|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
[Anketa]

Prisustvo muza na porodu: da ili ne?


DA
  76% (70)
NE
  17% (16)
SVEJEDNO MI
  6% (6)


Ukupno glasova: 92


(Posljednji glas : 2.5.2009 23:27:02)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.5.2008 22:50:36   
Anoniman
no frx...smile!!!!:))))

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.5.2008 23:13:07   
Aminad
Moj muž nije prisustvovao ni jednom mom porođaju, nažalost.
Kod prvog porođaja ta opcija nije ni postojala, kod drugog ni ja nisam bila sigurna želim li to pa ga nisam ni pitala a kod trećeg sam zaista željela i pitala ga ali on baš i nije htio odgovor je bio:ako će to tebi nešto pomoći bit ću ali radije ne bih.
I naravno ja nisam htjela insistirati a zaista sam željela posebno zato što je to bio moj treći porođaj pa se nisam baš ni plašila kako ću i šta ću i htjela sam u tom momentu kad beba zaplače uživati u tom prvom plaču zajedno s njim ali eto, nisam insistirala jer to nije to ako oboje zaista ne želimo.
Izgleda da je zaista više muškaraca koji se taže nese sa takvim situacijama:krv, igle... nego žena.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.5.2008 11:43:09   
eni_24
Shee samo opusteno do 23 augusta , nemoj da se plasis , imaj vjeru u Boga, zelim ti svu srecu , naplasi se poroda nije to tako strasno kao sto pricaju user posted image  malo boli , brzo se zaboravi.... a kad se porod priblizi svog draganog pod rukicu pa za bolnicu i neostavljaj ga ispred bolnice vec pravo u poodjajnu salu , bit ce ti od velike pomociuser posted image  A sto se tice krvi i straha od krvi nije to nikakav bas tako los prizor , kad covjek zna da je od pomoci osobi pored koje se nalazi i da ta osoba nije bilo ko vec njegova supruga, zena sa kojom djeli i dobru i losu stranu zivota, zena koja mu radja sina/kcerkicu jednom rijecju majka njegovog djeteta pa zasto onda nebi bio pored takve osobe u takvoj situaci u kojoj ce biti od velike pomoci i njoj a i bebi, jer sto prije majka rodi bebu , beba ce se bolje osjecati .... SRETNO I POZZ

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.5.2008 11:58:15   
eni_24
hahaha sad mi pade na pamet detalj sa porodjaja user posted image  mada nije tesko da mi padne jer je bilo tacno pre 14 dana user posted image  Kaze babica "a sada okrenite se na ledja(posto sam na strani lezala)legla ja i cekam , donese ona nesto , nesto... ja onako u vojnickom polozaju pitam se sta je to sada , hoceM da vidim al nemogu od stomaka(imala sam zaista ogroman stomak , sva mrsava a kugla ispred mene ) podizem glavu da VIRNEM a moj muzic spusta mi glavi i kaze , nije nista strasno a znala sam da ce vodenjak da mi busne , jer nije puk, pa me samo zanimalo  cime ga busiuser posted image  Jah jos jedan detalj , dok sam lezala na strani kontrakcije udaraju , masira mene moj onako kruzno, u smijeru sata na dnu kicme, ja pravilno disem ...bol se smanjuje , pomaze , medjutim u jednom momentu ovaj moj promjeni smijer pa umjesto masaze u kruznom toku krenuo sa masazom dole gore... kako je on to uradio meni se bol udupla.. a ja onako sva a"nemocna" vrisnem "Sta radis toooooo , nemoj takooooo" njega sramota jadnog jer se babica nasmijala na to a bila je babica poljakinja pa me HAMAN skontala ... ali je opravdano jer u tom momentu  nisam razmisljala sta da kazem i kojim tonom... mada bilo je i zezanja i smijeha u pausama... Isplatilo se evo moj malisan pajki pored mene , lopov mali i dan i noc bi bio budan samo da mu se pricaaaaaa , pricaaaaaaaa.... sve sam mu ispricala jos dok je bio u stomaku al djaba user posted image user posted image user posted image  pozz

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.5.2008 12:09:47   
SelmaK
Drage moje trudnice,
evo i ja se lagano pripremam za porod, mislilm jos uvijek psihicki. Naime moj muz je vec davno izrazio zelju da  bude prisutan tokom poroda, tako da smo to i usvojili drage voljeuser posted image .
Ali sta me interesuje!
Sada sam u fazi kada zelim odluciti gdje se poroditi, da li u Opcoj ili na Kosevu. Znam da ovi u Opcoj ne zahtjevaju neku posebnu proceduru zbog prisustva muza na porodu, ali ne znam kakva je situacija na Kosevu.
Stoga vas molim ako je neka imala to iskustvo u porodilistu na Kosevu, da mi objasni procedure. Kome, kako, kada, se obratiti, tacnije sta je sve potrebno!!!!

Hvala unaprijed!!!

Pozz!!user posted image

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.5.2008 12:12:14   
ame_la





IZVORNA PORUKA: eni_24

Nerazumjem zene kojima je bezze da im muz ide na porodjaj ili kako je Shee napisala ...da me dole gleda.. Hallo bas me zanima kako ste ostale u drugom stanju , jel se zavirivao tad ??? Pa mene je moj i brijao u trudnoci , prisustovao prorodjaju , masirao me , odmah neposredno nakon porodjaja umjesto sestre isao samnim u wc, ulozak mi mjenjao , pocistio zamnom,pupcanu vrpcu presjekao kod malod Tarika......Znaci cjelo vrjeme je bio prisutan "DOLE" pa evo nas nakon 13 dana zivimo, i sto bolje jos vise me pazi jer zna kroz sta sam sve prosla... izvinjavam se na detaljnom opisivanjuuser posted image  IZADJIMO IZ VREMENA U KOME SU ZIVJELE NASE MAJKE, NANE........

user posted image user posted image user posted image Slažem se u potpunosti
i smiješno je kad čujem kažu žene A što on mora prolaziti kroz sve to ako moram ja

kao njih treba štediti

ja sam svom rekla ima da budeš
htio ili neuser posted image
hoću da imam tvoju ruku u blizini da te mogu ugristiuser posted image user posted image ako ne budem mogla izdržati a bolje da nastradaš ti nego dr.

ali sam ipak bila fer rekla sam mu da ne mora da gleda dolje da je dovoljno da mi drži ruku
pa može i da zatvori oći
a on jadan šuti malo se bunijo i na kraju se složio

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.5.2008 12:13:48   
ame_la
I meni bi dobro došla ta informacija za Koševo

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.5.2008 12:56:09   
malecka60
IZVORNA PORUKA: ame_la






IZVORNA PORUKA: eni_24

Nerazumjem zene kojima je bezze da im muz ide na porodjaj ili kako je Shee napisala ...da me dole gleda.. Hallo bas me zanima kako ste ostale u drugom stanju , jel se zavirivao tad ??? Pa mene je moj i brijao u trudnoci , prisustovao prorodjaju , masirao me , odmah neposredno nakon porodjaja umjesto sestre isao samnim u wc, ulozak mi mjenjao , pocistio zamnom,pupcanu vrpcu presjekao kod malod Tarika......Znaci cjelo vrjeme je bio prisutan "DOLE" pa evo nas nakon 13 dana zivimo, i sto bolje jos vise me pazi jer zna kroz sta sam sve prosla... izvinjavam se na detaljnom opisivanjuuser posted image  IZADJIMO IZ VREMENA U KOME SU ZIVJELE NASE MAJKE, NANE........

user posted image user posted image user posted image Slažem se u potpunosti
i smiješno je kad čujem kažu žene A što on mora prolaziti kroz sve to ako moram ja

kao njih treba štediti

ja sam svom rekla ima da budeš
htio ili neuser posted image
hoću da imam tvoju ruku u blizini da te mogu ugristiuser posted image user posted image ako ne budem mogla izdržati a bolje da nastradaš ti nego dr.

ali sam ipak bila fer rekla sam mu da ne mora da gleda dolje da je dovoljno da mi drži ruku
pa može i da zatvori oći
a on jadan šuti malo se bunijo i na kraju se složio




Kad smo ostale u drugom stanju, nijedna nije krvarila i nije bila razvracena. Ja sam rekla, samo zbog ruznog prizora, da ne bih voljela da se podviruje, a da mi njegova podrska i ruka u svakom slucaju trebaju.user posted image

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.5.2008 12:56:40   
malecka60
Bez uvrede. user posted image

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.5.2008 13:04:39   
Blue rose RR
Ja sam se prije 2,5 godine porodila na Koševu, i kao što je negdje već rečeno u mom postu, s početka teme, mom porodu je prisustvovao muž.

Koja je procedura: Doktoru koji vodi trudnoću izraziti svoj ZAHTJEV, i on će negdje tamo utefteriti.

Znam da sam ja nazvala telefonom i raspitala se, pa ako vam je lakše zovite, i pitajte imat ćete informaciju iz prve ruke.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
22.5.2008 13:07:34   
SelmaK
Hvala Maryam Amina,

Znaci nije to neka komplikacija na Kosevu. Raspitacu se jos preko svog doktora!!!!!


Pozz!!!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
25.5.2008 18:39:30   
lamka
ja sam za i aBd kada se opet budem poradala ima da bude sa mnom jer prilikom prvog porodaja je bio udaljen od mene 200 km tako sve i da smo htjeli nije mmogao da prisustvuje.jer ja mislim da se taj osjecaj ne moze opisati kada beba prvi put zaplace

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 62
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *