|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  359 360 [361] 362 363   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: porodiljska naknada
28.10.2014 21:13:10   
azra84
Cao mamice,
nova sam na forumu,interesuje me kako ide to za porodiljsku naknadu,s obzirom da mi je ugovor na odredjeno?da li firma ima ikakve obaveze prema meni, u smislu uplacivanja doprinosa?na porodiljsko idem u februaru,a termin mi pocetkom marta,aBd.
hvala unaprijed :)

(odgovor članu suza81)
Neposredna veza do poruke: 9001
   RE: porodiljska naknada
31.10.2014 4:58:51   
TiruTiru
djeno?da li firma ima ikakve obaveze prema meni, u smislu uplacivanja doprinosa?na p

do kad ti je ugovor?

(odgovor članu azra84)
Neposredna veza do poruke: 9002
   RE: porodiljska naknada
1.11.2014 18:59:48   
azra84
ugovor mi je do 31.marta.

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 9003
   RE: porodiljska naknada
3.11.2014 18:42:38   
mahiraa
http://mrsri.ks.gov.ba/aktuelnosti/od-sutra-podjela-septembarskih-djecijih-dodataka-i-naknada-za-porodilje

(odgovor članu azra84)
Neposredna veza do poruke: 9004
   RE: porodiljska naknada
4.11.2014 11:31:55   
Chilli
Zenice, sigurno vas ima iz opstine Ilidza, da vas pitam, kad zovete postu, jel se vama javlja jedan jako neljubazan konj! Ne znam vise kako da ga nazovem!?
Kod mene bio postar, donio racune, kaze nema porodiljske, i ne zna kad ce biti. Tako da ovi gore lazu user posted image

< Poruku je uredio Chilli -- 4.11.2014 11:43:45 >


_____________________________

Mamin čupa čups - dala si mom životu smisao.
20.07.2014.

(odgovor članu mahiraa)
Neposredna veza do poruke: 9005
   RE: porodiljska naknada
4.11.2014 12:09:16   
ini246
Meni samo nije jasno zbog cega nas lazu kad kazu sutra cete dobiti, a oni tek tad uplate... pa nisamo ovce stvarno...
ministar toliki covjek a laze...fuuuj

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 9006
   RE: porodiljska naknada
4.11.2014 13:29:48   
idana_85
Mislim da to nije do ministarstva vec do poste :)

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu ini246)
Neposredna veza do poruke: 9007
   RE: porodiljska naknada
5.11.2014 11:29:08   
cicimi
zna li neko jesu li poceli isplacivat??/user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 9008
   RE: porodiljska naknada
5.11.2014 11:33:43   
putnica
Evo bila u centru


_____________________________

Najbolje ideje dolaze iz srca..a ti si 9 mj boravio ispod njega..
Djeca nas cine boljim covjekom!
I. 30.07.2009
F. 20.10.2010

(odgovor članu cicimi)
Neposredna veza do poruke: 9009
   RE: porodiljska naknada
5.11.2014 13:57:23   
MH_DH
Bila u Novom Gradu.......

(odgovor članu putnica)
Neposredna veza do poruke: 9010
   RE: porodiljska naknada
6.11.2014 16:06:24   
gordica
Curke, ima super sudska praksa zadnjih 10 godina iz onoga sto nas zanima (razvod braka - porodiljska naknada - sve o bracnim odnosima) sa svih nivoa sudova u BiH, pogledajte https://advokat-prnjavorac.com idite na sudska praksa i onda porodicno pravo ili razvod braka.

Super sve na jednom mjestu, a besplatno dostupno!

(odgovor članu MH_DH)
Neposredna veza do poruke: 9011
   RE: porodiljska naknada
13.11.2014 10:32:22   
BabyBlueEyes
Pozdrav drage mame, imam puno pitanja i ne baš previše vremena da iščitavam cijelu temu pa ako neka od vas koja je u toku može da mi pomogne, bila bih vrlo zahvalna :) Zaposlena, živim i radim u Općini Novi grad, termin poroda 07.01.2014., prethodni porod bio početkom 2012 a od tada nisam baš u toku... 1. Planiram raditi do kraja tekućeg mjeseca pri čemu imam 7 dana neiskorištenog odmora. Da li mi je bolje ( sa aspekta plate) da otvorim trudničko bolovanje (mozda 7 dana) pa da iskoristim godišnji odmor i onda otvorim porodiljsko odsustvo ili da iskoristim godišnji pa odmah otvorim porodiljsko? 2. Ukoliko ne budem imala nijedan radni dan u 2015 (zbog porodiljskog odsustva) da li gubim pravo na godišnji odmor za 2015? 3. Da li imam pravo na regres? 4. Prijava drugog djeteta na poresku karticu? Prvo dijete je prijavljeno na mene jer imam veću platu od supruga, da li je bolje da drugo isto bude na meni ili na suprugu? 5. Naknada za zaposlene porodilje - kolika je trenutno i da li se dobijaju još neka primanja od gradonačenika, općine...? Kako provjeravati obračun primljene naknade? Koliko vidim po pisanjima drugih forumašica, vrlo često se dešavaju greške... 7. Dijete se po rodjenju prijavljuje:- u Općinu Centar (Rodni list) http://www.centar.ba/stranica/novoroena-djeca- CIPS na Obali (JMBG)- u Poreznu upravu (pripadajuću po sjedištu poslodavca) - za poresku karticu- u Općinu boravka - Porodiljska naknada http://www.novigradsarajevo.ba/site/txt_one.php?id=48&kat=1- i treba zdravstvenu knjižicu izvaditi(ako neko ima spisak dokumentacije molim da dopuni...) Treba li još nešto da znam??? Izvinjavam se na dugom postu i od srca zahvaljujem na svim odgovorima :)

(odgovor članu gordica)
Neposredna veza do poruke: 9012
   RE: porodiljska naknada
13.11.2014 15:25:20   
tukica
Ja ti mogu pomoci samo oko tog koristenja odmora za 2015.godinu... i ja sam zaposlena u drz.organu, pa jedino znam proceduru oko regresa :) dakle, moras otpoceti koristiti god.odmor za 2015.god. inace nemas pravo na regres. Ja takodjer radim jos mjesec i po, taman do Nove godine i nakon toga cu odmah pocetkom januara 2015.god.uzeti dio novog odmora i nakon toga otvoriti por.odsustvo... Nadam se da sam ti bar malo pomogla...

(odgovor članu BabyBlueEyes)
Neposredna veza do poruke: 9013
   RE: porodiljska naknada
14.11.2014 13:45:14   
Super Beba
BabyBlueEyes - dijete se prijavljuje u mjesto prebivališta majke, ne više u općinu Centar po automatizmu (prema mjestu rođenja, kako je nekad bilo)...Izmjene i dopune Zakona o matičnim knjigama FBiH:

"Upis rođenja djeteta u matičnu knjigu rođenih obavlja matičar službe za matične knjige općine i grada u kojoj majka djeteta ima prijavljeno prebivalište, a ako nema prijavljeno prebivalište, upis se obavlja u matičnoj službi općine i grada u kojima je dijete rođeno, što se provodi na osnovu prijave rođenja djeteta iz člana 15. ovog Zakona.."

Kod otvaranja trudničkog bolovanja moraš paziti na onaj rok od 28 kalendarskih dana prije predviđenog poroda - to ulazi u porodiljskog odsustvo...

Što se tiče naknada, mislim da je sada cca 350 KM za zaposlene porodilje..Nažalost, i dalje stoji da poslodavac može i ne mora da doplaćuje porodilji do njene pune osnovne plate (njemu na izbor je ostavljeno)...
A na stranici općine N. Grad bi trebala da imaš sve informacije o potrebnoj dokumentaciji za ostvarenje tog prava (oko naknade)...

S obzirom da se kod nas tekući godišnji treba iskoristiti do 30.juna u narednoj godini, ne vidim zašto bi izgubila pravo na isti..Tj. pišeš ga u 2016. godini i iskoristiš ga do 30.6.2016...
Za regres ne znam, valjda bi trebala ga dobiti uz rješenje o korištenju godišnjeg...Ne znam je li finansijki izvodljivo dobiti 2 regresa u istoj godini...To neko ko radi u računovodstvu bi trebao da zna...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 9014
   RE: porodiljska naknada
1.12.2014 12:57:51   
TiruTiru
info, jel moram ici na porodiljsko 28 dana ranije il mogu do poroda vuci bolovanje?

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 9015
   RE: porodiljska naknada
1.12.2014 13:01:22   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: TiruTiru

info, jel moram ici na porodiljsko 28 dana ranije il mogu do poroda vuci bolovanje?

kako sa doktorom dogovoriš...
zakon kaže može i nemoraš 28 dana prije...ali u tom slučaju to znači 28 dana prije ne moraš jer ćeš sa danom poroda jer se super osjećaš...
eh sad do doktora do doktora ovisi koliko izlaze u susrte pa sa svojim doktorm vidi...dal je voljna da ti bolovanje za trudnoću vodi do termina smaog ...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 9016
   RE: porodiljska naknada
1.12.2014 13:12:08   
TiruTiru
zato pitam, generalno, termin mi je 15. 12 sad a na bolovanju sam...dr u vojnoj mi je stvarno nagodno napisao mirovanje, a potom dr opce prakse dala doznake za 10 dana 12 mjeseca pa se sad pitam sta cu s 12.mjesecom, radije bih vukla bolovanje zbog plate.
hvala puno

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9017
   RE: porodiljska naknada
2.12.2014 18:50:52   
sara123
Ako promijenim adresu stanovanja u drugu opstinu, hocu li automatski biti iskljucena sa primanja porodiljske naknade(za nezaposlene)?

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 9018
   RE: porodiljska naknada
3.12.2014 11:18:20   
BEBE3

IZVORNA PORUKA: azra84

Cao mamice,
nova sam na forumu,interesuje me kako ide to za porodiljsku naknadu,s obzirom da mi je ugovor na odredjeno?da li firma ima ikakve obaveze prema meni, u smislu uplacivanja doprinosa?na porodiljsko idem u februaru,a termin mi pocetkom marta,aBd.
hvala unaprijed :)

pozz AZRA84 firma ti mora uplacivati doprinose jer si ti u radnom odnosu bez obzira na ugovor kako je formulisanuser posted image

(odgovor članu azra84)
Neposredna veza do poruke: 9019
   RE: porodiljska naknada
3.12.2014 11:19:55   
BEBE3
pozz dali neko zna dali je pocela isplata porodiljskih naknada za 10 mjuser posted image

(odgovor članu azra84)
Neposredna veza do poruke: 9020
   RE: porodiljska naknada
3.12.2014 11:28:22   
irenaSA
Čekamo user posted image
Ni ja još uvijek nisam dobila naknadu za oktobar

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu BEBE3)
Neposredna veza do poruke: 9021
   RE: porodiljska naknada
3.12.2014 11:29:27   
irenaSA
Btw uredno mi taj iznos već drugi mjesec skidaju s plaće....user posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 9022
   RE: porodiljska naknada
4.12.2014 22:27:07   
Chilli
Zvala postu Ilidza, nije bila porodiljska i ne znaju kad ce biti user posted image Hebote, ko da nam milione daju.
A sto se iznosa tice, daBogda za lijeka trebalo svakome ko je glasao za ovaj zakonuser posted image user posted image

_____________________________

Mamin čupa čups - dala si mom životu smisao.
20.07.2014.

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 9023
   RE: porodiljska naknada
5.12.2014 10:43:26   
azraarman
Mame jel bila kome naknada???opstina Ilidza

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 9024
   RE: porodiljska naknada
5.12.2014 12:01:50   
Nur!
Nema ništa na Ilidži, koliko vidim nisu još ni uplatili user posted image

(odgovor članu azraarman)
Neposredna veza do poruke: 9025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  359 360 [361] 362 363   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  359 360 [361] 362 363   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *