|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:28:05   
Anoniman
ne dopada mi se sto si jos uvijek anonimna, jer se sada i ja osjecam uvucenom...ja ne mogu sada ugasiti komp. i nastaviti vecer "nako"a da znam da je neko trazio pomoc oko stvarno ozbiljne stvari...nasilje je nasilje ...ako nemas familije u blizini imas pobogu komsije...bitno je da nekoga, sem nas koji ne znamo ni ko si, obavjestis o tome i to odmah!

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:37:16   
acudesa
Jesi li ti sigurna 100% da ga želiš ostaviti?


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Bračno savjetovalište ???
9.11.2009 23:56:16   
Anoniman
Drage moje, ja moram ostati anonimna iako bih voljela da to nisam. Bila sam legla spavati ali ne mogu da spavam, evo plačem ko godina. Ne, nisam sigurna da ga želim ostaviti. On nije loš čovjek, prema svima je dobar osim prema meni. Ja bih ga ostavila istih stopa ali me je strah da neću moći bez njega, jer imam samo njega razumijete li me. Ja nisam neko ko je nesnalažljiv, naprotiv mogu sama sve ali se bojim. Bojim se  novog početka. Stalo mi je da nam dijete raste uz nas oboje, zato sam htjela da idemo na bračno savj. ali njemu ne smijem to ni reći, znam da će me odbiti, još ako mu kažem koliko to košta znam da neće htjeti, ali ja ću sama otići. Ne mogu da vam pišem detalje jer možda će on ovo pročitati. Među nama već dugo vremena nije ništa kako treba i svakim danom je sve gore i gore, ne znam kako je došlo do ovoga. Oboje smo visoko obrazovani, oboje imamo dobar posao, ja sam svoj napustila (budala) zbog djeteta al nema veze, biće posla...joj ne znam ni šta više da vam pišem, jer znam da kroz ovo moram sama proći...

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:02:27   
milenium
ako nemaš gdije a ostavit ćeš ga košto kažeš,u autobus i pravac ''majčino selo''hercegovina!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:03:27   
Nunichi
Jako mi je zao sto prolazis kroz to. Ne znam koji bi savjet bio dobar za tebe...stvarno ne znam.
Zao mi je sto je svima "dobar", osim tebi... user posted image user posted image user posted image
Sta god ti krenem napisati izbrisem, jer sve to pobije cinjenica da je digao ruku na tebe!!!

Dobro razmisli sta je dobro za tebe i tvoju bebu...sretno mila. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:04:57   
reallove

IZVORNA PORUKA: Nunichi

Jako mi je zao sto prolazis kroz to. Ne znam koji bi savjet bio dobar za tebe...stvarno ne znam.
Zao mi je sto je svima "dobar", osim tebi... user posted image user posted image user posted image
Sta god ti krenem napisati izbrisem, jer sve to pobije cinjenica da je digao ruku na tebe!!!

Dobro razmisli sta je dobro za tebe i tvoju bebu...sretno mila. user posted image


potpisujem ovo

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:13:36   
acudesa
Ako je tako, mislim da ti budalu voliš..pa to sve trpiš, ali upamti NISI TO ZASLUŽILA...a, da nije u pitanju strah kako bi ti bez njega, što kažeš sposobna si, nije to problem, ali nisi spremna ni sigurna da želiš da ga ostaviš..

ako već želiš da se boriš za vas dvoje:
budi odučna, otvoreno mu iznesi apsolutno sve šta osjećaš i do koje mjere te dovodi-nema pravo da te maltretira zato što je fizički jači od tebe, on je samo jedna kukavica koja liječi komplekse na slabijoj osobi...da li su njega kao dijete zlostavljali? (vjerovatno jesu)
daj mu do znanja da ga se ne bojiš(ne smiješ ga se bojati,on to osjeti i onda uzima furset) i da si spremna na sve kako bi promijenila stvari..reci mu i da si spremna prijaviti ga policiji:radije sve nego ovaj pakao koji mi prirećuješ..

ne bih više da te zamaram, ali bih voljela da ti pomognem


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:14:32   
Anoniman
A joj user posted image user posted image user posted image više bih voljela da nisam ovo pročitala!!
Hajde molim te, kad si anonimna, pogledaj da li na forumu ima neka žena da je iz tvog mjesta (pošto nemaš nikoga svog) pa da ti možda ona pokuša pomoći, da ideš k njoj user posted image

Evo ti makar virtualni user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:17:18   
teta berta
Ja bi mu napisala pismo.... Rekla bi mu sta me muci, boli, napisala da zelim ici u savjetovaliste jer mi je stalo do njega, do naseg djeteta, napisala da me boli sto se prema meni koja bi mu trebala biti prva i vaznija od vsih ponasa tako, da ne mogu i NECU vise trpiti, nego da zelim uzivati u braku........
I na kraju bi mu napisala da AKO IKADA VISE DIGNE RUKU NA MENE ZABORAVI DA POSTOJIM!!!!!!
Ostavila bi mu to pismo na stolu i pravac negdje iz kuce...Napisala bi jos da razmisli par dana i da me onda nazove i kaze svoju odluku!!!
Mozda ti nece pomoci, ali eto to bih ja ucinila!!!!


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:21:03   
neki
Draga,ti prvo moras raskrstiti sama sa sobom...Da li zelis ostati sa njim(zbog djeteta) ili ne...To je najbitnije od svega,sta ti zelis,trpiti i dalje iz dana u dan,ili poceti zivot iznova,sa svojim djetetom...
Svaki pocetak je tezak,ali mislim da se trebas boriti za sebe i dijete,a ne da trpis udarce i ostale stvari...
SRETNO kako god odlucis,tu smo za tebeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:24:21   
MELLI
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Drage moje, ja moram ostati anonimna iako bih voljela da to nisam. Bila sam legla spavati ali ne mogu da spavam, evo plačem ko godina. Ne, nisam sigurna da ga želim ostaviti. On nije loš čovjek, prema svima je dobar osim prema meni. Ja bih ga ostavila istih stopa ali me je strah da neću moći bez njega, jer imam samo njega razumijete li me. Ja nisam neko ko je nesnalažljiv, naprotiv mogu sama sve ali se bojim. Bojim se  novog početka. Stalo mi je da nam dijete raste uz nas oboje, zato sam htjela da idemo na bračno savj. ali njemu ne smijem to ni reći, znam da će me odbiti, još ako mu kažem koliko to košta znam da neće htjeti, ali ja ću sama otići. Ne mogu da vam pišem detalje jer možda će on ovo pročitati. Među nama već dugo vremena nije ništa kako treba i svakim danom je sve gore i gore, ne znam kako je došlo do ovoga. Oboje smo visoko obrazovani, oboje imamo dobar posao, ja sam svoj napustila (budala) zbog djeteta al nema veze, biće posla...joj ne znam ni šta više da vam pišem, jer znam da kroz ovo moram sama proći...

On jeste jako loš čovjek.Šta te briga kakav je prema drugima kada je takav prema tebi.

Naravno da se bojiš novog početka,pa svako bi se plašio.Ali nije rješenje ni trpiti nasilje.Bojim se napisati,ali duboko u sebi sam sigurna da neko, ko je jednom dignuo ruku na ženu,opet ćeuser posted image

Naravno,da svi razmišljamao o idealnoj porodici,u kojoj dijete raste okruženo harmonijom,slogom,ljubavlju.Ponekad u životu nije tako.
Čak i ako ostanete u takvoj zajednici,pitanje je koliko će dijete biti sretno da gleda kako se roditelji ne slažu,kako se svađaju,tuku...ili kako se ti plašiš njegovog oca.
Nema tu sreće(ukoliko se stvari ne poprave).

Ne bih te nagovarala ni na ovo, ni na ono.Već sam rekla da ti sama najbolje znaš,kako ćeš dalje.
Mi ti možemo samo pružiti podršku.

Kako god, neke stvari ćeš morati sasjeći u korjenu.

Nemoj samo sebe kriviti i tražiti opravdanje za njegove postupke.
NISI TI KRIVA,ON JE LOŠ ČOVJEK ZBOG TOGA ŠTO JE DIGAO RUKU NA TEBE!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:25:18   
acudesa
Joj, kako naši Balkanci znaju biti konji..pa niko kao oni

A, sad da te utješim, ako će te ovo utješiti, nisi jedina...ali mnoge ćute i trpe,...ti se očito nisi sa tim pomirila, jer da jesi ne bi ovo ni pisala.
Bori se, ne daj se, a nađi najbolji način za sebe..
..znaš koliko ja znam zlostavljanih žena....da ne povjeruješ, evo neću uzimati u obzir one za koje se možda  i pretpostavlja. Mnogo je obrazovanih zaposlenih žena zlostavljano, provjereno..nikad na njima ne bi čovjek rekao ali je istina, ne mora biti fizičko zlostavljanje (po mom mišljenju je bolnije ono psihičko), postoji milion načina za zlostavljanjem..
ne smiješ se pomiriti sa tim da te zlostavlja, niti jednom više ne dopusti da te maltretira


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:27:54   
Anoniman
U potpunosti se slažem sa MELLI!!!

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:32:03   
acudesa
IZVORNA PORUKA: MELLI

NISI TI KRIVA,ON JE LOŠ ČOVJEK ZBOG TOGA ŠTO JE DIGAO RUKU NA TEBE!!!!!!!!



user posted image user posted image user posted image
a, pod loš znaš šta bih svašta napisala........user posted image user posted image user posted image  gad

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:33:30   
sheri
ja se samo bojim da ovo nije prvi put da je digao ruku na nju...user posted image user posted image user posted image
bas sam se uznemirila


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:38:44   
acudesa
IZVORNA PORUKA: sheri

ja se samo bojim da ovo nije prvi put da je digao ruku na nju...user posted image user posted image user posted image
bas sam se uznemirila


nije 100%....ona je trpila koliko je mogla, sad joj je 5 da 12...
ali, neka je, treba se pokrenuti da riješi stanje, gore čini se ne može biti

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 0:41:32   
sheri
bas je ovo strasno. ne mogu ni zamisliti kako je njoj. kakav je to strah... uh mila, zelim ti puno snage da rijesis situaciju

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 8:27:39   
Romali
Sinoć nisam bila tu i ovo pročitala, ali sad sam se pravo nasekirala.
Je..m ti muškouser posted image   kad kad misli da je faca ako ženu udari.
Ne znam, draga anonimna, to da je dobar prema svima, samo ne prema ženi, je tipična osobina kod nasilnika. Zato ih je teško prepoznati!!
Nemoj čekati i biti njegova robinja. Ima života i bez njega. Zašto misliš da nećeš moći živjeti bez njega??! Pa nije te on rodio, odgojio, hranio, fakultet ti sredio?? Skupi snagu i kreniuser posted image

Ne znam gdje si, ali javi se nekoj od cura s foruma koje žive blizu. Treba ti riječ prijatelja i zagrljaj.
Želim ti svu sreću.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 8:43:08   
Nedi
A joj nasekira se...ne znam šta napisati. Draga anonimna ti najbolja znaš šta ti je činiti, ali praviti se da te nije udario i zaboraviti nije rješenje. U svakom slučaju šta god da odlučiš SRETNO i šaljem ti veliki user posted image




_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 9:01:50   
Anoniman
Znam da je najlakse pametovati kada ti se ne desava ovako nesto ali,

to da ti dijete raste uz oba roditelja dok otac tuce majku i non stop se svadjaju...je li stvarno mislis da je to bolje okruzenje za tvoje dijete, nego da raste sam uz majkuuser posted image

Niko tvom suprugu nece i ne moze zabraniti da vidja svoje dijete, ako to zeli (osim naravno ako nije nasilan i prema djetetu...sto nije).

Kazes da si snalazljiva, vjerujem u to...zato zeno, dijete i kofere u ruke i put pod noge...pokazi svom djetetu da to nije normalno ponasanje i da tako nikada ne mora i ne treba da zivi...POKAZI MU KOLIKO SI TI JAKA....jer ako ti budes trpila najveca vjerovatnoca je, da ce ili u buducnosti i ono izabrati nasilnika za partnera ili da ce sam biti nasilan...nisam psihijatar ni psiholog ali mislim da i ne moras to biti da bi sabrao 2 sa 2

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 9:15:01   
MinaMM
uz sve ove dobre savjete ja bih jos samo dodala - pocni traziti posao ODMAH, jer cim prije budes finansijski neovisna, lakse ce tebi biti krenuti iz pocetka. nazalost, kod nas je glavna on JA te izdrzavam i bice kako JA kazem. ne znam koliko ti je dijete i nadam se da je dovoljno veliko da ga mozes ostaviti ili u vrtic ili nekome da ga pricuva. mada mozes vidjeti da ima forumasica koje su pocele raditi nedugo iza poroda, tako da ni to nije kraj svijeta. bojim se da je samo pitanje vremena kad bi on digao ruku i na dijete jer takvi nasilnici ne prezaju koga udaraju - zenu ili dijete. to je moj najveci strah, jer se nije suzdrzao da te udari pred djetetom. zaista se suosjecam s tobom user posted image user posted image user posted image user posted image . tu smo mila za tebe, savjetima, podrskom ili na neki drugi nacin, koji bi ti izabrala.

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 9:29:20   
mamina princeza
Eh da barem nisam ni pocela citati ovu temu .... juce se zakuhavalo oko nekih lijevih stvari i sad odmah krenugh da vidim jel se sredilo i doceka me ovo.
Draga moja tako mi je zao sto se sve to desava...... gotovo da mogu reci da je to najgora situacija u kojoj se zena moze naci u braku . Svasta nesto covjek moze oprostiti zanemariti al udarac je teska stvar......
Svi mi imamo neke nesuglasice neko i probleme pokusavamo sve to dovesti u red al kad se tako nesto krupno desi sa tako malo bebom u narucju ja zaista ne znam mogu li ti reci moze to sve biti ok.
Ti znas kako se ti osjecas i sta ti mozes. Ja samo znam da takvi ljudi se tesko mjenjaju ....ako je njemu normalno da te lupi s djetetom u narucju sta ocekivati sutra. u najmanju ruku otidji negdje na par dana nek ozbiljno shavti situaciju. OBAVEZNO. Pa sigurno neko ima blizu tebe da se javis. Bilo ko od nas forumasica sigurno ce pomoci, i imaju i te posebne kuce sa posebnom namjenom za zastitu zena pa se i tu mozes malo skloniti. Zasto kazes da ne mozes bez njega, pa kako si prije bila bez njega. Imas negde porodicu bilo gdje u svijetu? Gdje zivis sad nisam sigurna da sam shavtila , u Bosni ili ?
Pa idi rodbini bilo gdje da se nalazi pocni zivot iz pocetka ako ga odlucis napustiti.
Ne moze ti  on prijetiti s djetetom, to djete je tvoje i posebno u slucaju da prijavis ovo nasilje mislim d a tu nema dileme. Majke dobivaju djecu u blazim slucajevima pa ne znam kako bi te mogao ucjeniti s tim.
slazem se da je razvod nesto bolno i za ljude posebno za djecu al mislim d a je bolnije da djete trpi sve to : svadje i gleda kako otac udara majku a ona sve to trpi i iz dana u dan sigurno joj to postaje da kazem  sve "prirodnije " jer nazalost tako biva.....

Kako takvo djete moze normalno rasti i razvijati svoju psihu . Nikako !!! Zato dobro razmisli sta ces poduzeti.
Ja se izvinjavam ako sam bila ovako direktna i znam da ti je sigurno tesko i pomisliti otici ostaviti brak i sve al skupi snage zeno i nesto pametno napravi .... mi svasta mozemo reci ti jednina mozes djelovati. Mi smo sve uz tebe to je sigurno..... pussaaaa velika

< Poruku je uredio mamina princeza -- 10.11.2009 9:31:45 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 9:34:06   
Hocu bebu
Draga, Anonimna, ovo me bas nasekiralo. Istina, svaka od nas bi ga ostavila. Rekla bi to.Vjerujem da cesto, kad se nadjemo u nekoj situaciji, za koju smo prije cvrsto znali izlaz i odgovor, da se u toj istoj, ne znamo snaci.
Najvjerovatnije nemas nikog svog, nemas posao, nisi mislila da ce svadje dovesti do toga. Do udarca.
Uzasno sam nasekirana kad cujem da neko udara zenu, jer sam i ja zena, i stavim sebe u tu poziciju.
Ali nitko od nas ne zna sta se desilo izmedju vas dvoje. Sta god da si uradila ili rekla, udarac nema opravdanje.Ako stvarno nemas izlaza iz toga i ne zelis da ga ostavis, upitaj se kako ces poslije zivjeti s njim?
Ja sam takva da bi moje srce moglo oprostiti sve, ali zaboraviti ne moze nikada. Ne znam duso draga, kako ces sutra leci kraj njega...
Ne bi htjela da me pogresno shvatite, ali mozda u zivotu postoje takvi trenuci, kad nema opravdanja, nema izlaza, nema snage i nema nade.Ali ti si nama rekla da se mislis da ga prijavis sto ocito znaci da ga neces ostaviti niti otici od njega
U smjeru te tvoje odluke,al samo radi tvoje odluke, ja bih ti posavjetovala da ga pustis par dana. Nek se ohladi sve. Ne treba vama bracni savjetnik. Tebi treba hrabro srce radi tebe , i radi tvoje bebe a i zivota.
Reci mu sve onako ravno u lice, drzeci se tog udarca. Da ga nisi upoznala takvog. Nije te mati za to rodila. Sve ovisi kako ce razgovor teci. Ako uspijes prijeci preko toga, nastavi daljnji zivot. Sto prije nadji poso poslije, svoje hobije....samo upamti ako se ikad to ponovi, ostavi ga odmah...ne znam sama sta da ti kazem kad ne zelis/ne mozes da ga napustis... Svi mi kazemo ja bi ovo ja bi ono, ne daj Boze da se ijedna od nas nadje u toj situaciji. Nemoj to trpjeti molim te., Pokusaj jos jednom, a onda dalje znas kako ces

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Bračno savjetovalište ???
10.11.2009 11:18:03   
hanabanana
Ako ti je lakše pisati pod Anonimna, a ti samo nastavi. Zar je bitno čiji je problem?? Bitno je problem riješiti.

Prvo ću se osvrnuti na dvije stvari:
- dijete mladje od tri godine niko ne može oduzeti majki, tako je po novom porodičnom zakonu. Prijetnje i ucjenjivanje dijetetom su krajnje niski udarci, ali iz iskustva jedne moje poznanice znam da su obično pucnji u prazno. Naime, njen bivši nije želio dati dozvolu da njihovo zajedničko dijete napusti BiH sa njom i ode živjeti na zapad....ta trakavica je trajala par godina, na kraju je na pola luda otišla u njegovo rodno selo, ostavila mu dijete na pragu i rekla: evo ti dijete, a ja odoh.
Nako mjesec dana je zvao da potpišu sve potrebne papire.

Ti nisi sigurna da ga želiš ostaviti....navela si par razloga zašto je tako, ali nigjde nisam vidjela da je jedan od razloga da ga još voliš! Govori li tebi ta činjenica nešto?!

Kažeš da se bojiš?!
Pa naravno da se bojiš. Pa svako normalan se boji, samo oni kojima je bolešću uskračena mogućnost rasuđivanju imaju mogućnost da se ne boje - jer ne mogu ni sagledati posljedice. Uredu je bojati se, hrabro je priznati strah. To je već jedan krupan korak naprijed.
Ali nemoj dijete ubacivati u svu tu priču. Sinoć te udario dok si držala dijete! Za pra godina će gurnuti to isto dijete koje pritekne tebi u pomoć! Želiš li to svome dijetetu?!

Ono najbitnije je da ni u kom slučaju ne šutiš iz straha da ne uradi nešto puno gore! To nisu pravi savjeti. Svaki novi udarac, prešućen, je staza prema paklu.
Ne treba šutjeti. Nikada. To nije tvoja sramota.
I nikako ne trebaš sama kroz to proći. Uvijek je lakše kada imaš kome reći. Poslala sam ti mail i stranicu od osobe za koju mislim da ti može pomoći.
Obrati joj se! Mailom, ili sms-om.
Ako hoćeš i ja ću je nazvati i zamoliti da ti da savjet.
Nisi sama! I kad napišeš sve na list papira, nisi sama!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Bračno savjetovalište ???
11.11.2009 10:21:10   
ivanak
Nemaš pojma kako mi je žao što ti je to tako napravio, a još je dijete tu....
Nije bitno jeli pišeš pod anaonimna ili imaš ime - sasvim svejedno. Najvažnije je da tebi i djetetu bude najbolje.
Jeli on pije, ili ima nekih psihičkih problem, problema na poslu, kockanje????
Od takvih stvari najčešće dolazi do nasilja.
Jeli prvi put te udario ili već više puto?
Ako je to jedanput bilo i ako vidiš da mu je žao, nemoj praviti galamu oko toga, a ako je to već ustaljeno - onda bi ja na tvom mjestu drugu taktiku napravila.
Meni muž isto zna poluditi i praviti probleme - on naprimjer tad želi pokazati autoritet i kaže mi da šutim. Ja zašutim i nakon nekoliko on se smiri i ja mu rećem sve što mislim. Jedan put je bacio čašu i tako mi je tlak digao da sam mu rekla da lomi laptom što je on donio u brak, a ne stvari što je moja mama nama kupila.... inače nisam tip da pribokajem ovo je moje, ovo je tvoje, ali mi se stvarno tlak digao.
U tom trenutku se samo treba postaviti.
Najčvršče i najjače što možeš pa da vidiš kako je mome krivo.
Otiđi kod prijateljice, kume, rodice da ne stojiš s njime. Ne trebaju ti roditelji znati.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *