|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.5.2012 14:13:13   
ajla86
almic sto pijes toliko siofor..meni je velija zelija smanjila dozu samo...do 12 nedelje 3x1/2 od 12 do 6 mjeseca 2x1/2 i onda do kraja trudnoce samo jednu polovicu.....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.5.2012 14:44:55   
M kao Mama
zato što mi je inzulin pomašala,

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.5.2012 16:12:19   
ajla86
i kod mene je ali je smjanjila mi dozu...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.5.2012 17:14:17   
M kao Mama
ne, znam mene vode dva dr. dr. Filipović koja baš radi sa trudnicama id r. stevanović, i oboje su se složili, jer meni je zaista previsok inzulin

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.5.2012 17:54:24   
Semica

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Semica

i da-ne mogu da shvatim vas kojima prepisu ipak apaurin ili nesto uz ginipral a vi same odlucite da vam je puno pa pijete samo ginipral ionda se zalite na njega...pa znaju doktori sta rade-ne daju vam apaurin ili izoptin uz ginipral DZABE !!!


ćja pitala dr. mogu li bez apaurina, on rekao mogu, ali samo da ne pijem na gladan stomak i zaista kad popijem nakon jela nema tih pojava, i šta je tu čudno,

meni je zaista previše da pijem 4 giniprala, 4 apaurina, i kapsulu heferola, 3 tablete siofora, magnezij, i ja nisam ništa na svoju ruku, uradila već sve u dogovoru sa dr.

Izvini ali nisi uopce napisala da ti je doktor rekao da mozes nego si rekla da ti je 4 apaurina puno i da pijes samo navece-tako sam skontala da si na svoju ruku to uradila....sorry

_____________________________

Mami i tati poklon za 5 mjeseci braka-nasa princeza Sarah 15.09.2011 :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.5.2012 17:56:19   
M kao Mama
ne pijem ni navečer jer budem podbuhla od istog, a pila sam navečer da bi bila mirnija, jer puno ustajem u wc, pa samo iz tog razloga

(odgovor članu Semica)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
9.8.2012 18:18:54   
abh
E zenice u kojoj sedmici ste prestale piti gynipral?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
9.8.2012 18:23:24   
Nasmijana1
Abh, ja sam prestala u 37. Pila 4x1, u 36 smanjila na 2 x1/2, pa su mi rekli da se u 37 skroz prestaje. Al vjerujem da je sve od slucaja do slucaja i da ce ti tvoj ginekolog reci kad je za tebe najbolje da prestanes.
A mene interesuje kada vam se srce vratilo u normalu poslije gyniprala? Iako sam ga prestala piti ubrzano mi lupa srce i to u onim periodima dana kad sam ga inace pila. Jos neki dan kad sam radila ekg, internista a poslije i dr se cudile kako mi srce brzo radi. Kad sam spomenula gynipral nisu reagovale da to ima veze. Pa mi je sad upitnik u glavi?

< Poruku je uredio Nasmijana1 -- 9.8.2012 18:34:31 >


_____________________________

U zen fazi :). Cekam prvo dijete, termin aBd 29.08.2012

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
26.8.2012 11:50:22   
ajla86
ja jos danas pijem ginipral i to je to...
al me nesto strah da nekrene porod odmah..beba je nisko cak imam osjecaj da joj glavica viri vani kao da ce svakakog momenta ispasti user posted image user posted image user posted image
36 sam sedmcia i pijem ga 4x1/2 ali moj dr nije reko da smanjim dozu nego do krajaj sedmcie da pijem i to je to...

(odgovor članu Nasmijana1)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
30.8.2012 22:24:39   
Zin@
ajla86, i ja sam u 36 nedjelji, i meni je Dr. isto rekla, men je strah da se necu odmah poroditi :D, jer ipak po UZ trudnoca mi je manja 1 sedmicu, pa bih sto duze da budem trudna, neznam da li to racunaju, meni je rekla da je bitno da napunim 37 sedmica, i da mogu odmah na Gradinu kada krenu bolovi:??
Kako se ti sada osjecas,s obzirom da si ih prestala skroz uzimati?

< Poruku je uredio Zin@ -- 30.8.2012 22:25:28 >

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
3.9.2012 11:33:19   
ajla86
ja sam super sad ....ko i kad sam ih pila..nemam nikakvih bolova,simptoma....
samo mi ljeva ssaka non stop trni i to jagodice prstiju user posted image pa em malo to brine....
a ja sam isto kontala da cu se odmah poroditi a nista evo jos uvjek....

nadam se da ces izgurati do 37 ..ma jasta nego ces.....
kad smo ovoliko izgurale izgurat cemo jos malo...samo kad se sjetim mene poradzaju od 7 mj...lezi miruj da nekrene porod a vidi molim te....ja furam 37 sedmicu .....

(odgovor članu Zin@)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
3.9.2012 22:44:14   
Zin@
Hi, ja ipak pijem do sutra, zadnji mi je dan 36 sedmice pa tek tada cu prestati, drago mi je zbog tebe, i ja bih se volila što više približiti terminu, koji je krajem mjeseca.. I meni su rekli strogo mirovanje još prije 5 sedmica, ali sve kontam ove tablete me drže :), nadam se da ipak nije tako...
A meni trne cijeli prsti čak i cijele šake, ali samo tokom noci, ja sam mislila da je to od ovih lijekova..user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.9.2012 11:36:42   
vila_7
I ja ipak zavrsi na Gynipralu user posted image user posted image user posted image
Jucer vec 6-ti dan kako me stomak bolio i odem ja za svaki slucaj - sve OKO s bebom, hB 950 gr,kaze fino napreduje, al na ginekoloskom pregledu vidio da sam vise uloziva nego prosli put... i dao mi za svaki slucaj a vise i zbog tih bolova 1 kutiju Gyniprala,pa ako nastavi boliti da pijem jos do kontrole, ako prestane da ne pijem....
Danas me uopce ne boli nista al svejedno cu ga poceti piti.

Zanima me samo doza koju mi je dao - 4x1 cini mi se da su zene s vecim problemima pile manju dozu user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Zin@)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.9.2012 14:40:11   
M kao Mama
ja sam 34 nedjelje bila na raznoraznim medikamentima, imeđu ostalog tri mjeseca na ginipralu, porodila se za poželjeti,

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.9.2012 14:50:34   
vila_7
ma joj naravno da cu ga piti samo mi nesto prevelika doza, a i danas hB ma apsolutno nikakvih nikakvih bolova - a tek ga trebam uzeti iz apoteke

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.9.2012 17:42:04   
Zin@
vila-7, i ja sam od 34 sedmice pila Gynipral, tu istu dozu 4x1, jer mi se grlic skoz skratio, jutros sam popila zadnju tableticu :D..
I meni je bilo puno, i nisam imala bolove, ali na samu pomisao, da bi se mogla ranije poroditi i da beba može imati komplikacija zbog ranijeg porodjaja, doza mi više nije bila strašna..

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.9.2012 18:06:50   
hatepsut
Vilo,sve zavisi od dijagnoze,tj. doktor odredjuje koliko ti je potrebno.meni je pretio prijevrmeni porod ,nije to bilo strasno ali za svaki slucaj pila sam gynipral 2x dnevno,pa mi je kasnije smanjeno na 1x dnevno.ps.ja sam prenjela 12 dana,induciran porod gleom nisam se otvarala i nisam imala bolove user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Zin@)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.9.2012 21:00:20   
vila_7
ma naravno da cu piti kako mi je rekao - ionako ispadne da pijem samo 5 dana....neego sam onako komentirala da mi se cinilo puno a dijagnoza nije toliko strasna ...valjda user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
6.9.2012 12:34:24   
alminasuljkic
Pijem ja 6 na dan giniprala 3 na dan izoptin i 3 dabrostona a to je sve se desilo zbog bolova koje sam imala pocetkom 5 mjeseca i radi kontrakcija pa sam lezala na UKC Tuzla 10 dana a primala 5 dana tokaliza il kako se vec zove sad mi je bolje al moram da mirujem jer nosim bebu nisku pozz Nemam nikakvi nus pojava fino ga podnosim samo me ponekad prodrma..

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
6.9.2012 20:45:04   
vila_7
uh blago tebi ako nemas bas simptoma - mene je danas treslo vise nego ovi nasi potresi user posted image ...ma odmah legla a u rukama nisam mogla drzati mobitel.... Doduse ne pijem Atenolol jer mi je rekao ako ne bude kriticno da ne moram piti....pa se meni on ni ne pije jer cu Gyniral aBd samo ovih 5 dana piti sto je rekao

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu alminasuljkic)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
15.9.2012 14:35:06   
alminasuljkic
Vila ako ti se to desi ja mislim da mozes sama na svoju ruku da prestanes koristit ja sam sv vec 3 dana bolesna upaljeno mi grlo i jednostavno ne mogu da ih pijem pa cu da nastavim opet....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
24.9.2012 12:21:37   
AzraZe
Novi sam clan i da vas sve prvo pozdravim i pozelim da sve rodite zdrave i zive bebe. Trudna sam 24.sedmica i vec dvije sedmice imam umjereno jako menstrualne bolove zbog kojih sam dva puta bila kod dr.na UZ. Oba puta su vidjene jake kontrakcije materice zbog kojih je beba doslovna sabijena u jedan cosak. Probali smo prvo sa apaurinima, Mg i mirovanjem, ali bolovi se nisu smanjili, pa mi je uveden Gynipral od prekjucer. Nemam lupanje sca, ni drhtavice, ali zato imam poteskoce sa disanjem i kasljem otkad ga uzimam. Zvala dr.i pozalila se, te mi je ona smanjila dozu sa 2 x1 na pola tablete ujutro i navece. Ali jos uvijek isti problemi. Interesuje me je li iko od vas imao takvih poteskoca ili sam ja jedina? Doduse, u uputstvu pise da sadrzi sulfit koji kod nekih moze dovesti do hipersenzitivnih reakcija, poput otezanog disanja, gusnja i cak po zivot opasnog soka. Dr.kaze da se vratim na apaurin ujutro i navecea, jer trece opcije nema. Ne znam da li da i dalje pokusavam sa Gynipralom (zaista mi je smanjio bolove za 80 posto) ili da se kljukam apaurinima koji bas nisu bili od vece pomoci? Ima li iko sa slicnim iskustvom?

_____________________________

AzraZe

(odgovor članu alminasuljkic)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.10.2012 12:18:48   
vila_7
Evo mene opet na Gynipralu - razlog malo vise uloziva nego prosli put,ali i dalje nemam bolova niti iceg-osim uobicajenih BH kontrakcija...nebitno...
Ono sto me zanima jest - posto ovaj put grozno podnosim G. a ne pije mi se Atenolol zbog stvari koje sam procitala, kontam ako bas bas ne mognem izdrzati treskavicu i lupanje srca, da uzmem manje zlo-Apaurin. E sad me zanima da li je neko od vas pio Apaurin uz G. i jel prije svakog G. ili povremeno i kad?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu AzraZe)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.10.2012 12:31:26   
felix
vila--7 ja sam pila ginipral uz to apaurin 3 puta dnevno svu trudnocu user posted image
a apaurin vecinom iza gyniprala pila .....

< Poruku je uredio felix -- 5.10.2012 12:32:02 >


_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
5.10.2012 13:00:22   
vila_7
felix a koji si pila - onaj od 2mg ili 5mg? I jel ti pomagao poslije G. i koliko si ga pila-pola sata poslije G. ili ?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *