetila. Jutros sam popila tabletu na prazan stomak valjda je to i uticalo. Jos jednom hvala!

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
19.4.2012 11:29:36   
M kao Mama
A, dobro nam došla, meni je najteži onaj jutrašnji, još kad popijem prije jela, pa sjednem da doručkujem siperak mi treba sve mi doslovno ispada iz ruku, ja pije 4 na dan, i apaurin samo po noći pijem, jer mi je previše 4 apaurina dnevno, mada ovo sa jelom puno pomaže, meni je gora drhtavica, nego što mi srce lupa

(odgovor članu mist)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
28.4.2012 21:09:15   
sretna sam jako
Ja sam koristila gynipral u prvoj i dosada jedinoj trudnoci. U bolnici sam lezala 3 i pol mjeseca i primala ga u infuziji. Tablete nisam mogla piti cak ni uz dva apaurina jer su me jako tresle, srce mi lupalo, drhtala sam, nisam mogla hodat itd. To je bio jedini neuspjeli pokusaj da budem kod kuce, ali sam se morala vratit u bolnicu na infuziju...od nje nisam imala takvih problema. Pred kraj trudnoce mi je srce malo lupalo od nje, kao i bebi- ali da nije tog lijeka ja ne znam bi li sada kod kuce imala preslatku djevojcicu. Naime imala sam visoko rizicnu trudnocu i doktor mi je tek nakon poroda rekao da mi je davao samo 40% sanse da rodim i da sve bude ok. Mada se sestre prave pametne kad doktora nema- pa govore kako one nikad to ne bi pile, niti primale jer to kao vise steti nego valja JA BI SUTRA OPET ISTO NAPRAVILA!
PUNO SAM PROPATILA, ali SAD SAM JAKO SRETNA JER IMAM ZDRAVO DIJETE I SVE SAM LOSE ZABORAVILA...
P.S. Na porodu mi je curica dobila ocjenu 10/10.
Samo naprijed i sretno

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.5.2012 10:59:46   
Semica
Meni nije jasno kako vam mogu dati gynipral i nista drugo za smirivanje aritmije ( koja se javlja od ginipala)...ja sam pila 4x1 ginipral ali sam pored njega pila izoptin -jer ginipral izaziva aritmije a izoptin ih smiruje i NIKADA nisam imala ni aritmije ni trce u ru kama ili neke druge pojave od giniprala....

_____________________________

Mami i tati poklon za 5 mjeseci braka-nasa princeza Sarah 15.09.2011 :)

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.5.2012 11:01:14   
Semica
i da-ne mogu da shvatim vas kojima prepisu ipak apaurin ili nesto uz ginipral a vi same odlucite da vam je puno pa pijete samo ginipral ionda se zalite na njega...pa znaju doktori sta rade-ne daju vam apaurin ili izoptin uz ginipral DZABE !!!

_____________________________

Mami i tati poklon za 5 mjeseci braka-nasa princeza Sarah 15.09.2011 :)

(odgovor članu Semica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.5.2012 11:03:11   
Semica
Milaa i ja sam isto to procitala i pitala doktoricu za to i ona mi je rekla da za svaki slucaj prestanem uzimati vitamine dok ne ispijem terapiju ( ginipral )

_____________________________

Mami i tati poklon za 5 mjeseci braka-nasa princeza Sarah 15.09.2011 :)

(odgovor članu Semica)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.5.2012 11:34:35   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Semica

i da-ne mogu da shvatim vas kojima prepisu ipak apaurin ili nesto uz ginipral a vi same odlucite da vam je puno pa pijete samo ginipral ionda se zalite na njega...pa znaju doktori sta rade-ne daju vam apaurin ili izoptin uz ginipral DZABE !!!


ćja pitala dr. mogu li bez apaurina, on rekao mogu, ali samo da ne pijem na gladan stomak i zaista kad popijem nakon jela nema tih pojava, i šta je tu čudno,

meni je zaista previše da pijem 4 giniprala, 4 apaurina, i kapsulu heferola, 3 tablete siofora, magnezij, i ja nisam ništa na svoju ruku, uradila već sve u dogovoru sa dr.

(odgovor članu Semica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *