|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava i vrkuta
13.7.2012 14:16:34   
djoisa
ne pratim temu, nisam citala postove, samo da ispricam nesto moja prijateljica je zbog ciste operacijom odstranila jedan jajnik, nakon par kontrolnih pregleda uocena je cista na drugom jajniku, koja je pracena i za koju se sugerisalo da ako nastavi rasti slijedi operacija..doktor nije dao terapiju..na kraju ona je otisla homeopatici, pila je homeopatske lijekove, i nakon par mjeseci na UZ doktor nije moga naci cistu,
bas se zbunio user posted image  ciste vise nema..ona vjeruje da je na vrijeme otisla hoeopati da bi i drugi jajnik spasila, ali eto nije na zalost..ako neko zeli da proba sa homepoatijom mogu da pitam za broj telefona, rado cu ga proslijediti preko pp..

< Poruku je uredio djoisa -- 13.7.2012 14:18:24 >

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Macina trava i vrkuta
13.7.2012 14:23:43   
sretna sam jako
E sad ja se ne razumjem u to jer hB nemam s tim problema. Jel ta vrsta lijecenja moze pomoci kod postizanja ovulacije? Imam jednu dragu osobu kojoj bi voljela dati korisne informacije... user posted image

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Macina trava i vrkuta
13.7.2012 14:28:11   
djoisa
Nadam se da moze..najbolje je otici..ovo sam napisala zato sto sam vidjela da neke zene na temi imaju problema sa cistama..cisto kao informaciju..a homeopatijom se  uspjesno lijece raznorazne bolesti i poremecaji organizma..mislim da vrijedi probati

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Macina trava i vrkuta
13.7.2012 14:49:11   
Marija13
"mutischa" nikada nemoj mjesati tablete i cajeve, samo mogu ponistiti djelovanje jedno drugom, kada zavrsis dabr. predji na cajeve user posted image
"sretna sam jako" licno meni je dr rekao da zbog tezeg oblika PCOS nemam ovulacije i tesko cu ostati trudna bez medicinske pomoci, borila sam se sa neredovnim menstruacijama, i nikada nisam vjerovala u prirodno lijecenje ali covjek u ocajanju proba sve. Prvo sam pocela sa vrkutom i cikluse dovela do savrsenstva a onda lagano kombinovala macinu i vrkutu, sada sam trudna vec 20 sedmica user posted image user posted image user posted image vjerujte i sebe i probajte cajeve..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Macina trava i vrkuta
13.7.2012 15:05:38   
Mir@H
Mi smo pokusavali zatrudniti godinu dana,bezuspjesno. Nisam isla doktoru mislila sam rano je ipak jos,imala sam redovne cikluse,tacno sam znala koji dan cu procuriti. Jednom mi je komsinica davala nekih cajeva za prehladu i izmedju ostalog kaze evo ti i amcine trave kad htjednes imati bebu. Meni to bilo smijesno,reko kakva ba macina trava. Znaci ne znam tacno koja je vrsta,citala sam da ih ima vise vrsta. Ostavim ja to po strani i nakon godinu dana oept naletim na to,i ajd reko da probam s tim. Pila sam dva mjeseca,prvi mjesec sam imala nenormalno mnogo sekrete,kazu to je ciscenje organizma, i tacno 14 dan ciklusa osjetila sam bol u rpedjelu desnog jajnika,kasnije sma proctala da je to od ovulacije. Naredni mjesec nastavila sam piti caj,dnevno po jendu solju i opet 14. dan osjetim jak bol u predjelu desnog jajnika,kazem mm evo ga ovulacija ajde da probamo. On mi se smijao,vec je mislio d anesto nije ok kod nas,da ne mzoemo imati bebu,ali eto imali smo odnos iako me bas bolilo u rpedjelu jajnika i niej bilo nimalo ugodno. Od tad zahvaljujem koni i njenoj amcinoj travi,ocito ja prije toga nsiam ni imala normalne ovualcije,ili ih bar nisam niakd osjetila...ne znam sta je,uglavnom za 2 dana mi je termin,ocekujemo svoju princezu aBd :D sretno svim trudilicama i pijte sto vise cajeva i sto manje hemijski dobivenih preparata.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Macina trava i vrkuta
13.7.2012 16:58:04   
sretna sam jako
Marija hvala na odgovoru puno mi to znaci nadam se da cu jaranicu obradovat ako vec nije cula za ovo- al nije mi pricala.
Čestitam ti na user posted image i zelim zdravu user posted image ! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Macina trava
21.7.2012 20:24:24   
Simon
Slažem se,ne pomaže....danas sam počela ponovo da pijem po preporuci doktora.Iskreno,taj čaj samo pojačava sve menstrualne simptome,produžava mens ali drugih rezultata za sada nema.Probala sam i vrkutu a efekat je bio pojačan menstrualni bol,produženo trajanje mens,nervoza kao nikad.Razočarana sam tim čajevima ali nastavljam piti.

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Macina trava
21.7.2012 20:48:24   
Pingvina
Simon, da ti nisi bila prehladjena...ili si malo sebi umislila da te cajevi zezaju??Izvini sto ti ovako pisem, ali osnovno djelovanje vrkute je bas suprotno onom sto ti opisujes.Od smanjenih tegoba u PMS-u, blazih menstrualnih bolova do regulacije ciklusa.Daje se bukvalno za svaki zenski problem-od puberteta do menopauze.
Macina trava-istina da produzava krvarenje, ali zato ju pijes iskljucivo od kraja M do pocetka O.To je nekih 7 dana u prosjeku.
Nadam se da ce ovaj put pomoci.Koliko dugo se treudite za bebu??Jesu li nalazi uredni??Kakav ti je hormonalni status (kod poremecene hormonalne slike ovi cajevi zanju napraviti problem)???

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Simon)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Macina trava
22.7.2012 12:49:40   
Simon
Pozdrav!Nisam bila niti sam sad prehlađena,svi nalazi Ok,hormoni SUPER!Krvna slika također odlična.Sve smo različite, pa tako i čajevi na nas djeluju,zar ne?Moje iskustvo-uvijek pojačani svi simptomi mens, a inače imam duge,obilne,prvi dan bolne mens,doktori kažu;Tako je tako kod nekih žena.Postoji mogućnost da se nakon poroda to promijeni mada....Pijem čajeve (maca,vrkuta),pazim tačno kad se koji pije i pazim na količinu.Opet kažem- nema rezultata 1.5 godinu ništa od čajeva ali beba će doći,to znam :-) Lijep pozdrav!

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: Macina trava
5.9.2012 2:18:43   
maja.maja
Bokic, nova sam... procitala sam jako puno vasih komentara i razgovora o travama za plodnost, malo sam zbunjena pa opet ne user posted image .. Nakon godinu dana pokusavanja da zatrudnim, odlucila sam se posavjetovat s gospodom koja radi jako dugo u biljnoj ljekarni, dala mi je papiric na kojem pise: NEPLODNOST;
Zena: tijekom 3mj. uzimati kapi konopljike (EVINE KAPI), uz kapi prvi mj. piti 6dl nezasladenog caja od vrkute, navecer 2,5dl caja od crvenog zdravca.
Drugi mjesce piti 4dl caja od bijele imele i navecer 2,5dl caja od crvenog zdravca. Treci mj. piti 1l caja od slatke macine trave i 2x1 pastilu maticne mlijeci.
Muz; tijekom 2 mj. uzima 2,5dl caja crvenog zdravca navecer, a treci mj. 2x1 pastilu maticnemlijeci.
Gospoda mi je dala za prvi mjesec samo kapi i caj vrkute izostavila je caj od crvenog zdravca (ne znam zasto user posted image ), znaci ni ja ni muz nismo pili prvi mj Zdravac...
Drugi mjesec odem i kupim kapi, caj od bijele imele i caj od crvenog zdravca. Posto se bijela imela mora navecer pripremiti u hladnoj vodi i tek sutra piti, sa znatizeljom sam docekala jutro. Mogu vam samo reci da od tog caja samo mozete povracati cijeli dan. Ogavan je, trudila sam se svim silama da ga popijem ali jednostavno nisam mogla. Caj je imao okus po (ja bi rekla) iscjedenom krumpiru, bljak. Odustala sam od tog caja jer mi ze zaista povracalo od njega. Sto se tice Evinih kapi i crvenog zdravca pila sam narednih 5 dana i danas sam uzela kapi ali nisam popila caj.
Ne znam vise sto da radim. Zanima me, dali smijem kombinirati Macinu travu i caj od crvenog zdravca i Evine kapi i to konzumirati svaki dan?
Muz i dalje pije caj, za njega se ne brinem user posted image
Stvarno imamo veliku zelju da postanemo roditelji user posted image

(odgovor članu Simon)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: Macina trava i vrkuta
5.9.2012 7:10:04   
narin3
IZVORNA PORUKA: djoisa

ne pratim temu, nisam citala postove, samo da ispricam nesto moja prijateljica je zbog ciste operacijom odstranila jedan jajnik, nakon par kontrolnih pregleda uocena je cista na drugom jajniku, koja je pracena i za koju se sugerisalo da ako nastavi rasti slijedi operacija..doktor nije dao terapiju..na kraju ona je otisla homeopatici, pila je homeopatske lijekove, i nakon par mjeseci na UZ doktor nije moga naci cistu,
bas se zbunio user posted image  ciste vise nema..ona vjeruje da je na vrijeme otisla hoeopati da bi i drugi jajnik spasila, ali eto nije na zalost..ako neko zeli da proba sa homepoatijom mogu da pitam za broj telefona, rado cu ga proslijediti preko pp..


Mene interesuje br tel i gdje se nalazi, pa ako mozes napisi ovdje ili pp. Hvala!

_____________________________

O vjernici, tražite sebi pomoći u strpljivosti i obavljanju molitve! Allah je doista na strani strpljivih..(El Bekare 153)

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 536
   RE: Macina trava i vrkuta
5.9.2012 7:24:38   
narin3
IZVORNA PORUKA: Marija13

"mutischa" nikada nemoj mjesati tablete i cajeve, samo mogu ponistiti djelovanje jedno drugom, kada zavrsis dabr. predji na cajeve user posted image
"sretna sam jako" licno meni je dr rekao da zbog tezeg oblika PCOS nemam ovulacije i tesko cu ostati trudna bez medicinske pomoci, borila sam se sa neredovnim menstruacijama, i nikada nisam vjerovala u prirodno lijecenje ali covjek u ocajanju proba sve. Prvo sam pocela sa vrkutom i cikluse dovela do savrsenstva a onda lagano kombinovala macinu i vrkutu, sada sam trudna vec 20 sedmica user posted image user posted image user posted image vjerujte i sebe i probajte cajeve..


Marija13   Imam i ja pcos, neredovne m, pa vjerovatno nemam ni ovulaciju, hormonski disbalans... Vec 5 god smo u braku, koliko i pokusavamo dobiti bebu. Dr nece da mi se posvete i samo kazu da je sve u Bozijim rukama i da mi oni ne mogu pomoci. GROZNOOO! Ne znam kome vise da se obratim. Jedno vrijeme sam pila macinu travu, ali nisam osjetila nikakve promjene. jesul˙ kod tebe bile neredovne? Ja vec 9 mj nisam dobila, pa se i nasalim na svoj racun da mi je ubrzo termin hehe Gdje si nabavljala taj caj? Jesil˙ isla kakvom travaru ili?  .

_____________________________

O vjernici, tražite sebi pomoći u strpljivosti i obavljanju molitve! Allah je doista na strani strpljivih..(El Bekare 153)

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: Macina trava i vrkuta
8.9.2012 9:32:24   
maxus svratila
narin ne znam odakle si i kako doktori nece da ti pomognu, mislim posle 5 godina.
Imamo temu http://www.ringeraja.ba/forum/m_1396316/mpage_6/key_/tm.htm

pa dodji da pricamo o iskustvima, iznesi ukratko svoj problem. Mislim da posle 5 godina trave i ne mogu bas pomoci, jel tvoj muz radio pretrage, sta si ti radilia.
Dodji na nasu temu pa cemo da pricamo, tamo imamo ugodno druzenje i sve zenice daju jedna drugoj podrsku......

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu narin3)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: Macina trava
7.10.2012 13:17:22   
Simon
Iskreno,ja to ne bih smjela kombinirati na način koji opisuješ.Čajevi mogu napraviti štetu,to znam iz ličnog iskustva,pazila sam koji čaj u koje vrijeme pijem ali meni ni jedan čaj (uz biljne kapi,kreme i vaginalne tablete) uošće nije pomogao.Idem na laparoskopiju i nadam se da će pomoći.Savjet;,polako s tim kapima i čajevima,prvo uradite i ti i muž sve nalaze i poslušajte doktore.Sretno,zajedno idemo ka istom cilu-našem potomstvu user posted image
P.S.Čajevi su mi baš pogoršali sve PMS simptome,produžili trajanja mens,krvna slika užasna,grčevi užasni,grudi bolne,imunitet nikakav,a trudila sam se,kupovala čajeve,zvala proizvođače,a sve sam pročitala na netu i milsili da mi može pomoći.Šipak!Držite se svojih doktora.

(odgovor članu maja.maja)
Neposredna veza do poruke: 539
   RE: Macina trava i vrkuta
18.10.2012 14:45:42   
Adna29
Caooo cureee!!!ja sam nova na forumu.vec 4 mjeseca radimo ja i mm na bebi,bezuspjesno.imala sam spontani prije godinu dana.poslije smo se cuvali.radila sam briseve na urea,mikopl,chlamidiju,pa sam na chlamidiju bila pozitivna.Lijecili smo se oboje.Poslije je biloo sve dobro.Ali bebe nema.menzesi su i uredni.Sta vi mislite o ovom?Daa jos cekamo ili da radimo jos pretraga.Tako sam psihicki optercena da cu puknuti!!!

(odgovor članu Riba)
Neposredna veza do poruke: 540
   RE: Macina trava i vrkuta
25.10.2012 16:15:23   
Simon
Obavezno uradi sve nalaze koje ti tvoj ginekolog predloži.Nemoj prekidati,slušaj doktora i samo pozitivno.Pozdrav!

(odgovor članu Adna29)
Neposredna veza do poruke: 541
   RE: Macina trava i vrkuta
4.11.2012 15:42:19   
ljiljo
Imam jedno pitanje; ovaj ciklus sam uvela macinu travu i vrkutu, s tim da sam ukinula macinu za vrijeme ovulacije i moje pitanje glasi kakve su vama reakcije organizma na ove cajeve, meni bijelog sekreta nenormalno puno ima, da li se to organizam/maternica čisti jeli to reakcija na caj???

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu Simon)
Neposredna veza do poruke: 542
   RE: Macina trava i vrkuta
4.11.2012 17:15:14   
Simon
Ljiljo,imala sam sličnu reakciju na čajeve,a sve je dovelo do pogoršanja svih mens simtoma ali ne i do ozdravljenja i npr.bebe.Doktori mi sada ne preporučuju čajeve,imam terapije koje koristim ,a ti obavezno uradi osnovne ginekološke nalaze da znaš sa čim imaš posla.Iskreno,od vrkute kad ne crkoh,ima jako dejstvo na moj organizam i produžila mi je mens na 11 dana.Nikad više!Od mace baš nikakve vajde nisam imala...Preporučujem da se obratiš doktoru za pravi savjet,pozdravljam!

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 543
   RE: Macina trava i vrkuta
4.11.2012 19:48:15   
ikaaaaa
pozz ženice... imam jedno pitanje...najme na bebi se radi već pune 4 godine.... već 10 mj se borim sa visokim prolaktinom, naravno uz stalnu terapiji bromengon stanje je dobro... sad prije 2 mjeseca stalno imam neku cistu koja uprono se javlja nikako da pukne i stalno koći ovulaciju...zanima me dali smije piti uz bromengon čaj od vrkute i majčine trave.... mislim probala bih ali nekako me strah...zato pomoć, što vi mislite o tome??? jer želja je za bebicom velikauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Simon)
Neposredna veza do poruke: 544
   RE: Macina trava i vrkuta
5.11.2012 9:46:35   
maxus svratila
ika
dodji na ovu temu, ovde ima vise zenica, pa bi ti mogle odgovorit.....

http://www.ringeraja.ba/forum/m_1459336/mpage_6/key_/tm.htm#1463620

ja ti ne bih znala nista o tome napisat.......

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu ikaaaaa)
Neposredna veza do poruke: 545
   RE: Macina trava i vrkuta
12.11.2012 21:39:46   
HocuBebuSwe
Zdravo drage moje po prvi put sam ovde do sada ni na jednom forumu. Imam istu zelju kao i vi da POSTANEM MAMA,cekam vec dve godina i nikako da dodje to malo i slatko stvorenje.Godinu dana pokusavam preko lekara i lekova ali ne pomaze,jako sam tuzna. Prosle nedelje sam cula za caj macina trava i narucila svekrvi da mi kupi i posalje,u tom caju vidim malo nade za user posted image VELIKI POZDRAV

(odgovor članu Janica)
Neposredna veza do poruke: 546
   RE: Macina trava i vrkuta
25.11.2012 18:13:23   
niki83
Pitanje user posted image
Gdje nabavljate macinu travu i vrkutu?
Je li dobra ona u filter vrecicama?

_____________________________

N&N

(odgovor članu HocuBebuSwe)
Neposredna veza do poruke: 547
   RE: Macina trava i vrkuta
25.11.2012 18:15:39   
mirnah
i mene odgovor na ovo zadnje pitanje interesuje...

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 548
   RE: Macina trava i vrkuta
25.11.2012 18:26:06   
Latinka
ima biljna apoteka kod katedrale i ja sam tu kupovala vrkutu, ako ste iz sa

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 549
   RE: Macina trava i vrkuta
25.11.2012 18:37:25   
niki83
Ja nisam user posted image
Ali dobro, znaci u biljnim apotekama potraziti.
Samo ja pronadjoh ovu u filter vrecicama pa da pitam vas je li dobra..user posted image
Pise da je kod ginekoloskih problema i probave, taman sto mi treba..user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *