|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiljska naknada
28.9.2009 14:10:06   
remzy
IZVORNA PORUKA: malenaa

drage moje meni i jucer opet postar bio i opet 220 km hehehe... ja se zijanilaaaaaaaaaaa... sad pise 8/2009. u dva dana isplatise mi za dva mjeseca, vidite da to nije nikakva 13. naknada to je mjesecna ... ali ne isplacuju je redovno. hehehehe... ja ljepote da mi je ko prico... uhhh mashallah.
ljubim vas sve i opet se iskreno nadam da ce vam pokucati postarcic opet sutra




draga moja da hoce i meni jos koji put postar da navrati!!user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 1051
   RE: Porodiljska naknada
28.9.2009 14:27:35   
Anoniman
malenaa, super za tebe, ali da to nije neka druga vrsta naknade, primas li neki dodatak osim porodiljske, mislim malo mi cudno to 13. i da je vise puta, jer sve su dosada dobile jedanputuser posted image , u svakom slucaju super za tebeuser posted image

(odgovor članu remzy)
  Neposredna veza do poruke: 1052
   RE: Porodiljska naknada
28.9.2009 14:34:25   
Đenifer
Drage  forumašice, šta ste zaspale, gdje ste,, javite kakva je situacija ,,,,, pišite!!!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1053
   RE: Porodiljska naknada
28.9.2009 19:28:30   
neki
malenaa,super dragauser posted image A bas cudno,nekima eto u dva dana dvije nadoknade od grada,a nekome nijedna ne dodje,bas cudnouser posted image Oni ne vode nikakvu evidenciju,vec izgleda naslijepo dijeleuser posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 29.9.2009 1:27:47 >

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 1054
   RE: Porodiljska naknada
29.9.2009 1:06:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Đenifer

Ćao user posted image , kako idu porodiljske naknade, tj da li se čeka retroaktivno ili se dobije brzo nakon poroda. Termin mi je 19.10., mada sam još na poslu i osjećam se dobro i mogu raditi,i planiram na porodiljsko od 12.10. Uzela sam formular iz Općine Centra, kojoj pripadam , i pripremam dokumentaciju koju će mm predati nakon upisa djeteta. Čula sam da neke Općine daju jednokratnu pomoć(Stari Grad cca 200 km) , pa neznam da li je to slučaj i sa Centrom, ako su neke upoznate , neka se jave kako ide. Da li vam poštar donosi naknadu ili se može dati račun u banci pa da Kanton uplačuje, malo sam izgubljena sa tim primanjima i kako ide., pa pomažite .pozzzzzzzzz




Mrsko ti čitati a? user posted image
To za jednokratnu pomoće iz Starog G. ne znam......
Ako si zaposlena primat ćeš od Kantona 12 mjeseci naknadu u iznosu od 430-450 KM (varira svaki mjesec), poštar donosi na kućnu adresu. Ja sam bila "ažurna" pa sam brzo nakon poroda predala dokumentaciju te sam naknadu dobila kroz 20-tak dana mada se zna desiti da žene čekaju nekoliko mjeseci al sve retroaktivno isplate, no siki riki user posted image .
Eto, mislim da sam ti na sva pitanja odgovorila user posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 29.9.2009 1:27:35 >

(odgovor članu Đenifer)
  Neposredna veza do poruke: 1055
   RE: Porodiljska naknada
29.9.2009 11:34:46   
samka79
Ima li jos neka mama da je ocekivala ovu naknadu od grada a da je nije dobila?Ja sam od grada dobila isto tri naknade po 220 za (april,maj i juni),ali poslije ove obustave isplacivanja sam trebala dobiti jos za tri mjeseca jer je to pomoc u trajanju od 6 mjeseci a nisam je dobila.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1056
   RE: Porodiljska naknada
29.9.2009 11:53:32   
mila81
Posto sam sa jednom nadoknadom zavrsila, ako Bog sa druga ce poceti uskoro, jer sam ponovo trudnauser posted image ali ja koliko sam svatila, i kako sam prije citala, a neka mi neko i objasni, ako nisam u pravu, da one sto ne rade, ili su na birou, primaju sada 6. mjeseci po 220 km, a prije je bilo po 120 km cijelu godinu. I da, ja sam u Starom gradu i primila sam za Muhameda na čelo 200 km, i predivan buket cvijecauser posted image , i to dodju dvije tete kuci i predaju ti to i malo posjede, a i pojede se i popije stauser posted image

Ako nisam u pravu ovo za 6. mjeseci neka mi neka obasni koja je upucenijauser posted image


_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu samka79)
Neposredna veza do poruke: 1057
   RE: Porodiljska naknada
29.9.2009 12:00:16   
Arijana2
Mame iz Sarajeva kad odprilike stizu naknade pocetkom ili polovinom mjeseca user posted image

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 1058
   RE: Porodiljska naknada
29.9.2009 12:02:20   
neki
Sredinomuser posted image

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 1059
   RE: Porodiljska naknada
29.9.2009 12:06:48   
Đenifer
Hvala Enisa na oidgovoru, brza si !!!user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 1060
   RE: Porodiljska naknada
29.9.2009 12:07:39   
samka79
 Ja sam mimo naknade od biro (120km)jer sam nezaposlena ,primala i od grada po 220 i ta bi naknada trebala da se prima 6 mjeseci. A dobijaju je mame koje su ostvarile pravo na djeciji doplatak i prehranu(mislim na ono miljeko i sokove sto dobiju).Sad se pitam zasto nisam i ja dobila ostatak jer vidim da su neke mama isplatili,mislim na tih 220km.

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 1061
   RE: Porodiljska naknada
29.9.2009 13:52:00   
Melinda_c
ja sam prvi put trudna, nezaposlena sam. mozete li mi dati neke informacije o tome kako i gdje predati za naknadu. kad se predaje, kad se porodim ili? unaprijed hvala

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 1062
   RE: Porodiljska naknada
29.9.2009 13:55:33   
neki
IZVORNA PORUKA: Melinda_c

ja sam prvi put trudna, nezaposlena sam. mozete li mi dati neke informacije o tome kako i gdje predati za naknadu. kad se predaje, kad se porodim ili? unaprijed hvala

Duso,aBd kad se porodis,vadis papire,jer ce ti trebati djetetov rodni list...U svojoj opstini ces se raspitati sta ti tacno trebauser posted image

(odgovor članu Melinda_c)
Neposredna veza do poruke: 1063
   RE: Porodiljska naknada
5.10.2009 11:17:37   
tajcika
drage moje molim Vas ako neko zna odgovor kakva je procedura bolovanja kod cuvanja trudnoce da li se to vodi kao redovno bolovanje,kakve su naknade i sl. ja sam tek u 13 sedmici (cekam jos koji dan za serklazu) i dr. mi je rekla da cu morati biti sve do kraja trudnoce na bolovanju

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 1064
   RE: Porodiljska naknada
5.10.2009 13:10:56   
Atarka

IZVORNA PORUKA: tajcika

drage moje molim Vas ako neko zna odgovor kakva je procedura bolovanja kod cuvanja trudnoce da li se to vodi kao redovno bolovanje,kakve su naknade i sl. ja sam tek u 13 sedmici (cekam jos koji dan za serklazu) i dr. mi je rekla da cu morati biti sve do kraja trudnoce na bolovanju


Prvo, cestitam na trudnoci i dobrodosla!
Bolovanje u slucaju komplikacija u trudnoci ti otvara lijecnik porodicne ambulante kojoj pripadas na osnovu nalaza ginekologa koji ti vodi trudnocu. U tom slucaju, dobijas kompletnu platu na koju si prijavljena sve dok traje bolovanje. Jedino moras redovno poslodavcu dostavljati doznake od porodicnog ljekara, krajem mjeseca.

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 1065
   RE: Porodiljska naknada
5.10.2009 13:32:49   
tajcika
hvala draga Atarka na odgovoru,mada cisto sumnjam da ce ovakav odgovor obradovati moje poslodavce....user posted image

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 1066
   RE: Porodiljska naknada
5.10.2009 13:50:50   
Azure
user posted image user posted image user posted image na trudnoci. Neka bude sretna i lagana. Sto se tice bolovanja razocaracu te. Ja sam od 4 sedmice na bolovanju. Do 42 dana bolovanja ti ne odbijaju od place, a sve poslije 42 dana bolovanja (koje ti produzuje komisija na koju moras otici) odbijaju od place 20 posto. Ovo je sigurno jer ja sam vec skoro 19 nedjelja na cuvanju trudnoce znaci na bolovanju. Dakle ovako kako ti je Atarka rekla oko otvaranja bolovanja ide tako, Nakon 42 dana bolovanja morat ces uzeti uputnicu od dr. opste prakse i ici na komisiju u Kumrovec. Oni ti produze bolovanje na osnovu nalaza koje da tvoj ginekilog. Slijedeca komisija moze ti biti nakon 30 ili nakon 60 dana, s tim sto svaki put kad ides na komisiju moras ponovo donijeti uputnicu od dr. opce prakse. Oni ce ti dati svoj nalaz u dva primjerka. Jedan nosis svom dr. koji ti je otvorio bolovanje, tj. opste prakse a drugi nosis u administraciju na svom poslu. I ja sam procitala negdje da je za rizicnu trudnocu bolovanje 100 posto placeno, ali nije. Povjerila sam i u zdravstvenom. Nemas topli obrok, ja sam pare za kartu za prijevoz priimala tri mjeseca i onda su i to ukinuli. Zao mi je ali tako je. SRETNO

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 1067
   RE: Porodiljska naknada
5.10.2009 19:49:48   
tajcika
hvala Azure  na tvojim cestitkama i odgovoru,ma iskreno sta cu tako je kako je i nadam se samo da ce sve biti ok jer poslije 9 godina zahvaljujem se dragom Bogu na jos jednoj bebici (imam djevojcicu 9 god.) i makar ne primala nista samo da sve bude u redu....

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 1068
   RE: Porodiljska naknada
5.10.2009 23:05:23   
shejla
naravno, najvaznije je da sve prodje u redu :)

A sto se tice bolovanja ja sam bila od 4-og mjeseca i dobijala sam cijelu platu. Tako je po zakonu, mozda jedino negdje kod privatnika da ima neki drugi pravilnik... jer privatnici i godisnje odmore daju kako hoce, koliko sam cula. Dakle, ako si u drzavnoj firmi moras dobiti cijelu platu...

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 1069
   RE: Porodiljska naknada
6.10.2009 9:52:33   
Bubana
IZVORNA PORUKA: shejla

naravno, najvaznije je da sve prodje u redu :)

A sto se tice bolovanja ja sam bila od 4-og mjeseca i dobijala sam cijelu platu. Tako je po zakonu, mozda jedino negdje kod privatnika da ima neki drugi pravilnik... jer privatnici i godisnje odmore daju kako hoce, koliko sam cula. Dakle, ako si u drzavnoj firmi moras dobiti cijelu platu...


Ja sam proslu trudnnocu cuvala i dobijala cijelu platu  i koliko znam  ako si na cuvanju trudnoce cijela plata te sljeduje po zakonu, jedino si duzna  28 dana pred porod otvoriti  porodiljsko i tada prelazis na kantonalno finansiranje porodilja i u zavisnosti od firme ostatak do pune plate firma uplacuje.  ( ne znam sad kolika je porodiljska  naknada )


_____________________________

Mama sada ima dva mala mirisna cvijeta ... Asju i Dalal <3

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 1070
   RE: Porodiljska naknada
6.10.2009 20:37:02   
malenaa
sahara- ja dobih eto dva puta u dva dana po 220 km, ali to nije vezano za 13. naknadu, nego se to treba dobivati svaki mjesec ali ne isplacuju redovno vec kad imaju para. a nije nikakva druga naknada nego pise od grada sarajeva... eto..

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Bubana)
Neposredna veza do poruke: 1071
   RE: Porodiljska naknada
6.10.2009 20:39:00   
neki
IZVORNA PORUKA: malenaa

sahara- ja dobih eto dva puta u dva dana po 220 km, ali to nije vezano za 13. naknadu, nego se to treba dobivati svaki mjesec ali ne isplacuju redovno vec kad imaju para. a nije nikakva druga naknada nego pise od grada sarajeva... eto..

Blago tebiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 1072
   RE: Porodiljska naknada
6.10.2009 20:41:54   
Rina26
Hej Neki šta ima,ja nisam od 7 mj dobila naknadu a godina dana bila u 7mj da sam rodila ni pola mi nisu isplatili..

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 1073
   RE: Porodiljska naknada
6.10.2009 20:44:25   
neki
IZVORNA PORUKA: Rina26

Hej Neki šta ima,ja nisam od 7 mj dobila naknadu a godina dana bila u 7mj da sam rodila ni pola mi nisu isplatili..

user posted image user posted image user posted image Kako to???Pa otkad do kad si dobijala naknadu???

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 1074
   RE: Porodiljska naknada
6.10.2009 20:47:03   
Rina26
Rodila prošle godine u sedmom mjesecu a nisu ni pola isplatili a ja zatvorila bolovanje

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *