|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi s hormonima
13.1.2012 18:21:29   
vanchi88
choir girl, meni je moj ginekolog rekao kad sam upitala sto se to desava reko 'to je sigurno pad hormona' ali taj pad hormona nije ok za nekoga ko pokusava i zeli da ostvari trudnocu zar ne?
voljela bi da ti mogu pomoci jer tad bi i samoj sebi pomogla, ali samo znam da klomifen sadrzi progesteron, i blokira produkciju estrogena...

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Problemi s hormonima
14.1.2012 16:14:11   
choirgirl
a vanchi, uzimas li ti utrogestane?
oni ce ti  rijesiti problem niskog progesterona i pomoci da se mrvica uhvati u slucaju zaceca....

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Problemi s hormonima
14.1.2012 16:28:26   
vanchi88
choi girl ne uzimam ja nista za progesteron jer sam ja to tek tako sama provalila da je to to...tj sumnjam JA da je to, dr nista nije potvrdio niti sam jos isla....icu u feb, narucena sam za stitnu pa usput i pitati...prvo sam mislila da je od prolaktina to blago krvarenje al nije izgleda.
jel uzimas ih ti?

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Problemi s hormonima
8.2.2012 0:43:38   
alminasuljkic
Ja sam vam malo koplikovana ali da ne duljim ovako ide
2009 U 6 mjesecu jedna operacija hipofize zbog mikroadenoma Nakon mjesec dana uraden MRI i nalaz prolaktina 4300 mUl i m+ponovo mikroadenom
U 12 mjesecu 2009 godine opet operacija zbog mikroadenoma i visokog prolaktina a pila sam dostineks 1 tabletu sedmicno Operacija je bila u Zagrebu .A to su sve otkrili 2006 godine bolillo me uho i snimim sinuse i tu im nes cudno bilo i odem na ct pa na mri i eto pila tablete bromokriptin po 6 na dan i et nista Sada opet prolaktin 2890 I mikroadenom i bromergon 3 na dan a menstruacije uvijek uvijek redovne Jednom sam samo imala laktaciju kada je prolaktin bio 8000 S ovim zelim da ohrabrim sve vas I imam 23 gdoine 5 godina sam u braku i nemam djece Imam podrsku muza i ne navaljuje mi za bebu i da rekli su mi sad da idem na gama noz nemam pojma nista jos vjerujte mi

_____________________________

osmijeh je moje oruzje protiv zla

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Problemi s hormonima
8.2.2012 9:14:22   
henna ze
Almina, zar opet..kako to?
o Bože svašta..koliko ti je sad adenom?

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu alminasuljkic)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Problemi s hormonima
8.2.2012 13:25:56   
alminasuljkic
Eto rece mi ovaj kod nas neorohirurg reko da ponovim nalaze prolaktina uradila sam danas i u petak ce biti gotovi i da ponovim MRI predala sma papire i cekam Ma nemam pojma Nadam se da je pogrijesio jer mozda je zaboravio ono tkivo sa noge sto imam gore uglavi Ali cista je i dalje tu prisutna 6mm Ma to je do nje milion posto bgm a za nju mi niko nista ne govori...Znas kako mi je bez rijeci sam majke mi dojadilo mi bgm da nisam slucajno izvadila ne bih nikad ni saznala opet za to Ama nikakav simptom nisam imala nista Ma bizi suti ...Kako si mi ti jel tebi sta bolje JA kad ovo sve fino spakujem saljem nalaze u švedsku i njemacku da cujem njihovo misljenje ,.Znam ja da to nije opasno Ali ako je dobrocudni sto se vraca koji klinac....

_____________________________

osmijeh je moje oruzje protiv zla

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Problemi s hormonima
8.2.2012 13:42:32   
henna ze
stvarno svašta..hajd polako..nemoj dramiti izvadi sve nalaze prvo pa ćeš vidjeti...
to tkivo s noge ti nije u glavi..tj na mjestu gdje je bio adenom..nego se koristi samo da zatvori otvore u sfenoidnim sinusima..ono nema nikakve veze sa prolaktinom..
mislim da nemaš potrebe za švedskom norveškom i tako...ako nemaš probleme..piješ tablete i sve ok...da ti kažem da je moja prijateljica zatrudnila sa nevjerovatnim prolaktinom i adenomom od 8 mm i evo u godini dana čeka drugu bebu...
polako..skupi papire..sve oduzmi i saberi pa ćeš vidjeti...
i shvati da mi nismo bolesne..ovo nije bolest od koje se umire..malo otežava život- ako imaš glavobolje i ove gluposti..ali ništa nam neće biti..samo opušteno...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu alminasuljkic)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Problemi s hormonima
8.2.2012 15:05:39   
Jelena86
žene moje..
imam jedno pitanje..
vidimo ovdje se spominje 8 dc za vađenje hormona, a meni sestra na mikrobiologiji rekla da se rade 2 dc...a pošto mi je sutra 2 dc, mislila sam to sutra raditi???

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Problemi s hormonima
9.2.2012 18:43:06   
ena0002
Mostarka u principu se rade o 2 do 5....ali dosta cura koje su kod dr. Godinjaka rade 8 dc.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Problemi s hormonima
9.2.2012 22:09:21   
Jelena86
ena0002, hvala ti puno na odgovorima, baš si me obradovala, jer kako sam ja shvatila da se radi samo 2.dc, a kod nas je ludilo zbog ovoga snijega, rade se samo hitni slučajevi, jutros mi niko nije ovo mogao uraditi u bolnici, a zvala sam 4 privatna labaratorija, nijedan ne radi :(
tako da mi je ovo ulilo nadu, ako se vrijeme smiri, da neću propustiti ovaj i ovaj mjesec :9
hvala do neba :***

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Problemi s hormonima
16.2.2012 19:55:33   
Jelena86
žene moje..
molim vas može li mi iko pojasniti moj nalaz? danas mi je stigao, a tek ću iduće sedmice kod dr.a do tada ću izludjeti :(
radila sam ih 8. dan ciklusa

estradiol-650 ref.vrijednosti= (folikularna faza:77-921, preovulacijski pik:139-2382)
progesteron-0,9 ref.vrijednosti=( folikularna faza- 0,1-0,95)
fsh-2,88 ref vrijednosti=(fol.faza:3,0-8.1, preovulacijski pik: 2,5-16,7)
lh-4,46 ref.vrijed=(fol.faza:1,8-11,8, preovul.pik: 7,6-89)
prolaktin- 413,8 ( žene:109-557)

ja mislim da je sve relativno ok, al me buni ovaj lh i fsh :( pls. help...



(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Problemi s hormonima
20.4.2012 11:16:19   
sunce28
drage moje, ja sam radila sve nalaze i hsg, sve je u redu ali mi je fsh visok, 20. pocela sam sa smokvama u maslinovom ulju cula sam da je za snižavanje fsh ali i za sve ostale. bas me interesuje jer kad dođe sljedeća mens. idem da opet provjerim taj hormon

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Problemi s hormonima
21.5.2012 13:08:04   
CICIKA MICIKA 74
Zdravo svima,seljakam se s teme na temu ,ali sta cu ,takva situacija .Prosli nalaz hormona na 3 dc je bio grozan ,imam 37 godina ,lh 12 fsh 15 ili sl.te sad sam na pauzi od lijekova ,danas ponovo na 3dc vadila hormone ,pa cu 8 i 21 dc ,a onda kod dr.Godinjaka koji je to i trazio.Cuzla sam za te smokve u maslinovom ulju ,napravila sam i sad cekam da prodje 40 dana da pocnem konzumirati,takodje sam uzela Fem San A kapi u apoteci pa i to pijem ,sad cemo pratiti te hormone 2 mjeseca ,prolaktin mi je 644 konstantno ,nije mnogo al ipak bi bilo lijepo da je u granicama normale,i vise ne znam sta cu,mislite li da se sve to moze srediti nekako taj disbalans hormona ili........

(odgovor članu sunce28)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Problemi s hormonima
21.5.2012 14:19:25   
mamaajna
vec 2g imam visok TSH,prvo je bio 100,sad varira izmedzu 15,20,kako kad,danas isla na kontroli i vadila krv za sada pijem 1 tabletu letrokxa 5 dana u sedmici i 1 1/2 vikendom.Ima li iko da je ostao u drugom stanju s visokim TSH,i ima li kakav biljni preparat da i to ukljucim?Jer muz i ja bi volili jos jedno malo

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Problemi s hormonima
22.5.2012 21:20:09   
henna ze
povišen nivo estradiola?


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Problemi s hormonima
27.5.2012 18:58:17   
CICIKA MICIKA 74
henna ze kod mene je 3dc uzasno visok estradiol 845 ,moram vaditi i 8dc i 21 dc sve hoemone polne,pitala sam da li se moze regulisati rekao je da moze,al ne i kako ,cekamo sve rezultate pa da vidimo,a prolaktin se sam spustio sa 644 na 576.koliki je estradiol kod tebe

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Problemi s hormonima
18.7.2012 20:39:21   
klemzi
Može li neko prokomentarisati moj nalaz hormona:
Folikularna faza
FSH 7,0 (ref.vrijednosti 2,4- 9,3)
LH 6,5 (ref.vrijednosti 1,9-8,0)
PROGESTERON 0,6 (ref.vr. 1,3 - 3,4)
ESTRADIOL 0,066 (ref.vr.0,08-0,79)
PROLAKTIN 235 ( 90-523)
Koliko je loše ovo sve? Estradiol i progesteron su sniženi, kakav je odnos LH i FSH?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Problemi s hormonima
18.7.2012 22:14:59   
vanchi88
klemzi da te prvo ljubnem jednom:******

nalaz je ok...ako je LH dosta visi od FSH onda ukazuje na PCOS ali kod tebe je na granici, sto znaci da je ok ali ipak dr nek to bolje protumaci i da savjet.......moj je fsh bio 6,3 pa moj endokrinolog kaze da je nizak user posted image

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Problemi s hormonima
18.7.2012 22:24:26   
klemzi
Vanchi, hvala ti ljepoto user posted image user posted image A s kojim hormonom ti imaš problema user posted image
Ljubim i ja tebe, puno!

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Problemi s hormonima
18.7.2012 22:44:56   
vanchi88
kakvo je stanje kod tebe klemzi, nema te u cekaonici...
ja imam problem sa TSH (sad je 3 al treba mi na 1-2 sici)
takodje nizak progesteron .....prolaktin.....ne znam ni ja vise sama, dodje mi da vristim...

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Problemi s hormonima
18.7.2012 22:50:27   
klemzi
Ma ništa draga Vanchi, radila folikulometriju i dr nije baš zadovoljan rastom folikula, kao nije loše a nije ni sjajno user posted image Ja tražila da uradim nalaze hormona i evo šta sam dobila. Planira me staviti na klomifen user posted image Vratit ću se u čekaonicu, čim prođe ova frka kod mene.Poželila sam staru ekipu user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Problemi s hormonima
18.7.2012 23:16:55   
klemzi
Vanchi, još jednom ti hvala, ja sam se sva bila nešto raspametila user posted image
Lijepo mi spavaj i tipkamo se uskoro u čekaonici. user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Problemi s hormonima
6.1.2013 16:39:13   
Mia
Dje ste drage moje hormonuse user posted image Evo da se i ja prijavim na ovu lijepu temu user posted image

Da li je ijedna od vas kontrolisala androstendion? Ja sam odnedavno pocela da idem kod dr. Velije jer imam problema sa stitnom (povisen TSH ... na zadnjem nalazu bio 7.5) Dr. mi je uvela eutyrox 25 i aloa veru da pijem. takodjer, dala mi je da uradim hrpu nalaza tj hormona. Evo ovo su nalazi na 3 dc:

FSH 8,1 (ref.2,0-11,6)
LH 4,8 (ref. 2,6-12,1)
Estradiol 104 (ref. 98-592)
Progesteron 6,7 (ref. 0,39-5,4)
Prolaktin 504 (ref. 64-590)
Testosteron 1,4 (ref. 0,2-2,7)
Kortizol 586 (ref. 123-626)
DHS 3,56 (ref. 0,95-11,7)
AND 12,2 (ref. 1,0-12,2)

Mene brine ovaj androstendion user posted image Koliko sam shvatila, povisene vrijednosti ukazuju na policist.jajnike. To mi do sada niko nije potvrdio da imam (a milion pregleda sam obavila). Imam uredne cikluse, nemam akne i pojacanu dlakavost. Nalaz UZV je uvijek bio vise nego dobar. E sad ne znam sta moze jos znaciti povisena vrijednost ovog hormona i moze li to biti prepreka zacecu user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Problemi s hormonima
7.1.2013 9:53:18   
Ma_Ja
Drage forumasice user posted image ,

nalaz hormona do sad nisam nikad radila - trebala bi ovaj mjesec od 2. do 5. dana MC.
Mjesecnice su mi uredne - 28. dan svaki mjesec, pa haman da je tacna i u sat! user posted image
Medutim, prosle godine sam 4 mjeseca koristila prvo utrogestan pa zatim dabroston od 16. do 24. dana ciklusa i onda je pocelo naglo debljanje, kilogrami su se lijepili na mene cini mi se i od zraka. user posted image

I prije nego li provjerim vrijednosti hormona, od 24.12. sam pocela da koristim smokve u maslinovom ulju - svako jutro prije dorucka po 2 kom, kao i caj od smokvinog lista - svaki dan po oko 2,3 soljice.

Kazu da to pomaze samo tako. Pa vidjecmo kakve vrijednosti hormona cu da imam.

user posted image


< Poruku je uredio Ma_Ja -- 7.1.2013 9:56:44 >

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Problemi s hormonima
7.1.2013 15:57:34   
kokouli
Cula sam i ja za te smokve ,ali kao snizavaju povecane vrijednosti nekih hormona ,u svakom slucaju sretno .user posted image

(odgovor članu Ma_Ja)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *