|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Prisustvo muza na porodu: da ili ne?


DA
  76% (70)
NE
  17% (16)
SVEJEDNO MI
  6% (6)


Ukupno glasova: 92


(Posljednji glas : 2.5.2009 23:27:02)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.4.2008 15:27:14   
idana_85
Da li na Kosevu daju da suprug prisustvuje porodu? Mora li se to posebno traziti ili...?

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.4.2008 15:38:20   
Blue rose RR
Na GAK-u je dopušteno da muž prisustvuje porodu, ali to se mora reći doktoru koji te vodi, da bi se mogao obavijestiti šef sale za porođaj (u vakat mog poroda to je bio dr. Begić), i u tom slučaju, koliko je meni poznato, ne uzmi zdravo za gotovo, neophodno je da te on porodi.

Moja iskustva sa tim doktorom su bila za 10...ali napominjem da je moj muž prisustvovao porodu, tako da u ovoj ocjeni ima i tog segmenta/uticaja.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.4.2008 12:17:10   
bubamara80
Nismo sve mišljenja da treba da bude tu jer i on treba da pati. Zene smo i nase je da radjamo, to je tako, nisu muskarci krivi za to.
Ali sam mišljenja da MM treba prisustvovati porodjaju iz razloga ako se prethodno nesto dogovori sa doktorom da se to ispostuje, npr. ja kazem na svoju odgovornost ne zelim epiziotomiju, a kada se budem poradjala i dezurni doktor podje sa makazama prema meni, jedino to MM moze sprijeciti. Takodjer je osoblje puno strpljivije i ljubaznije kada je i otac prisutan.
Cist zbog toga jer npr. ni ja ne bih voljela vidjeti muza kako se previja u bolovima a je pored bespomocna ali ako bi njemu bilo lakse ne bih sekunde razmisljala.

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.4.2008 12:25:14   
M kao Mama
meni nije jasno zbog ćega bježite od epiziotomije, meni je puno lakše bilo što sam imala ta dva konca, nego da sam se još patila i ustvari šta bi se dogodilo da me nisu recnuli, jer beba krenula, nije mogla izači jer sam se ja skroz sporo otvarala, znači ta dva konca su bila spas i za mene i za moje dijete,

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.4.2008 12:28:12   
M kao Mama
Zaporavilsa sam napisati da je moj suprug bio sa mnom na porodu i da će akobogda kada opet za to dođe vrijeme biti ina drugom, ja sam za tu varijanutu da muž treba da bude sa ženom, jer to su ujedno najteži i najljepšti momenti

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.4.2008 12:42:45   
bubamara80
Procitaj molim te moj tekst na temi epiziotomija.
Nije da sam skroz protiv ali sam protiv rutinskog rezanja kod svake zene bez potrebe. A pored toga sto te rezu opet mozes popucati pored tih rezova sve je to individualno.
Ja sam samo za individualnu procjenu za svakog pacijenta u zdravstvu.
To je ono da se bolje izjasnim kad tri pacijenta odu sa tri razlicita simptoma kod doktora a sva tri dobiju paracetamol ili amoxibos da piju.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.4.2008 17:51:55   
Sonja
drage moje zanima me kad se dog. sa doktorom da ce muz prisustvovati porodu dali muz bude cijelo vrijeme sa vama ,znaci od kad vas prime, ili samo kada se bas pocnete poradjatii?ako ste me razumile sta sam htjela pitatuser posted image ??

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
19.5.2008 16:31:24   
eni_24
Prisustvo muza mi je jako pomoglo... Moja snaga se uduplala zahvaljujuci mom suprugu , stvarno je bio divan i maximalno dao od sebe da mi sto vise pomogne user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
19.5.2008 18:20:30   
Amrino
Ja sam maltene cijeli porod odradila u kuci skupa s muzem- u bolnicu sam stigla maksimalno otvorena i od samog ulaza u bolnicu do poroda je proslo sat vremena. Trudove sam dobila 28. 12 oko 20.00...a porodila se 29.12 u 09.05. Znaci moj muz je cijelo vrijeme bio samnom...sve one nateze trenutke je bio uz mene...prolazio je samnom kroz svaki trud, masirao mi ledja, disao, donosio vodu...Ne znam sta bih u tim momentima bez njega.
Nije bio u sali ali i da je bio ne znam da li bih ga uopste primjetila jer sam tih trenutaka bila skoncentrisana samo na izgon i bila sam u nekoj vrsti bunila.
Sve u svemu- aBd voljela bih da mi je svaki iduci porod upravo takav, a njemu hvala sto je bio tako jak i saburli i sto je u bio uz mene (i jos uvijek je) u svakom pogledu. 

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
20.5.2008 9:32:56   
IvaG
mene zanima sljedece..da li su se muzevi drzali na nogama ili..naime iskustvo jedne med.sestre me iznenedilo jel mi rekla da npr.450 muzeva od 500 padne u nesvjest..zamisli! oni jadni od tvoje muke..veli ona problijede skroz, ja pitam: gospodine jel vam dobro, hocete vode, oni vele ma kakvi i sljedece je..na pod..kako su se vasi drzali?
Lijep pozdrav

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
20.5.2008 9:36:36   
Emina*
Moj je prisustvovao porodu, i dobro je to podnio user posted image  user posted image
Bio je odlican....... 
Bio je velika podrska meni, i drago mi je sto je bio uz mene,
i sto je podijelio sa mnom, ovaj nama veoma bitan dogadjaj u zivotu.......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu IvaG)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
20.5.2008 9:49:18   
ElaB
Drage moje i ja sam za definitivno DA, ali imam mali problemcici.

Radi se  o tome da kad sam s muzekom prije o tome pricala bio je za, lai eto sad sam u sla u 6 mjesec trudnoce i kad pricamo o tome, skoro pa se posvadjamo, sad ne zeli, ne znam cemu te promjene, ............je li ga strah?
Zna li mi ijedna reci na koji nacin da ga ipak uspijem uvjeriti da prisustvuje?

Ljubim vas


_____________________________

nas mali Faris je stigao na svijet 16.09.2008., bas kako je doktorica predvidjela :)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
20.5.2008 11:15:36   
Suzana
Draga ElaB,
 
I moj moj nije bas za ideju da prisustvuje porodu, od samog pocetka trudnoce.
Ja nisam nikada insistirala, par puta sam pitala, ali ono... Hm.
 
Posljednji put kad sam ga pitala za razlog, rekao je da mu je to crnjak situacija, da me gleda kako me boli a ne moze nista uciniti, ono, jednostavno kao ne bi i tako...
 
Ja nisam od onih zena koje bi rekle "moras", to mi je bezveze.
 
Eh sad. Ja bih trebala na carski, pa je to druga situacija. :)
 
Ako ti nisam bas pomogla, bar sam te utjesila da tvoj muz nije jedini. A to uopste ne mora da znaci da manje vrijedi od onih koji zele i da te manje voli.
Svi smo razliciti.
 
Nadam se da se slazes. :)

(odgovor članu ElaB)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
20.5.2008 11:58:38   
malecka60
Definitivno DA! MM je bio i u gorim situacijama uz mene, a tada (kad dodje vrijeme aBd), bice opet uz mene.user posted image
Sto se mene licno tice, ne bih voljela da mi se podviruje dole, jako je ruzan prizor, ali mi njegova podrska i ruka nece biti na odmet.user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
20.5.2008 12:26:31   
ruzica_sa
Ja sam za DA.
I interesantno kad sam svog MM upitala da li bi prisustvovao porodu on mi je rakao da hoće i da to ni zašta na svijetu ne bi propustio. A da vam budem iskrena i meni je drago jer mislim da će meni biti lakše kad imam nekog poznatog pokraj sebe za vrijeme poroda.
Pozdrav

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
20.5.2008 21:25:20   
rozi
IZVORNA PORUKA: ElaB

Drage moje i ja sam za definitivno DA, ali imam mali problemcici.

Radi se  o tome da kad sam s muzekom prije o tome pricala bio je za, lai eto sad sam u sla u 6 mjesec trudnoce i kad pricamo o tome, skoro pa se posvadjamo, sad ne zeli, ne znam cemu te promjene, ............je li ga strah?
Zna li mi ijedna reci na koji nacin da ga ipak uspijem uvjeriti da prisustvuje?

Ljubim vas



Vjerovatno ga je strah , mislim da ih ne treba prisiljavati, jer samo mozemo u tom momentu sebi nakaciti veci problem . Ako zeli super, ako ne, onda bi vjerovatno ostavilo traumu na njega , da ide mimo svoje volje, a oni nemaju ono u sebi da sve zaborave nakon sto prodje (barem tako zene kazuuser posted image ).

Mene intersuje da li neko zna za Tuzlu koliko unaprijed treba najaviti prisustvo muza(znam samo da treba najaviti )? Moj je sada daleko od mene, stize na sami termin, tako da postoji mogucnost da me zatekne i porodjenu. Ne zelim razgovarati o toj temi sa njim  putem telefona, ali bi mi znacila informacija, ako pisonja odluci da zakasni onda mozda strignemo da se i najavimo. user posted image

(odgovor članu ElaB)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.5.2008 18:59:29   
Anoniman
ja vala ne bih voljela da me bilo ko gleda ko me poznaje, a kamoli on, ja mislim da bi i on poludio, a i meni je to odvratno, moze da me drzi za ruku, al da nesto dole gleda, neka fala..:)

(odgovor članu rozi)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.5.2008 19:39:07   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Shee

ja vala ne bih voljela da me bilo ko gleda ko me poznaje, a kamoli on, ja mislim da bi i on poludio, a i meni je to odvratno, moze da me drzi za ruku, al da nesto dole gleda, neka fala..:)


Izvini ali nikako mi nije jasno kako jedna zena- buduca majka- moze da rijeci : "porod" i "odvratno" - strpa u jednu recenicu?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.5.2008 19:56:29   
eni_24
Nerazumjem zene kojima je bezze da im muz ide na porodjaj ili kako je Shee napisala ...da me dole gleda.. Hallo bas me zanima kako ste ostale u drugom stanju , jel se zavirivao tad ??? Pa mene je moj i brijao u trudnoci , prisustovao prorodjaju , masirao me , odmah neposredno nakon porodjaja umjesto sestre isao samnim u wc, ulozak mi mjenjao , pocistio zamnom,pupcanu vrpcu presjekao kod malod Tarika......Znaci cjelo vrjeme je bio prisutan "DOLE" pa evo nas nakon 13 dana zivimo, i sto bolje jos vise me pazi jer zna kroz sta sam sve prosla... izvinjavam se na detaljnom opisivanjuuser posted image  IZADJIMO IZ VREMENA U KOME SU ZIVJELE NASE MAJKE, NANE........

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.5.2008 20:47:32   
Amrino
IZVORNA PORUKA: eni_24

Nerazumjem zene kojima je bezze da im muz ide na porodjaj ili kako je Shee napisala ...da me dole gleda.. Hallo bas me zanima kako ste ostale u drugom stanju , jel se zavirivao tad ??? Pa mene je moj i brijao u trudnoci , prisustovao prorodjaju , masirao me , odmah neposredno nakon porodjaja umjesto sestre isao samnim u wc, ulozak mi mjenjao , pocistio zamnom,pupcanu vrpcu presjekao kod malod Tarika......Znaci cjelo vrjeme je bio prisutan "DOLE" pa evo nas nakon 13 dana zivimo, i sto bolje jos vise me pazi jer zna kroz sta sam sve prosla... izvinjavam se na detaljnom opisivanjuuser posted image  IZADJIMO IZ VREMENA U KOME SU ZIVJELE NASE MAJKE, NANE........


U potpunosti se slazem!!! user posted image user posted image user posted image
I nema nikakve potrebe da se izvinjavas na "detaljnom opisu"...mozda i trebamo biti detaljnije jer to su sasvim normalne stvari kojih- ne da se ne trebamo stidjeti- nego trebamo biti ponosni na njih,  i mi i nasi muzevi.
I meni je moj dragi mijenjao uloske, brijao me, gledao mi ranu, bio uz mene cijelo vrijeme...hvala mu na tome ali i sam je to htio i sam shvatio da se to njega tice koliko i mene. I valjda je to smisao braka i ljubavi? Da uvijek budemo tu jedno za drugo?



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.5.2008 20:54:46   
Suzana
Sasvim mi je normalno i pozeljno da muz bude na porodu, i drzi zenu za ruku, a takodjer mi je normalno da mu je bezveze gledati "dole" (necu reci odvratno, da me amrino ne bi iskritikovala kakva sam ja to buduca majka zaboga), jer ja sebe samu ne bih smjela dole pogledati u tom trenutku, niti to mogu gledati na TV-u, isto kao sto ne mogu gledati ni carski rez, ni estetske operacije i sl.
Nema to veze nikakve sa vremenom u kojem su zivjele nase nane, nego neko jednostavno ne moze gledati ni krv, ni hirurske zahvate i slicne stvari.
Prema tome, bezveze zenu (Shee) napadoste, mozda je upravo mislila na ovo iznad sto sam ja napisala.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.5.2008 21:07:33   
Anoniman
Bravo suzo, hvala ti sto si me opravdala, ja se nisam dovoljno objasnila, ne kontam da ce odmah rafal.. Ja ne mogu krvi nikako, pa krecem od sebe i razmisljam da je i drugom isto..a daleko od toga da on ne bi bio u tim momentima sa mnom, i da ne bi cistio za mnom hahahha. MENI je to neugodno jer ja ne bih voljela nekog gledati u toj situaciji i ne mislim da sam zbog tog nana ili nesto, hahahahaha.

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.5.2008 21:13:36   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Suzana

Sasvim mi je normalno i pozeljno da muz bude na porodu, i drzi zenu za ruku, a takodjer mi je normalno da mu je bezveze gledati "dole" (necu reci odvratno, da me amrino ne bi iskritikovala kakva sam ja to buduca majka zaboga), jer ja sebe samu ne bih smjela dole pogledati u tom trenutku, niti to mogu gledati na TV-u, isto kao sto ne mogu gledati ni carski rez, ni estetske operacije i sl.
Nema to veze nikakve sa vremenom u kojem su zivjele nase nane, nego neko jednostavno ne moze gledati ni krv, ni hirurske zahvate i slicne stvari.
Prema tome, bezveze zenu (Shee) napadoste, mozda je upravo mislila na ovo iznad sto sam ja napisala.



Nisam ja nikoga napala...ja napadam malko drugacije user posted image

Koliko ja znam- muz i porodilja sve i da hoce gledati "dole" za vrijeme poroda- ne mogu. Muz ne moze jer tako smeta doktoru i babicama a zena ne moze od stomaka...tako da je to suvisno objasnjavati. Ma kako krvavo bilo...ja ipak ne mogu upotrijebiti rijec odvratno...
Izvinjavam se ako sam nekoga uvrijedila svojim nacinom razmisljanja ali ovo me nekako  odmah podsjetilo na onu pricu "ne treba muz da prisustvuje na porodu jer mu se moze zgaditi zena" koju sam cula nemali broj puta i to mnogo vise iz zenskih usta nego iz muskih...Eh tad dobijem popizditis...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.5.2008 21:28:16   
Anoniman
Mene ne moze uvrijediti necije misljenje..i vjeruj mi sta ja znam sta se na porodu vidi sta ne vidi, meni je prvi put, a poslije cu moci pricati, sad zasad razmisljam kako cu ja predeverati, tako da za druge stvari ima manje mjesta..

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.5.2008 21:49:20   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Shee

Mene ne moze uvrijediti necije misljenje..i vjeruj mi sta ja znam sta se na porodu vidi sta ne vidi, meni je prvi put, a poslije cu moci pricati, sad zasad razmisljam kako cu ja predeverati, tako da za druge stvari ima manje mjesta..


Ma predeverat ces bona super aBd! user posted image
Sorry- ali mi- bivse trudnice (i ti ces ubrzo aBd biti jedna od nas) nekada zaboravimo kave smo dileme i same imale...Ma uostalom vidjet ces i sama...svi ti stahovi, dileme, bojazni se najbrze zaborave!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *