|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodiljska naknada
4.4.2008 12:43:50   
M kao Mama
Drage moje hanume, da Vam ispričam šta mi se juče desilo, zove mene svekrva i kaže evo ti došla neka pošta, ali neću da otvorim, nešto iz Opštine, kažem joj otvori, ona kaže neće i počne se smijati, i tu mi kaže da mi je došlo i opštine naknada za porodilje i opet smijeh, e dorbo sada slušajte, 2 KM, kažem joj hajd ne zezaj, kaže ona bogami jeste. I dođem ja kući, to opšti cirkus, stvarno došle dvije KM uplatnica sve regularno, i još mi priča da je pošrau davala marku, on reko neću vala, pa vidiš koliko su ti poslali. i jutros ja nazovem opštinu, tako mi se javi teta sva zategnuta u glasu i objasni mi ljubopitivo da je to zaostatak iz januara, pa eto poslali mi.
 
E BAŠ IM HVALA

< Poruku je uredio Dina RR -- 3.10.2008 9:23:50 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 12:46:50   
haida
Draga Alma.....user posted image user posted image
Ali eto hvala im i na tome ...... da su barem uvijek tako pošteni i uslužni.....

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 12:54:22   
M kao Mama
Pa da ne povjeruješ, da su mi bili dužni dvije stoje, ne bi Bogami bili ovako ažurni, pa šta rade penhzionerima, u stanju su da im povečaju penzije za 20 feninga samo da pređe onu najnižu granicu da bi izgubili pravo na neke subvencije, majke mi kako ih nije bilo sramota da mi pošalju te 2 KM,

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 12:54:32   
lavica
e ne mogu da vjerujem majke mi user posted image user posted image user posted image user posted image
e ovo je katastrofa, cuj 2 km? aaaaaaa bog te!!!!!

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 12:55:43   
adja
dobro su da je vise nebi ti poslali vec bi morala ganjat da ti daju

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 12:58:37   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: lavica

e ne mogu da vjerujem majke mi user posted image user posted image user posted image user posted image
e ovo je katastrofa, cuj 2 km? aaaaaaa bog te!!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 13:00:51   
Okarica
Koliko je inače ta porodiljska naknada? Ako se ne varam,  bilo je oko 340 KM za žene koje su u radnom odnosu, a nešto više od 100 KM, za žene koje su na birou. Je li se išta promijenilo?

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu adja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 13:03:33   
haidy
E cuj 2 KM, da nije smjesno, bilo bi tragicno.
Nego, koliko inace iznosi ta naknada? I gdje se za to prijavi?
Ja sam inace strani drzavljanin, a muz mi je odavde, pa me interesuje, ako neko zna, imamo li mi pravo na neku naknadu? Znam da zene koje su na birou imaju pravo, ali ja nisam na birou, niti sam stalno zaposlena. Pa moze li to nekako preko muza?


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 13:12:54   
M kao Mama
ja dok sam bila na porodiljskom najmanja naknada koju sam primila bila je 340 km, a največa 380, a kada sam počela raditi počeli su davati 400, mada to nikada nije isto, iz mjeseca u mjesec se mjenja, ja sam u stalnom odnosu pa sam ovoliko primala, a žene na birou primaju mnogo manje, za tebe haidyne znam, daj bože da budeš mogla šta ostvariti, budući da je kod nas opšti javašluk i katastrofa, znam neke primjere zena na birou, ne daju joj naknadu jer joj muž radi u firmi gdje je dobra plata, ili ne daju mlijekoi sok onoj porodici koja ima auto registrovano, mislim danas auto nije luksuz nego potreba, i sličnih situacija

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 13:24:23   
haidy
A znas li gdje bi se mogla raspitati malo o tome?

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 13:32:29   
M kao Mama
ovako mila moja, vidim da si iz sarajeva, otiđi do Opštine kojoj pripadate ti i tvoj muž, odnosno na čijem području stanujete, svaka opština ima odjeljenje za pordiljske naknade i onda će ti tamo sve objasniti. Puno sreće

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 14:00:06   
haidy
E to mi je trebalo da znam, hvala puno.user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 14:25:03   
almai
Sram ih i stid bilo,cuj 2km pa za to covijek nema rijeci.. Uh, kako sam ja ogorcena na ovu nasu drzavu i zakon jos kad sam cula da hoce da povise sebi plate u parlamentu pa to je ziva KATASTROFA!!!Inace sam i ja na birou a nikad nisam primila ni peninga od njih ni za jedno dijete.Drugi kanton drugi zakon.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 14:27:34   
budućamama
IZVORNA PORUKA: almai

Sram ih i stid bilo,cuj 2km pa za to covijek nema rijeci.. Uh, kako sam ja ogorcena na ovu nasu drzavu i zakon jos kad sam cula da hoce da povise sebi plate u parlamentu pa to je ziva KATASTROFA!!!Inace sam i ja na birou a nikad nisam primila ni peninga od njih ni za jedno dijete.Drugi kanton drugi zakon.


ova se naknada uređuje kantonalnim zakonima, pa sve zavisi gdje živiš...
Dobro si rekla, drugi kanton, drugi zakon. A mame i bebe svugdje iste user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 14:57:33   
Sonja
ova nasa drzava je katastrofa samo krenuvsi od tog da je drugi kanton drugi zakon...pa ko da je druga drzava....
sram ih bilo...2 KM pa ne mozes ni toaletni papir kupiti.... c c c


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.4.2008 18:10:06   
Kesten
eeee ženo pismeno ime se zahvali i reci im da su ti pomogli i da nije njih gladni bi ste bili....e svasta da ne povjeruješ..pošalji ti njima 5 km da se počaste kavom vidiš da ljudi nemaju..

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
5.4.2008 16:41:28   
Nadi
Možda su nekome smješne te dvije marke što su poslali ali sa obzirom da se radilo o dugu ja mislim da je ok što su ti ih poslali. Možda ta teta iz opštine ne želi nikome ostati dužna a ni da te nosi na duši pa makar bile samo preostale dvije marke.
Ja imam granap preko puta kuće i nekad mi teta kaže: Hajde donjećeš drugi put. Ja bogami nedam da joj ostanem dužna ni pola feninga. Šta ja znam mogu poginut a nismo se halalile.

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
5.4.2008 18:07:48   
akica b
JA NAM DRZAVE....POCRKALIuser posted image

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
7.4.2008 14:20:59   
ElaB
e moje zene, dobro je dok ti vracaju dug, al ja necu primati nista na porodiljskom, bar koliko sam se raspitala................ima li za mene kakve nade???????????Trenutno sam osigurana na 4 sata,pih, pretrgli se vala......

al 2 KM, ma jjjjjjjooooooooj, al ko fol su posteni, nek sam i to cula :)


_____________________________

nas mali Faris je stigao na svijet 16.09.2008., bas kako je doktorica predvidjela :)

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
7.4.2008 15:16:40   
kana
kamen po kamen -pogacauser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu ElaB)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
7.4.2008 15:17:31   
kana

IZVORNA PORUKA: Nadi

Možda su nekome smješne te dvije marke što su poslali ali sa obzirom da se radilo o dugu ja mislim da je ok što su ti ih poslali. Možda ta teta iz opštine ne želi nikome ostati dužna a ni da te nosi na duši pa makar bile samo preostale dvije marke.
Ja imam granap preko puta kuće i nekad mi teta kaže: Hajde donjećeš drugi put. Ja bogami nedam da joj ostanem dužna ni pola feninga. Šta ja znam mogu poginut a nismo se halalile.

-ovo potpisujem

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
9.4.2008 13:06:42   
Antigona
I poštarina je bila veća hehehehe:-))

Sarajevski kanton prije tri godine porodiljna naknada za žene na birou iznosila je tačno 119 KM sada ne znam sigurno valjda se javi neka skorija porodilja:-)))

Za porodilje u radnom odnosu opština daje određeni postotak ostatak do pune plapte firma ukoliko to želi ali nije obavezna to isplaćivati.

Ove info su prilčno stare pa ako neko zna svježije neka javi:-))

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
9.4.2008 13:20:57   
mukica
Sad su naknade za sve zene iste bilo da rade osam ili cetiri sata a iznose 342,00 km bar moja sestra toliko prima ovo je Sa kanton  a ove sto su na birou vjerovatno negdje oko200 km

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
9.4.2008 21:07:50   
rozi
Ima li neko informacije za Tuzlanski kanton. Ja trenutno nigdje ne radim , tj . na birou sam. Cula sam da se nakon poroda dobije jednokratna novcana pomoc, nekih 100-200 km i valjda je to to. Ima li ko svjezije informacije  da li se sta promijenilo?

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
13.5.2008 14:22:20   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: mukica

Sad su naknade za sve zene iste bilo da rade osam ili cetiri sata a iznose 342,00 km bar moja sestra toliko prima ovo je Sa kanton  a ove sto su na birou vjerovatno negdje oko200 km

I ja sam ovako cula.
Nego evoumojoj opstini pise brdo papira da moram donijeti dok izanaliziram sta je to sve - porodicu seuser posted image

Nego zna li neko gdje se vadi kucna lista - u mjesnoj zajednici ili opstini ili gdje. i kako se vadi? Na ovoj adresi na kojoj sad zivimo sam prijavljena samo ja mm nije jer nije mu se dalo mjenjati podatke samo zbog adrese a ja sam svakako morala zbog prezimena. Ima li to veze ili jednostavno ja napisem ko tuzivi i to je touser posted image

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *