|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
21.4.2014 21:56:29   
miks
Sto niste smjeli?

IZVORNA PORUKA: Latinka

Poslije 11 mjeseci: imala sam kiretazu pa 6 mjeseci nismo smjeli ni pokusavati pa onda ponovila briseve i poslije 4 mjeseca user posted image



< Poruku je uredio malena27 RR -- 22.4.2014 15:34:31 >

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 826
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
25.4.2014 20:36:25   
elaa_
pozz svima

evo ja sam tu nova. pa me zanima ta macina trava( za nju sam vec cula) ali za vrkutu nisam. Imam u planu da kupim obje pa da pocinem piti. A radimo da bebici vec 5 godina, pa jos uvjek nista. Sta preporučujete za mm da pije, jer mu je losiji speriogram, a kod mene sve uredu.

Hvala vam unapred

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 827
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
25.4.2014 20:48:34   
dandi84

IZVORNA PORUKA: elaa_

pozz svima

evo ja sam tu nova. pa me zanima ta macina trava( za nju sam vec cula) ali za vrkutu nisam. Imam u planu da kupim obje pa da pocinem piti. A radimo da bebici vec 5 godina, pa jos uvjek nista. Sta preporučujete za mm da pije, jer mu je losiji speriogram, a kod mene sve uredu.

Hvala vam unapred

Za spermogram je najbolji Crveni Zdravac. Vrati se koju stranicu unazad. Zene su o tome pisale. Srecnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu elaa_)
Neposredna veza do poruke: 828
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
26.4.2014 0:44:57   
miks
Sta je crveni zdravac ...caj ili?

IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: elaa_

pozz svima

evo ja sam tu nova. pa me zanima ta macina trava( za nju sam vec cula) ali za vrkutu nisam. Imam u planu da kupim obje pa da pocinem piti. A radimo da bebici vec 5 godina, pa jos uvjek nista. Sta preporučujete za mm da pije, jer mu je losiji speriogram, a kod mene sve uredu.

Hvala vam unapred

Za spermogram je najbolji Crveni Zdravac. Vrati se koju stranicu unazad. Zene su o tome pisale. Srecnouser posted image user posted image user posted image


(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 829
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
26.4.2014 12:23:56   
elaa_
Et i mene zanima sta je to caj ili ? A dje se to moze kupiti? Jel to pomaze da se poboljsa speriogram? Jer mm je pio neke tablete i nije se bas puno nista promjenilo.

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 830
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
12.5.2014 23:41:11   
miks
Ja sam pila vrkutu poslije 2 ciscenja i dobila sam nakon 30 dana....moguce je da je caj djelovao....

(odgovor članu elaa_)
Neposredna veza do poruke: 831
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
14.6.2014 21:04:25   
samo prirodno
Drage moje,

i ja bih htjela da se oglasim povodom prirodnog lijecenja steriliteta.Vasi savjeti su tako korisni i humani,da i ja zelim da dam svoj doprinos.Moj muz je imao tako losu pokretljivost i kvalitet spermatozoida,da su nam samo savjetovali vjestacku oplodnju,kojom sam se protivila.Probao je Vitamin E,te mjesavinu caja od poznatog travara iz Splita,nista,sve dok nismo otkrili Babin Zub,zasluzuje da ga pisem velikim slovima.Pio ga je dva mjeseca i dva mjeseca posle toga sam po prvi put ostala trudna.Nazalost,izgubila sam bebu u 6 nedelji,ali mi ne gubimo nadu.Zahvaljujuci vama,pocela sam vec nekih 20 dana,piti virak i cini mi se jako ucinkovit.Menstruaciju sam dobila tacno posle 28 dana,iako i prije nisam imala problema sa ciklusom,bio je kraci za par dana.Zahvalna bih bila za svaki savjet ,pogotovo sa nekom od vas koja je takodje prosla i spontani i kiretazu.Vec 5 mjeseci posle pauze,pokusavam ostati trudna,ali ne uspijeva, jos uvijek.Nadam se da sam sa virkom na pravom putu.Za svaki savjet u vezi Babinog Zuba vam stojim na raspolaganju,a nadam se i vi meni. Puno vas pozdravljam.

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 832
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
14.6.2014 23:58:15   
Vanne

IZVORNA PORUKA: samo prirodno

Drage moje,

i ja bih htjela da se oglasim povodom prirodnog lijecenja steriliteta.Vasi savjeti su tako korisni i humani,da i ja zelim da dam svoj doprinos.Moj muz je imao tako losu pokretljivost i kvalitet spermatozoida,da su nam samo savjetovali vjestacku oplodnju,kojom sam se protivila.Probao je Vitamin E,te mjesavinu caja od poznatog travara iz Splita,nista,sve dok nismo otkrili Babin Zub,zasluzuje da ga pisem velikim slovima.Pio ga je dva mjeseca i dva mjeseca posle toga sam po prvi put ostala trudna.Nazalost,izgubila sam bebu u 6 nedelji,ali mi ne gubimo nadu.Zahvaljujuci vama,pocela sam vec nekih 20 dana,piti virak i cini mi se jako ucinkovit.Menstruaciju sam dobila tacno posle 28 dana,iako i prije nisam imala problema sa ciklusom,bio je kraci za par dana.Zahvalna bih bila za svaki savjet ,pogotovo sa nekom od vas koja je takodje prosla i spontani i kiretazu.Vec 5 mjeseci posle pauze,pokusavam ostati trudna,ali ne uspijeva, jos uvijek.Nadam se da sam sa virkom na pravom putu.Za svaki savjet u vezi Babinog Zuba vam stojim na raspolaganju,a nadam se i vi meni. Puno vas pozdravljam.


Ja sam imala sponatani u 9 nedjelji u julu prosle godine,trudnocu ostvarila poslije 11 ciklusa,nista nisam koristila...radjena kiretaza...pala u depru...
Savjetovali pauzu od 3 ciklusa...nisam htjela da mi ta 3 ciklusa prodju ni u sta jer sam vjerovala kako cu opet dugo cekati na narednu trudnocu..
Pocnem piti macinu travu i vrkutu poslije prve menstruacije...macinu pila do polovine ciklusa a vrkutu tokom citavog ciklusa izuzev kad sam imala menstruaciju...
Poslije trece menstruacije od kiretaze prestanem piti macinu,nastavim samo sa vrkutom...upratim plodne dane...i na dan ocekivane menstruacije dvije crtice na testu...
Znaci prvi ciklus pokusavanja trudnoca ostvarena a za prvu mi trebalo 11 ciklusa....
Sad da li je do cajeva ne znam ali to je moje iskustvo...
Sad smo 37 punih nedjelja i cekam svoju bebacu svakog trena...user posted image
I tebi zelim isto user posted image


_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu samo prirodno)
Neposredna veza do poruke: 833
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
15.6.2014 12:55:41   
samo prirodno
Hvala Vanne,

znaci pili ste macinu travu od pocetka menstruacije 14 dana, a od 15 do 28 dana samo virak,ako sam dobro razumjela ? recite mi,da li je normalno da zbog virka menstruacija nije vise kao i prije,obilnija,nego skoro i da nemam krvarenje,jako rijetko,cak se i pitam da li je pocelo krvarenje ili nije ?

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 834
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
15.6.2014 13:08:32   
Vanne

IZVORNA PORUKA: samo prirodno

Hvala Vanne,

znaci pili ste macinu travu od pocetka menstruacije 14 dana, a od 15 do 28 dana samo virak,ako sam dobro razumjela ? recite mi,da li je normalno da zbog virka menstruacija nije vise kao i prije,obilnija,nego skoro i da nemam krvarenje,jako rijetko,cak se i pitam da li je pocelo krvarenje ili nije ?


Ovako...pila sam dnevno dvije solje macine trave od prestanka menstruacije i narednih 7 dana i jednu solju dnevno vrkute ili virka,samo sam pazila da,razmak bude 4 sata izmedju uzimanja ta dva caja...kad prodje taj period pojacam vrkutu na dvije solje dnevno i pijem dok ne dobijem menstruaciju...za vrijeme menstruacije nemoj piti vrkutu jer produzava krvarenje,takodje ni macinu nemoj piti...znaci kad krene krvarenje samo pusti,nista ne uzimaj...
Ja ti nisam bas mjerodavna jer su mi poslije kiretaze menstruacije bile obilnije...jedino je ta treca bila ok,ali prve dvije su bas bile obilne...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu samo prirodno)
Neposredna veza do poruke: 835
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
15.6.2014 21:10:33   
samo prirodno
Hvala Vanne,tako cu i da postupam,kupujem i macinu travu dodatno ! Primi puno pozdrava !

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 836
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
15.6.2014 21:21:17   
samo prirodno
Elaa,mm je Babin Zub caj poboljsao spermogram sa 3% na 30% pokretljivosti.Lp
IZVORNA PORUKA: elaa_

pozz svima

evo ja sam tu nova. pa me zanima ta macina trava( za nju sam vec cula) ali za vrkutu nisam. Imam u planu da kupim obje pa da pocinem piti. A radimo da bebici vec 5 godina, pa jos uvjek nista. Sta preporučujete za mm da pije, jer mu je losiji speriogram, a kod mene sve uredu.

Hvala vam unapred


(odgovor članu elaa_)
Neposredna veza do poruke: 837
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
18.7.2014 10:30:53   
Diddi
samo da se tuspasim. početkom ovog mjeseca sam imala kiretažu u 12 tjednu :-( a prošle godine vanmateričnu pa još čekamo našeg prvog bebaća.

počela sam uzimati pomiješano marulju i vrkutu po jednu čajnu žličicu na 250ml 3-4x dnevno. vidjela sam da se ne preporučuje uzimati marulju kad je ovulacija ali pošto ja još ne mogu raditi na trudnoći uzimam je svaki dan, valjda neće škoditi. sad vidim da žene piju odvojeno te čajeve pa me zanima radim li ja krivo ili je svejedno kako se uzima?


(odgovor članu samo prirodno)
Neposredna veza do poruke: 838
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
29.7.2014 16:12:40   
Vodolija 2
Pije li ovde ko cajeve, pisiste cure user posted image
ja sam nova na forumu, pocela piti macinu travu prije jedno 2 mjeseca, nisam bas bila redovna. Hocu i vrkutu da nabavim pa da onda fino pocnem s tim. user posted image

(odgovor članu Diddi)
Neposredna veza do poruke: 839
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
1.8.2014 1:32:24   
Mjeseceva Pratilja
Ja pijem vec sedmicu dana. :)

Obicna macina trava, sladunjava. Biljana cajevi.


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Vodolija 2)
Neposredna veza do poruke: 840
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
1.8.2014 2:36:26   
Vodolija 2
Imam i ja jednu skadunjavu, sasvim O.K. ukusa, a curke pisu ovde da je ta cica maca koja utice na plodnost gorka ocajno. Bila danas malo po apotekama, i u Bademu kupim neku macinu, prodavacica se kune da je ona ta za plodnost user posted image
uzela i vrkutu cak, i muzu Zdravac. Rekao mi je da sam pravi manijak ;)
Mjeseceva, jel ti vec imas 2 bebice? user posted image

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 841
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
1.8.2014 8:29:43   
edith
Ja sam pila 5 i 6 mjesec, ali samo par dana, od user posted image do ovulacije, i oba mjeseca sam tačno osjetila ovulaciju, mislim da je zbog macine trave. nekad sam pila samo macinu travu, nekad pomiješanu sa zdravcem. i 6 mjesec sam ostala user posted image , nažalost neki dan spontani. a pokušavali smo od 01.10. možda žene prave prejak čaj, pa je gorak, meni je sasvim ok. da napomenem, nisam baš bila redovna u pijenju, spremim pola litra i popijem šalicu, dvije kad se sjetim u toku dana kad dođem kući poslije posla. a pila sam i vodu, sokove i sve ostalo, mada negdje kažu da se pije cijeli dan umjesto vode.

(odgovor članu Vodolija 2)
Neposredna veza do poruke: 842
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
1.8.2014 14:13:57   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Vodolija 2

Imam i ja jednu skadunjavu, sasvim O.K. ukusa, a curke pisu ovde da je ta cica maca koja utice na plodnost gorka ocajno. Bila danas malo po apotekama, i u Bademu kupim neku macinu, prodavacica se kune da je ona ta za plodnost user posted image
uzela i vrkutu cak, i muzu Zdravac. Rekao mi je da sam pravi manijak ;)
Mjeseceva, jel ti vec imas 2 bebice? user posted image



Imam i ja tu gorku ali je ne volim. Sladunjava mi je ok..Jer mi regulise ciklus. I dosta mi. user posted image
Nalit cete se cajeva ali neka. Da urode plodom aBd.

Imam dvije. Djevojcicu i muza. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Vodolija 2)
Neposredna veza do poruke: 843
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
1.8.2014 14:15:57   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: edith

Ja sam pila 5 i 6 mjesec, ali samo par dana, od user posted image do ovulacije, i oba mjeseca sam tačno osjetila ovulaciju, mislim da je zbog macine trave. nekad sam pila samo macinu travu, nekad pomiješanu sa zdravcem. i 6 mjesec sam ostala user posted image , nažalost neki dan spontani. a pokušavali smo od 01.10. možda žene prave prejak čaj, pa je gorak, meni je sasvim ok. da napomenem, nisam baš bila redovna u pijenju, spremim pola litra i popijem šalicu, dvije kad se sjetim u toku dana kad dođem kući poslije posla. a pila sam i vodu, sokove i sve ostalo, mada negdje kažu da se pije cijeli dan umjesto vode.


Kad kupis caj u apoteci, npr: susena macina trava, onda ti pise na vrecici uputstvo kako se priprema. Npr: Dvije supene kasike preliti sa pola litre vode.

Ja kupih macinu u trgovini. U filteru. Samo je prelijem vrelom vodom i pustim da odstoji.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 844
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
4.8.2014 10:59:40   
edith
ja mislim da je svako treba piti onako kako mu odgovara, ali umjereno. meni na pakiranju piše 1 supenu kašiku preliti s litar vode, ostaviti da odstoji 15-20min i piti cijeli dana umjesto vode. ja pijem 1 kašiku na pola litra i sasvim mi je ok, malo bljutavo, al ok. mislim da se niko ne može striktno pridržavati toga, a i ne treba, ne dopuštam da mi to pojede život, čajevi i trud je usputna stvar, neću se nervirati ako zaboravim popiti koju litru manje :)
i da, pijem i Femisan A (kad se sjetim)

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 845
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
5.8.2014 21:28:06   
beba 83
Cao svima,ja sam sada pocela piti caj od nevena,zare i hajducke trave,to sam nasla na internetu da je dobra kombinacija za policisticne jajnike.Dr.mi je rekla da imam taj problem,inace se spremam za drugi pokusaj VTO.Pila sam i macinu travu i vrkutu,ali jos uvijek nismo ugledaliuser posted image .Inace imam problem sa jajovodima,jedan mi je odstranjen,a drugi je zacepljen

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 846
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
5.8.2014 21:33:32   
AAvalon
Beba83, nadam se da znas da kad pocnes da primas hormone da ne smijes piti te cajeve...

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu beba 83)
Neposredna veza do poruke: 847
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
5.8.2014 21:44:52   
beba 83
hvala puno na informaciji,nisamo to znala,mislim da bih trebala poceti sa hormonima polovinom ovog mjeseca,tako da onda prestajem sa cajevima. A je li se ne smije piti ni macina trava ni vrkuta u tom periodu?

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 848
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
6.8.2014 7:23:20   
AAvalon
beba83 davno je to bilo kad sam ja vjerovala da ce mi cajevi pomoci i pila ih user posted image pa se ni ne sjecam vise detalja, koji caj kad smije i ne smije. Ali znam da mi je moja dr Dela rekla da je bolje da ne pijem macinu travu i slicne cajeve dok sam na stimulaciji, jer ko zna kako djelovanje mogu imati, da li aditivno ili ponistavajuce. Tako da sam ja tad odustala od cajeva, jer nisam htjela da kompromitujem ishod stimulacije. Ti odluci kako hoces, ali ja ne bih nista pila, stimulacija tokom IVF je dovoljna. Ako vec zene kazu da im moze popraviti ili poremetiti ciklus, ko zna sta urade sa hormona. Ja ne bih rizikovala. Sretno user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu beba 83)
Neposredna veza do poruke: 849
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
6.8.2014 8:31:42   
beba 83
Ok,hvala ti puno,mozda je bas tako i najbolje,sta bude,bice.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *