|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi s hormonima
25.2.2011 12:27:30   
sar@
Ja sam radila na 8 dc sve hormona a na 22 dc mi je Dr. rekao da uradim samo prolaktin i progesteron a koliko sam čitala na ovdje i mnoge su cure to isto radile.Ja ću morati izgleda platiti u privatnoj poliklinici vađenje ova dva hormona na 22 dc, jer nema naznaka da će reagensi ubrzo stići.Inače s obzirom da sam nezaposlena tj. imam zdravstveno osiguranje preko biroa ja do sad nisam ništa platila a ostali su mi znači samo ovi hormoni(prolaktin i progesteron), ni jedan nalaz nisam platila na Jezeru.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Problemi s hormonima
25.2.2011 12:29:12   
na korak
ma da i ja tako mislim, evo sad sam zvala, jos uvijek nemaju info. kad ce dobiti reagenseuser posted image  Ma imam pare, ali mi se ne daju, kad vec imam pravo na to na klinici, a i zbog Godinjaka, ne znam kako bi reagovao na nalaze  sa privatne klinike? Meni 8 Dc pada u petak, tako ako do tada ne bude reagenasa, ne znam....,onda iduci ciklus, ali vjerujem da ce ih do tada dobiti, nadam seuser posted image

henna ze...hvalauser posted image

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Problemi s hormonima
25.2.2011 15:00:02   
gerberka
IZVORNA PORUKA: henna ze

...samo kod nas kad nema reagensa ne znam šta rade..valjda čuvaju uzorak..pojma nemam..


zalede serum i čekaju reagense

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Problemi s hormonima
25.2.2011 15:01:16   
gerberka
moj prl super user posted image  a mm 500. da li moze da se povisi ako se boji  igle,,,a boji se user posted image user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Problemi s hormonima
25.2.2011 15:10:03   
na korak
gerberka-znaci mogu mi izvaditi krv i zalediti dok ne dobiju reagense. e ako ih ne budu dobili u ponedlejak, pitacu ih za ovu varijantu.user posted image
hvala user posted image

sar@- ne znam mozda tebi nisu naplacival, jer si na birou ili...meni su na JEzeru rekli da e placa 5 KM po hormonu, a na DIP-u 2 Km po hormonu.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Problemi s hormonima
25.2.2011 15:15:14   
gerberka
Jeste, mm su hormone prostate "zaledili" i kad su ih odledili bili su okuser posted image  nema na čemu

kod nas je, U KB po hormonu 8 KM - Zenica

(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Problemi s hormonima
25.2.2011 19:36:02   
lavlav
Cao svima
moj problem je nizak progesteron...radije bih isla na alternativne metode lijecenje...trenutno pijem Zlatnu maku...http://www.zlatnamaka.com/  vec  drugi mjesec,  do sad nije imala nezeljenih dejstava...pije se tri mjeseca...pa kontrola...pocela  sam da je pijem na svoju ruku ...inace  za hormone je jako bitna  fizicka  aktivnost,spavanje..do 21.30 vec treba biti u cvrstom snu, pravilna ishrana, sto vise   setnje i manje stresa...ne alkohol, pusenje...zdrav nacin  zivota...od toga  se pocinje...ako znate jos neki alternativni nacin za lijecenje niskog progesterona  javljajte, unaprijed  hvalaaauser posted image

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Problemi s hormonima
26.2.2011 13:50:18   
lavlav
Svima bih preporucila ZLATNU MAKU...Imala sam jako nizak progesteron u lutealnoj, zadnjoj fazi ciklusa...ni 2...kao da  sam u menopauzi...Danas sam radila, 24 dan ciklusa progesteron i u redu je...USPIJELA SAMMMMMMMMMMuser posted image user posted image user posted image .PRESRECNA SAM.Zahvaljujuci PRIRODI...user posted image .
Zlatnu maku koristim od polovine decembra, pila sam tri puta dnevno po 2 tablete, uz obrok, redovno i pravilno se hranila, isla na vrijeme na spavanje, bavila se pilatesom, kupila sam loptu, u kucnoj varijanti, izbjegavala sve lijekove...protiv bolova i ostalog..:)to sam znala da popijem i jos gore da napravim, pila vitamin C od 500 mg,Vit E od 200 mg, Folnak...izbjegavala cajeve...I rezultat pozitivan....Nadam se da ce moje iskustvo pomoci ...Ljubim vasuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Problemi s hormonima
11.3.2011 16:05:15   
Banana
IZVORNA PORUKA: Banana

evo i mojih hormončića user posted image

T3 1.29  (1.26-2.76)
T4 105   (57.9-161)
TSH 2.92  (0.400-4.00)

i jednog hormončine user posted image

prolaktin 48.7 (1.90-25.0)

mislim da su ova tri ok, jest da je T3 skoro pa na donjoj granici.



novo stanje user posted image
znači, nakon 5 i po mjeseci terapije bromokriptinom moji hormoni izgledaju ovako:

T3   1.74    (0.89 -2.44)
T4   73.98  (63.06 - 150.58)
TSH 1.75    (0.35 - 4.94)

malo mi je čudno što su promijenili ref. vrijednosti, ali neću sad sitničarit user posted image


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Problemi s hormonima
11.3.2011 16:21:26   
animagical
banana moze jedno pitanjce?? jednoj mojoj prijateljici su ovakvi nalazi tsh 0.01 ft3 4.8 i i ft4 1.9, zele bebu, da li snizen tsh moze uticati na to? ja imam hipo i znam da je meni to pravilo probleme, kada mi je tsh bio preko 8,a da li moze i ovako nizak praviti isti problem? 

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Problemi s hormonima
11.3.2011 16:32:43   
Banana
animagical, ne znam kakve su ref. vrijednosti kao ni ostali hormoni pa ne bih znala ništa posebno reći. ono što je očito je da joj je stvarno tsh nizak, nedovoljno lučenje ovog hormona se zove hipotireoza i stvara problem kod začeća. kažeš da ti je tsh bio preko 8, to je valjda hipertireoza a ne hipo user posted image


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Problemi s hormonima
11.3.2011 17:42:54   
animagical
nisi me razumjelauser posted image znam ja sta je hipertireoza hehe ovo nisu moji nalazi vec od prijateljice, koja ima jaaako nizak tsh tj 0.01 a referentne su iste kao i te koje si ti navela pa nisam ponavljala. svoj visoki tsh koji ej bio 8 navodim kao primjer kako je meni hipotireoza smetala pri iznosenju trudnoce tj uzrokovala spontani a takodje smetala i pri zacecu...pa te pitam da li hiper (kod nje) djeluje na mocucnost zaceca (otezava) na isti nacin kao i hipo? nadam se da sam sada objasnila bolje...

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Problemi s hormonima
11.3.2011 17:46:05   
animagical
hipotireoza je kada stitna slabije funkcionise tj tada se povecava lucenje tireostimulirajuceg hormona (tsh) kojeg luci hipofiza i cija je funkcija natjerati stitnu da bolje proradi tj da proizvede vise troksina....kod nje stitna radi ubrzano tj zena ima hipertireozu i samim time snizen tsh... zanimalo me samo uticaj snizenog tsh na zacece


< Poruku je uredio malena27 RR -- 23.5.2011 22:50:34 >

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Problemi s hormonima
11.3.2011 18:35:46   
Banana
aj aj, od silnog čitanja sam još u fazonu hipo i hiperglikemije pa i ne vidim dobro user posted image  
kao što rekoh, ne bih znala puno reći osim onog iz iskustva, za trudnoću se traži 2 ali ako ode ispod, nije neki problem. koliko sam skontala, sa tako niskim se može zatrudnit ali onda valja primat terapiju u trudnoći. ma najbolje je da vidi sa dr. da ne nabadamo više user posted image


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Problemi s hormonima
11.3.2011 19:55:39   
mina minka
banana nalazi su user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Problemi s hormonima
11.3.2011 22:30:42   
Banana
samo mi se nešto ovaj t4 pravo skršio user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Problemi s hormonima
21.3.2011 17:12:48   
Lejla_83
Pozdrav svima!
Ja sam dobila danas nalaze hormona 8. DC i sve vrijednosti su mi izgleda uredu osim progesterona 6,1 (0,39 - 5.4) i nigdje nemogu da nađem šta bi to moglo značiti ?????
Molim ako neko zna da mi odgovori!!!user posted image

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Problemi s hormonima
22.3.2011 7:56:19   
na korak
Progesteron (P4) Dan 3 < 1.5 ng/ml . Progesteron (P4) 7 dana poslije ovulacije (dan 21) > 15 ng/ml Progesteron test se izvodi za potvrđivanje ovulacije. Kada folikul oslobodi jajašce, postaje tzv. žuto tijelo (corpus luteum) i proizvodi progesteron. Razina iznad 5 upućuje na neki oblik ovulacije, ali većina
liječnika očekuje razinu od 10 u prirodnom, i 15 u ciklusu sa
lijekovima. Neki tvrde da je test točniji ako se izvodi ujutro.

(odgovor članu Lejla_83)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Problemi s hormonima
22.3.2011 9:44:38   
ivannna
Na korak, to je ok sto si napisala, ali Lejli je malo povisen 8 dc, znaci prije ovulacije.
Iskreno ono sto ja znam da to nije neki problem, pogotovo ovako malo povećanje, da je to neki manji imbalans uzorkovan mozda stresom i sl. Progesteron moze da pravi probleme zatrudnjivanju samo ako ga zuto tijelo ne luci dovoljno, znaci ako je 21 dc nizak, to je onda insuficijencija žutog tijela.
Zato nemoj se sekirati zato, mozda ce se u dogledno vrijeme trebati ponoviti nalaz, da se vidi jel to bila slucajnost ili ti je konstantno tako.
Al eto vidjet ces sta ce ti dr. reci
Sretno

P.S. ja danas idem po rezultate hormona stitnjace, javim sta je bilo

< Poruku je uredio ivannna -- 22.3.2011 9:45:39 >

(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Problemi s hormonima
22.3.2011 17:13:21   
Lejla_83
Hvala
na korak i hvala ivannna na ovako brzim odgovorima i tebi ivannna sretno danas sa nalazima,
da bude sve ok...user posted image

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Problemi s hormonima
22.3.2011 19:59:54   
ivannna
evo da javim, t3, t4 i tsh su u granicama normale user posted image

(odgovor članu Lejla_83)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Problemi s hormonima
25.3.2011 13:32:46   
Anica1
Da se i aj javim sa jednom molbom za savjet:)
Radila nalaz hormona stitne i vrijednosti su:
TSH 3.33
FT3 2.41
FT4 0.95
Posto sam citala da TSH treba biti od 1 do 2 za zacece, a ja pokusavam 4 mjeseca ostati trudna nakon spontanog koji je bio u augustu prosle godine, kontaktirala sam mailom dr Zeliju da mi kaze sta jos trebam uraditi od nalaza pa da joj odem na pregled.
Napisala mi je da trebam uraditi:
anti-Tg
anti-TPO
FSH
LH
E2
Progesteron
Testosteron
PRL
DHEAS
Androstendion
C-peptid
Molim vas za informaciju, gdje se vade ovi nalazi i jel sve na istom mjesti  (hormone stitne sam radila privatno ali ove ostale ne bi jer je preskupo), da li mi treba jedna uputnica od mog dr porodicne medicine za sve ovo gore pobrojano ili za svaku stavku uputnica posebno, ima li neki odredjeni dan ciklusa kada ih treba vaditi, koliko se cekaju nalazi?
Nadam se da je ovo sve sto mi je napisala da vadim ok jer silno zelim trudnocu :)
Hvala vam drage moje!


(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Problemi s hormonima
25.3.2011 13:39:03   
na korak
Anice 1, polnihormoni i hormoni stitne zlijezde se vade na DIP-u. Vidim da ovdje ima i nekih jos drugih hormona, koji se vjerovatno vade na DIP-u, ali najbollje je provjeriti. Evo ti broj na prizemlju gdje se vadi krv: 033/297-313, a evo ti i broj laboratorije za svaki slucaj 033/297-879 user posted image

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Problemi s hormonima
25.3.2011 14:02:09   
Anica1
Hvala ti puno!!!
Ne znma ni sto mi je dala sve ovo da vadim, jer su mi vrijednosti hormona stitne u granicama, jedino za zacece kazu da mi TSH treba biti malo nizi.

(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Problemi s hormonima
26.3.2011 19:26:10   
Lejla_83
Pa ja nisam ni znala da su i hormoni štitne toliko bitni za začeće. I ja imam hipotireozu od svoje 15-te godine,redovno je kontrolišem jednom godišnje i vrijednost TSH je uvijek od 3-3,5 i doktor mi je rekao da je to uredan nalaz a vidim po vašim iskustvima da bi trebao biti i niži user posted image  Ja kontrolišem štitnu privatno(ne mogu često izostajati sa posla) a znate li dali se nalaz mora biti urađen na DIP-u ili može i privatno da bi ga dr.Godinjak prihvatio i dali to ima ikakve veze??

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *