|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  357 358 [359] 360 361   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: porodiljska naknada
6.9.2014 21:51:26   
mimi xy

IZVORNA PORUKA: hapymum

Ja se porodila 3.7 danas dobih naknadu ua juni i juli


Kako si mogla dobiti za juni i juli ako si se porodila u julu ..user posted image da nije to za juli i august .user posted image

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 8951
   RE: porodiljska naknada
6.9.2014 22:39:38   
Admiraaa
mislim da je hapymum otvorila porodiljsko odsustvo prije poroda :)

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 8952
   RE: porodiljska naknada
7.9.2014 0:28:50   
Lananini

IZVORNA PORUKA: mimi xy


IZVORNA PORUKA: Lananini

Drage mamme sa općine Ilidža može mala pomoc. Zaposlena sam uskoro to be mama i ganjam papire koje mogu prije porodjaja skupiti, a beba dolazi ABd za 15 tak dana.Eh sad zaposlena sam u firmi koja ce isplacivati razliku u placi ali caka je ta da su mi u zahtjevu koji su dali u opcini naveli da mi pored, Ugovora o radu i kopije prijave JS-3100 traže i UVJERENJE DA PO OSNOVU PORODILJSKOG ODSUSTVA NE PRIMAM NAKNADU PLAĆE OD POSLODAVCA????
Do sada koliko sam shvatila i koliko sam mogla vidjeti niko nije tražio, na starim zahtjevima iz opcine na internetu to se ne spominje... provjerila sam i u drugim opcinama i ne traze...
Da li neko sa Ilidže ima iskustva sa ovim... Hvala svima na odgovoru

Da sad traze tu potvrdu i meni je poslodavac morao napisati da mi nece isplacivati platu i to sam predala sa svim papirima...

ali samo na opcini Ilidza. Meni ako izdaju to uvjerenje onda mi nisu u obavezi isplatiti razliku... Ja cu od firme razliku do place vise dobivati nego od Kantona... Majke mi lakse mi opcinu promijeniti... Ne zelim da se odreknem razlike u placi, pogotovo sto cu da budem samohrana majka koja sa 360 KM koji kasne ne moze da prehhrani bebu i sebe... Ne znam odkud sad odjednom da to traze, do prije dva mjeseca nisu

_____________________________

Na jesen stiže najveća životna radost <3

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 8953
   RE: porodiljska naknada
7.9.2014 0:32:02   
Lananini
Znam draga moja, ali meni su u firmi rekli ako napisu potvrdu onako kako to traze sa opcine, onda imaju pismenu potvrdu da mi nista ne moraju isplatiti. Zar na forumu bas nema niko ko ima poslodavca koji je voljan placati razliku a da se nedano porodio i preko Ilidze ganjao porodiljsku naknadu???

_____________________________

Na jesen stiže najveća životna radost <3

(odgovor članu Admiraaa)
Neposredna veza do poruke: 8954
   RE: porodiljska naknada
7.9.2014 0:35:27   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lananini

Znam draga moja, ali meni su u firmi rekli ako napisu potvrdu onako kako to traze sa opcine, onda imaju pismenu potvrdu da mi nista ne moraju isplatiti. Zar na forumu bas nema niko ko ima poslodavca koji je voljan placati razliku a da se nedano porodio i preko Ilidze ganjao porodiljsku naknadu???


draga naknada plaćeeeeeeeeeee i razlika u plaći u odnu na naknadu kantonalnu su dvije različite stavri...
tebi polodavaca treba izdati potvrdu da ti neće dati nakandu plaće u punom iznosu i time ostavruješ pravo na nakandu u iznosu koji će biti na rješenju,,.
u tom slučaju poslodavaca iplaćivat će ti razliku do naknade do pune plaće a ne punu plaću
optipna ti traži tu potvrdu da budu sigurni da ti neće poslodavaca platiti svih 100% plate i da na to dobijaš i nakandu + na komletnu plaću...shvataš?

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lananini)
Neposredna veza do poruke: 8955
   RE: porodiljska naknada
7.9.2014 0:40:54   
Lananini
Shvatam ja to, ali kod mene posto radim u jednom federalnom ministarstvu sve ide po PS-u, ludi su oko toga... Oni kazu, ako napisu da necu dobijati naknadu place, onda i necu i tacka. Sad nisam pametna. Pitala ih mogu li mi dati napismeno da ce mi samo davati razliku od porodiljske do place koja me slijeduje, kazu, ne moze!
I da, ovo je prvi put da se trazi ovako nesto... Cak na e dokumentima na sluzbenoj strani opcine Ilidza stoji zahtjev po kojem su sve mame do sada ganjale papire i gdje se ta glupost uopce ne trazi. Sizim....

_____________________________

Na jesen stiže najveća životna radost <3

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 8956
   RE: porodiljska naknada
7.9.2014 0:53:04   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lananini

Shvatam ja to, ali kod mene posto radim u jednom federalnom ministarstvu sve ide po PS-u, ludi su oko toga... Oni kazu, ako napisu da necu dobijati naknadu place, onda i necu i tacka. Sad nisam pametna. Pitala ih mogu li mi dati napismeno da ce mi samo davati razliku od porodiljske do place koja me slijeduje, kazu, ne moze!
I da, ovo je prvi put da se trazi ovako nesto... Cak na e dokumentima na sluzbenoj strani opcine Ilidza stoji zahtjev po kojem su sve mame do sada ganjale papire i gdje se ta glupost uopce ne trazi. Sizim....


Ne znam u kom ministatvu radiš al mislim da se gube negdje...
nek konsultuju kolege u durgim ministarstvima :)
naime, ti i nećeš dobijati naknadu plaće od njih...
ti ćeš dobijati razliku od naknade za zapolenu majku porodilju do iznosa pune tj.100% plaće...
nije mi jasno zašto ne mogu izdati potvrdu da će ti u skladu sa važećim zakonskim propisima uplaćivati razliku od naknade do 100% plaće...to je sasvim Ok akt...
al pored toga akta moraju ti izdati akt da ti neće plaćati nakandu plaće...
naime na nekim nivoima nakandu plaće primamo, a to onda ovako plastično izgleda dobijemo komlet plaću od poslodavca a poslodavaca kasnije refundira sebi do kantona iznose nakanade koja je sljedovala ženu majku porodilju za taj period...
tako da nek malo konsultuju kolege i zakon i biće im jasnije koja je razlika između naknade plaće i razlike od naknade kantonalne do 100% plaće...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lananini)
Neposredna veza do poruke: 8957
   RE: porodiljska naknada
7.9.2014 0:54:29   
Hanady RR
i nemoj se sikirati...sve da ti izdaju potvrdu kako glasi i kako stoji u zahtjevu općine oni tebi razliku isploatiti moraju :))) po zakonu...
a općina izdati rjrešenje mora sa svim dokumentima koje traži...
ne sikiraj se...sve će to biti OKuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 8958
   RE: porodiljska naknada
7.9.2014 1:03:02   
Lananini
Hvala ti puno... Nista pokusacu opet kada vidim sta ce mi napisati. Rekla sam im da mi napisu onako kako su uradili kolegici sa moje opcine koja je prije par godina isla na porodiljsko, pa cu vidjeti sta nakon toga--- S nekim cu se boriti sad da li sa firmom ili opcinom, ostaje da se vidi.... Kao da milione dijele, uzas...

_____________________________

Na jesen stiže najveća životna radost <3

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 8959
   RE: porodiljska naknada
7.9.2014 8:37:06   
Mushu
Jutroooo

Zna li neko kako ide naknada za porodiljsko u drzavnim institucijama? Ja sam na bolovanju ali su mi rekli da ga prekidam svaki mjesec jer cu onda dobiti samo 80% plate a za porodiljsko se racuna prosjek zadnje tri plate. Mada po zakonu trudnice na bolovanju dobijaju 100%platu ali moji to ne rade. Ne znam po kojem propisu ali eto.

Sad se toliko sekiram kako cu svaki mjesec zatvarati pa otvarati bolovanje. Hoce li ginekolog to htjeti? Ja sam kontala da je trudnoca uzivanje a ja se do sada samo brinem user posted image

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu Lananini)
Neposredna veza do poruke: 8960
   RE: porodiljska naknada
7.9.2014 13:05:21   
Admiraaa
Lananini bas ovako kako Hanady rece, a draga moja ako tebi nije jasno ili njima onda nek se konsulutuju sa ministarstvom rada, i sve ce im biti jasno. A mozes i ti do njih pa ako treba i sa kakvim pismenim zahtjevom za tumacenje pojedinih odredbi.

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 8961
   RE: porodiljska naknada
7.9.2014 13:20:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mushu

Jutroooo

Zna li neko kako ide naknada za porodiljsko u drzavnim institucijama? Ja sam na bolovanju ali su mi rekli da ga prekidam svaki mjesec jer cu onda dobiti samo 80% plate a za porodiljsko se racuna prosjek zadnje tri plate. Mada po zakonu trudnice na bolovanju dobijaju 100%platu ali moji to ne rade. Ne znam po kojem propisu ali eto.

Sad se toliko sekiram kako cu svaki mjesec zatvarati pa otvarati bolovanje. Hoce li ginekolog to htjeti? Ja sam kontala da je trudnoca uzivanje a ja se do sada samo brinem user posted image

ma ko ti je ovo rekao..
joj majkemi da oproste svi na svojim radnim mejstima la ih ima što baš pojma nemaju...
nećeš prekidati ženo draga nego ćeš nakon 42 dana na komisiju gdje će ti rpodužavati svako 2 mjeseca ...
a zakon je jasana za svako stanje ...znači bolovanje us lučaju čuvanja trudnoće, komlikacija za vrijeme trudnoće preko 42 dana plaća se plaća 100%
Znaci prvih 42 dana plata ide na teret poslodavca, poslje ide na teret zavoda tj.poslodavcu se plata kroz pio/mio refundira...nije mi jasno otkuda bilo kojoj intituciji na pamet pada da mimo zakona devera ...ne znaju da refundiraju pare do zavoda šta li???
Bogati reci im nek pošalju upit prema ZOO pa nek onda kažu šta može a šta ne...mislim niđe veze svsako mjesec, niti trebaš niti to njima dogovara zabogauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 8962
   RE: porodiljska naknada
7.9.2014 14:26:41   
hapymum

IZVORNA PORUKA: Admiraaa

mislim da je hapymum otvorila porodiljsko odsustvo prije poroda :)

Bas tako,ja sam od 01.06 na porodiljskom

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Admiraaa)
Neposredna veza do poruke: 8963
   RE: porodiljska naknada
7.9.2014 19:24:02   
Mushu

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Mushu

Jutroooo

Zna li neko kako ide naknada za porodiljsko u drzavnim institucijama? Ja sam na bolovanju ali su mi rekli da ga prekidam svaki mjesec jer cu onda dobiti samo 80% plate a za porodiljsko se racuna prosjek zadnje tri plate. Mada po zakonu trudnice na bolovanju dobijaju 100%platu ali moji to ne rade. Ne znam po kojem propisu ali eto.

Sad se toliko sekiram kako cu svaki mjesec zatvarati pa otvarati bolovanje. Hoce li ginekolog to htjeti? Ja sam kontala da je trudnoca uzivanje a ja se do sada samo brinem user posted image

ma ko ti je ovo rekao..
joj majkemi da oproste svi na svojim radnim mejstima la ih ima što baš pojma nemaju...
nećeš prekidati ženo draga nego ćeš nakon 42 dana na komisiju gdje će ti rpodužavati svako 2 mjeseca ...
a zakon je jasana za svako stanje ...znači bolovanje us lučaju čuvanja trudnoće, komlikacija za vrijeme trudnoće preko 42 dana plaća se plaća 100%
Znaci prvih 42 dana plata ide na teret poslodavca, poslje ide na teret zavoda tj.poslodavcu se plata kroz pio/mio refundira...nije mi jasno otkuda bilo kojoj intituciji na pamet pada da mimo zakona devera ...ne znaju da refundiraju pare do zavoda šta li???
Bogati reci im nek pošalju upit prema ZOO pa nek onda kažu šta može a šta ne...mislim niđe veze svsako mjesec, niti trebaš niti to njima dogovara zabogauser posted image



Rekli mi moji iz racunovodstva i zena iz ministarstva finansija bih. Kod nas je,kao, Vijece ministara donijelo instrukciju da se smanjuje sa 42 dana na 30. Svaka trudnica koja radi samnom je tako prekidala svakih 30 dana. I covjek iz racunovostvawje rekao da oni tako rade iako znaju da zakon drugacije kaze. Strasno

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 8964
   RE: porodiljska naknada
8.9.2014 10:41:44   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Mushu


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Mushu

Jutroooo

Zna li neko kako ide naknada za porodiljsko u drzavnim institucijama? Ja sam na bolovanju ali su mi rekli da ga prekidam svaki mjesec jer cu onda dobiti samo 80% plate a za porodiljsko se racuna prosjek zadnje tri plate. Mada po zakonu trudnice na bolovanju dobijaju 100%platu ali moji to ne rade. Ne znam po kojem propisu ali eto.

Sad se toliko sekiram kako cu svaki mjesec zatvarati pa otvarati bolovanje. Hoce li ginekolog to htjeti? Ja sam kontala da je trudnoca uzivanje a ja se do sada samo brinem user posted image

ma ko ti je ovo rekao..
joj majkemi da oproste svi na svojim radnim mejstima la ih ima što baš pojma nemaju...
nećeš prekidati ženo draga nego ćeš nakon 42 dana na komisiju gdje će ti rpodužavati svako 2 mjeseca ...
a zakon je jasana za svako stanje ...znači bolovanje us lučaju čuvanja trudnoće, komlikacija za vrijeme trudnoće preko 42 dana plaća se plaća 100%
Znaci prvih 42 dana plata ide na teret poslodavca, poslje ide na teret zavoda tj.poslodavcu se plata kroz pio/mio refundira...nije mi jasno otkuda bilo kojoj intituciji na pamet pada da mimo zakona devera ...ne znaju da refundiraju pare do zavoda šta li???
Bogati reci im nek pošalju upit prema ZOO pa nek onda kažu šta može a šta ne...mislim niđe veze svsako mjesec, niti trebaš niti to njima dogovara zabogauser posted image



Rekli mi moji iz racunovodstva i zena iz ministarstva finansija bih. Kod nas je,kao, Vijece ministara donijelo instrukciju da se smanjuje sa 42 dana na 30. Svaka trudnica koja radi samnom je tako prekidala svakih 30 dana. I covjek iz racunovostvawje rekao da oni tako rade iako znaju da zakon drugacije kaze. Strasno


Ne može VMBiH instrukcijom osporiti zakon nikako...Mada ja prvi put čujem za tu instrukciju..Ja jedino znam za odluku o porodiljskom odsustvu (i to nema veze sa trudničkim bolovanjem)...

Porodiljsko odsustvo traje godinu dana od dana kad si ga otvorila. Možeš, ali i ne moraš ga otvoriti 28 (kalendarskih) dana ranije..I nikakve doznake ne trebaš donositi svom računovodstvu (mislim da kolegice iz RS-a moraju to raditi, jer je tako uređeno entitetskim propisom)...

Trudničko bolovanje je bolovanje i to ti otvara tvoj doktor porodične medicine...
VM BiH je donijelo ovu odluku u vezi bolovanja
http://www.mft.gov.ba/bos/images/stories/odluke/08.%20naknada%20za%20bolovanje.pdf
gdje stoji da za bolovanja preko 30 dana se primjenjuju propisi rema mjestu uplate doprinosa zaposlenog (tj. FBiH za tebe)...

E sada, jedino je pitanja doznaka - to ne znam da li trebaš donositi svakih 30 dana svom računovodstvu da bi ono moglo obračunati tvoju platu (koja je btw 100% u slučaju trudničkog bolovanja)...Ali dr. ti napiše doznaku za taj mjesec i bolovanje se samo nastavlja...Ali to stvarno ne znam...Ali ti visinu naknade ne smiju osporiti i smanjiti...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 8965
   RE: porodiljska naknada
8.9.2014 10:46:07   
Hanady RR
Ja evo da potvrdim da mislim i tvrdim isto kao Super beba...
znači niti znam da postoji niti mi je jasno i da postoji intrukcija takve vrrfste kako bi mogla biti starija od zakona koji su na snazi...
tako da...fakat nije mi jasno što se dešavauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 8966
   RE: porodiljska naknada
8.9.2014 10:52:25   
Mushu
Vjerujte evo citavo jutro zovem sve po svojoj instituciji i svi mi kazu da zakon kaze da je plata 100% ali ne znaju zasto nam smanjuju. Mislim,uzas. Tri djevojke koje su nedavno bile na trudnickom bolovanju su isto tako morale svaki mjesec prekidati po dan dva. A rukovodilac racunovodstva ik rekqo kako bi volio da ih neko tuzi i da bi 100% dobili!!!!!!!!
Svjedno krse zakon. Pa ovo samo kod nas postoji.

Danas ce mi kolegica tacno javiti jer ce zvati neku zenu u VM pa javim sta mi je rekla.

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 8967
   RE: porodiljska naknada
8.9.2014 13:02:13   
Dzenana_G
Zene imam pitanje. Porodiljsko mi ide od 02.06. Dobila sad naknadu za juli. u opstini kazu da je to za juni, ali na onom papiru pise da je za juli zato sto sam usla ova 2 dana u juli. Imam osjecaj da nesto tu nije bas uredu. znam zenu koja je isti dan kao i ja otisla na porodiljsko i sad dobila dvije naknade za juni i juli. Ja sam stari grad a ona novo sarajevo mislim.


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 8968
   RE: porodiljska naknada
8.9.2014 14:27:45   
Admiraaa
DZenana oni su ti u Starom gradu pravo smotani :) kad si dobila naknadu ? I ja sam u Starom gradu a nisam jos dobila. A drugo, ja sam se krajem jula porodila i naknada mi od septembra, tako pise i na onim uplatnicama. Ja zvala da vidim zasto kaze ne brinite na kraju necete biti osteceni. Evo kraj dosao a meni se cini valja se zaputiti pa u opcinu.

< Poruku je uredio Admiraaa -- 8.9.2014 14:28:13 >

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 8969
   RE: porodiljska naknada
8.9.2014 16:58:03   
mama puta dva
divan dan 25.6. :)
hvala puno na odgovoru hapymum, zaboravila sam koliko dugo se čeka na rješenje, znači da to ide mnogo brže...

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 8970
   RE: porodiljska naknada
8.9.2014 17:38:57   
Dzenana_G
Admira dobila u cetvrtak. Muljaju oni nesto opasno.

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu mama puta dva)
Neposredna veza do poruke: 8971
   RE: porodiljska naknada
8.9.2014 23:30:20   
srcalo
pozdrav drage meme, interesuje me ima l neka od vas da se uspjela izborit za povecanu naknadu. ja sam se porodila u februaru, i dobijam 120 KM (nezaposlena) da li ja imam pravo na ovih 180 ili ne?
i jos nesto kad sam primila naknadu za juni na uplatnici mi je pisalo obnova u septembru, ja znam da se porodiljska ne obnavlja al hajd kontam novi zakon pa treba, kad sam danas otisla na biro po potvrdu zena mi govori ti si prva koja ovo trazi, user posted image ,to ide samo za djeciji doplatak, pa kontam da nje greska ili sta vec? nije mi jasno, da li da ganjam ovih 180 ili da ostanem na svojih 120 ?lijep pozdravuser posted image

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 8972
   RE: porodiljska naknada
17.9.2014 14:48:17   
mimi xy

IZVORNA PORUKA: srcalo

pozdrav drage meme, interesuje me ima l neka od vas da se uspjela izborit za povecanu naknadu. ja sam se porodila u februaru, i dobijam 120 KM (nezaposlena) da li ja imam pravo na ovih 180 ili ne?
i jos nesto kad sam primila naknadu za juni na uplatnici mi je pisalo obnova u septembru, ja znam da se porodiljska ne obnavlja al hajd kontam novi zakon pa treba, kad sam danas otisla na biro po potvrdu zena mi govori ti si prva koja ovo trazi, user posted image ,to ide samo za djeciji doplatak, pa kontam da nje greska ili sta vec? nije mi jasno, da li da ganjam ovih 180 ili da ostanem na svojih 120 ?lijep pozdravuser posted image


Samo da te podrzim ako pokusas mozda i izganjas ...nama zaposlenim su smanjili pa valjda je red da i vama povecaju.

(odgovor članu srcalo)
Neposredna veza do poruke: 8973
   RE: porodiljska naknada
17.9.2014 15:05:10   
Brinet
Moja kuma se porodila u aprilu,isla u opstinu da vidi zasto joj nisu povecali. Gospodja joj je rekla da ce 180 primati zene koje su se porodile od juna pa na dalje jer je tada donesen zakon. Mislim da nije fer ali sta se mozeuser posted image

_____________________________

29.07.2009. prva srecica,
17.03.2011. druga srecica,
Avgust 2013 pocetak truda za trecu srecicu,
Maj 2014 pozitivan test,
Juli 2014 missed abortus u 12 nedelji,
Docekacu ja svoju trecu srecicu ako Bog da......:)

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 8974
   RE: porodiljska naknada
19.9.2014 18:44:09   
mimi xy
a koliko upratih svima su smanjili mimo toga kad je donesen zakon...ccc javasluk

(odgovor članu Brinet)
Neposredna veza do poruke: 8975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  357 358 [359] 360 361   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  357 358 [359] 360 361   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *