|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi s hormonima
7.1.2013 16:02:41   
animagical
visak kila ti moze od progesterona, tj utrogestana, on usporava metabolizam samo tako...

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Problemi s hormonima
7.1.2013 23:46:10   
detaljuša
Pozdrav svima. Prvi put pišem, a dugo čitam. Naime, već od samog početka planiranja trudnoće počela sam čitati ovaj forum, a od tada je prošlo 14 neuspješnih pokušaja. I prvo hoću da vam zahvalim, jer čitajući vas nalazila sam snagu i nadu. Nisam osoba koje priča o tome, štaviše. Vjerovatno zbog toga nisam ni ovdje pisala. Da skratim priču, već sam odužila. Naime, nakon godine neuspjelih pokušaja odradili smo nalaze, i za 7 dana idem kod dr.Godinjaka. Sve super samo kod mene prolaktin zeza. Prvi put kad sam vadila 8dc izbocali su me tri puta, jedva venu našli, čak mi je i pozlilo da bi nalaz na kraju pokazao prolaktin 620 (gornja granica 590). Onda sam čitala kako je to hormon stresa, pa sam čekala i 21dc da vidim situaciju,ovaj put iz prve se vena našla ali prolaktin 1216 (granica 590). Najmanje mi je jasna činjenica da sam uvijek imala redovne menstruacije, najviše par dana odstupanja, i par puta potvrđene ovulacije (pregledom i lh trakicama). Svejedno čitala sam kako je naredni korak profil prolaktina. S obzirom da mi je bilo draže da nešto poduzmem a ne samo da čekam zakazani termin kod dr. Godinjaka, odlučila sam tražiti uputnicu za profil od ginekologa, otišla na dip endokrinologu međutim rekli su mi da moram internisti, otišla po uputnicu za internistu kod porodičnog doktora, koji mi je rekao da prvo moram laboratorijske nalaze za internistu. Poenta i pitanje: vrijedi li mi ganjati ove nalaze jedan za drugim, dok uradim lab, pa kod interniste termin dobijem, teško da mogu još stići nalaze profila prolaktina dobiti do ponedjeljka? Žao mi je izgubiti priliku da nešto počnem djelovati, tj koristiti neku terapiju, bojim se da me Godinjak samo ne vrati po te nalaze pa onda još jedan mjesec čekanja (u smislu neaktivnog čekanja). Isto tako razmišljam možda se dr. Godinjaku ne bi ni svidjelo što sam ja to samoincijativno i laički počela sama ganjati. Molim vas za vaša iskustva i savjete. Oprostite na ovolikoj opširnosti. Nadam se da će neko dovde pročitati. user posted image Hvala puno. user posted image

p.s. Već sam na dvije teme isto objavila, i vjerujem da postajem dosadna user posted image ali pokušavam utrefiti pravo mjesto user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Problemi s hormonima
8.1.2013 7:26:30   
Ma_Ja

IZVORNA PORUKA: animagical

visak kila ti moze od progesterona, tj utrogestana, on usporava metabolizam samo tako...


I ja smatram da mi je progesteron usporio metabolizam, ustvari kad sam pocela da koristim utrogestan organizam mi ga je jedva podnosio - o cemu sam obavjestila mog ginekologa, pa ga je on zamijenio za dabroston.
Ista stvar, samo drugo ime.
I sa njim sam muku mucila.
Uglavnom, sve u svemu nakon 4 mjeseca progesterona kilogrami su poceli samo tako da rastu, da bi na kraju dobila oko +10! user posted image
Iako moj sadasnji ginekolog smatra da za te kg nije kriv samo progesteron.Vidjecemo uskoro sta kaze nalaz hormona.user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Problemi s hormonima
8.1.2013 20:47:58   
snowrose
Sve što sam mogla samoincijativno sam odradila jer dok dočekaš termin "prođe voz".
Ja imam redovne user posted image ,redovne ovulacije i bio mi je kratko povišen Prl.
Vjerovatno ćete uputiti da uradiš MRI hipofize kako bi se ustanovilo da li imaš prolaktinom-adenom.
Ništa stašno da se ne uplašim jer ja imam mikroadenom ali ne taj već gonadotropnih ćelija pa mi je visok Fsh.
Znači,samo naprijed,prikupi sve nalaze posebno jer znam da se na Godinjaka haos dugo čeka-lično,ja ne bih ga toliko čekala.

_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu detaljuša)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Problemi s hormonima
9.1.2013 8:23:40   
Ma_Ja
Mene su vise od 3 godine razvlacili klasicnim pregledima...kao glavno im je bilo ma ne brini, rano je jos, sve je uredu, doci ce to samo po sebi..tako da nisam nista znacajno uradila do jula prosle godine kada sam radila HSG i nakon toga opet razvlacenje, cekanje, da bi na kraju promijenila doktora. Prvo pitanje moje nove doktorice bilo je - a gdje su ti hormoni. user posted image
Eto sad cekam da ne dobijem, a ako dobijem za planirani datum onda hormone cu raditi ili 14. ili 15. ili 16. ovog mjeseca.

Uglavnom,dala mi je unutnicu da radim sve hormone osim zadnjih - kao za tim nema potrebe u odnosu na sta ne znam.
I pored toga OGTT i insulunemiju.

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Problemi s hormonima
8.2.2013 14:22:50   
Admi085
Znate li slucajno kakav je postupak oko vadjenja OGTT na Dip-u, tjs. dali ima odredjen dan kada se vadi, kakva je procedura i ostalo? Bila bih zahvalna za sve informacije koje znate, jer prvi put radim!

Pozz

(odgovor članu Ma_Ja)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Problemi s hormonima
8.2.2013 14:32:28   
malena27 RR
Pokusaj ovdje: http://www.ringeraja.ba/forum/m_330096/mpage_15/tm.htm

Post cu prebaciti na tu temu.

Lp, RR Tim user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Admi085)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Problemi s hormonima
15.2.2013 18:47:22   
Zelimo_bebu
Vecer drage moje..nego uzela sam nalaze danas iz laboratorija pa ako ima neka raspolozena da mi objasni u kakvom sam stanju sa hormonima??? nalaz je sljedeci:
FSH 6,03
LH 4,81
ESTRADIOL 99,12
PROGESTERON 10,00
PROLAKTIN 635
TESTOSTERON 1,28
Hvalaaaaa

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Problemi s hormonima
15.2.2013 20:56:42   
Ma_Ja
Evo i ja sam danas uzela nalaze i ako mi neko moze malcice da nesto kaze o njima bila bih jako zahvalna. :)
Uglavnom trebala sam da radim nalaz od 2. do 5. dana MC, ja sam ga uradila 5. dan.

Zenski hormoni:
FSH 7,3
LH 5,3
PROGESTERON 0,6
ESTRADIOL 0,134
PROLAKTIN 173

Stitna:
TSH 2,3
FT3 8,0
FT4 14,2

Testosteron 3,7

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Problemi s hormonima
19.2.2013 21:24:54   
bebacha92
Zna li neko koja je razlika izmedju nalaza testosteron-DELFIA-test i testosteron-RIA-test???

(odgovor članu Ma_Ja)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Problemi s hormonima
21.2.2013 11:27:46   
Cenzura83
Ja samoda podigenm temu, nadam se od ovih iskusnih ženica da će vam pomoći u analizi nalaza hormona.

(odgovor članu bebacha92)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Problemi s hormonima
18.3.2013 8:14:24   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: suzy8

molim vas,radila sam nalaze hormona prije godinu dana sve je bilo ok ali samo mi je estradiol bio jako nizak 0,03 necega a normalna vrijednost je pisalo da je 1659,9...moja dok me je uputila na polikliniku za sterilitet i vec godinu pokusavam doci do doktorice Hadziomerovic radi samo 2 dana u cedmici u ambulanti i nikako da se uganjamo...pijem folnu kiselinu,e vitamin,dobroston i natal komplex....i nazalost jos uvijek nista...sad cu poceti da pijem i macinu travu da i to pokusam...ciklus mi je uredan svakih 26-28 dana ali je jaaakoooo bolan,3 dana ostanem lezati,cesto i na hitnoj zavrsim...molim vas ako imate neki savjet za moj jako nizak estradiol da mi date...svi oko mene ili imaju user posted image ili su vec user posted image stvarno nemogu vise...pooooz



IZVORNA PORUKA: bebacha92

Ako se malo bolje osvrnes po forumu,vidjet ces nemaju bas svi user posted image ...Danas je izgleda postalo normalno nemati dijete (biti sterilan),stoga pokusaj ostati smirena...A sto se tice konkretno tvog problema,ja ti ne bih znala bas pomoci,nadam se da ce se javiti neko ko zna nesto o tome...Lijep pozdrav i sretno! ;)



IZVORNA PORUKA: kokouli

Suzy8 ,ne znam zasto ne bi povadila polne hormone 3,8 i 21 dan ciklusa da se vie te oscilacije ,ja mislim da estradiol ima veze kad je nizak sa izostankom ovulacije ,i zasto pijes dabroston ,jel ti los progesteron ili....i svakako trebas na uz recimo 12 dan ciklusa da se vidi stanje unutra ,pretpostavljam da si mlada i da zato imas bolne menstruacije tako .



IZVORNA PORUKA: suzy8

upravo sam te polne hormone i radila po danima ciklusa i tu je pisalo da je jako nizak...imam sve simptome ovulacije...dok me je sad uputila na polikliniku za sterilitet ...pa vidjet cemo sta ce da bude ja se nadam svemu pozitivnom...a bolne cikluse imam jos od prvog ciklusa a sad imam 29 god...i za to mi kazu da je to normalno da me toliko boli...hvala vam puno na savjetima...nadam se da cu uskoro i ja ugledati user posted image ,vala bio bi red...user posted image



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Problemi s hormonima
23.4.2013 22:35:58   
scarlett
Zna li neko kako se radi nalaz hormona na DIP-u u Sarajevu. Kakva je procedura i treba li termin? Koliko se čeka da bude gotov?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Problemi s hormonima
23.4.2013 23:58:21   
scarlett
hajde pleaaase da mi neko odgovori user posted image

Sutra trebam ići, a nemam pojma ni gdje se tačno nalazi, niti od koliko do koliko h rade?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Problemi s hormonima
24.4.2013 1:17:15   
Anoniman
Pozdrav svima :)

Zelim samo da vam prenesem svoje iskustvo maleno,koje ce mozda nekome pomoci.
Nakon jedne sada vec nebitne vrste konrtacepcije (hormonske,jel) moji hormoni su se totalno poremetili.
O kilazi da i ne pricam,gubitku kosu,pojacanim maljama po licu,mlijeku iz grudi (iako odavno ne dojim)
Radila nalaze,prolaktin 33nmol (gornja granica 23)
tsh isto povecana,kortizol isto.Nisam imala terapiju,ponovim za neko vrijeme testove,sve se vratilo u normalu,pa se opet kasnije pobrkalo.ODlucimo se za Mri hipofize.Takodze sam redovno imala ciste na jajnicima,znaci prekriveno mikrocistama.

Nisam naglasila da sam zadnji put prirodnu mengu imala 2011 godine,posle toga par puta uz pomoc pilula ili duphastona.

Onda iznenada i prirodno dobijem 2 aprila,i neki filing imala,uradim test za trudnocu. Koji je user posted image ....Zbunjujuce je to ustvari sto sam ja ostala user posted image prvog aprila...
A meni moj doktor govorio da bi to bilo tesko,da zbog mojih hormona ce trebati vremena,pa da,trebalo je vremena,dvije sedmice :D

Tako da zelim da trudilice ne gube nadu,da i menga ne znaci uvjek da nema bebice.Samo opusteno,meni je bilo ono normalno,ako se zakaci ok,ako ne nema veze.
..

Sve je u nasim glavicama :)user posted image user posted image

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Problemi s hormonima
24.4.2013 10:24:46   
scarlett

IZVORNA PORUKA: scarlett

Zna li neko kako se radi nalaz hormona na DIP-u u Sarajevu. Kakva je procedura i treba li termin? Koliko se čeka da bude gotov?


Jutros sam trebala otići, ali nemam pojma ni gdje se tačno nalazi, niti od koliko do koliko h rade?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Problemi s hormonima
24.4.2013 12:00:29   
maxus svratila
http://www.ringeraja.ba/forum/m_1692620/mpage_50/tm.htm


de na ovoj temi postavi pitanje, sigurna sam da ce ti odgovorit zene, ova tema je slabo posjecena......

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Problemi s hormonima
24.4.2013 12:12:41   
bebaa

IZVORNA PORUKA: scarlett


IZVORNA PORUKA: scarlett

Zna li neko kako se radi nalaz hormona na DIP-u u Sarajevu. Kakva je procedura i treba li termin? Koliko se čeka da bude gotov?


Jutros sam trebala otići, ali nemam pojma ni gdje se tačno nalazi, niti od koliko do koliko h rade?

nisi navela koje hormone...
ono što ja znam je za štitnu na DIP-u 2. sprat lijevo-ali moraš otići s uputnicom da te naruče za nekih 2mj. otprilike...
polne hormone sam vadila na mikrobiologiji na DIP-u kad uđeš skroz pravo ideš kroz onaj dugoi hodnik pa lijevo...nisam čekala predala knjižicu i kad sam došla na rad završila...eto...valjda ti je pomoglo...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Problemi s hormonima
24.4.2013 15:31:55   
scarlett
čuj, 2 mjeseca, krasno... user posted image

Pa i na UZV štitne sam čekala pola godine. Zna li neko može li se to onda privatno uraditi i koliko košta?

Hvala u svakom slučaju user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Problemi s hormonima
24.4.2013 15:34:09   
bebaa

IZVORNA PORUKA: scarlett

čuj, 2 mjeseca, krasno... user posted image

Pa i na UZV štitne sam čekala pola godine. Zna li neko može li se to onda privatno uraditi i koliko košta?

Hvala u svakom slučaju user posted image

možeš sve uraditi privatno...ovdje se vidjela sam često spominje inportane centar-tu radi al tawil...nazovi i pitaj...i ja cu u junu kod njega ako bog da...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Problemi s hormonima
24.4.2013 15:36:28   
scarlett
ok, hvala puno

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Problemi s hormonima
16.8.2013 9:31:37   
Amelaa RR
Prenos postova s duple teme


IZVORNA PORUKA: LILLO

Zdravo svima:),

Nova sam na forumu, ja sam u fazi priprema za trudnocu..nadam se uskorouser posted image ..pošto mi je receno da imam Policističan jajnik( samo na polovici jajnika se promjecuje sacas_ti izgled). Ja nemam nikakve tegobe koje se odnose na težinu ili maljavost, visoka sam 176 i imam 58 kg, imama dleke gdje je normalnouser posted image , kod ginekologa sam radila test ovulacije gdje je ultrazvicnim pregledom utvrdila da imam ovulacije , i do sada kad sam god radila test 14 dan od menstruacije rezultat je bio pozitivan, tako da mi je gin. na osnovu toga rekao da imam redovne ovulacije. Ciklus mi traje u intervalu od 28 dana do 30 dana. Sada hocu da radim polne hormone i hormone stitne zlijezde, cisto da vidim jel tu sve stima jer sam imala jednu operaciju(nevezanu za ginekologiju) ali mi je imunitet pao, pa me interesuje, pošto imam zdravstvenu knjizicu, receno mi je da polne hormone i hormone stitne mogu raditi na dipu, besplatno je, gdje trazim uputnicu? Da li kod svoje doktorice opšte prakse?, jer ja idem privatno kod ginekologa( međutim kod njih je 300KM testiranje), samo sam zamolila svog ginekologa da mi napise preporuku da radim to testiranje. Pa pošto ja nemam iskustva sa ginekolozima u domovima zdravlje, neko mi kaze da ce mi doktor opšte prakse dati uputnicu za te nalaze, opet drugi mi kazu da ce me on uputiti ginekologu u domu zdravlja pa da mi on da uputnicu....malo mi je hitno jer se polni nalazi rade 3 dan menstruacije, osim progesterona koji se radi 21 dan ciklusa i hormona stitne koji se rade kad god. Ako mi neko moze pomoci , unaprijed zahvalna...user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: mama3333

Po preporuci ginekologa,bez obzira jel privatni il DZ ljekar opšte prakse daje uputnice na DIP,s tim sto se jedan dio vadi u prizemlju a drugi na drugom spratu DIP-a


IZVORNA PORUKA: Alegro

Pozdrav! I ja sam nova na forumu.Vec neko vrijeme vas pratim pa da se i ja pridruzim. user posted image MM i ja smo u braku vec 4 god oko 2 god pokusavamo user posted image al ne ide. U pripremi za nasu prvu IUI dobili smo da uradimo odredene nalaze. Nas prvi uradeni nalaz ( spermiogram ) i razocarenje - dosta bakterija, leukociti i prisutna aglutinacija. user posted image . Nalaz raden prije uredan tako da nas je ovo malo sokiralo. Sad cekamo nalaze urinokulture i spremokulture. Ja sam uradila OGTT, spolne hormone i hormone stitne, a cekamo i nalaze inzulinemije kao i anti Millerov hormon.

OGTT
O - 4,6
30 - 10,7
60 - 8,7
90 - 7,9
120 - 5,7
urin pocetni i nakon 120 min GLU - norm

Hormoni radeni 3 dan ciklusa

E2 179 pmol/L ( ref 147 -1509 )
FSH 6,95 IU/L ( ref 1,7 - 135 )
LH 7,45 IU/L ( ref 1,0 - 96 )
PRL 238,9 mIU/L ( ref 72 - 511)
PROG 2,75 nmol/L ( ref 0,5 - 72)
T3 2.22 nmol/L ( ref 1,3 - 3.1 )
T4 107.4 nmol/L ( ref 66 - 181 )
TESTO 1.54 nmol/L ( ref 0,2 - 2,86 )
TSH 1,6 mIU/L ( ref 0.27 - 4,2)

Molila bih sve koje se razumiju da malo prokometarisu nalaze.Unaprijed hvala!


IZVORNA PORUKA: LILLO

Alegro, onoliko koliko ja znam..user posted image

Prolaktin ti je blago povisen( sve iznad 150 bar moji gin. smatra povisenim, i ja sad treba to da radim pa se nadam pozitivnim rezultatima)...on ti zna praviti problem oko ovulacije, mozes da mislis da je sve ok, osjetis ovulaciju ali je "prazna" nije se proizvelo zuto tijelo zbog prolaktina. Po odnosu FSH i LH, mozes posumnjati na PCOS jer ti je LH veci od FSH...ali to nije nista strasno, vjerovatno i sama znas...ali to utice na ovulaciju...Zaovi moje zaove, sjecam se prolaktin je bio malkice veci od tvog cini mi se oko 350 i ona regularno zatrudni ali ne moze da odrzi..kada je koristila terapiju za prolaktin, zatrudni sa blizancima, iznese trudnocu perfektno i rodi prirodnim putem sina i kcerkicu...tako da ne brini...bit ce ako bog da insallah...samo se uzdaj u Boga...on ce odrediti kad je vrijeme i dati ti svoju veknicuuser posted image :)))))sretnooooo


IZVORNA PORUKA: Alegro

Hvala ti LILLO , valjda bude dobro. Sutra su gotovi i ostali nalazi pa cu kod svog gin u DZ da pogleda.Meni je inace privatni gin rekao da povadim sve te nalaze pa sam otisla svom porodicnom i samo trazila da mi da uputnice. Nisu pravili nikakve probleme, samo su pitali zbog cega mi to treba i dali.


IZVORNA PORUKA: LILLO

Dobila sam upitniceuser posted image user posted image , malo je negodovala ali mi je dala na kraju..hvala bogu..na ovoj za polne mi je napisala clb-dip, a za stitnu nuklearna medicina, pa je valjda to na istom mjestu...user posted image

eh sad imam jednu nedoumicu pa ako mi neko moze pojasniti,koliko sam razumila, polni hormoni osim progesterona se rade 3 dan menstruacije, a progesteron 21 dan ciklusa,ili sve skupa 3 dan menstruacije??? Nije mi jasno...user posted image doktorica mi je rekla da hormone stitne to mogu uraditi bilo koji dan , ali vidim da je ALEGRO radila i njih 3 dan menstruacije...meni je isto logicno da sve skupa odradim..pa da ginekolog moze uporediti medusobni odnos hormona...hvala curee..




IZVORNA PORUKA: mama3333

kada sam ja radila nalaze,rečeno mi je drugi dc,al i treci nije kasno,poslije nije prava slika hormona,svi se rade isti dan,e jedino progesteron možeš ponoviti 21dc jer on pokazuje da li je bilo ovulacije i može se naslutiti jeli bila kvalitetna al nije bas siguran pokazatelj...


IZVORNA PORUKA: LILLO

eh super hvala ti mama3333, samo se nadam da me nece zakaciti vikend i da bude drugi dan...kaze mi doktorica da znaju biti pravo bezobrazni gore na dipu i da se moras naruciti kad vadis nalaze, nadam se da ce biti dobre volje...ja cu otici sutra da provjerim za to narucivanje da li treba...da me ne bi vratili pa i taj belajuser posted image



< Poruku je uredio Amelaa RR -- 16.8.2013 9:32:03 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Problemi s hormonima
16.8.2013 9:44:47   
hampsi
Drage moje informisite se malo i o ovome http://www.stetoskop.info/Zlatna-maka-3803-c15-content.htm
Koliko sam shvatila ovaj preparat regulise balans hormona u organizmu. Savjetujte se u apoteci ili pitajte dr, nece odmoci sigurno.

_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Problemi s hormonima
16.8.2013 11:01:56   
Alegro
LILLO user posted image za uputnice i drzim fige da sve bude dobro. Ja sad nakon svih dobijenih nalaza tek imam jedan veeeeeeeeeeeeeliki upitnik nad glavom user posted image . Amelaa RR hvala na dobrodoslici user posted image

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Problemi s hormonima
19.8.2013 9:32:29   
LILLO
Alegro,Nemoj da se puno sikiras jer znas i sama da stres je glavni krivac za podivljale hormone...referentne vrijednosti hormona se razlikuju od labaratorije do labaratorije i sto je jednom doktoru sumnjivo drugom je idealno..tvoji nalazi kad se uporede sa rezultatima su u granicama normale..i nema prepreka za trudnocu,...nađi dobrog endokrinologa da ti protumaci nalaz..nazalost ja ne poznajem niti jednog kod nas u sarajevu koji je bas dobar, svi oni odmah idu na to da ti daju hormonalnu terapiju a mogu ti samo jos gore uraditi...kazu da u beogradu su doktori sto se toga tice zaista odlicni..i cula sam za neku gospođu ja mislilm da je ona u tuzli, ona je endokrinolog ali i pomaze parovima kod neplodnosti, samo ne znam ime...moja prijateljica nije dugo mogla da ostane trudna, pa su ona i muz koristili terapiju doktora tadica(mislim da je on u banja luci), tablete su bile na prirodnoj bazi i cajevi koje su pili mjesec dana, apstinirali su od sexa 10 dana, i odmah nakon toga ostali trudni i dobili sina, nakon 3 godine, ponovo su pokusali i dobili kcerkicu na isti nacin...i mi cemo uskoro user posted image abd...samo pozitivne misli...

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 19.8.2013 14:20:43 >

(odgovor članu Alegro)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *