|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
10.9.2012 10:01:03   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: pindalica

pozdrav cure,zanima me jel koja od vas imala pregradu materice.Dvije leti pokusavam zanosit i ne ide,ljekari su sve govorili da je sve ok s mnom dok nisam otisla u Sloveniju doktoru,kada su me u Sloveniji pregledali rekli smu mi da imam supseptum uteri tj pregradjenu matericu in PCOS tj.nemam redovite ovulacije.Predlozili su mi histeroskopiju in laparoskopiju jer su 70%sigurni da zbog te pregrade ne zanosim.Zanima me vase iskustva poslije laparoskopije i histeroskopije jeste li zanosile.Hvala lepa



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Buba87)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
3.5.2013 12:43:00   
malena27 RR
Jednoroga materica


IZVORNA PORUKA: Anoniman

znam veoma malo o ovome pa ako ima jos ko da se javi ,imam od 2010 takvu dijagnozu .



IZVORNA PORUKA: Anoniman

jako sam zatvorena i pomalo se osjecam nesposobno radi te anomalije pa zbog toga sam anonimno




IZVORNA PORUKA: edijevamama

neznam nista o ovome ali samo da podrzim temu . Meni su jednom reki da imam dvorogu maternicu ali samo se doktorica kod koje sam bila pravila pametna, kao ona otkrila nesto sto drugi nisu, e sad ko je tebi to otkrio?



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
3.7.2013 8:18:36   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: selmica79

Pozdrav , nova sam i molim pomoc , ovo je moj nalaz ginekologa iz januara :
Uterus u AVF- u mjeri 63x38x45 mm , endometrij troslojan mjeri 8,5 mm , sa prisutnim razdvajanjem u fundusu.desni jajnik miran , uredno lociran promjera 24x13 mm.Lijevi jajnik uvecan , mjeri 46x27,5 mm , na racun dvije anehogene zone promjera 15x21 mm i 20x24mm.

Mo0lim da mi neko , ako moze pojasni da li je sve ok? Radim na trudnoci 3 mjeseca ali nista se ne desava , mozda je rano za paniku , ali imam 33 god pa mi se bas zuri.....

Hvala svima unaprijed



IZVORNA PORUKA: Leva

Troslojni endometrij je predpostavljam trolinijskiuser posted image to bi znacilo da je omjer hormona dobar i da postoji sansa da dodje do ovulacije. Uvecan jajnik moze biti znak PCSO ili policisticnih jajnika a pregrada je ono sto zovu septum i cesto se mora odstraniti hirurskim putem. Ne znam gdje si bila na pregledu ali savjetujem dobrog ljekara koji se bavi sterilitetom ne zato sto ti u ovom trenutku nuzno treba nego zato sto oni imaju drugaciji pogled na svijet od obicnih ginekologa te rade manje invazivne zahvate i ne maltretiraju te ako bas ne moraju.



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
5.7.2013 9:28:40   
lala10
Da se i ja "pohvalim" sa dijagnozom septum uterus. Mene zanima kako je moguce da nakon 3 god redovnih ginekoloskih i uzv pregleda i nakon HSG a dr prokomentarise da mi je maternica "prelijepa" te nakon 2 mj kaze kako vidi septum !?

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
26.7.2013 9:15:14   
mira80_m
Jutroo
I ja da se priključim u neformalno članstvo žena sa duplex uterus :)
32 godine imam a tek su mi 2010 godine dijagnosticirali duplex uterus, nakon čega sam pala u depru. Dr. mi je govorila o svim mogućim/nemogućim posljedicama te anomalije, koje se mogu a i ne mogu desiti, jer sve zavisi od žene do žene, od organizma do organizma, od maternice do maternice. Poslije urađene MR utvrdilo se da mi je sve duplirano osim jajnika, tj. dvije maternice ( iste veličine ), dvije rodnice, dva cerviksa, pa čak i dvije vagine :) ( a ja sam se uvijek šalila Ko prije njemu dvije ) :) Fenomen! MM me je zezao da sam još uvijek djevica, a meni nije do šale bilo ni najmanje. Do dijagnoze nisam ni pomišljala na bebu, međutim, odmah poslije MR počela sam da planiram trudnoću. Iz razloga što sam bila u lijepim godinama, a s obzirom na anomaliju, indicije su da do začeća može proć vremena i vremana ( čitaj godinama ). Srećom, nakon samo 6 mj ostala sam u drugom stanju. Niko sretniji a ni uplašeniji od mene. Zbog visoko rizične trudnoće morala sam mirovat, al tek sam se ´´smirila´´ u 7-om mjesecu. Do tad sam radila, sjedila, hodala, sve normalno. Al zadnja dva mjeseca sam prikočila jer se cerviks smanjivao, i da ne bi došlo do prijevremnog poroda morala sam se primirit. I da, ne znam jel iko više pio lijekova od mene za vrijeme trudnoće. Ni Jezdimir Uskoković mi nije bio ravan :) Da konačno skratim :) Porodila sam se na carski prvi dan 9-og mjeseca po hitnoj interveniciji ( bebu nisam osjetila dva dana, ostajala sam bez plodove vode a beba bez kisika ). Carski su me radili 1,5 sat, puno sam krvarila iz maternice u kojoj se desilo začeće. A nakon 24 sata od carskog sam dobila unutarnje krvarenje tj. krvarenje maternice. Pa infekcija, bakterije itd itd. Preživjela sam, napatila se, al VRIJEDILO JE. Mamin dječak je rođen sa 2550gr i 52 cm, i sad sa 18mj je pravi bucko. O drugoj trudnoći i ne razmišljam, za sada ne planiram al nije isključena :) Mogu samo savjetovat da se opustite, opustite i samo opustite. Ne razmišljajte puno o začeću i trudnoći, jer što više o tome mislite duže ćete čekati na user posted image A kad se desi, mirujte mirujte i samo mirujte. Svim duplexicama puno sreće i da uskoro držite vaše user posted image u naručju. Poz iz Tz

(odgovor članu lala10)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
26.7.2013 13:07:50   
Amelaa RR

IZVORNA PORUKA: lala10

Da se i ja "pohvalim" sa dijagnozom septum uterus. Mene zanima kako je moguce da nakon 3 god redovnih ginekoloskih i uzv pregleda i nakon HSG a dr prokomentarise da mi je maternica "prelijepa" te nakon 2 mj kaze kako vidi septum !?


Da ovo nije Mehmedbasic??

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu lala10)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
30.7.2013 9:47:17   
lala10
ne,dr Balic.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
18.9.2013 19:39:21   
selmica79
Kod mene vidljiva pregrada u fundusu (krov maternice ) velicine do 13 mm , uz to polip velicine 4*5 mm , moj dr mi preporucuje uklanjanje histeroskopijom i jednog i dr , a ja do sad nisam radjala , on misli da je upravo to razlog radi kojeg ne zanosim, a ja se pitam posto jos nisam radila HSG , da li je to naopako , jer sta ako se operisem , a ono neprohodni jajovodi ili tako nesto??Vec 6 mjeseci pokusavamo , a ja ne znam da li cu operacijom mozda nesto pogorsati jer sam cula da je u svakom slucaju bolja nedirnuta maternica , pogotovo sto nisam ispitivala HSG.....user posted image user posted image user posted image Joj jesam oduzila , ali nadam se da ne zamjerite , molim vas pomagajte sta dalje da radim....

(odgovor članu lala10)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
19.9.2013 13:56:44   
Twinkies04
Selmica79,
Ja sam takodje imala septum uterusa,ustvari nisu se mogli izjasniti je li uterus bicornis(dvoroga maternica) ili uterus septus(pregrada).na ultrazvuku se nije cinilo toliko veliko,ali eto ja sam se odlucila za histeroskopiju i laparoskopiju,jer ja imam jos i PCOS u sklopu toga,nemam ovulacije nikako,pa sam planirala inseminaciju ili IVF jer drugog nacina da zatrudnim nema(i ovo je pod upitnikom el eto)pa da ne bi bilo da zatrudnim i onda zbog te pregrade da se trudnoca ne odrzi.Medjutim nakon operacije moja dr.je rekla da joj je drago sto sam se odlucila jer je ipak ta pregrada bila velika,sto se nije vidjelo na uz.U sklopu operacije uradila sam i HSG dok sam pod anestezijom,tu je sve bilo kako treba nikakvih zacepljenja.Uglavnom sve je proslo super,nije nista strasno,4 dana poslije operacije sam se vratila na posao,jest da sam morala usporiti tempo na 15 dana jer sam imala blage bolove,ali sve u svemu super je proslo.Tako da ako su ti preporučili da uradis to,mozda bi trebala da razmislis,u svakom slucaju potrazi drugo misljenje pa ako se dva misljenja poklope to je to.

Pozdrav.....i sretno..user posted image

(odgovor članu selmica79)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
19.9.2013 14:11:51   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Amelaa RR


IZVORNA PORUKA: lala10

Da se i ja "pohvalim" sa dijagnozom septum uterus. Mene zanima kako je moguce da nakon 3 god redovnih ginekoloskih i uzv pregleda i nakon HSG a dr prokomentarise da mi je maternica "prelijepa" te nakon 2 mj kaze kako vidi septum !?


Da ovo nije Mehmedbasic??



neke anomalije se mogu javiti kasnije, ne moraju btii urodjene

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
19.9.2013 19:37:46   
Twinkies04
Ovakve anomalije su urodjene,ne moze biti da je nema, pa da je ima..ja bih prije rekla da se taj septum nije vidjeo dobro prije,obicno se treba gledati na 4D da se vidi sta je ustvari..tako je barem kod mene bio slucaj...bilo je isto tako i ima i nema,da se na kraju ispostavilo da je stvarno tu i da je veliki(to je bilo tokom operacije)ali u svakom slucaju sta god da je moze se rijesiti,a na kraju i ne mora,ja znam dosta cura koje su sa septumom ostale trudne i iznijele do kraja bez problema.A takodje znam da se zenama tek pri porodu ustanovi uterus septum,bicornis itd.itd...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
19.9.2013 20:32:41   
selmica79
Hvala na savjetima , dr mi nije pominjao opciju d uradi istovremeno i HSG , ali pitat cu ga da li postoji sansa .U stvari cu ipak prije toga zatraziti jos necije misljenje , svakako . I ja mislim da se to ne vidi na UZV dobro jer po njegovom izrazu lica sam vidjela da ni on nije siguran bas u to da li je dvoroga ili septum .Mozes li mi pojasniti samo to za 4D uzv jer ja idem na onaj uzv transvaginalni (sonda) ali ne znam koji je ????Vjerovatno obicni ali nisam sigurna, tebi zelim svu srecu svijeta da ti odmah iz prve uspije sto god budes radila i takodjer veliki pozdrav

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
20.9.2013 0:05:56   
Twinkies04
Selmica79 nema na cemu,tu smo da pomazemo jedne drugima..To za HSG pitaj obavezno jer se moze uraditi,pod opstom anestezijom si svejedno,da se kasnije ne maltretiras bezveze.A ujedno ti je dobro uraditi i laparo i histero jer usput pogledaju sve okolo da nema slucajno endometrioze ili necega drugog.samnom u sobi je bila djevojka koja je imala isto tako polip, pa su joj ga odstranili bez problema,eno je sad je mirna i sretna :)..A to za 4D,meni su isto tako sve na obicnom uz-u gledali pa su nagadjali je li arcuatus,bicornis,septus,a ja se iskreno nisam puno ni zamarala s tim,medjutim kad je sve postalo malo ozbiljnije jednom ja kod svoje dr.i ona usput dok je radila ultrazvuk ukljuci 4D ,ma znas kako se vidi nema sanse da profulas i da nisi siguran,i stvar je u tome sto je pregrada bila bas u nezgodnom dijelu tako da i ako bi doslo do trudnoce ne bi se odrzala.
Obavezno potrazi drugo misljenje i zamoli nekoga da te pogleda na 4D jer tako ces jedino znati na cemu si.A i ako bude to,nemoj da se brines sve se to fino rijesi vjeruj,nije toliko strasno uopste.
Uglavnom tu sam kao moralna podrska uvijek...
Hvala tebi na lijepim zeljama....
Pozdravvvvvvv.....user posted image


(odgovor članu selmica79)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
22.9.2013 19:18:58   
cuvica
Twinkies04...zanima me gdje si radila histero i lapar.? Meni je doktorica preporucila privatnu bolnicu u Banja Luci "jelena", iz razloga kako ona kaže što u našoj bolnici u Tz nemaju dovoljno dobre instrumente a ni osposobljeno osoblje. Doduše kod mene je malo specifična situacija, imam dvije rodnice, dva grlića i dvije odvojene maternice normale velicine ;) znam urnebesno smiješno...kad god se popnem na stol otkriju mi nesto novo "duplo"!

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
22.9.2013 19:32:02   
Twinkies04
Cuvica meni je radila dr.balic..nisam ni pomisljala da radim na UKC-u vjeruj,radije ne bi nista ni radila...pa da kod tebe jeste malo specificno,ali nije nemoguce ,sve se to moze fino srediti,al kao sto ti je rekla dr.bas bi trebalo uraditi negdje gdje je sve na nivou od strucnjaka,pa do opreme,sterilizacije itd,itd.ma nije to smijesno ja bi prije rekla interesantno sve,al mogu ja da zamislim tvog iznenadjenja kada su ti otkrili sve to....
ako te zanimaju detalji slobodno se javi u pp... veliki pozdrav...

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu cuvica)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
30.9.2013 17:44:03   
Twinkies04
Cuvica sta bi?jesil se raspitala za laparo u BL?
pozdravv

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
30.9.2013 19:20:08   
cuvica
Pa trenutno sam na brisevima ;) a onda definitivno idem u BL! Još malo pa i to da se predevera" ;)

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
1.10.2013 10:20:51   
Twinkies04
Hajde cuvica da se ti nama rijesis i toga..pa u nove pobjede..user posted image user posted image ..javi obavezno kad budes isla..

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu cuvica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
1.12.2013 10:54:01   
cuvica
Težak dan danas baš. Dugo vremena se nisam isplakala, sve sam u hodu rješavala sad kontam bolje je i svaki dan malo plakati nego da me ovako sve poklopi. Od septembra pokušavam dobiti čiste briseve da bi isla na histero i laparoskopiju. Sutra idem po jos jedan bris, da vidim jesam li se riješila, ešerihije, enterokoke, i ostalih životinja...Preksinoc na TLC kanalu kao emisija "sramna tijela...i tako dolazi cura sa dvije maternice, dva grlića i dvije vagine, (isto kao i ja) pregledaše je i rekoše joj ti si jedna od 3000 žena koja ima taj problem ali nemate nikakvih smetnji za trudnocu....WTF user posted image u zadnje vrijeme kao da imam Toretov sindrom, psujem kao kočijaš i to pomaže bar kad sam sa određenom vrstom ljudi!!! pozz drage moje duple i sretno

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
5.12.2013 14:50:46   
Twinkies04
Draga cuvice tebe jos zezaju s tim brisevima...jesil dobila nalaz?nadam se da je ovaj dobar pa da mozes konacno to da odradis...

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu cuvica)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
6.12.2013 23:57:39   
cuvica
E nalaz je danas stigao, loš kao što sam i mislila, džaba sve, svi pripravci, zdrava hrana, hemija i ostale pizdarije, što te treba snaći neće te zaobići ;) naredne dvije sedmice sam na Klavocinu, postupak će da čeka Novu godinu i neke bolje dane. pozz Twinkies04 ;)

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
8.12.2013 17:19:43   
Twinkies04
Cuvica posto su ti brisevi problem pokusaj ispiranje sa srebrnom vodom..raspitaj se da li ima gdje u ginekoloskoj ordinaciji da rade to.100% provjereno da pomaze...A iskreno ja sam uvijek imala problema sa VS i kao djevojcica,ali rijetko kad da u brisu ima nesto,par puta je bilo bakterija al ja to brzo rijesim.Ja praktikujem pharmagyn vaginalete,koje su ujedno za HPV,gram + i - baje user posted image ..ja to sebi svaka 2-3 mjeseca uzmem.cak zadnji put papa test mi nesto nije bio ok...ja sam iskoristila 2 mjeseca zaredom i kroz 3 mjeseca uradila papa test,nikad bolji.
Ono sto ti mogu reci da sam jos isprobala je ispiranje cajem od hrastove kore i cajem od kantariona,hrast ujutro,kantarion navece pred spavanje.sve je to prirodno i ne moze da skodi,a moze da pomogne itekako.I naravno pravila sam sebi tampone sa kantarionovim uljem,nema bolje stvari..


_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu cuvica)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
8.12.2013 20:46:54   
cuvica
draga, kao da si prepisala ono sto ja radim, zadnjih meseci irigator mi je best friend ;) ma proci ce i ovo samo treba strpljenja. Nadam se da si ti ok. pozz

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
9.12.2013 9:49:15   
Twinkies04
ahahaha cuvica ti si sou....best friend..ahaha..smijesno jeste,ali je istinito...znam..
nadam se da ce to sve biti ok da sto prije odes i rijesis se tih ''duplih'' problema..:))
da mi ne idemo off topic ako te bude sta zanimalo mozemo i u pp razmijeniti savjete...ma ja sam ok za sada...kuburim nekako :) al eto...pozdrav velikiiiiiiii

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu cuvica)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Urođene anomalije reproduktivnih organa ž...
15.5.2014 11:38:27   
Rafaello
Pozdrav,

Da podignem temu,nadam se da ce mi neko iskusan moci odgovoriti...

Pokusat cu u kratkim crtama pisati o cemu se radi. Kod meni bliske osobe se radi o ponavljanim pobacajima, tacnije njih 6...normalno ostane trudna, medjutim plod u 8 ili 9 nedjelji prestane sa razvojem. Radila je sve moguce nalaze sve ok, jedino nikada nije radila patologiju ploda jer ovi nasi tvrde da ne mogu kao premalo je...uglavnom vozali je od dr.a do dr.a, od nalaza, do nalaza i tako prodje nekih 6 godina...otisla je u Sloveniju, tamo joj je receno da ima tu pregradu na maternici koju treba da odstrani..

Ovde su joj dr. tacnije njih dvojica rekli da ne misle da zbog toga dolazi do pobacaja i da to nema veze...
Koliko sam procitala,po iskustvima zena, ta pregrada je problem u zacecu a ne u razvoju bebe ili sam pogresno protumacila
user posted image

Vidim da vecina zena iznese normalno trudnocu sa tom pregradom ako dodje do zaceca, Izvinjavam se na dugom postu. Ako neko moze da pomogne svojim savjetom, iskustvom bila bi vam zahvalna do neba...

Puno pozdrava

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *