|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
13.5.2008 14:36:42   
mukica
Kucna lista se vadi u opstini kojoj pripadas a obrazac uzmes dole kod njih na onim pultovima i samo popunis i ovjeris. Ja sam pisala i sebe i supruga i sina iako niko nije od nas prijavljen na toj adresi......

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
4.6.2008 11:16:28   
idana_85
Moze li meni neko dati savjet?
Ja sam u Sarajevu, opstina Centar. Student sam 4 godine. Trebam se poroditi u oktobru kad cu vec zavrsiti 4 godinu i poceti apsolventski staz. Da li se mogu prijaviti na biro, i ako ne mogu da li mogu ostvariti neka primanja posto niti radim niti sam na birou. user posted image I je li istina da ako suprug ili supruga imaju automobil, ne mogu primati tu naknadu?user posted image user posted image

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
5.6.2008 11:34:19   
Antigona
Idana ja sam bila u sličnoj situaciji i napravila sam sledeće.
Ne možeš se prijaviti sa fakultetom na biro ali možeš uzeti sa fax-a diplomu srednje škole na revers i prijaviti se na biro sa srednjom školom, ja sam to napravila doduše prije par godina. S tim da ti školsku spremu u radnoj knjižici upisuju u pripadajućoj opštini pa prvo predaj tamo a nakon toga ideš na biro.
Što se tiče auta znam da u pojedinim slučajevima zaista ne ostvaruješ prava na naknede jer se automobil smatra luksuzom međutim postoje izuzetci npr. za RVI se smatra osnovnim sredstvom. Savjetujem ti da se o svemu raspitaš još malo jer ne znam koji su sada zakoni na snazi.
Sretno i nadam se da ćeš uspjeti.
Čestitke na skoroj prinovi!!!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
5.6.2008 11:44:44   
idana_85
Hvala ti puno Antigona. Zvala sam jucer opstinu, oni su mi rekli da kao trudnica nemam nikakva primanja,tek kad se porodim neku naknadu i to porodiljsko, al sad da ne mogu nista,da cekam oktobar jer se do tada zakon moze promijeniti. A ja cu akobogda uoktobru vec traziti papire da se prijavim na biro i zdravo. Ako nista, mogu uzeti svoje dokumente na par dana da se prijavim i to je. Hvala ti puno na ideji. Pozdrav

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
5.6.2008 11:48:31   
Emina*
Meni je patronazna sestra sve rekla kako i sta, prvi put kad je dosla...
Dobijes od nje potvrdu da dojis (ako dojis), i nema veze sto si student, i to redovan, mozes ostvariti primanja, bitno je da zivis na kantonu SA makar jednu godinu (ja zbog ovoga nisam mogla nista da ostvarim)...
Ja mislim, nisam sigurna, ali imaju naknade za dojilje, u vidu nekih cajeva, sokica, a ima i naknada negdje oko 130 KM mjesecno, ako si ti redovan student, a muz radi.....  Ja mislim da u tom slucaju vrijedi da ne smijete imati auto na sebi, jer kao dozvoljavas sebi taj luksuz, pa mozes onda i ostalo.....
Sretno ti u svakom slucaju  user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
5.6.2008 12:39:12   
idana_85
O pa to je super ideja, odmah cu da pitam patronaznu,akobogda. Naravno, namjeravam dojiti, ne bih to svom djetetu uskratila nikada.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
5.6.2008 12:50:24   
mamy Sabina
Je li zna ko od hercegovki kako to ide kod nas u HNK?Teta u birou mi je zadnji put ovjerila radnu knjizicu bacila pogled preko komada pizze i okrenula mi ledj.Neda zena priliku da je pitas?

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
5.6.2008 14:49:09   
Antigona
Ova naknada od 130 KM koliko ja znam nije samo za dojilje.
To je ta porodiljna naknada za nezaposlene majke a u to su uključeni i ti paketi kako reče mlijeko, sokići i sl. to se prima prvih 6 mjeseci a naknada godinu dana.
Za Mostar ne znam al valjda se neko javi!


(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
5.6.2008 15:23:07   
anitaMO
Ja koliko znam u mostaru ne daju ni marke .haj se ti opt raspitaj mamy.mada sumnjam

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
5.6.2008 16:21:44   
iva1974
za HNŽ tek sada planiraju uvesti porodiljne naknada ali u ŽZH već odavno imaju porodiljne naknade

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
5.6.2008 16:48:38   
mamy Sabina
cure moje hvala.u medjuvremenu sam cula da se porodiljska naknada uvodi od septembra.

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
5.6.2008 17:08:00   
anitaMO
znaci ja zakasnila

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
5.6.2008 17:20:47   
mamy Sabina
ma ko zna Anita moja jer prema onom sto sam cula nije ni ovo sigurno.Neznaju ,,kao"da li ce to biti jednokratna porodiljna naknada ili naknada koja ce se primati 6mj

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
7.7.2008 23:02:34   
Visnja RR
Ja vec 7 g ne radim , jer se firma raspala a direktor nikad nije poplacao obaveze prema drzavi i uposlenicima... tako da nisam ni na birou a niti radim... Kad sam prije tri mjeseca isla da pitam na birou kako mogu ostvariti svoja prava jer sam rodila jedna vrlo neljubazna zena mi rece  da ne mogu jer se jos uvjek vodim kao zaposlena... nidje veze...
dakle ja sam posteno isla da trazim onu crkavicu za nezaposlene...
Pa dobro, sjetih se ja svog rjesenja kad sam primljena u radni odnos izliastah uplacene doprinose do 2001 g jer kasnije nije nista placeno i predah tamo gdje treba...
I dobih prije sedam dana 1158 km  za tri mjeseca... user posted image
Eto kad meni drzava kaze da radim a ne radim onda je bas fino sto mi placa 386 km mjesecno kao da radim... koji apsurd...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
7.7.2008 23:22:38   
Adana
Cao cao! Visnja cestitam! bas super!
Ja sam jutros isla do opstine...i ja sam redovan student, ne radim, i neprijavljena na biro. Dao mi ciko zahtjev za dobijanje te porodiljske naknade. Pise za majku koja je na biro, ali umjesto od biroa donosi se poptvrda sa faxa da si student. I dobijas 120 KM mjesecno 12 mjeseci. A ako nemas auto, sada nisam skontala na sebi ili muzu, mozes dobiti djeciji doplatak i 6 mjeseci od opstine nakve sokice, kasice i mlijeko ja mislim. I da, ako si u odredjenoj opstini prijavljena minimum giodinu dana valjda dobijes jednokratno 200 maraka. Tako da ne vidim razlog zasto se prijavljivati na biro????Ne znam ako bi to uradila da li bi imala zdravstveno osiguranje? Helem, nadam se da sam bar malo pomogla. A sto se tice mjenjanja zakona, nedavno je donesen ovaj pa ga nece valjda opet mjenjati. I da, mislim da oba supruznika moraju biti prijavljeni u istoj opstini, na istoj adresi.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
8.7.2008 11:20:52   
Lulu_
blago se tebi pa si dobila to meni duguju isto za tri mjeseca ali para ni na vidiku...user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
14.7.2008 12:43:03   
idana_85
IZVORNA PORUKA: Adana

Cao cao! Visnja cestitam! bas super!
Ja sam jutros isla do opstine...i ja sam redovan student, ne radim, i neprijavljena na biro. Dao mi ciko zahtjev za dobijanje te porodiljske naknade. Pise za majku koja je na biro, ali umjesto od biroa donosi se poptvrda sa faxa da si student. I dobijas 120 KM mjesecno 12 mjeseci. A ako nemas auto, sada nisam skontala na sebi ili muzu, mozes dobiti djeciji doplatak i 6 mjeseci od opstine nakve sokice, kasice i mlijeko ja mislim. I da, ako si u odredjenoj opstini prijavljena minimum giodinu dana valjda dobijes jednokratno 200 maraka. Tako da ne vidim razlog zasto se prijavljivati na biro????Ne znam ako bi to uradila da li bi imala zdravstveno osiguranje? Helem, nadam se da sam bar malo pomogla. A sto se tice mjenjanja zakona, nedavno je donesen ovaj pa ga nece valjda opet mjenjati. I da, mislim da oba supruznika moraju biti prijavljeni u istoj opstini, na istoj adresi.


Super Adana, ovo je pravo koristilo. I ja sam redovan student,sad hocu da ganjam papire da se prijavim na muzevu adresu, izvadim nove dokumente i to.
Na kojoj si ti opstini? Je li se za porodiljsku naknadu uzima u obzir to da li suprug ima automobili ili je to samo za doplatak? Koliki je doplatak? Kad trebas predati ta dokumenta i sve to, pred porod ili poslije poroda?
Ja sam na opstini Centar i zvala sam da pitam,a oni su mi rekli posto mi je termin u oktobru da sacekam porod i da onda to sve predam, jer se treba zakon mijenjati i da ce slijediti neka povecanja. A tu trudnicku naknadu kao trudnici na redovnom skolovanju mogu dobiti tek nakon poroda, valjda retroaktivno, jednokratno sta li vec.
Eto plz javi ako znas odgovore na ova moja pitanja.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
14.7.2008 12:44:29   
idana_85


IZVORNA PORUKA: Visnja

Ja vec 7 g ne radim , jer se firma raspala a direktor nikad nije poplacao obaveze prema drzavi i uposlenicima... tako da nisam ni na birou a niti radim... Kad sam prije tri mjeseca isla da pitam na birou kako mogu ostvariti svoja prava jer sam rodila jedna vrlo neljubazna zena mi rece  da ne mogu jer se jos uvjek vodim kao zaposlena... nidje veze...
dakle ja sam posteno isla da trazim onu crkavicu za nezaposlene...
Pa dobro, sjetih se ja svog rjesenja kad sam primljena u radni odnos izliastah uplacene doprinose do 2001 g jer kasnije nije nista placeno i predah tamo gdje treba...
I dobih prije sedam dana 1158 km  za tri mjeseca... user posted image
Eto kad meni drzava kaze da radim a ne radim onda je bas fino sto mi placa 386 km mjesecno kao da radim... koji apsurd...


Visnja legenda si, samo to mogu reci. Svaka cast pa si uspjela drzavu zeznuti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
14.7.2008 13:06:22   
emina_h
Adana,to ti je porodiljska naknada a ne trudnicka,tako da zathjev predajes poslije poroda.
Mislim da ima neki rok,prije cetiri godine je bio tri mjeseca poslije poroda,s tim sto se naknada isplati retroaktivno od porodjaja (mjesecno).
Na porodiljsku naknadu nema utjecaja da li posjedujete automobil,a na djeciji doplatak (koji je sad 33 KM mjesecno),jednokratnu pomoc za opremu novorodjenceta (tada je bila 199 KM) i ovu pomoc u prehrani (sest mjeseci za dojilje paketi mlijeka i soka,a za one koje ne doje drugi je oblik pomoci) ima utjecaja da li imate automobil,i ne smije ga imati niti jedan clan domacinstva (one koje navedes u kucnoj listi).
Koliko se sjecam ima tu hrpa papirologije koju moras prethodno pribaviti,kao sto je prijava djeteta,pa prijava u mjesnu zajednicu  i potvrda iz iste,i jos dosta toga.Valjda su zato i dali taj rok od tri mjeseca.
Puno srece!


prijav

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
14.7.2008 13:08:11   
emina_h
Odgovor je bio za idana_85.Ja pobrkala,nesto mi slicno.

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
14.7.2008 13:20:51   
idana_85
hvala puno emina, svaki detalj mi je od koristi, bolje mi je da sad sve to znam i spremim, dok sam jos u "voznom" stanju, pa kasnije muz moze samo to predati, nego sa stomakom do zuba ili tek porodjena da hodam :(

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
14.7.2008 13:22:20   
majki
Ja sam bila u situaciji da radim i bila sam prijavljena ali mi nisu uplaćivali doprinose tako da nisam imala zdravstveno osiguranje, a da bi otvorila porodiljski dopust morala sam imati otvoreno bolovanje od doktora koji mi nije htio otvoriti bolovanje jer nisam imala ovjerenu knjižicu nego sam svaki pregled plaćala. I ja nazovem zavod zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo, oni me upute na moju opštinu stanovanja i tamo mi jedna divna gospođa iz pravne službe sve sredi tako da sam primala punu naknadu 12 mjeseci, imala zdravstvenouser posted image .
Mislim da naše žene nisu dobro informisane i ako im neko jednom kaže nemože one prestanu pokušavati, a zakon nam je pun rupa tako da se svašta može napraviti, i drago mi je da je neko uspio iskoristiti slabost zakona kao Višnja, kad se već nisu pobrinuli da svaka žena porodilja, radila neradila ima isti tretman.

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
14.7.2008 13:30:15   
ja
E Idana ja sam bas bila u slicnoj poziciji kao  ti i evo upravo sam prosli mjesec primila zadnju tu sto ja kazem za nas porodilje bijednu penzijuuser posted image ali eto bar moze biti za pelena 1 mjesec.Muz nema nikakve veze dali radi ili ne to dobijas ti i beba,tvoje  je samo da se prijavis na biro i to tek dobivas po resenju  to jest po otpusnoj listi bolnice...nekad znaju da kasne ali sve ti isplate...u pocetku kad sam pocela primati iznosila je 114km sad su nesto povisili i sada je 125km...dobija se godinu dana,a sto se tice ono za mlijeko i sokove to dobijaju samo bas ugrozeni to znaci da ti muz na vas troje(racunam i prinovu)nema veca primanja od 210km,a tu dozvolu ti daje patronazna.....a sto se tice zena koja je radila i ima minimalno staza 8 mjeseci njena primanja su od 350-420 kako kad,onda za druge kantone to jos ne postoji t5a biro naknada posto imam prijateljicu u Zenici ona nista nije dobivala tako da mislim samo Sarajevski kanton to daje....nadam se dam pomogla

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA
23.7.2008 8:00:08   
mamy Sabina
Nesto novo iz naseg kantona.
Vlada je donjela odluku o dodjeli
jednokratne novcane pomoci u
iznosu od 400 km za nabavku opreme za novorođence.
Naravno ni na to nema svako pravo
uslovi ce biti objasnjeni kasnije.

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: PORODILJSKA NAKNADA
28.7.2008 15:53:57   
Anoniman
 Mostar (RTM) - Nakon što su im godinama bila ugrožena sva prava, te nisu imale nikakve naknade, porodilje u Hercegovačko-neretvanskom kantonu (HNK) će od sljedećeg mjeseca imati pravo na jednokratnu pomoć za svako novorođeno dijete. Naime, Vlada HNK usvojila je u nastavku 16. sjednice odluku o utvrđivanju prava i dodjeli jednokratne novčane pomoći za opremu novorođenog djeteta, koja će iznositi 400 maraka.
Pravo na ovu jednokratnu pomoć imat će svako dijete rođeno u 2008., a s isplatama bi se trebalo krenuti sljedećih mjeseci. S obzirom na to da se procjenjuje da će u HNK do kraja godine biti oko dvije hiljade novorođene djece, za tu svrhu je u kantonalnom budžetu izdvojeno 1,5 miliona maraka.
"Moram istaći da je stanje nataliteta u našem Kantonu zabrinjavajuće, jer je HNK jedan od šest kantona s negativnom stopom rasta, i to još od 2005.", ističe ministar zdravstva, rada i socijalne zaštite HNK, Luka Faletar. Dodaje kako je ministarstvo u budžetu za ovu godinu zahtijevalo iznos od 6,250.000 maraka za finansiranje prava iz ove oblasti, no nakon procedure donošenja, izdvojeno je tek 1,500.000 maraka.
Zahtjev za priznavanje prava na jednokratnu novčanu pomoć podnosi se Centru za socijalni rad ili nadležnoj općinskoj službi za upravu, kojoj su povjereni poslovi socijalne zaštite prema mjestu prebivališta roditelja novorođenog djeteta.
"Za ostvarivanje prava na jednokratnu pomoć roditelji trebaju u Centar za socijalni rad dostaviti zahtjev, kopiju ličnih karti, uvjerenje o prebivalištu, izvod iz matične knjige rođenih te kopiju broja tekućeg računa", kazao je Faletar.
Spomenimo i da bi pitanje porodilja uskoro trebalo biti i dugoročno riješeno na federalnom nivou, gdje se do kraja ove godine očekuje usvajanje zakona o zaštiti porodica s djecom, čija bi provedba mogla početi početkom iduće godine. (Dnevni list)  

< Poruku je uredio dina RR -- 22.8.2008 20:08:14 >

(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *