|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
21.1.2010 21:05:16   
teacher75
IZVORNA PORUKA: bubaze

kazu da se u braku sve mijenja, ali kod mene je sve samo svakim danom sve bolje..zajedno smo osam godina, od toga 4 u braku i prelijepo je..kad slusam one price kad zene ogovaraju muzeve, ili da je brak mrak, meni smijesno..mi se vise volimo i ljubimo nego prije..a sto se tice novca, sve je nase..s tim da ja, iako zaradjujem vise, uvijek trazim od muza da mi nesto kupi..user posted image  sta cu, onda mi dodje kao poklon, pa mi jos sladje..jos da nas roda hoce posjetiti vec jednom, nasa sreca bi bila potpuna..ne znam je li se vama to desava, ali mene nekad strah uhvati od tolike srece..pogotovo kad vidim sta se drugim ljudimna desava..
za nensi - ja bih tog kretena nabila nogom u dupe i na vrata..imas dvije ruke, kopaj, konobarisi, radi sta god, ali nisi nesposobna i ne daj da te takvom pravi..

po meni sve nekako ima svoje prednosti i mane, i zabavljanje i brak. u zabavljanju je manje obaveza, nervoze, vise poljubaca. u braku je veca bliskost i otvorenost, ne suzdrzavate se sta cete reci jedno drugom. u zabavljanju, pogotovo u pocetku se svi prave fini i pokazuju u najboljem izdanju, sto nekada nije prava slika, dok u braku kad se posvadjate nagovorite se jedno drugom pa se poslije pomirite kao da nista nije bilo. u zabavljanju svako trosi na sebe uglavnom, zivi kod roditelja i ne trosi toliko na rezije, hranu itd... u braku su veci troskovi, manje stvari si mozes priustiti nego tokom zabavljanja, pogotovo ako su jos i djeca tu. u zabavljanju ne moras upoznati roditelje partnera, dok u braku nekad moras biti pravi diplomata da balansiras na sve strane. u braku ima jedna predivna stvar a to su djeca i zajednicki trenuci s djecom, zatim voljena osoba je uvijek tu uz tebe,kad ti je najbolje i kad ti je najgore da podijelite sve sto vam zivot donosi, ako je u pitanju prava osoba, nikad nisi sam, osjecas se nekako ispunjeno bez obzira sto sad znas i njegove sve mane a ne samo vrline,bez obzira sto te nekada uzasno iznervira ...

< Poruku je uredio teacher75 -- 21.1.2010 21:06:41 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bubaze)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 10:27:54   
nensi b
neku noc samo se svadjali i ja njemu tako kazem da vise nista nije njegovo nego da je sad sve nase, a on mi kaze da ako mi se ne svidja ovako da idem od njega....i tako ja pokupim stvari....i krenem a on pocne plakat...kao nemoj eto ja tebe volim i tek...bla bla,,ja nista pravim se gluha..i ja izlazm na vrata a ide moj svekar,i pita on mene gdje sam posla i ja njemu tako ispricam, on udje u kucu i ja za njim, joj kad je on mm odvalio samarcinu....... i kaze on njemu:mislio si dijete prevarit,ona ostaje ovdje a ti idi.....imam weliku srecu sto su njegovi roditelji zlatni i sto ste vi uz mene....
a kad sam mu rekla za ovu stranicu,kaze da ce mi zabraniti sve ako nastavim dijeliti svoje probleme s vama!!!!!!


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 10:36:55   
veeseelaa
Napravi musko od plastelina
i oblikuj ga po svojoj volji
jedino tako nacices nekog
koji ce biti od mene bolji

Kada se vratis iz ovog mraka
nacices nekog beskicmenjaka
kome ces srce slomiti
i sa lakocom pripitomiti
A poverovao sam na par trenutaka
da se jeftine predstave ne izvode
da nisi od onih vestackih lutaka
koje se tamo serijski proizvode
koje se tamo serijski proizvode
Bice to zvekan k'o pamuk mekan
da slusa komande, dresiraj stene
ti okom, on ce iz cuga skokom
al' nece te voleti vise od mene
Napravi musko od plastelina
i oblikuj ga po svojoj volji
jedino tako nacices nekog
koji ce biti od mene bolji





_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nensi b)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 10:43:43   
Misica84

IZVORNA PORUKA: nensi b

neku noc samo se svadjali i ja njemu tako kazem da vise nista nije njegovo nego da je sad sve nase, a on mi kaze da ako mi se ne svidja ovako da idem od njega....i tako ja pokupim stvari....i krenem a on pocne plakat...kao nemoj eto ja tebe volim i tek...bla bla,,ja nista pravim se gluha..i ja izlazm na vrata a ide moj svekar,i pita on mene gdje sam posla i ja njemu tako ispricam, on udje u kucu i ja za njim, joj kad je on mm odvalio samarcinu....... i kaze on njemu:mislio si dijete prevarit,ona ostaje ovdje a ti idi.....imam weliku srecu sto su njegovi roditelji zlatni i sto ste vi uz mene....
a kad sam mu rekla za ovu stranicu,kaze da ce mi zabraniti sve ako nastavim dijeliti svoje probleme s vama!!!!!!




Dorbo si to uradlia! Neka vidi kako je. I sada trebate d vodite razgovore, kako ce te nastaviti vas zajednicki zivot.
A za RR, nema on tebi sta zabraniti, ko njega pita, to je TVOJE

(odgovor članu nensi b)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 10:59:57   
Mirkica

Nejmac i Austrijanci da zeni pare daju izvini molim te kod njih zaradzuje svako sebi i trosi sebi niko nikome racuna ne plaze mozda oni starji brakovi ima neke zajednice al ovo nema veze( ovo kad Sare jej rijetkost i ja smatram da je to OK)
to je vise nas Blakanski obicaj da se sve dijeli pola n a pola prema tome grdnos i pogriejsila ako si tu poredila nase i njihove





_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 11:05:26   
Misica84

IZVORNA PORUKA: Mirkica


Nejmac i Austrijanci da zeni pare daju izvini molim te kod njih zaradzuje svako sebi i trosi sebi niko nikome racuna ne plaze mozda oni starji brakovi ima neke zajednice al ovo nema veze( ovo kad Sare jej rijetkost i ja smatram da je to OK)
to je vise nas Blakanski obicaj da se sve dijeli pola n a pola prema tome grdnos i pogriejsila ako si tu poredila nase i njihove




To nije bas tacno, ima i takvi, to stoji, ali vecina njih radi kao mi. Moji radni kolege (muskarci) svi imaju zajednicke ziroracune, gdje im stoje pare i odakle se placaju dadzbine. A na njihovim pojedinacnim ziroracunima se samo nalazi njihov dzeparac. I to su sve ljutdi od neki 30 godina. A isto tako je kod moji prijatelja (Njemaca).

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 11:06:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Misica84

Ma draga moja, ti si najsretnija sto ti je on Austrijanac- oni su mnogo drugaciji. Ja kada bi se ikad ponovo udavala onda samo za Njemca, Austrijanca. I tacka, snjima se nema belaja, ako su imalo iz dobre kuce

I Bosanci su ok ako su iz dobre kućeuser posted image , bitno je procjeniti karakter osobe a karakter se ne određuje po tome što je neko Njemac, Austrijanac...Ne volim to generaliziranje . Svako od nas je jedinka sama za sebe.


(odgovor članu Misica84)
  Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 11:12:34   
Misica84

IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: Misica84

Ma draga moja, ti si najsretnija sto ti je on Austrijanac- oni su mnogo drugaciji. Ja kada bi se ikad ponovo udavala onda samo za Njemca, Austrijanca. I tacka, snjima se nema belaja, ako su imalo iz dobre kuce

I Bosanci su ok ako su iz dobre kućeuser posted image , bitno je procjeniti karakter osobe a karakter se ne određuje po tome što je neko Njemac, Austrijanac...Ne volim to generaliziranje . Svako od nas je jedinka sama za sebe.




To je ok, i ti si upravu, pa i mm je bosanac. Ja samo kazem, da kada bi se ponovo udavala onda za njemca.
A vidi razlog: Ja iz juzne BiH, mm iz sjevera, na samom vrhu Bosne. Imamo 2 sedmice odmora, trci njegovoj kuci, trci mojoj, idi fameli, propade odmor. To je samo primjer. A sa Njemcem te probleme nebi imala.
Ali kako vec reko, to bi samo bio slucaj ako bi se (nedaj boze) ponovo udavala. A inace je mm meni super. Malo nekad dosadan, ali sta cu mu jauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 11:20:42   
Radoznalica
Slažem se sa Breskvom, i mislim da je bespotrebno porediti ove ili one nacije kad je u pitanju tretiranje supruge. Prošle sedmice sam radila sa jednom profesoricom na prikupljanju podataka o nasilju nad ženama i npr. u Evropi svakondnevno sa nasiljem se suočava
12-15% žena.
A kad je u pitanju da li se u braku sve mijenja, naravno da se neke stvari promijene i to je normalno. Bitno je kakav cilj ima i žena i muž, ako im je oboma u cilju da su podrška jedno drugom, da čine sretnijim jedno drugo onda ne znam zašto bi se nešto na gore promijenilo. Moj mm i ja samo bili u vezi skoro tri godine i u braku smo više od godinu dana i ako se nešto promijenilo to je nabolje. I otkako sam trudna ni ja ne radim, ali pare nikad nisu bile problem, mogu uzeti kolko hoću i za šta hoću, sve je stvar dogovora. I mm nikad ne da reći da je stan koji je bio njegov i prije braka, njegov, već isključivo NAŠ. Eto svima želim brak ako ne kao svoj onda bar 10 puta bolji.

_____________________________

Nikada nemojte mnogo govoriti o sebi, jer drugi uvijek imaju više za kazati o toj temi


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 12:15:18   
aida.

IZVORNA PORUKA: sara.at

e moja nensi znam ako ti je istu sam stvar dozivjela samo sto je to dzubre mene odveo u Austriju
pa mislio da moze na meni da se izivljava da cu ja sve da trpim da nemam nigdje nikoga.
Pljuvala me svekrva, govorila mi da nikad necu njemacki nauciti da cu cjeli zivot biti samo cistacica da su sve bosanke kurve
a meni krv vrila. Dvije godine mi je cjela njegova familija drob jela ovo je mog sina
ovo je moje a ja jadna placi kukaj sreca mi sto sam imala prijateljicu koju sam upoznala dok sam isla na kurs njemackog
pa me je primila kad god bi me izbacio iz stana nije bitno koje doba noci il dana mars van samo da me nauci da njegovu familiju moram da postujem, nakon dvije godine sam produzila zadnju vizu, dosla u svoju firmu jer je on htio da dam otkaz
i sef me pita zasto tad sam se raspucila kao dinja i sve rekla. Svom sefu i danas dan dugujem zivot jer je do tog doslo da se bacim sa mosta. On mi je papire dalje sredio, nasao mi stan,pokrenuo razvod.
Sad kad se okrenem iza sebe zahvaljujem se Bogu sto mi je neko otvorio oci,kad sam otisla od njega bila sam najveca drolja al me nije bilo briga. Sad sam 12 sedmica trudnoce moj sadasnji muz (nekadasnji sef) nemogu nekad svoju srecu da opisem rijecima jos kad me je neki dan probudio u krevetu pricajuci sa nasom bebom u stomaku suze su mi skliznule niz lice kao kamenje. Sad bojim se reci da sam srecna al nebojim se reci da sam jaka jer sam ovo sve zasluzila sa svojom patnjom.
A moj bivsi znate gdje je on sad zarucen i dovodi sebi zenu iz Makedonije jadna nece je cekati nista bolje nego sto je mene...
E sad pogledaj moju pricu i reci jel vrijedno da svoju mladost dajes tom gadu i nemoj slucajno ni na pamet da ti je palo da mu rodis djete sa tim si se samo jos dublje ukopala i osta onda u toj muci.....


ja se rasplaka....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kako mi je drago da si napokon svoju srecu zasluzno pronasla... da si uspjela "pobjeci" od gada... pa ne mogu da vjerujem da ima takvih muskaraca, kretena, idiota user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 12:46:11   
nensi b
u pravu si moja mladost nije vrijedna toga....puno ti hvala user posted image

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 12:50:49   
nensi b
da iz Gracanice sam...

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 13:03:21   
Hocu bebu
IZVORNA PORUKA: nensi b

da iz Gracanice sam...


Nensi sta da ti kazem, osim svog misljenja da se neki ljudi NIKADA ne mjenjaju i nadam se da si dovoljno jaka da doneses pravilnu odluku, a ja ti zelim puno srece!

Sto se tice Bosanaca, Nijemaca, Svicaraca, mislim da ima svakakvih osoba sto uopste ne veze njihovu nacionalnost za to
Svako ima slobodu izbora
Ne moze se reci za SVE Bosance da su ''bekrije''
Niti za svakog Svabu da je cicija

U mom braku nema moje-tvoje
nema moj novcanik tvoj novcanik
Ima samo lijepi dogovor oko para kao i oko svega ostalog



_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu nensi b)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 13:10:36   
aida.

IZVORNA PORUKA: nensi b

da iz Gracanice sam...


mozda se i znamo...negdje iz prolaza.... i ja sam..

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu nensi b)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 14:43:56   
Anoniman
Moja veza od 3god.se drastično razlikuje od braka 4,5god.
Ništa apsolutno nije isto.

(odgovor članu aida.)
  Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 16:24:06   
Mirkica
Sar jako teska prica hvala BOgu da se sve promjenilo zelim ti puno srece 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
22.1.2010 16:31:09   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: nensi b

neku noc samo se svadjali i ja njemu tako kazem da vise nista nije njegovo nego da je sad sve nase, a on mi kaze da ako mi se ne svidja ovako da idem od njega....i tako ja pokupim stvari....i krenem a on pocne plakat...kao nemoj eto ja tebe volim i tek...bla bla,,ja nista pravim se gluha..i ja izlazm na vrata a ide moj svekar,i pita on mene gdje sam posla i ja njemu tako ispricam, on udje u kucu i ja za njim, joj kad je on mm odvalio samarcinu....... i kaze on njemu:mislio si dijete prevarit,ona ostaje ovdje a ti idi.....imam weliku srecu sto su njegovi roditelji zlatni i sto ste vi uz mene....
a kad sam mu rekla za ovu stranicu,kaze da ce mi zabraniti sve ako nastavim dijeliti svoje probleme s vama!!!!!!




oj nensi draga ti si bas u problemima , kao prvo srce  drago MUZU nemoras govoriti sve(ja govorim sve  a ono sta ga se netice ne idem u detalje ) jel mora on znati o cemu ti psies ovdje moj naprimjer misli i ubjedzen je da se na RR samo pise kako zatrudniti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i kaze meni ti si psiha sam citas o trudnoci a ja o svemu lafim s vama .
Izvini koliko je tvom muzu godina dijelu je da je i ona jako malda a da rekal si 26 ipak treba da ima svoj karakter i stav i ta scena sa samarom mi se nedopada (ispade mi tvoj muz kao balavac) iskreno rijeci i samo rijeci ako vjerujes svekru pricaj s njim reci u cemu je stavr neka on PRICA s tvojim muzem lijepo , jos jedno puno srece


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu nensi b)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
25.1.2010 0:58:15   
aidicaa
 user posted image user posted image user posted image Nasa veza je duplo jaca od kako smo u braku, i jako sam sretna zbog toga user posted image user posted image user posted image ...sve je ostalo isto user posted image user posted image user posted image
Kazu da sve sve promeni kad dodje dete, user posted image ali ja mislim da to nije tacno...nemam na zalost jos uvek iskustva sa tim, ali ipak mislim da se ni taj put nece nista promeniti user posted image user posted image  user posted image i da ce biti veza jos jaca insala..
 .

< Poruku je uredio aida/ammo -- 25.1.2010 1:06:51 >


_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu minica81)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
25.1.2010 1:01:08   
veeseelaa
e nek je muž od nensi dobio šamarčinuuser posted image user posted image user posted image  nadam se da je boljelouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 25.1.2010 1:02:42 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
25.1.2010 7:49:57   
anidla
ja sam imala tu srecu da sam imala priliku zivjeti sa svojim muzem prije braka 2 godine....tad smo bili bas kao i sada, osjetili smo sve ono sto nas je cekalo i u braku...periode kad nismo radili pa smo bukvlano prezivljavali ali bili smo skupa, i bili smo sretni....onda naidje period kada imamo i tada smo se isto ponasali....bili smo skupa i bili smo sretni....
meni je jako bitan bio taj period zajednickog zivljenja pred brak...ipak sam upoznala i mane i vrline...bitno je da funckionisemo, i da puno puno puno razgovaramo....nista se ne ostavlja za sutra ako eventualno problem postoji (to su moje bubice user posted image )

sto se tice novca, kod nas je to nekako sve spontano....nema nekog pravila, ali se uklapamo odlicno!

i da....ono sto je kod nas specificno...NIKAD, ALI NIKAD nismo posvadjani legli u krevet....ako treba i do 3 ujutro cemo pricati, rijesit problem ali NEMA da ljuti legnemo u krevet....to nam je postala navika user posted image

sustina ovog sto sam napisala, BRAK je nesto sto treba svaki dan njegovati ali svaki dan, bas kao i povjerenje....

Nensi, nemoj se patiti....ima neko ko te zasluzuje i koga zasluzujes....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
25.1.2010 12:31:19   
sara.at
Ja bas neznam otkud to da su svabe cicije,ja jos nijednog takvog nisam upoznala
a vidjela sam dosta nasi koji su takvi pa kad izadju sa svabom kazu "ma ko mu jb.mater ima
on para neka placa pice" to sam cula ne jednom da mi se to zgadilo bas!
I ovdje ima svako svoj novcanik i konto u banci al ima i onih koji su svijesni i odgovorni za
svoju obitelj. Nebi se bas slozila da nacionalnost neigra nikakvu ulogu
evo jedan primijer kod nas se muskarci od malih nogu ucite da moraju zeni pokazati gdje joj je
mjesto da kad se zene biraju samo nevine djevojke jer one su ciste i  nece mu niko to nabiti na nos,
ja bi voljela vidjeti naseg covjeka da subotu vece zabovlja djecu dok zena sa drugaricama izlazi po diskotekama il da nas muskarac ode u sexyshopp da zeni kupi neku igrackicu il sexy rublje, da kad dodje tvoja drugarica u posjetu da se kulturno pozdravi popije kafu sa vama zeza se i onda pozeli lijepo popodne i ode nesto raditi,a da negovorim o otvorenim maicama,minicama i izazovnom odjecom....
Misljenja sam da postoji razlika i to velika prvo u modernijem odgoju a zastarijelom sistemu kao kod nas....


_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
25.1.2010 12:39:34   
aida.

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: bubaze



po meni sve nekako ima svoje prednosti i mane, i zabavljanje i brak. u zabavljanju je manje obaveza, nervoze, vise poljubaca. u braku je veca bliskost i otvorenost, ne suzdrzavate se sta cete reci jedno drugom. u zabavljanju, pogotovo u pocetku se svi prave fini i pokazuju u najboljem izdanju, sto nekada nije prava slika, dok u braku kad se posvadjate nagovorite se jedno drugom pa se poslije pomirite kao da nista nije bilo. u zabavljanju svako trosi na sebe uglavnom, zivi kod roditelja i ne trosi toliko na rezije, hranu itd... u braku su veci troskovi, manje stvari si mozes priustiti nego tokom zabavljanja, pogotovo ako su jos i djeca tu. u zabavljanju ne moras upoznati roditelje partnera, dok u braku nekad moras biti pravi diplomata da balansiras na sve strane. u braku ima jedna predivna stvar a to su djeca i zajednicki trenuci s djecom, zatim voljena osoba je uvijek tu uz tebe,kad ti je najbolje i kad ti je najgore da podijelite sve sto vam zivot donosi, ako je u pitanju prava osoba, nikad nisi sam, osjecas se nekako ispunjeno bez obzira sto sad znas i njegove sve mane a ne samo vrline,bez obzira sto te nekada uzasno iznervira ...


potpisujem__

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
25.1.2010 15:02:01   
Hocu bebu

IZVORNA PORUKA: sara.at

Ja bas neznam otkud to da su svabe cicije,ja jos nijednog takvog nisam upoznala
a vidjela sam dosta nasi koji su takvi pa kad izadju sa svabom kazu "ma ko mu jb.mater ima
on para neka placa pice" to sam cula ne jednom da mi se to zgadilo bas!
I ovdje ima svako svoj novcanik i konto u banci al ima i onih koji su svijesni i odgovorni za
svoju obitelj. Nebi se bas slozila da nacionalnost neigra nikakvu ulogu
evo jedan primijer kod nas se muskarci od malih nogu ucite da moraju zeni pokazati gdje joj je
mjesto da kad se zene biraju samo nevine djevojke jer one su ciste i  nece mu niko to nabiti na nos,
ja bi voljela vidjeti naseg covjeka da subotu vece zabovlja djecu dok zena sa drugaricama izlazi po diskotekama il da nas muskarac ode u sexyshopp da zeni kupi neku igrackicu il sexy rublje, da kad dodje tvoja drugarica u posjetu da se kulturno pozdravi popije kafu sa vama zeza se i onda pozeli lijepo popodne i ode nesto raditi,a da negovorim o otvorenim maicama,minicama i izazovnom odjecom....
Misljenja sam da postoji razlika i to velika prvo u modernijem odgoju a zastarijelom sistemu kao kod nas....



Moje je misljenje da su obicne predrasude za jedan cijeli narod bili oni Bosanci, Nijemci, Portugalci, Kinezi reci da su ovakvi ili onakvi
Mislim da nema nacionalost nikakve veze sa tim kakav je ko covjek
Hvala Bogu sara.at da si izasla iz ruznog zivota sa jednim Bosancem, nazalost, to je bio kreten teski i hvala Bogu sto sad imas normalan zivot
ali to ne znaci da je svaki Bosanac skrt, grub, agresivan
da nijedan Bosanac ne zna da pricuva dijete, kupi lijep poklon, ozeni ne-djevicu,
da se ne zna da pozdravi i da popije kafu
Toliko mi je glupo genelazirati jednu naciju po primjeru neke lose osobe ili dobre
Predrasude dovode samo do veceg zla
Predrasude tipa:plavuse su glupe, Irci skrti, muslimani teroristi,,,hallooo kome treba to?

Zato sam misljenja da jesvaki covjek primjer za sebe i da se ne moze reci za nase Bosance koje cu evo da branim jer imam kraj sebe 100% Bosanca koji zna sta je
ljubav
njeznost
poklon
paznja
user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
25.1.2010 15:50:31   
sara.at
hocu bebu.. ja nisam rekla da su svi takvi i ona moja bivsa stoka je bio pola crnogorac pola bosanac pa
nemogu reci da sudim po njemu al prema drugim primjerima koje sam ovdje vidjela
al sto je jos zalosnije oni tako i dalje odgajaju svoju djecu. Ja imam brata koji zivi u bosni i vec je tinejdzer
sve bi dala za njega al kad ga cujem moja ce zena ovo da radi,ima da me slusa ma krv mi provre al
nije on kriv okolina utijece,i od moje drugarice sin 17g i poceo pametovati kad sam mu prisila 2-3 "ma reko gdje ti zivis sa takvim stavom seli se u afriku pa tamo terorisi ovo ti nije bosna da zena mora da trpi sve ovdje ima zakona", nakon par dana zove me na mob izvinjava se odjebala ga cura zbog tog stava nijedna vise nece da trpi....a imala sam ja i decka Bosanca svaka mu cast i danas dan sam sa njim drug a bili smo 3g u vezi nisu svi isti al ima i izuzetaka Boze oprosti....
a to muslimani teroristi....moj mm je katolik, obrazovan i utjecajan covjek iz dobre familije i neko je jednom prilikom poceo oko tog da pica neznajuci da sam muslimanka,te svi su teroristi sve bi to trebalo pobiti e onda je moj mm ustao i uzeo mene za ruku poljubio je i rekao "ovo je moja zena i ona je muslimanka i ti si sad i nju i njenu familiju uvrijedio,dal ona tebi lici na teroristu,nisu svi muslimani isti
ja poznajem svoju zenu i njenu famijiju i niko me nije dosad tako lijepo docekao kao kad odem u Bosnu,
ne sudi onom kod ne poznajes" e to znaci kad neko druge vjere negubi vjeru u druge ljude....


_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Da li mislite da se u braku sve mjenja ?
25.1.2010 15:59:35   
hanin
Meni se licno nije promijenio odnos sa sadasnjim muzem, nakon sto smo se vjencali. Bili smo u vezi 6 godina, vec 4 godine u braku, dakle 10 godina zajedno i jos uvijek nam je lijepo. Dobili smi i kcerku i ona nam je uljepsala zivot.

_____________________________

Dalia, moj Zivot, moja Sreca, moja Ljubav.....

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *