|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 9:22:46   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: Nunichi

user posted image user posted image user posted image Tako nam grah pao. user posted image user posted image user posted image

grah pao, ali peksimetima se nešto ne dauser posted image


Ti mene uvijek nagovaras na OT. user posted image user posted image user posted image
Nema peksimetaaaa user posted image , cekam tvoje fedexom da dobijem. user posted image


"teško žabu u vodu" eto da ne bude OT, odričem se svojih peksimeta u tvoju koristuser posted image

< Poruku je uredio acudesa -- 25.11.2009 9:23:10 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 9:26:08   
Nunichi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Hvalaaaaaaa... user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.11.2009 11:49:09   
dzeni_nl
U mojoj familiji je sve to nekako zapetljano. Objema nanama braca su uzela njihov dio zemlje mada one i nisi htjele da se odreknu.

A sto se tice mojih roditelja djed, babin otac je umro i nije htio da napravi testament, jer se bojao da ako tu uradi da ce ostati na ulici. E sad poslije njegove smrti djeca hoce da djele zemlju, ali moj amidza ocekiva da ce sve on da dobije, jer sestre su udate, a brat ima samo mene i ja sam zensko dijete pa nama nista ne treba, a koliko sam primjetila babo je psreman sve da mu da samo da se ne bih svadjali, ali ja nisam bas za to, jer se moj babo podjednako brine o svojim roditeljima, mozda cak i vise od amidze.

Sa mamine strane dedo je rasprodo sve i otisao u dom da zivi tako da ona i dajdza nisu nista dobili.

Muz ima jos dvojicu brace, ali njegovi roditelji njemu nece nista ostaviti, mama mu je vec umrla i braca su vec dobila svoje djelove, a on nista sto vidim da mu je tesko palo, ne zbog komada zemlje vec zbog toga sto se on nigdje ne spominje, i kada mu je mama umrla njega nisu stavili na smrtovnicu vec samo bracu to ga jako pogodilo. On inace nezeli nista sto nije sam zaradio, ali to mu je tesko palo posebno kada braca pred njim pricaju o tom sta su dobili. Isto tako ga ceka i sa oceve strane tako da od pravih roditelja nece dobiti nista.
Dobio je od tetka pola stana sa tetkom koji su prodali al se on odrekao tih para i poklonio ih tetki. I svu ostalu imovinu djeli sa njom zato sto su ga oni usvojili.

A sto se mene tice ja sam sama, pa kuca koju imaju moji roditelji i malo zemlje oko nje pripada meni, ako mi i to amidza neuzme.

< Poruku je uredio dzeni_nl -- 25.11.2009 11:53:00 >


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
22.12.2009 13:08:15   
dana3
Voljela  bih da moja mama dobije ono sto je pripadalo njoj jer niko je nije nista ni pitao.zasto da na djedovini doseljavaju ljudi koji nemaju nikakve veze s nama, zato sto njen brat prodaje zemljiste?

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
22.12.2009 13:11:21   
dana3
IZVORNA PORUKA: dana3

Voljela  bih da moja mama dobije ono sto je pripadalo njoj jer niko je nije nista ni pitao.zasto da na djedovini doseljavaju ljudi koji nemaju nikakve veze s nama, zato sto njen brat prodaje zemljiste?Uz samu staru porodicnu kucu znaci napravila bi s enecija tudjinska,bezveze.nisma ni za to da se zenska djecaodricu svog zbog brace i njihhove koristi-zasto?kako neko napisa niko s evis ene bavi poljoprivredom da bi zivio od toga da se zemlja ne dijeli a ni jedna snaha danas ne vodi brigu o roditeljima muza nego je zapalo moju mamu!!!!Svakom svacije,ja sma za podjelu!
Svi kazu da se ne svadja te ovo te ono i da se neko ne uvrijedi-pa misli li druga strana o uvredi tog ko se odrekao nasljedstva!
Ne bude li trazila moja mama,trazicu ja!U tu kucu i oko kuce ulozila je i moja mama para i para


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
22.12.2009 13:26:43   
snijeg
Ja imam brata i sestru. Kad sam se udala tata je bio pri ruci za sve poslove koji su trebali biti urađeni prilikom renoviranja stana. Zahvaljujući njemu uštedila sam hiljade maraka na majstorima. Kuhinju su opremili moji roditelji, a dali su i određen dio sredstva. Moja mlađa seka će biti isto tretirana, ukoliko kupi nov stan dobit će veću količinu novca, a sve u cilju da porodična kuća pripadne mom bratu. Tako da se ja ne mislim miješati i praviti problem, iako se u zadnje vrijeme moj tata dvoumi (valjda kako stari) i priča kako kuća i dalje pripada svima nama. Mislim da to nije ok, ipak je moj brat poturao svoja leđa oko izgradnje iste, dok sam se ja šetkala po gradu! Moja porodica nikad nije imala problem oko podjele imovine, i dat ću sve od sebe da tako bude i u budućnosti, kao što ću nastojati i svoje djete/cu naučiti da znaju cijeniti tuđi rad jer će jedino tako znati poštivati sebe!!! A sve i da mi ništa nije uradio/pružio mišljenja sam da nema te imovine koja bi me otuđila od mojih najmilijih, u grob idemo svi i bez ikakvih ovozemaljskih pogodnosti i gore te niko ne pita jesi li živio u šupi ili u vili. Život je prekratak da ga protraćim na rasprave i svađe oko nečeg nebitnog, umjesto da kafice ispijam sa sekom i bracom user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.8.2011 21:55:56   
veeseelaa
mene zanima jel ijedna od vas radila testament? isti se izrađuje kod notara? pretpostavljam da je potrebna sva dokumentacija o imovini koju namjeravamo ostaviti u nasljede(zk i sl)
Jel ima neka posebna procedura oko sastavljanja testamenta???


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.8.2011 21:59:13   
koka i po
rano je o tome da se misli...
ha ...i ne guraj se preko reda user posted image ...uzivajuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.8.2011 22:31:17   
Galicia
Nije nikad rano. Sto prije to bolje. Da sam na tvom mjestu, posavjetuj se sa advokatom, sta i kako. Znam da su moji roditelji napisali testament jos davno. Sve sto ostane njihove imovine, da advokat proda i da nama djeci podjeli u novcanoj svoti. Znaci ne ostavljaju nam ni kuce ni vikendice ni stanove, nego cisto samo cash pa da mi radimo sa tim parama sta god mi hocemo. Po meni je to ispravan potez, jer sam ocevidac bila nesnosljivih svadja oko brace i sestra oko imovinskog nasljedstva.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: nasljedstvo, nasljedjivanje šta vi mislite
25.8.2011 23:09:34   
veeseelaa
koki nije rano, razmišljam o tome i razgovorala sam i sa svojima.... mama se slaže iako je te moje ideje tjeraju na plač al nikad ne znaš
Pa eto ako je neko deverao oko toga nek se javne


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 60
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *