|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
12.2.2011 23:20:50   
Anoniman
sad sam se sjetila da je meni  jednom prilikom dr zadro rekao na pregledu da mi je maternica dvoroga, a kako sam tad bila daleko od trudnoce nisam ni pitala sta to znaci,bjelanovic mi to nikad nije spominjao user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
12.2.2011 23:23:13   
sporty mamaa
I meni je bio dr.Zadrouser posted image I to rekao kao usput, ono ej malo dvoroga, malo zakrivljena. A nista napisao nije. E svasta. A prije sam bila kod Knezevica, Tanovica, Busica i niko nikad to nije rekao. Evo bas nasla stare nalaze, uvijek pise AVFuser posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 13.2.2011 9:30:59 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
12.2.2011 23:25:17   
Anoniman
e sad jel do dr  zadre il do nasuser posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
13.2.2011 9:32:05   
malena27 RR
izgleda da zadro svima daje istu dijagnozu....

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
13.2.2011 9:44:29   
maja78 RR
dr. zadro izgleda misli da je cool da nekom kaze da je dvoroga materica pa da zene ostanu zabrinute, i valjda misli da ispadne da on zna puno, ja lika cudnog

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
13.2.2011 10:44:43   
tweety
a prije će biti da Zadro ne zna razliku između obične i dvoroge materice nego bubne na pamet da ispadne kao jako dobar doktor koji je uvidio ono što možda drugi nisu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Jojjjj stručnjaka majko moja.Kod mene je svaki doktor vidio dvorogu matericu,prvo dr.Sarić,pa dr.Redžić,pa dr.Tanović,pa u Norveškoj i onda dr.Alma Vila Humačkić.Vjerovatno onda postoji dvoroga materica ili da odem do dr.Zadre da mi on ipak potvrdi user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
13.2.2011 11:19:46   
maja78 RR
Ma idi ti do dr. Zadre da makar jednom bude u pravu user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
20.2.2011 17:31:40   
mely89
kao prvo da vas sve lijepo pozdravim..
nova sam ovdje na forumu i mislim da imam slican problem ..
prije sedmicu dana sam morala na ciscenje :( bila sam u 10 sedmici trudnoce..sve je bilo ok svaki pregled je bio normalan i kad bih otisla na pregled prvo sto gledam n aultrazvuku je bebino malo srce...i zadnji put kad sam otisla samo sam vidjela da srce vise ne kuca znala sam odmah u cemu je rijec..onda mi je i moja doktorica potvrdila da bebino src evise ne kuca i da cu morati u bolnicu na ciscenje..odmah sam pala u depresiju samo plakala i nista drugo onda sam otisla u bolnicu i dali su mi termin 14.02 da ce me cistiti i raditi laparaskopiju :( jer su na ultrazvuku vidjeli da nesto nije uredu ali nisu mogli tacno utvrditi sta je zapravo...sumnjali su da nije miom..ili da mi jajnik ne funkcionise vise i da bi ga trebali izvaditi ili je samo ta neka sluz sto bude u maternici..i kad su i uradili laparaskopiju vidjeli su da imam trorogu maternicu kao tri maternice sa jednim grlicem..jos nemogu doci sebi da to uopste postoji..i pitala sam doktorice da li je to opasno i ona rekla mozda zbog toga beba nije mogl aprezivjeti jer nij eimala mjesta da se razvija..stvarno ne znam sta da radim i ovako sam jedva ostala trudna jeste da sam mlada imam 22 godine svi kazu mlada si bit ce djece ali ja se bojim jer sam u takvoj nekakvoj cudnoj situaciji ..bojim se da necu moci nikad vise zatrudniti :( :( :( :( ne znam da li neko ima nesto slicno voljela bih da to samnom podijeli ..hvala vam unaprijed...
i zelim vam svim aono najbolje od srca..

P.S. tekst je malo duzi nadam se da ce vam se dati citati
srdacan pozdrav za sve vas :)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
20.2.2011 18:20:12   
tweety
Prvo da ti poželim dobrodošlicu na forum!!

Nisam nikad čula za trorogu matericu ali mislim da to nije isto kao tri materice,jer ti samo ime jednoroga/dvoroga materica govori o tome da postoje "rogovi" a ne više materica.Čula sam za dvije materice tj. uterus duplex ali nikad za troduplu.Kod mene je dvoroga materica,imam ta dva "roga" na putu prema jajnicima,ali hvala bogu imam dvoje djece koje sam zatrudnila i rodila bez problema.

Mislim da se nemaš potrebe plašiti da nećeš ostati trudna,možda ćeš samo morati strogo mirovati.U svakom slučaju želim ti svu sreću!

< Poruku je uredio tweety -- 20.2.2011 18:26:22 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mely89)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
23.2.2011 21:29:56   
mely89
hvala puno na odgovoru..
hmm daj boze da se ne trebam plasiti sutra imam termin kod doktorice pa cemo vidjeti sta ce ona reci..
jer kiretazu sam radila prosli ponedjeljak i jos krvarim i neznam da li je to normalno..

daj boze da nebudem imala razloga za brigu i kao sto zelim sebi zelim svima vama..
da ako bog da insallah dobijete svi sto zelite jednu malu bebicu zivu zdravu i ispravnu =)

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
30.3.2011 12:54:47   
tihomirka
draga moja, ja imam duplu maternicu ( uterus duplex), pišem ovo samo da te utješim da nade ima.....
ja sam 1. puta zatrudnjela planirano, trudnoću sam morala čuvati kod kuće, sve j ebilo ok. Jednog dana sam dobila trudove ( 5,5 mj. trudnoće i pobacila)......
slijedila je bolnica - laparaskopija i histeroskopija ( da se utvrdi točan razlog pobačaja ). razlog je bio što su obje maternice nerazvijene, male i zakržljale i teško podnose trudnoću. obje su plodne.
slijedeća je trudnoća bila u drugoj maternici, cijelu sam je preležala u bolnici ( samo jednom dnevno do wc - a ). rodila sam carskim rezom, dijete male porođajne težine 2,20 kg, dug 46 cm.......


da, skratim, danas je to momčina od 12 godina.


boraveći u bolnici srećeš žene sa takvim problemima, samom je npr. ležala jedna koja je sa 2 maternice rodila 3 djece bez problema ( jer su njene bile normalno razbijene , tada je bila na pobačaju). uglavnom, o tome ti ovoso, nije kod svakog isto, ja sam se stvarno dosta napatila, nadam se da nećeš i ti.


pozdrav,

Tihomirka

(odgovor članu nelala)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
10.6.2011 20:07:59   
lucija89
drage moje..ja sam žena rođena s jednim bubregom..ali zato sa DVIJE MATERNICE značu uterus dupleks..lijeva jače razvijena prava kakva treba biti ,u komunikaciji je s desnom koja je hipotrofična(mala) i zajdeno imaju jedan cerviks koji vodi u ovu normalnu lijevu.nažalost to nije sve..imala sam endometrijozu na desnom jajniku koju s maknuli laparoskopijom te za 1,5godinu na lijevom jajniku dermoidnu cistu također ju maknuli.sada već 1,5godinu pokušavam ostati trudna ali nejde i nejde..nažalost komunikacije se zatvorila između te dvije maternice pa se krv sada zadržava u ovoj maloj i sada po3 put moram na laparaskopiju da otvore komunikaciju da ide kv van i pa mi usput propušu jajovode..tada bi sve trebalo biti ok..šta da vam kažem..velika borba je ovo već4 godine i 3 operacija..to ej dovoljno..no naš cilj je beba pa se moramo boriti,,pišite mi ako je ko u sličnoj situaciji zanima me radi iskustva,.pusaaaaaa

(odgovor članu tihomirka)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
10.6.2011 20:12:30   
Visnja RR
draga lucija89 dobrodosla... zelim ti da se tvoji snovi uskoro ostvare...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lucija89)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
10.6.2011 20:17:09   
lucija89
hvala ti..jako sam sretna što sam naišla na vas tu..ne zato što i vi imate problema već zato što znam da nisam sam n aovom planetu..neznam dal se imam čemu nadat ili ne...vrijeme će pokazati..nadam se bar jednoj bebici...i nadma se da ima žena koje su rodile a da imaju slčnu situaciju kao i ja 

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
10.6.2011 20:27:46   
Visnja RR
duso moja ja nisam imala probleme te prirode ali sam 11 godina vodila borbu sa "necim sto nisam znala sta" i nakon 11 g dobila moju sad vec trogodisnju curicu...

Ovdje smo da ti damo sve savjete koje znamo, da ti budemo podrska u svakom tuznom trenutku ali i da se zajedno radujemo onim sretnim...
Ima i tema koje su opustajuce (da ne kazem tracerske user posted image ) pridruzi nam... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lucija89)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
10.6.2011 20:31:48   
lucija89
budem budem..nakon 11god. ...dugo čekanje...al vjerujem da ej to nešto naj naj naj lijepše što vam se desilo..to je san savke žene..biti majka..sretna sam što ste vi uspjeli....i što sam vas tu pronašla..

..vjerujem ja vjerujem da anđeni postoje..

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
10.6.2011 20:35:22   
Visnja RR
u knjizi "ptice umiru pjevajuci" ima jedna divna i tacna recenica "ono najljepse se dobije po cijenu velike boli"

bolno je tako dugo cekati...ali vazno je da sam docekala ...kao sto ces i ti user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lucija89)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
10.6.2011 21:00:16   
lucija89
duboko vjerujem u to..puno vam hvala na ljepim riječimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
10.6.2011 21:42:22   
cuvica
draga lucija89...i ja imam dvije maternice (za bubrege nemam pojma strah me i da saznam)...i grlic koji ide samo u lijevu...moje su obje razvijene...kazu mi, normalne velicine...isto sam bila u soku kad sam saznala jedan dan, da nakon 10 god. redovnih ginekoloških pregleda neko slucajno otkrije da imam taj problem...svoju bebu cekam vec 3,5 godine...pozitivno razmisljam i zivim...a tako i ti...glavu gore i naprijed...ipak smo nas dvije rijetkost - neko mi je jednom rekao da na svakih 100.000 zena jedna ima dvije maternice user posted image ..pozz

(odgovor članu lucija89)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
11.6.2011 11:50:22   
lucija89
oprosti ako te možda previše pitam ili ako nećeš odgovoriti ok..dali su vam doktori oredložili ivf umjetnu oplodnj??nama da..jer mi govore da ću jakkooo teško ovako ostat trudna...a i te godine čekanja,..joj...da bar zna čovjek da če dočekat lakše bi bilo,....ja sam saznala za duplu maternicu na prvom uvz jer su mene mjesečnice strašno boljele..a kakva je tebi ta komunikacije pošto je 1 cerviks dal one dvije imaju prostor kakav di ova druga izmenstroiraili??


(odgovor članu cuvica)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
11.6.2011 21:40:41   
cuvica
pa kod mene je situacija nesto drugacija...bila sam kod 4 doktora i sve do jednog su mi rekli da nisam jos uvijek kandidat za ivf...kao da bi to moglo i prirodnim putem sve da bude ok...ali kako kazes najgore je to iščekivanje...svaki mjesec imam po 6-8 folikula na obje strane s tim da jedan ili dva vodeca budu na jednoj strani zajedno...prohodnost je dobra...bila sam par mjeseci na stimulaciji (ciljani odnosi)...klomife-pregnil-utorogestan al to sam jako tesko podnosila jer bi onda imala jos vise folikula i jake bolove tako da mi sex nije bio ni na kraj pameti...tako da sacekat cu jos malo..prikupiti lovu i krenuti u akciju tj. ivf...ipak ove godine punim 33 god. user posted image a sto se tice bolova tokom mens. to je nesto sto godinama rjesavam odlascima u hitnu user posted image ...od bolova mi padne pritisak...utrne mi lice, usne, ruke, noge sve...nemogu da progovorim...e sad imal to veze kod nas dvije sto imamo dvije maternice...nemam pojma...mene su doktori ubjedivali da nema...al im nevjerujemuser posted image
pozz

(odgovor članu lucija89)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
16.7.2011 17:45:25   
imansanja
Ja isto imam uterus septum i imala sam dva spontana. Nisam jos operisala a trebam da odem. Cula sam da je to rutinska operacija. Mozes li mi objasniti kako je tebi bilo i koliko si lezala u bolnici i sta su ti poslije toga doktori kazali ? Jedva cekam da se rijesim te pregrade i da ugledam user posted image user posted image .
Lijep pozdrav !

(odgovor članu lusesita)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
6.11.2011 23:26:36   
Buba87
Pozdrav cure.Ja takodjer imam pregradjenu maternicu i to sam otkrila prije nekih mjesec dana,kada sam isla na folikulometriju jer sam bila na klomifenu.Kasnije kada sam uradila histeroskopiju,potvrdilo se da pregrada postoji.Trebala bih na operaciju da je uklonim i nadam se da nije nista strasno.Zanima me,zna li iko kolika je cijena od prilike takve operacije u privatnoj bolnici?Jer ja sam samo histeroskopiju platila 200km.Veliki pozdrav

(odgovor članu imansanja)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
7.11.2011 11:42:26   
smarija
Buba mozes li mi napisati gdje si radila privatno histero.

(odgovor članu Buba87)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
7.11.2011 12:37:43   
Buba87
Klinika Jelena-Banja Luka,radili su dr.Biljana Gojkovic i dr.Milic

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *