|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
9.4.2010 16:08:47   
Idina mama
Tacno, nije svugdje isto. ali je ovako i u Njemackoj... Mozda negdje ima bolje...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
9.4.2010 16:14:45   
Idina mama

IZVORNA PORUKA: milenium

pa i mi bi naravno željeli porodiljni za očeve,
prisustvo očeva na porodu(toga još u nekim bolnicama nema,a i ondje gdje ima očevi su samo zadnjih sat vremena ut porodilje.tj samo u onom ključnom trenutku).ne znam bi li se išta promjenilo ni da se skupi peticija od bilijun ljudiuser posted image


Ma, peticije su nista. Mediji mogu odratiti skoro sve. Svaki dan pricati sta ne valja, ali i kako bi trebalo biti...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
9.4.2010 16:19:19   
muby
Posto sam se ja morala vratiti na posao nakon 6 mjeseci zvali smo opstinu da se raspitamo moze li muz uzeti porodiljsko preostalih 6 mjeseci. (On radi u drzavnoj firmi ja u privatnoj). Rekli su nam da muz moze koristiti porodiljsko samo u slucaju onesposobljenosti majke da se brine za bebu i ni u kom drugom slucaju :(

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
9.4.2010 16:23:05   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: muby

i. (On radi u drzavnoj firmi ja u privatnoj). Rekli su nam da muz moze koristiti porodiljsko samo u slucaju onesposobljenosti majke da se brine za bebu i ni u kom drugom slucaju :(


Na preostalih šest nije mogao uzeti, ali je mogao otpočetka uzeti na 12 mjeseci sasvim normalno porodiljsko. To zakon dopušta.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
9.4.2010 16:28:01   
Idina mama

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Idina mama

Ja sam sretna da mogu biti sa bebom, ali u inostranstvu je to bolje rijeseno. Ako mama radi, mora na trudnicko 6 sedmica prije izracunatog termina. I 8 sedmica poslije poroda. U ovom periodu je zabranjeno raditi, a plata 100%. Onda od 8. sedmice, pa do navrsene godine dana jedan roditelj ide na porodiljsko, a to je najcesce majka. Medjutim, drzava daje jos 2 mjeseca placenog porodiljskog pod uslovom da se roditelji zamjene, ato je onda otac. Dakle, u inostranstvu su skoro svi ocevi bar 2 mjeseca na porodiljskom. to je dobro i radi toga sto onda prilikom zaposljavanja i nema puno veze jesi li musko ili zensko. i ocevi idu na porodiljsko... user posted image


Ovo samo u Švedskoj, a ne inače u inostranstvu.
u Holandiji se vraćaš na posao nakon tri mjeseca.
Nebitno ko uzima trudničko, otac ili majka.


A da to nije samo zastita majke i djeteta, ne znam kako da to prevedem bolje? U tom periodu je zabranjeno raditi, aposlije majka moze ako hoce uzeti porodiljsko, ali ne mora. Na porodiljskom se ne prima 100 % plata, pa neki ne zele dalje na porodiljsko. Ovaj period je u Njemackoj inace karci nego sto to EU zahtijrva pa ce ga promijeniti: traje "samo" 8 sedmica nakon poroda.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
9.4.2010 16:29:12   
Idina mama

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: muby

i. (On radi u drzavnoj firmi ja u privatnoj). Rekli su nam da muz moze koristiti porodiljsko samo u slucaju onesposobljenosti majke da se brine za bebu i ni u kom drugom slucaju :(


Na preostalih šest nije mogao uzeti, ali je mogao otpočetka uzeti na 12 mjeseci sasvim normalno porodiljsko. To zakon dopušta.


Ja, sruser posted image od zakona. Daj, mijenjajmo to!!!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
11.9.2015 17:33:17   
frenkoza
Pozdrav žene

vidim da niko nije pisao na ovu temu već 5 godina ali sada kako sam shvatila ovaj novi zakon o radu fbih omogućava muškarcima da koriste porodiljsko odsustvo.... pitam jer meni lično treba.... bebiju je 3 mjeseca a ja ću se izgleda morati vratiti na posao... pa me zanima zna li iko živ kakva su prava očeva sad po novom zakonu i kako se ostvaruju... ne znam ni kojoj službi da se obratim po tom pitanju user posted image


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 32
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *