|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 0:03:05   
noaa
Romali koji je izraz za situvacijuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 0:03:28   
ena23
meni nikad niko nije podizilazio, haman nema materijala?? user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 0:04:02   
Romali
IZVORNA PORUKA: noaa

Romali koji je izraz za situvacijuuser posted image user posted image user posted image


Ono kad ti neko laska, a ti se pitaš trebam li mu sad..... user posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 0:05:08   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: zinanina

Sad kao svi govore uvijek ono što misle, ma dajte, otkud onda toliki nesporazumi samo sa svekrvom, kažete li i noj uvijek šta mislite?


ili kazem kako jeste ili sutim , ako cu izbjeci raspravu usutim, kad prekipiii lajem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ali hvala BOgu nedira me niko (zasada)


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 0:10:15   
noaa

IZVORNA PORUKA: Romali

IZVORNA PORUKA: noaa

Romali koji je izraz za situvacijuuser posted image user posted image user posted image


Ono kad ti neko laska, a ti se pitaš trebam li mu sad..... user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 0:13:59   
noaa
mislim da su laskavci i uvlakaci posebna vrsta ljudi,obicno imaju neki skriveni motiv al brate nebi se ponizavala pa da cu gladna biti bas mi se takvi ljudi gade i ne podnosim ih u svojoj bliziniuser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 7:19:25   
acudesa
Mrzim licemjerstvo (jedno priča, drugo misli)...užasavam se takvih ljudi, i klonim ih se...e, sad laskanje je blaža varijanta licemjerstva, dosta blaža...nisam ni jedno ni drugo, znam često dijeliti komplimente onome ko mi je drag, ali to ne može biti laskanje, jer u tom momentu stvarno i mislim tako-znači iskreno je...NIKADA u životu nisam nekome rekla: to ti je super, a da nisam tako i mislila...a, kad mi se nešto ne sviđa ili šutim (komentar zadržim SAMO za sebe, ne olajavam je okolo) ili joj otvoreno kažem, to je moje mišljenje, a ti se naravno ne moraš sa njim slagati....
Jako sam direktna osoba, otvorena i iskrena, što me često znalo koštati kod odnosa, ali znam se ja i sa tim "nositi"...
Znači, najviše od svega što se tiče ovoga mrzim "namazanost u 100 nijansi" ...odnosno, gdje ni ne pomisliš da se radi o laskanju, a upravo o tome bude riječ...ono, kad osoba kaže: ja skrešem u lice svima šta mislim, a nakon toga prepričava neke svoje dijaloge i sto puta kaže: Pomislila sam u sebi ...., a ipak to nije rekla otvoreno u lice...pa, mi stvarno ta trostruka premazanost nije jasna..

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 7:25:38   
juni
Acudesa, slazem se u potpunosti s tobom user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 7:30:33   
acudesa
IZVORNA PORUKA: juni

Acudesa, slazem se u potpunosti s tobom user posted image

user posted image user posted image
(evo meni drago što se ti slažaš sa mnom, a može se protumačiti da ti laskam...)user posted image user posted image user posted image user posted image
Hoćemo li na posao...zakasnit ćuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 8:28:43   
M kao Mama
A laskanje u životu? Osjećam se k'o kreten kad mi neko laska. Ne znam šta da radim. Ima jedan izraz ovdje kod nas vezan za te situacije, ali nije za foruma

Romali, moja mila (ovo ti znaš da je od milja što ti tepma), ako mislimo na isti izraz vala mu je imu u sridu pogođeno, ipakmoram napisati pa neka me moderatori minusuju, jel se to zove rektalni alpinist, hahahaha

A, acudesa ovo tvoje potpisujem
Mrzim licemjerstvo (jedno priča, drugo misli)...užasavam se takvih ljudi, i klonim ih se...e, sad laskanje je blaža varijanta licemjerstva, dosta blaža...nisam ni jedno ni drugo, znam često dijeliti komplimente onome ko mi je drag, ali to ne može biti laskanje, jer u tom momentu stvarno i mislim tako-znači iskreno je...NIKADA u životu nisam nekome rekla: to ti je super, a da nisam tako i mislila...a, kad mi se nešto ne sviđa ili šutim (komentar zadržim SAMO za sebe, ne olajavam je okolo) ili joj otvoreno kažem, to je moje mišljenje, a ti se naravno ne moraš sa njim slagati....
Jako sam direktna osoba, otvorena i iskrena, što me često znalo koštati kod odnosa, ali znam se ja i sa tim "nositi"...
Znači, najviše od svega što se tiče ovoga mrzim "namazanost u 100 nijansi" ...odnosno, gdje ni ne pomisliš da se radi o laskanju, a upravo o tome bude riječ...ono, kad osoba kaže: ja skrešem u lice svima šta mislim, a nakon toga prepričava neke svoje dijaloge i sto puta kaže: Pomislila sam u sebi ...., a ipak to nije rekla otvoreno u lice...pa, mi stvarno ta trostruka premazanost nije jasna..


I još nešto mrzim dušebrižnike, koje ne znaju šta će od svog života, pa se bave moji,

kako mi se sviđa onaj Akicin potpis,

volim negativne komentare, tjeraju me da budem bolja,

os snioć sve sebe udaram po prstima da ne stavim to kao status na FB, jer ako to uradim, Boga pitaj na šta će sve to izači.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 9:14:56   
Nedi
Nisam nešto tip za laskanje, ne ide mi od ruke to uvlačenje u g....u, radije prešutim nego da npr šefici kažem lijepa ti haljina a nije. A ako kažem da jest onda tako i mislim.

A kad meni neko laska - pomislim šta li mu treba? Garant će se upisati na Akademiju pa mu treba štela oko prijemnog ili je zakasnio na upisni rok?

Ne kažem uvijek sve u lice, ali ni ne slažem, nego prešutim, jer sam ipak na poslu pa nije situacija za iznošenje mišljenja. A privatno kažem kako ja mislim da jeste, pa šta bude...Zato se sveki ljuti na mene, naštimala (onaj termin što je mama alma napiosala) i čeka da se ja počnem penjati , i čeka....i čeka.....


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 9:35:40   
tea lana
uvlacenje u dupe nikada nisam mogla podnijeti,mada bi vjerovatno u zivotu u nekim situacijama puno bolje prosla da sam se znala uvuci.Ali sta cu kad sam takva kazem ono sto mislim svidjelo se to nekome ili ne.
Nisam od onih koji kazu WAU kako dobro izgledas a u sebi misle o Boze na sta lice,Nit to znam niti mogu,Na faci mi se vidi kad mi se nesto svidi ili ne svidi.
Laskati ne znam,
udjeliti konplimentuser posted image znam

< Poruku je uredio tea lana -- 4.12.2009 9:37:18 >

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 10:05:19   
snijeg
Podilazim svekrvi jer je majka ljubavi života mog i nana moje dušice, pa nekako ne bi valjalo da joj kažem šta mislim jer bi to definitivno bilo posljednje izgovoreno.
Druga osoba kojoj podilazim je moja šefica, izvinite, ali meni je lakše pohvaliti njenu košulju ili frizuru, nego prositi da bi otplatili kredit za stan!
Mislim da svi mi ponekad u životu, radi viših ciljeva progutamo knedle, prešutimo i psujemo sebi u bradu, da bi prevazišli novonastalu situaciju, pohvalimo nekog itd. Zašto bi to nužno bilo podilaženje ili licemjerstvo?! Ja bi sebi bila veći licemjer da svoju svekrvu otpilim, njegujem odnos sa svojom mamom, a njegova mama na crnoj listi user posted image ili da nemam posla, pa da gledam ko će kapnuti koju markicu da dijetetu kupim igračku - neka hvala, ako sam licemjer neka sam!!!  user posted image


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 10:23:14   
Hocu bebu
Nemam potrebe u zivotu da ikome laskam i nema mi mrzih ljudi koji se dodvoravaju (ponajvise ) kad im nesto treba
Kao sto je neko naveo primjer da se ne bi zgrazao nad tudjim kolacem, haljinom, to je meni vise stvar odgoja , jer takvom grubom opaskom mozes nekoga uvrijediti. To nije '' podilazenje ''
Za mene je podilazenje kad mi neko konstantno, preupadno hvali ovo i ono, interesantno za upravo takve osobe, na kraju se ispostavi da vas mrze iz dna duse ili im treba usluga od vas
Nikome ne podilazim i stavljam takve na distancu bez mogucnosti da meni podilaze
Ako za nekoga nesto radim, uradim to od srca, ne zato sto me on/ona pohvalila ili sl,

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 10:28:58   
tea lana
IZVORNA PORUKA: snijeg

Podilazim svekrvi jer je majka ljubavi života mog i nana moje dušice, pa nekako ne bi valjalo da joj kažem šta mislim jer bi to definitivno bilo posljednje izgovoreno.
Druga osoba kojoj podilazim je moja šefica, izvinite, ali meni je lakše pohvaliti njenu košulju ili frizuru, nego prositi da bi otplatili kredit za stan!
Mislim da svi mi ponekad u životu, radi viših ciljeva progutamo knedle, prešutimo i psujemo sebi u bradu, da bi prevazišli novonastalu situaciju, pohvalimo nekog itd. Zašto bi to nužno bilo podilaženje ili licemjerstvo?! Ja bi sebi bila veći licemjer da svoju svekrvu otpilim, njegujem odnos sa svojom mamom, a njegova mama na crnoj listi user posted image ili da nemam posla, pa da gledam ko će kapnuti koju markicu da dijetetu kupim igračku - neka hvala, ako sam licemjer neka sam!!!  user posted image



Svako ima svoje ja svekrvi ne podilazim,kazem joj tacno onako kako jeste,mm je veoma upoznat sta ja mislim o njoj,a i ona.Vjeruj mi tako je od prvog dana i mi se nikada nismo posvadjale.Ali sve na vidjelo.Svaki postupak koji mi se ne svidja njen kazem joj i ocekujem isto.
A jadna smo mi drzava kada da bi odplatili krediti moramo sefovima reci da im nesto dobro stoji ili da lijepo izgledaju umjesto da dobijamo platu za rad koji obavimo savjesno.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 10:34:32   
ivanas
NEMAM PROBLEMA SA LASKANJEM, PODILAZENJEM I UVLAČENJEM JER JA JEDNOSTAVNO NISAM TAKVA I NE DRUŽIM SE SA TAKVIM LJUDIMA. POSAO MI JE TAKAV DA NE MOGU NAPREDOVATI JER NISAM ŠMEKER I NE ZNAM SE U Š.... UVLAČITI PA I ONOM GLAVNOM ŠEFU ODBRUSIM KADA ME DIRNE. ZATO SAM VAZDA U NEKOJ KAZNI KAKO MI KAŽEMO NA POSLU, TJ. NE ŠTEDI ME OD POSLA I GURA ME U VATRU ALI ŠTA JA MOGU KADA ME MAJKA TAKVU RODILA. MOŽDA DA SMA DVOLIČNA ILI DA SE ZNAM ULIZIVATI DA BI MOGLA I NAPREDOVATI U ŽIVOTU ALI JA SAM I OVAKO ZADOVOLJNA, NEMA ZAJE....... SDA MNOM I ŠTO NA UMU TO NA DRUMU I JA SLATKO SPAVAM.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 10:55:06   
veeseelaa
da i ja sam to primjetila, moje neke prijateljcie sve i svašta za sveki a kad su iste tu samo što im noge iz ...... vire
Ja toga ne mogu, meni kad se neko ne svidja jedva s njim se i pozdravim a u dubioznim temama nema šanse da se nadjem.
Da se vratim na licemjerne, znam ih jako puno, sve me nešto grle i maze i cici i mici a ne vole ni same sebe, takvi mi se ljudi gade i jedva onako jedva sa njima pričam
Misli valjda neko da si željan komplimenata, ljudi valjda kad rade neke stvari krenu od sebe, to nam je u psihi
Ima i onih koji laskaju da bi im laskanje bilo uzvraćeno e tim treba dati šipak...user posted image  Laskanje je hrana za budale
A ako im neko slučajno uzvrati (još jedan laskavac) onda počnu okolo pričati, sretnem ja nju, kaže ona meni kako si lijepa, ne spominjući uvlačenje od 30 minuta prema dotičnoj da bi dobila jedan kompliment
Obično takve priče pričaju muževima, ne bi li im oni povjerovali da su lijepeuser posted image
Ko zna laskati, zna i ogovarati - davno je rečeno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ivanas)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 11:03:13   
jabuka28
Prije 1 godinu upoznala sam komsinicu koja se tek doselila u nasu zgradu...
Ona je udata ima djete....Cim mi je kroz vrata usla odma je odpocela svkervu tracati a kroz njenu pricu sam skuzila da svekrvi a- nesmije reci nego pazi je sluzi a "mrzi"i naokolo ogovara....fujjj!


Ko zna laskati, zna i ogovarati - davno je rečeno  user posted image
 

< Poruku je uredio jabuka28 -- 4.12.2009 11:05:19 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 11:06:06   
manuela RR
ja imam u svojoj blizini  čist primjer podilaženja,jer kad je samnom žena priča jednu priču za svoju zaovu,koja nije nimalo pozitivna ma užasne stvari govori,a kad je s njom čak i na moje oči samo što je ne počne ljubiti u usta,ma fujuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio manuela -- 4.12.2009 11:14:24 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu jabuka28)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 11:08:58   
esma*
ne volim da mi neko laska, niti volim laskati user posted image
a zaista ima ljudi koji hoće da im se govori:"lijepa, draga", a ja se jezim od togauser posted image user posted image  user posted image
ništa mi takođe nema gore kada neko prati u razgovoru svaku riječ, pa se nemožeš opustiti dok pričaš neke obične stvari,te osobe jedva dočekaju da te poprave user posted image user posted image user posted image  ili drugačije prokomentarišu isto......
ma boli me briga hvala Bogu pa nisam takvauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Gospodaru naš, podari nam hajr...***

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 11:13:43   
jabuka28
Imam poznanicu, mislim da bi ona mogla napisati manual za laskanje....Kada prica rastegnee i drage rijeci prica ali sto voli otracati Boze sacuvaj...
Ljudi koji previse laskaju su ljudi koji nesmiju pokazati svoje ja!koji su nesigurni u sebe i zbog tog mozda imaju potrebu da tracaju druge da bi malo svoje samopouzdanje digli
ili ljudi koji zele doci da materijalnog cilja preko pretjerane prijaznosti,laskanja

(odgovor članu esma*)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 11:51:38   
veeseelaa
Kada vidite laskavce, pospite prašinom njihovo lice

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jabuka28)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 13:19:55   
D_K
IZVORNA PORUKA: ena23

Laskanje je kad te niko ništa ne pita a ti se slomiš laskajući mu i dodvoravajući mu se


Vesela, ti si meni kraljica. Ali ono stvarno, divna si zena, uz to i prelijepa, ma ko vila. A tek narav kakva ti je, ono da covjek ne povjeruje...




zaista, bez laskanja, smatram da je divno sto si ovo napisala za nasu dragu veselu. zaista mislim da je jedna dušica i da ima prelijepe oci koje zrace toplinom. zaista je predivno sto se javlja na RR - ona je kao sunce koje me ogrije svaki put kad vidim njen post..kao da sam vidjela svoju veliku prijateljicu.


u svom postu sam haplicirala znanje iz ponasanja laskavaca - mislim onih koji daju komplimente iza kojih ne stoje. obicno kada cujem rijeci 'zaista, divno, predivno, dušo, mila, veliki prijatelj..' znam da su osobe koje to izgovaraju ljubazne jer moraju ili ocekuju nesto od mene. a kada dodjes u situaciju da ti zavisiš od njih jadna ti majka :(
ja volim biti ljubazna jer se lijepo vraca lijepim a smatram i da sam lijepo odgojena a laskanje ću da uvježbam - treba mi za posla ;)

< Poruku je uredio D_K -- 4.12.2009 13:21:12 >

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 14:41:27   
Anoniman
ja ponekad laskam nekim dragim ljudima iz ljubavi.
A moj muz ima jednu prijateljicu koja je ne znam iz kojeg razloga zakljucila da me treba bombardovati komplimentima, ali bas prenapadno, a inace se ne volim nositi sa pohvalama, meni se smuci zivot kad pocne vidi sto ti je lijepa ova zena i sl., kao da on to ne zna.:)
İ neki dan pricam sa njom i uputim joj iskren kompliment na racun njene sposobnosti u struci, heeeeeej, zena se sva usplahirila, ja kontam sta joj bi... Tada sam sve shvatila.

(odgovor članu D_K)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Laskanje iliti podilazenje
4.12.2009 14:43:20   
Nedi
D_K ako bude kakav kurs javi da i ja pokušam, na poslu to uvijek treba a meni nikako ne ideuser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *