|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
6.10.2012 12:58:10   
Latinka
vila_7, ja sam isto pila i gynipral i apaurin od 5mg po potrebi. U početku 3x,kasnije 2x dnevno. Ako ti srce lupa od g.,probaj odležati poslije njega. Meni je svaki put bilo loše, ali nisam htjela piti nešto ako ne moram. I jedi dobro prije gyniprala

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
6.10.2012 22:10:51   
vila_7
latinka hvala na savjetu! Kod mene nema veze jela nejela, i bolje je kad mirujem pa svaki put leggnem ,ali sam svejedno morala 2 puta uzei apaurin,al evo danas hB nisam uzela a nikakvih nuspojava nisam imala-bas nista...e sad da li se organizam navikao ili ima u njemu jos A.pa djeluje...vidjet cemo....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
15.10.2012 15:31:21   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: Naida_Saa

I ima li ko iskustva sa GYNIPRAL-om??





_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
15.10.2012 15:31:40   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: ajla86

ja sam ga pila od 26 sedmice do 37
zbog kontrakcija,prijeteceg spontanog....pocela sa 3x1/2 nekad sam pila cak i 6x1/2 zavisnosti od kontrakcija.....
da niej te tabletice carobnog dejstva ko zna sta bi bilo sa mojom bebom....
nadam se da ce i tebi dobro djelovati...



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
15.10.2012 22:46:55   
hatepsut
Ako nekom treba gynipral neka se javi,cini mi se negdje nije na esencijalnoj imam mislim 2 kutije.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.11.2012 18:16:39   
Dalia_88
Kako ste pile Ginipral jel bas svakih 6 sati (ko je pio 4x1) ili onako samo da je 4x dnevno??
Ja sam popila 1 kutiju evo pocela drugu al jos uvijek ne osjeti da mi je bolje user posted image
Cim ustanem imam bolove i kao da dobijem kontrakcije, stvrdne mi se stomak i tesko mi.
Inace sam u 30. sedmici, nisko nosim i na strogom mirovanju sam jer mi je grlic mekan i 2cm.

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.11.2012 19:00:52   
M kao Mama
Da tačno svakih 6 sati se pije, a ne prozvoljno 4 puta na dan, pitaj svog dr. za te bolove,

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.11.2012 20:17:39   
mimiE

IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Kako ste pile Ginipral jel bas svakih 6 sati (ko je pio 4x1) ili onako samo da je 4x dnevno??
Ja sam popila 1 kutiju evo pocela drugu al jos uvijek ne osjeti da mi je bolje user posted image
Cim ustanem imam bolove i kao da dobijem kontrakcije, stvrdne mi se stomak i tesko mi.
Inace sam u 30. sedmici, nisko nosim i na strogom mirovanju sam jer mi je grlic mekan i 2cm.


Dalia ja pijem 3x1,i trudim se da bude svakih osam sati.Meni je dr rekla da je najbolje tako,a po potrebi ako osjetim bolove da se može i povećati broj tableta..najbolje da vidiš sa svojim dr,ako je potrebno da se poveća doza.


_____________________________

12.12. Nejla

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.11.2012 20:41:57   
vila_7

IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Kako ste pile Ginipral jel bas svakih 6 sati (ko je pio 4x1) ili onako samo da je 4x dnevno??
Ja sam popila 1 kutiju evo pocela drugu al jos uvijek ne osjeti da mi je bolje user posted image
Cim ustanem imam bolove i kao da dobijem kontrakcije, stvrdne mi se stomak i tesko mi.
Inace sam u 30. sedmici, nisko nosim i na strogom mirovanju sam jer mi je grlic mekan i 2cm.


Dalia meni je rekao 4x1, ako opet budem imala bolove da sama povecam 2-3 dana na 6x1, ako prodju bolovi da vratim na prvu dozu, a ako i dalje budem imala bolove i pored 6 tableta da se javim u bolnicu da daju kroz infuziju


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.11.2012 20:44:26   
AMELIC
Pila od 12-te nedelje do 37-meuser posted image
na početku kroz vensku tokolizu do 17-te nedelje,kasnije 6x1 pa onda smanjivala do 3x1...uz to obavezno isoptin jer mi je srce iskaklo iz grudiuser posted image
Mirovanje,mirovanje i biće to sve OKuser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu mimiE)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
18.12.2012 13:21:33   
mist
Ja sam pila skoro pet mjeseci. Bilo mi je stalno loše, taman kad popijem jedan, malo prođe, dolazi sledeći... Ali izdrži se sve i sve prođe. Morala sam piti i verapimil uz svaki gynipral srce mi je lupalo kao ludo. E sad, ja bih prepotučila da obavezno jedete prije tablete, meni je malo pomagalo kada pojedem i malo čokolade, ali mi je definitivno bilo najlošije kada legnem. Uvijek sam sjedila jer sam tako uspjevala da ostanem pribranija, ali zato noću, ne pitajte, tresla sam se kao luda. Prestala sam da ga pijem u 37 nedelji i moram da opovrgnem onu teoriju koju su meni servirali da se grlić zabetonira i da je otvaranje sporo, uopšte nije tako, ja sam jedva stigla do porodilišta. krenule kontrakcije na pet minuta odjednom, poslije deset minuta na tri, stigla u bolnicu deset minuta prije poroda, ni pripreme ni ništa, porodila se u svojoj majici, nije bilo vremena ni da se presvučem.

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
18.12.2012 14:58:24   
Apotekarka
I ja pijem gynipral 5x1/2 ,nekad ga dobro podnesem uglavnom kad sam sita i kad pojedem nesto slatko,a nekad kao drhtanje osjetim i slabost....
Probajte ga samo site uzimati

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu mist)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
18.12.2012 15:22:20   
mamaibabo
dalila ja sam fala bogu rodila svoju prekrasnu curicu u 37 nedelji ginipral sam pila od29 nedelje a u 31 nedelje sam lezala u bolnici i primala ga kroz infuziju tacno sam h primila 15 komada mj ti je savjet da jsejavis dr.kad vec tako boli mene cim bi malo zabolilo bila sam kod dr. i na lezanju u bolnici mila puno srece ti zeli od srcauser posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
29.1.2013 10:59:27   
sukibajro
Ja sam kratko pila gynapral jer sam isla u 6 mjesecu na putovanje, pa mi je doktorica preporucila. Pila sam jedan dnevno i nisam imala nikakvih problema. Mozda jedna dnevno nema toliko negativnih uticaja

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.3.2013 10:43:02   
kula
Ja sam se uspaničila jučer jer sam bila na kontroli i doktor je i pored giniprala koji pijem već 4 sedmice uočio jake kontrakcije. Beba se uopšte nije mogla fino vidjeti, koliko je maternica bila zgrčena.
Sa 3*1/2 povećao mi je dozu na 4*1/2 i plusa apaurin naveče pred spavanje.
Preporuka je da svedem fizički napor i stres na minimum. Fizički napor ću svakako svesti, ali stres nikako!
Svaki dan na poslu preživim po neku ''traumu''!

Molim bilo koga za mišljenje da li i pored giniprala može doći do prijevremenog poroda?
Da napomenem samo da sam 20. sedmica i grlić mi je dobro održan, kao i na početku trudnoće.

(odgovor članu sukibajro)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.3.2013 11:37:59   
veeseelaa
Svaki dan na poslu preživim po neku ''traumu''!


hebo te posao, idi na bolovanje, daj otkaz
najpreče ti je tvoje dijete

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.3.2013 11:40:09   
djoisa
IZVORNA PORUKA: kula

Molim bilo koga za mišljenje da li i pored giniprala može doći do prijevremenog poroda?


moze

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.3.2013 11:40:32   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: kula

Ja sam se uspaničila jučer jer sam bila na kontroli i doktor je i pored giniprala koji pijem već 4 sedmice uočio jake kontrakcije. Beba se uopšte nije mogla fino vidjeti, koliko je maternica bila zgrčena.
Sa 3*1/2 povećao mi je dozu na 4*1/2 i plusa apaurin naveče pred spavanje.
Preporuka je da svedem fizički napor i stres na minimum. Fizički napor ću svakako svesti, ali stres nikako!
Svaki dan na poslu preživim po neku ''traumu''!

Molim bilo koga za mišljenje da li i pored giniprala može doći do prijevremenog poroda?
Da napomenem samo da sam 20. sedmica i grlić mi je dobro održan, kao i na početku trudnoće.


bez obzita na terpiju ti moraš mirovati i smanjtii stres...
bolovanje...jeli opcija ikakouser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.3.2013 11:41:21   
Medić*

IZVORNA PORUKA: kula

Ja sam se uspaničila jučer jer sam bila na kontroli i doktor je i pored giniprala koji pijem već 4 sedmice uočio jake kontrakcije. Beba se uopšte nije mogla fino vidjeti, koliko je maternica bila zgrčena.
Sa 3*1/2 povećao mi je dozu na 4*1/2 i plusa apaurin naveče pred spavanje.
Preporuka je da svedem fizički napor i stres na minimum. Fizički napor ću svakako svesti, ali stres nikako!
Svaki dan na poslu preživim po neku ''traumu''!

Molim bilo koga za mišljenje da li i pored giniprala može doći do prijevremenog poroda?
Da napomenem samo da sam 20. sedmica i grlić mi je dobro održan, kao i na početku trudnoće.


Sve je to draga u Bozjim rukama. Najbolje da ides na bolovanje, mani se posla.

Nedavno mi je prijateljica imala porordjaj u petom mjesecu user posted image a sve mi se cini da ga je i ona pila.

Ne stresiraj se puno, slusaj upute ljekara, opusti se i mani se posla ako mozes. Misli pozitivno user posted image



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.3.2013 11:45:13   
Apotekarka
Kula ja sam od 15-16 tjedna na gynipralu rado kontrakcija ,koje su se za par sedmica pod terapijom smirile medjutim meni se grlic u 20-om tjednu skratio na pola,odmah sam uzela bolovanje sefici nikako nije bilo pravo ali ja sam jedan mjesec i pol bas mirovala operem sudje,nastavim rucak i lezanje i eto sad sam 35 sedmiuca jos pijem gynipral,cuvam se samo radim po kuco normalno ne dizem,ne protezem se,ne usisavam i nadam se da ce sve dobro proci....Uzimala sam ija apaurin po dnu me stomak bas znao boliti bas u tom periodu 20 sedmica

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.3.2013 12:17:04   
srećicaa
Naravno da može, jer onda ne bi bilo prijevremenih poroda da to gynipral može spriječiti.
Ja sam pila gynipral skoro 4 mjeseca i to 4x1/2 tbl čak su mi jedno vrijeme povećali bili i na 5x1/2 tbl i pila sam 2-3xdnevno apaurin. Krajem 7. mjeseca sam imala prijeteći prijevremeni porod i ležala na patologiji, a evo sada ostalo još 10 dana do terminauser posted image
Moraš presijeći to sa poslom, to ti govorim iz vlastitog iskustva. Ja sam se od septembra vodila na bolovanju a išla 3 dana u semici na posao i ugrožavala i sebe i dijete takvim ponašanjem, tek kada sam u januaru završila u bolnici opametila sam se, hvala Bogu nije bilo prekasno, a moglo je biti. Ništa me prije nije moglo opametiti, a sada mi je žao što nisam više uživala u svojoj trudnoći.
Moj ti je savjet uzmi bolovanje makar 15-20 dana i vidi kako ćeš se osjećati, pa onda odluči šta dalje s poslom. Znam da je teško i meni je bilo, na visokoj sam poziciji u firmi i to postavljena nekih 5 mjeseci prije trudnoće, ali otišla ti sada na bolovanje ili za 3-4 mjeseca ništa neće promijeniti planove tvojih pretpostavljenih, a tebi i tvom djetetu može biti presudno.

< Poruku je uredio srećicaa -- 12.3.2013 12:20:02 >


_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.3.2013 12:35:25   
Apotekarka
Srecica je u pravu i ja sam nakon 20 dana bolovanja osjetila poboljsanje ,nije me stomak toliko bolio grlic se s 25 mm povecao uz mirovanje na 31 mm a kontrakcije nestale....Doktor mi je i prije skracivanja grlica radi kontrakcija savjetovao bolovanje ali ja glupaca kontam sefica ce se ljutiti(znam da joj i dan danas nije pravo zbog bolovanja) pa nisam i dovela se do umal serklaze i opasnosti za bebu...Sad kontam moj curetak je meni najpreci necemo biti gladni sta god bude

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.3.2013 13:08:57   
kula
Hvala drage moje, ma odlučila sam da sve postojeće obaveze na poslu privedem kraju, naručim se kod dr. opšte prakse i otvorim bolovanje. A na poslu su mi takva previranja, znam da će mi telefon zvoniti minimalno 5 puta dnevno da traže odgovor ili rješenje nekog problema...meni nije problem što se tiče bolovanja, ali posao mi je jako odgovoran i nema nikoga da me mijenja....
Ali sve to je manje važno u odnosu na bebu i trudnoću!
Ma stres je čudo!
Hvala na savjetima, trebalo mi je vaše mišljenje kako bih donijela što ispravniju odluku!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.3.2013 13:40:35   
Neca xxx
Kula, cim pijes gynipral, pretpostavljam da ti je dijagnoza Ab Imminens, tj. prijeteci pobacaj. Tako je i kod mene. Ta dijagnoza je dovoljan razlog za otvaranje bolovanja. Ja sam na bolovanju od decembra. Prvo sam dobila jednom kontrakcije, pa se malo primirila preko vikenda i u ponedeljak na posao, a kada su se kontrakcije ponovile i ja zavrsila na progesteronu uz preporuku "strogo mirovanje", nisam se vise zezala nego sam otvorila bolovanje. Zna se sta je najvaznije.

Doduse, ja imam opciju da radim od kuce, sto i radim. Legnem na lijevi bok i malo kuckam. I dalje ima stresa, ali puno, puno manje. I zapamti, bez svakoga se moze. Niko nije nezamjenjiv na poslu. Cuvaj se.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.3.2013 13:44:09   
bebana27
ja sam ga pila cijelu trudnocu i od njega dobila ubrzano kucanje srca

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *