|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava i vrkuta
6.3.2012 19:39:00   
Marija13
Meni je 7DC tako da pijem i marulju i vrkutu, drage moje recite mi da li vama toliko caja dnevno utice na san!? user posted image Ja se smorih ziva user posted image tako da prelazim samo na jutarnje očajavanje.. i recite mi da li mogu mjesati zajedno oba caja?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Macina trava i vrkuta
10.3.2012 16:22:34   
Vinetu
Evo mene i na ovoj temi. 
Prošli mjesec je bio "ćorak", pa se sada bacamo na trave!  I sa prvom trudnoćiom je bilo isto... prvi mjesec ništa, onda sam uključila macinu travu (pila sam je cijeli mjesec i pored ovulacije - jer nisam znala da se tada ne smije piti) i ostala trudna u drugom mjesecu.
Meni danas rekoše u biljnoj apoteci pored Katedrale da mogu izmiješati oba čaja, vrkuta i macina trava.  Ja sam mislila izmiješati manju količinu i piti ih tako izmiješane do ovulacije, a onda samo nastaviti sa vrkutom.
I mužić će se solidarisati sa mnom pa će on piti samo macinu travu... dok mu ne nastupi ovulacija user posted image user posted image user posted image .  Ima li za muške kakvih ograničenja u pogledu konzumiranja macine trave?  Smiju li piti i vrkutu?
Da li bi bilo ok da ja ujutro skuham 2 šolje čaja i sipam ga u termosku da ga mogu piti i na poslu (jer ga ne mogu na poslu kuhati i piti svježeg) a navečer bih opet skuhala još jednu šolju? 

Molim iskusne za odgovore!
Unaprijed hvala!

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Macina trava i vrkuta
10.3.2012 17:07:57   
Marija13
I ja sam čula da su odlični zajedno "marulja i vrkuta", pa ih kombinujem zajedno do ovulacije, poslije O samo vrkutu user posted image za muskarce nisam sigurna da li uopste trebaju piti ove cajeve, mm ne pije..a i ja ujutro napravim vecu kolicinu pa pijem umjesto vode user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Macina trava i vrkuta
10.3.2012 17:11:06   
Vinetu
Meni je apotekarka danas rekla da i on može piti macinu travu... poboljšava pokretljivost spermija.  Ali je za vrkutu nisam pitalauser posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Macina trava i vrkuta
10.3.2012 18:46:50   
Marija13
Ne može odmoći to je sigurno, a ako vec hoce da pije super user posted image MM mrzi čajeve..ja ih ločem user posted image i stvarno vidim rezultate, po prvi put vidim faze cervikalne sluzi..bilo bi lijepo da se jave "mame" kojima su ove trave pomogle da user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Macina trava i vrkuta
11.3.2012 11:30:34   
mama2884
Macina trava i vrkuta su 2 caja koja bih ja svakoj zeni preporucila...bilo da je u pitanju regulacija ciklusa,bili da su upitanju anovulatorni ciklusi,polipi,miomi...planiranje trudnoce....itd....Licno sam pila prvih 10 dana ciklusa samo macinu travu, a od 11 DC pa nadalje vrrkutu...ciklusi su mi bili haos,anovulatorni itd....prvi put sam ostala trudna odma drugi mejsec...drugi put sam ponovo pila an isti nacin navedenu kombinaciju,da bi mi se ciklus regulisao (jer je znao trajati i do 70-90 dana),i tako sam ostala trudna po drugi put.....E sad koristim vrkutu ali u obliku tableta, dode u pakiranju 24 kom i kostaju 8 km....cisto sam promjenila,jer sam popila livade macine trave i vrkute......I moj savjet...koji sam na koncu i ja sama dobial kod planiranja prve trdunoce....a vjerujte prosla svasta..i svakake nalaze...ne letiti prve dane ciklusa na sex...Taman kada dode sredina ciklusa ili njegov kraj ( kod mene su O npr bivale oko 19-20 DC, i to nakon klomifena,a kad pijem klomifen i dabroston onda oko 15 DC) vi necete biti zainteresirane za sex,mislil svodit ce se sve na pravljenje user posted image .Znaci strpite se,i od 11 DC navalite.....Sretno svima.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Macina trava i vrkuta
11.3.2012 12:07:47   
Marija13
Hvalaaaa mama2884 user posted image user posted image dobro dođe čuti ovako lijepe konkretne vijesti, koliko ste pokusavali prije prve trudnoce?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu mama2884)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Macina trava i vrkuta
11.3.2012 12:17:24   
mama2884
Marija13...pa jedno 2 god.....onako bez opterecenja...pa nakon toga krenula ljekarima...i svasta saznala...od tih anovulatornih ciklusa,pa nadalje...pa svi nalazi...pa terapije....i klomifen mi cak niej toliko pomogao...i onda sam se bacila na alternativnu medicinu i istrazivanja...krenula sa macinom travom i vrkutom odma....i nakon 2 mj prvi put ostala trudna...tim da taj mjesec kada sam ostala trudna...sam primjenjivala ovo od 11 DC sex....e posliej sam pila opet...ali radi tog "ludog" ciklusa....

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Macina trava i vrkuta
11.3.2012 17:03:00   
Marija13
Cula sam da postoje tri vrste macine trave: marulja (marubi herba), kediok (Nepetae catariae) i valerijana. Marulja i kediok su kao za plodnost, ja pijem marulju pa se nadam da je to to. user posted image na forumu sam toliko citala o tome da vise ne znam ni koja je ispravna..user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu mama2884)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Macina trava i vrkuta
11.3.2012 17:29:59   
Vinetu
I mene je zbunilo sve ovo na forumu i internetu općenito...Pa sam fino otišla u apoteku i pitala. 
i kod mene je ova Nepetae catariae!

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Macina trava i vrkuta
14.3.2012 17:13:25   
Marija13
Ja pijem marubi herba user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Macina trava i vrkuta
17.3.2012 14:22:50   
aid@
veliki pozdrav za sve!
nije me bilo par dana, pa evo da kazem sta sve ima novo kod mene... napokon sam nasla vrkutu i pocela da je pijem, to prvo, drugo je da sam na fertility-u pocela racunati ovulaciju i ispostavilo se da je deseti dan, a ja uvijek mislila da je cetrnaesti, zato svakom preporucujem ko nije do sada mjerio bazalnu da pocne jer se moze iznenaditi kao i ja, i trece; ispostavilo se da spermiogram mm koji je radio prije dva mj i nije tako dobar kao sto smo mislili odnosno kao sto je dr rekao, ispostavilo se da je ustvari pravo los pa sad ne znam na koji bih forum prije;) Boze pomozi meni pa svakome;) odlucila sam nastaviti piti cajeve, vidim da se mogu i mijesat super, iako mi je gin neki dan kad sam bila rekao da to ne pijem ali ga ja nesto ne uzimam za ozbiljno jer mi nista konkretno nije rekao osim ma neeeeeeee se sekirati, tek dvije god pokusavate! TEK?! pozelila sam da ga puknem nogom u facu ali sam ustala i izasla;(

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Macina trava i vrkuta
17.3.2012 17:03:12   
vjestica
aid@ ako ti je ginekolog rekao da tek 2 g pokušavaš, pod hitno promjeni ginekologa!!
već nakon godinu dana redovnih, ne zaštićenih odnosa, ako ne dolazi do začeća, potrebno je uraditi odgovarajuće pretrage i prema tome preduzeti odgovarajuće terapije i postupke

< Poruku je uredio vjestica -- 17.3.2012 17:04:07 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu aid@)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Macina trava i vrkuta
3.4.2012 9:26:19   
Vinetu
Marija 13, piješ li vrkutu i dalje?
Znam da se može piti i u trudnoći, ali eto... mene nešto strah ovih dana da je pijem... dok ne saznam jesam li ili nisam trudna!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Macina trava i vrkuta
3.4.2012 17:56:02   
Marija13

IZVORNA PORUKA: Vinetu

Marija 13, piješ li vrkutu i dalje?
Znam da se može piti i u trudnoći, ali eto... mene nešto strah ovih dana da je pijem... dok ne saznam jesam li ili nisam trudna!


Ne pijem, ja pročitah da se moze piti od trećeg mjeseca, pa ne znam mozda jos potrazim da vidim..znam a ucvrscuje plod..user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Macina trava i vrkuta
9.4.2012 16:34:33   
meli33
cao cure

jeli se koja parila na macinu travu?
i jesteli gdje citale o toj temi ?
puno vam hvala za odgovor user posted image

_____________________________

Gospodaru moj ne ostavljaj me sama, a Ti si jedini vjecan!

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Macina trava i vrkuta
11.4.2012 12:01:14   
meli33
niko ne pise user posted image

_____________________________

Gospodaru moj ne ostavljaj me sama, a Ti si jedini vjecan!

(odgovor članu meli33)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Macina trava i vrkuta
11.4.2012 14:59:15   
Vinetu
Vidjela sam tvoj raniji post, ali zaista nisam nikad ništa čula o parenju na macinoj travi, pa zato nisam ništa ni pisala. Jesi li tražila na drugim stranicama? Ne znam ima li to parenje ikakve veze sa zatrudnjenjem...user posted image

(odgovor članu meli33)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Macina trava i vrkuta
14.4.2012 20:09:11   
meli33


ma ima veze sa zatvorenim jajovodima
bilo je u nekim novinama da to ''''parenje'''' otvora zapusene jajovode
pa sam pitala dali jos neka cura to isprobala...ali izgleda nista :(
hvala ti na odgovoru Vinetu user posted image

_____________________________

Gospodaru moj ne ostavljaj me sama, a Ti si jedini vjecan!

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Macina trava i vrkuta
15.4.2012 12:08:23   
Marija13
Mislim da cak i samo ispijanje caja ima isti ucinak! user posted image user posted image Jer od macine trave imas tonu sluzi.. A kad si spomenula "parenje" ja sam to skontala kao "razmnozavanje" user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu meli33)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Macina trava i vrkuta
29.5.2012 18:57:08   
SandrAdo
Ej drage moje, evo mene u mom cini mi se prvom postu :) iako sam mjesecima s vama ali samo citam vasa iskustva. Ja jos nisam udata, do toga mi je preostalo nesto malo vise od mjesec dana. Buduci da moj buduci muz radi na terenu ja sam odlucila da se mi odma bacimo na posao pa kad nam uspije. Doktorica mi je dijagnozirala PCOS pa sam iskreno malo zabrinuta sto se tice zatrudnjivana (znam da to nevalja i znam da ne trebam misliti na to i opustiti se ali..). Odlucila sam da se malo "ocistim" od tih cisti cajevima jer sam sa terapijom diane 35 prestala prije 2 mjeseca bas zbog toga sto zelimo user posted image Da ne duljim, kupila sam macinu travu i to u DMu. Danas kad sam citala vase komentare bas sam se pitala koju sam ja vrstu kupila i kupila sam onu trecu po skali gorcine najgoru, ali izdrzat cu :) kombinovat cu ga sa cajem za koji sam isto od vas cula, vrkuta (gospin plast). Mozda ja malo pretjerujem, ali caj mi nece odmoci sigurna sam :)

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Macina trava i vrkuta
22.6.2012 19:48:02   
Medyha
Pozdrav
Nova sam na portalu,zanima me gdje ovu macinu travu mogu kupiti u Sarajevu,pokusavamo 8 mjeseci ali nista,bacam se na trave sada user posted image

(odgovor članu SandrAdo)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Macina trava i vrkuta
23.6.2012 10:05:19   
Vinetu
Možeš je kupiti u bilo kojoj apoteci. Ja sam je kupila u biljnoj apoteci pored Katedrale.

(odgovor članu Medyha)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Macina trava i vrkuta
23.6.2012 21:27:53   
mutischa
pozdrav svima,

zna li neka od vas smije li se macina trava piti u istom vremenu kada i dabroston? doktor mi je dao dabroston da pijem jer su mi se ciklusi skorz poremetili, imam cistu na lijevom jajniku i menstruaciju nisam dobila dva mjeseca. veceras pijem zadnju i od sutra je ocekujem ali me interesuje smije li se piti i macina trava.




sjaj oka moga Ammar 17.12.2009.

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Macina trava i vrkuta
13.7.2012 14:07:43   
sretna sam jako
Drage moje pozdrav, nemam vremena bas da iscitam sve postove al moze li mi neko reci dal te trave pomazu zenama koje nemaju ovulacije?

(odgovor članu mutischa)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *