|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
24.11.2009 15:08:00   
acudesa
Ja sam se svoga dijela odrekla-bez razmišljanja na ime bratauser posted image user posted image
to je bilo davno, a i dan danas raspolažem time, šta mi god treba kao i da je moje, mi imamo posebne odnose-dišemo jedno za drugo...sad je tako, a šta može da se desi Bog zna, ali se ni ne zamaram time, meni je važnije duhovno od materijalnog, pa se nadam da će tako i ostati. Doduše, da je neko drugi upitanju a ne bratuser posted image razmislila bih, a ovako sam uživala u tom procesu.
Žao mi je kad dolazi do sukoba interesa i 100 belaja zbog zemlje (glave su se gubile-užas, mislim da je to izazivalo najviše sukoba u familijama)...ali smatram, ako nama dogovora-ima Zakon koji to može izregulisati, i ja bih se uvijek pozvala na njega kada bih smatrala da su mi interesi ugroženi. Naročito bih zajunila kada bi mi se na putu našao neko egocentričan ko bi bio u stanju gledati da ja crkavam, a on da dobije sve.

< Poruku je uredio acudesa -- 24.11.2009 15:18:00 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
24.11.2009 19:52:54   
dafri
Živimo u društvu u kojem je novac mjerilo vrijednosti,i gdje novac potire sve važne stvari pa i porodične veze.Vjerovatno smo svi imali priliku da vidimo kako novac ,i to ne tako krupan zavadi čitavu porodicu.Ako se radi o zdravoj sredini,dogovorom prije smrti roditelja bi trebalo da se riješe sva pitanja o nasljedstvu,ni ne pominjem polove jer se podrazumijeva ravnopravnost.


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
24.11.2009 22:19:55   
veeseelaa
najdebilskija stvar mi je kad roditelji naprave kuću i podijele spratove sinovima i kćerima u nadi da će svi živjeti složnouser posted image
Ne mogu se načuditi ovakvim odlukamauser posted image
Pa ako se i braća i sestre slažu ne mora da znači da će snahe/jetrve/zaove i njihova djeca slagati, kad umru ostave sranje iza sebe, ne mogu da se slože ni ko će snijeg oko kuće očistiti, okositi travu ili očistiti haustor/stepenice i onda se tako svi dobro isvađaju da proklinju svoj životuser posted image
Hvala Bogu da znam rasudjivati i razmisljati kao normalna osoba
Nikada svoju djecu ne bi stavila u situaciju da dodju u konflikt jer sam ja razmisljala "svi pod jednu krušku"
Da, to bi možda  funkioniralo dok su roditelji živi a kasnije bi nastao haos, rijetki su oni kod kojih je sve ok


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
24.11.2009 22:26:32   
Amrino
Kod mene se u porodici dijeli (kada i ako se ima sta podijeliti) po serijatu. Mada je dido rahmetli rekao da svaki covjek , ako zeli da ima slogu u porodici, ne bi iza sebe trebao ostaviti NISTA. user posted image
Niko nikoga ne zakida ali meni fakat isto tako ne bi palo na pamet da se odreknem necega sto mi "pripada" i po Bogu i po narodu zato jer bi neko mislio ovako ili onako...Ja se nemam pravo odreci toga zbog svoje djece...jer ko zna sta kome zivot sprema.
Zato- ako neko ima nedoumice vrlo lako moze naci rjesenje...
Sto se mene tice -ono sto u Casnom Kur`anu pise- tome nema ko sta da dodaje ili oduzima.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
24.11.2009 22:29:16   
veeseelaa
ama što da se odreknem???
pa kad dodjem kod brata da sjedim u ćošku i da gledam kakva je snahi čehra (izgled lica) a ja do juče tu živjela i ulagala svoja sredstva u namještaj i sl
Ne pada mi na pamet

< Poruku je uredio veeseelaa -- 24.11.2009 22:35:51 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
24.11.2009 22:35:24   
mišur
Ispoštovala bih želju svojih roditelja u svakom slučaju..
.Mada oni nisu ljudi koji bi ikada pravili razliku između mene i brata,kod nas nema takvih odnosa...
Oni su uvijek bili razmišljanja da žensko treba imati i materijalno i u glavi kao muškarac, pa i više, kako ni u kom pogledu ne bi zavisila o njemu...
I ne bih se odrekla svog dijela ni u čiju korist...Zašto bi?
Ko zna šta život nosi i šta će mojoj djeci sutra trebati...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
24.11.2009 22:41:48   
dafri
Lakše je sa zetom nego sa snahomuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
24.11.2009 22:45:01   
mamabb
Složila bih se sa većinom, a to je da se ne bih odricala svog dijela ako su mi ga roditelji namjenili. A ako moj brat, jedan jedini, bi samnom bio u dobrim odnosima i volio me samo ako ja poklonim sve njemu, šipak mu! Kakav je to brat ili sestra? user posted image  Kakvi su to onda odnosi? Što su njegova djeca bolja od moje?
Inače sam za to da svako stiče sebi, jer mislim da jedino tako naučiš da cijeniš neke stvari, a ako šta stigne sa strane hvala Bogu i poklonitelju.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
24.11.2009 22:48:30   
mamabb
I još da dodam, da nikad za nikad ne bih nagovarala ili predlagala mužu ili se nešto kofrčila prilikom podjele imovine njihovih roditelja ili se nešto u to miješala.Ona je njegova sestra i njihova kćerka pa ako joj i sve daju to je njihova stvar a ne moja.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
24.11.2009 23:12:33   
acudesa
Da ne bude zabune, kod mene nije bilo u pitanju mnogo zemlje, nešto sitno, do bora i nazaduser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
24.11.2009 23:15:27   
milenium
mm i njegova braća su sve podjednako podjelili,a sestre su se svoga djela odrekle(kažu sretne su u braku i imaju svoje muževe da se brinu o njimauser posted image ).

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
24.11.2009 23:19:26   
teta berta
bas me briga ja sam jedinicA SVE MENIuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
24.11.2009 23:43:39   
Rina26
I ja sam se svoga dijela odrekla rekla sestrama da se one dogovore meni ništa netreba ama baš ništa,ja nemam brata.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 0:39:25   
Niobe
Eh ovako.
Imam situaciju da je moja mama naslijedila cca.33 dunuma zemlje kod Sarajeva, tacnije u istocnom dijelu. Baka je imala 110 dunuma i podijelila 100 na tri dijela, ujaku, mami i tetki, a deset prodala i otisla u Canadu da zivi.
E sad se javlja sljedeca situacija..tetka se svog dijela odrekla u korist ujaka, ali njoj to i ne treba jer također zivi u Canadi, a moja mama se svog dijela ne zeli odreci, jer mi imamo kucu na imanju od dunum ovdje i to je sve. Ujak, s druge strane, ocekuje da se i ona odrekne svog dijela, kako bi on imo 100 dunumauser posted image i bio tito.
Ni moja mama ne zeli da se svadja, ali realno, mi nismo plaho dobrostojeci i ta zemlja je, u biti, jedina sigurnost koju imamo, a on se ponasa kao da je sasvim normalno da ona njemu to prepusti.
Mama sad rastrgana, ne zna sta da radi, mi joj savjetujemo, naravno, da se ne odrice zemlje.
Ne zna zena sta ce.



_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 1:20:05   
veeseelaa
a što nezna šta će?
ne kontam što se dvoumi? to je njeno a brat može samo da živi u iluziji da će to jednom biti njegovouser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 2:01:21   
Niobe
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a što nezna šta će?
ne kontam što se dvoumi? to je njeno a brat može samo da živi u iluziji da će to jednom biti njegovouser posted image

user posted image

ma zbog odnosa u familiji..mislim, sve bih ja batalila, posebno kad se ponasa ko krme user posted image



_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 8:14:25   
jednaa
ja sam za to da se svoj djeci jednako, ili ako se jedno dijerte brine o roditeljima njemu/njoj najvise

a moji djed i nena, mamini roditelji, su sve prepisali na dajdzu koji zivi u Austriji, i iako je to njihova volja, po meni to nije ok, jer nisu prepisali ono uz obavezu za dozivotno izdrzavanje, i kad god nesto treba zovu moju mamu i tetku koje su to blizu, ostale 3 tetke, kao i dajdza, su vani..
meni to vise smeta zbog tetke koja zivi u pravo teskim uslovima, mojoj mami ne treba hB, ali mi nije fer samo zato sto je musko da on dobije sve, a svi ucestvuju u izdrzavanju roditelja...

s tatine strane su podijelili samo zemlju majke, koja je umrla, djed je jos ziv, i to je tako fino odradjeno, i muski i zenski clanovi su dobili svoj dio, samo tetka i amidza koji su zivjeli, jos uvjek zive u istoj kuci su dobili vise, i meni je to fer

a ne vidim razlog zasto bi se neko odricao u korist onog drugog, osim ako taj drugi zivi u puno tezim uslovima..

_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 8:33:41   
leli§
ja bih svojoj sestri oko dala a ne da se ne odreknem nasljedstva...ali...to samo u slucaju da je ona u nekoj goroj materijalnoj situaciji nego ja... ono sto je moje, moje je. sto se tice MM...ja sam nekad davno rekla moj suprug je dobar i vrlo cesto naivan da bi on gace sa guzice dao. nikad ne bih stala izmedju njega i njegovog brata Boze sacuvaj, ali nikad ne bih ni dozvolila da od njega neko pravi budalu.

kako su ljudi sebicni i pakosni. odakle nekome pravo da raspolaze necijom imovinom ili da smatra da njemu pripada viseuser posted image

Niobe neka mama to fino proda pa neka se ujak svadja sa komsijom. izvini molim te, to je njeno...a sem toga sta ce on sa 100 dunuma? nece praviti fabriku na tom zemljistu... sebicnost ej cudna stvar

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 8:45:18   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: teta berta

bas me briga ja sam jedinicA SVE MENIuser posted image


Isto ovako, a i mm je jedinac. user posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 9:03:19   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: teta berta

bas me briga ja sam jedinicA SVE MENIuser posted image


Isto ovako, a i mm je jedinac. user posted image user posted image


odnosno: Sve vama, kako ste altruističniuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 9:05:45   
Nunichi
user posted image user posted image user posted image Tako nam grah pao. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 9:06:05   
acudesa
Sve je to od slučaja do slučaja, kod tebe Niobe majka bi trebala to uzeti radi tebe i Adriana, a ja stvarno nisam imala srca da se nešto s bracom nabilavam kad kad mm hvala Bogu ima još više zemlje i svega da se bojim za svoje dijete sutra...nije bilo potrebe

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 9:06:58   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Nunichi

user posted image user posted image user posted image Tako nam grah pao. user posted image user posted image user posted image

grah pao, ali peksimetima se nešto ne dauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 9:12:12   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: Nunichi

user posted image user posted image user posted image Tako nam grah pao. user posted image user posted image user posted image

grah pao, ali peksimetima se nešto ne dauser posted image


Ti mene uvijek nagovaras na OT. user posted image user posted image user posted image
Nema peksimetaaaa user posted image , cekam tvoje fedexom da dobijem. user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 9:20:25   
Dida79
Ovo je slicna situacija kao sto je u mojoj porodici bilo.
Kada je moj dedo umro iz njega je ostalo dosta zemlje i dvije kuce,naravno moj dajdza je ocekivao da ce se mama odreci svega u njegovu korist,sto bi ona i uradila ali desilo se je sljedece.
Moja dajdzinica nikada nije voljela zivjeti u Hrasnici i kada je dedo umro njoj se je pruzila jedinstvena sansa da zena ispuni svoje snove,sto znaci da proda svo imanje i kuce da bi kupila stan ili nesto drugo u Sarajevu.E tad je moja mama odlucila da uzme komad zemlje u blizini kuce i to je meni poklonila i ja sam tu napravila kucu.
Oni su sve prodali sto se je moglo prodati ostavili su samo manju kucu(i to bi prodali ali nana nije dala)pare od zemlje sto su uzeli  potrosili sto uopste nije bio mali iznos i sada cekaju da nana umre da bi mogli i to prodati.A moja mama sada moze samo gledati kucu u kojoj je odrasla iz moje kuce.

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *