|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
30.3.2015 14:52:53   
Berina i Benjo
Hvala BubaDara !
Strašno se bojim novih razočarenja!
Molim vas ako neko zna šta je još dobro što sprječava grčenje materice?
Znači, moj problem nije zatrudnjivanje već održavanje trudnoće.
user posted image

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 951
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
31.3.2015 0:20:25   
Vodolija 2
Draga Berina i Benjo, na temi Aleternativne metode za zacece pod ovim dijelom "Zelimo novog clana" jedna cura je pisala o akupunkturi koja je njoj pomogla da odrzi trudnocu, a imala je par spontanih prije toga.
Pozdrav i puno srece za novu srecicu user posted image

(odgovor članu Berina i Benjo)
Neposredna veza do poruke: 952
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
31.3.2015 7:15:37   
LunaBruna
Berina i Benjo dobro nam došla. Slažem se sa Vodolijom, probati i akupunkturu. Probati sve što možeš i što ti se nudi. Ja isto kopam po netu, tražim savjete i preporuke. DRžim fige za user posted image .

(odgovor članu Vodolija 2)
Neposredna veza do poruke: 953
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
1.4.2015 16:11:20   
Berina i Benjo
Hvala vam Vodolija i LunaBruna !
Bojim se svega i trenutno sumnjam da sam opet trudna
ali moram još malo sačekati da uradim test.

(odgovor članu LunaBruna)
Neposredna veza do poruke: 954
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
1.4.2015 17:36:55   
LunaBruna
Naravno da se bojiš i nisi jedina. Ja se svaki mj kad dođe user posted image grozno osjećam i ne znam u čemu je problem što ne mogu ostati trudna. Pričekaj s testom i napravi kad bude vrijeme. Držim ti fige i sretno!

(odgovor članu Berina i Benjo)
Neposredna veza do poruke: 955
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
2.4.2015 1:05:42   
Vodolija 2
Berina, cuvam fige user posted image

(odgovor članu LunaBruna)
Neposredna veza do poruke: 956
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
2.4.2015 19:44:44   
Berina i Benjo
Kada sam prvi put shvatila da sam user posted image bila sam presretna. Ja i moj puž smo 13 god zajedno.
U trećem mjesecu me stomak zabolio i malo sam prokrvarila a pošto su svi oko mene govorili da to nije ništa strašno da neke žene u trudnoći imaju čak i user posted image nisam odmah reagovala.
Kasnije je već bilo kasno...user posted image
Drugi put nisam ni skontala da sam user posted image . Uradila test 4. a za tri dana gotovo.Ni sada mi nije jasno šta se desilo. Nisam radila ništa teško ali jesam bila pod jakim stresom.To mi je jedini razlog. Ginekološki sam zdrava i medicinski nema prepreka user posted image
Uglavnom imam divan brak, muž je predivan i zaista se osjećam pomalo krivom jer nemamo djece.user posted image

(odgovor članu Vodolija 2)
Neposredna veza do poruke: 957
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.4.2015 8:10:23   
LunaBruna
Draga Berina i Benjo, znam da ti je teško i da si razočarana. I ja se osjećam krivom što nisam još ostala trudna, istina je da moj muž ništa ne forsira i da nam je super zajedno. Ali postoji taj osjećaj krivnje i nekakve izdaje kad dođe user posted image . A najgora su mi ona pitanja: Kad ćeš ostat trudna, zašto još nemate djece, Šta čekate, itd. A onda samo pobjesnim jer hrpa ljudi ne kuži da neki parovi imaju problema sa zatrudnjivanjem. Vjeruj mi da se znam ustati iz društva i otići kući i onda plačem. Ja ti za 10-tak dana idem gin pa ću opet s njim razgovarat i krećem piti macu i vrkutu. A mužu sam naručila nekakve kapsule pa ćemo vidjeti. Možda nam se i jednoj i drugoj uskoro posreći user posted image

(odgovor članu Berina i Benjo)
Neposredna veza do poruke: 958
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.4.2015 9:44:30   
Berina i Benjo
Meni jučer zaova kaže kako je ona rodila blizance a mršava ko Oliva. Ko da me je neko čekićem opalio. user posted image
Uglavnom ja mislim da od stresa ne mogu očuvati bebu...

(odgovor članu LunaBruna)
Neposredna veza do poruke: 959
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.4.2015 11:14:09   
LunaBruna
Iskreno, mislim da kilaža nema nekakvog utjecaja na to. A gle, ne mogu ti ništa pametno reći osim da pozitivno gledaš na život i probaj umanjiti stres na bilo koji način. Znam da je to teško svaki mj se nositi sa razočarenjem i misliš da te nitko ne razumije. Tko osim mog muža zna da ja plačem kad napravim test a on negativan? Nitko. Oprosti na ovi intimnim odgovorima ali vidim da Vas je puno s istim problemom i nadam se da me razumijete.

(odgovor članu Berina i Benjo)
Neposredna veza do poruke: 960
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.4.2015 11:50:28   
Berina i Benjo
Meni suprug jučer otišao do apoteke po vrkutu i vratio se praznih ruku. Rekla mu apotekarka da nije poželjno piti vrkutu ako planiram zatrudniti ili ako sam već trudna. On joj rekao da pijem matičnjak a ona kaže da i on može naštetiti user posted image ...sad mi stvarno ništa nije jasno.
Moja mama je pila matičnjak kad je bila trudna oba puta

(odgovor članu LunaBruna)
Neposredna veza do poruke: 961
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.4.2015 11:59:10   
pandica
http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/vrkuta

Evo ti link pa pročitaj user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu Berina i Benjo)
Neposredna veza do poruke: 962
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.4.2015 12:04:01   
Berina i Benjo
LunaBruna žao mi je što i ti imaš slične probleme.Koliko dugo već pokušavate zatrudniti? Mi smo se pazili dugo jer finansijski nismo mogli a sad kad bi htjeli ne možeuser posted image
Kod mog brata isti problem.Njegova žena je jako mlada al ništa. Znam kako to utiče na njega pa tako znam kako je i našim muževima. Boli ih al ništa ne govore. Tako se ja osjećam još gore jer je moj puž meni najbolji na svijetu..


(odgovor članu Berina i Benjo)
Neposredna veza do poruke: 963
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.4.2015 12:15:36   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: Berina i Benjo

Kada sam prvi put shvatila da sam user posted image bila sam presretna. Ja i moj puž smo 13 god zajedno.
U trećem mjesecu me stomak zabolio i malo sam prokrvarila a pošto su svi oko mene govorili da to nije ništa strašno da neke žene u trudnoći imaju čak i user posted image nisam odmah reagovala.
Kasnije je već bilo kasno...user posted image
Drugi put nisam ni skontala da sam user posted image . Uradila test 4. a za tri dana gotovo.Ni sada mi nije jasno šta se desilo. Nisam radila ništa teško ali jesam bila pod jakim stresom.To mi je jedini razlog. Ginekološki sam zdrava i medicinski nema prepreka user posted image
Uglavnom imam divan brak, muž je predivan i zaista se osjećam pomalo krivom jer nemamo djece.user posted image


moram se oglasiti na ovu poruku... jesi li radila briseve, neke od nalaza poslije spontanih, mutacije, hormonski status ginekoloških i hormona stitne zlijezde?


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Berina i Benjo)
Neposredna veza do poruke: 964
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.4.2015 12:44:10   
LunaBruna
Pandica je našla super članak. Kad mi je prošli mj stigao nalaz kompletne krvne slike i urina doktorica mi je rekla da je super i zapravo idealno ( raniji nalaz od prošlih godina nisu bili u normali, uvijek neke upale i slično). Tako da sam uvjerena da vrkuta pomaže. Intenzivno pokušavamo 6 mj, jer radim posao zbog kojeg se jako moram paziti, pa sam češće na godišnjem. I još mi je dokt dala da napravim hormone štitnjače jer zna da pokušavamo pa mi je vrijednost TPO povišena al ne jako. Pa kako uskoro idem gin pitat ću i njega za savjet.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 965
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.4.2015 13:08:21   
Berina i Benjo
Malena sve se izdešavalo u zadnjih par mjeseci. Bila sam na klasičnom pregledu kod ginekologa, UZ i kasnije PAPA test. Poslala me da vadim krv da bude sigurna da nema trudnoće i to je to.
Sve je za mene ovo novo jer se oba puta desilo u kratkom periodu i druga trudnoća je bila neplanska. Htjela sam malo sačekati poslije prve jer tako svi uglavnom savjetuju al eto...
Sada opet sumnjam da sam trudna al možda to nema veze sa stvarnošću jer ja toliko želim user posted image da možda umišljam.
Sačekat ću da uradim test pa ako bude negativan idem drugom doktoru

(odgovor članu LunaBruna)
Neposredna veza do poruke: 966
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.4.2015 13:44:15   
malena27 RR
Berina i Benjo, tebi treba strucniji ginekolog, razlog za ponavljane spontane se mora utvrditi...odakle pises?

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Berina i Benjo)
Neposredna veza do poruke: 967
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.4.2015 14:51:15   
Berina i Benjo
Sarajevo.... svjesna sam da moram tražiti boljeg ginekologa. Do sada sam uglavnom bila na redovnim običnim pregledima i nisam znala da imam problem dok me nije snašao. Prije tri godine sam imala cistu na lijevom jajniku ali to sam uspjela riješiti uz pomoć čaja i hvala Bogu nije se ponovilo.Iskreno i dalje sama sebe ubjeđujem da sam OK i da će trudnoća doći i biti sasvim normalna...

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 968
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.4.2015 14:55:12   
Berina i Benjo
Zaboravila sam pomenuti da sam imala i povišen prolaktin

(odgovor članu Berina i Benjo)
Neposredna veza do poruke: 969
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
6.4.2015 14:59:06   
malena27 RR
Iz iskustva jedne zene koja mi je nekada bila bliska znam da je jedan od razloga njenog pobacaja bio izmedju ostalog i povisen prolaktin.
Glavni razlog zbog kojeg je imala pobacaj i dugo se bori sa sterilitetom je bila pregrada u materici.
Ti si, nazalost, imala vec 2 spontana i trebala bi insistirati na analizama hormonskog statusa polnih i stitne zlijezde, vaginalnim i cervikalnim brisevima i muz bi trebao uraditi spermiogram - to za pocetak... razlog za ponavljanje spontane mora postojati... mozda imas i neke mutacije, mozda ti je potrebna neka bezazlena terapija za sprecavanje ponovnog spontanog http://www.ringeraja.ba/forum/m_445185/mpage_1/key_/tm.htm#445185 i http://www.ringeraja.ba/forum/Mutacije_na_FII_genu_i_Faktor_V_Leiden_i_MTHC677T/m_1925140/tm.htm
Obzirom da pises iz Sarajeva, mogu te uputiti na GAK ili na jednu od priv. klinika za neplodnost a temu o njima imas i na RR, Bahceci ili New Life...
Iskreno da ti kazem, da sam na tvom mjestu, ne bih radila na jos jednoj trudnoci i strahovala za tu bebu, nego bih prvo uradila osnovne pretrage pa onda isla na trudnocu.
Sretno!




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Berina i Benjo)
Neposredna veza do poruke: 970
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
27.5.2015 9:05:35   
LunaBruna
Drage moje, samo da Vam se javim i da Vam javim divnu vijest. Prekjučer smo suprug i ja ugledali svoje prve user posted image ! Presretni smo, sutra idem kod ginekologa na prvi pregled. user posted image Prošli ciklus sam počela piti macinu i vrkutu u kombinaciji i odmah smo uspjeli. Hvala Vam svima na savjetima i na podršci. Želim svima od srce da ugledate što prije user posted image ili user posted image .

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 971
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
27.5.2015 9:07:47   
LunaBruna
I samo još nešto, postat ću tetka. Sestra mi je trudna već 2 mj. Tako da smo svi izvan sebe.user posted image

(odgovor članu LunaBruna)
Neposredna veza do poruke: 972
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
9.6.2015 15:05:38   
BubaDara
Ja se odavno ne javih, posao me zauzeo!
Jaaaaooo Luna Bruna to je divna vijest, svaka čast!!!!!user posted image user posted image
Baš sam sretna kad vidim da je neko uspio! user posted image user posted image
Možeš li nam još jednom ponoviti koju si macinu travu i vrkutu koristila, od kojeg proizvođača i kako si pila čaj?
Ja sam pila ujutro macinu travu, navečer vrkutu i kako nije pomoglo dva ciklusa, malo sam to zapostavila, u fazonu da se opustim i uživam.
Ali user posted image je opet došla user posted image
Ovaj put sam pravo teško podnijela kad je došla i ne znam više na koji način da sebi pomognem.

(odgovor članu LunaBruna)
Neposredna veza do poruke: 973
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
9.6.2015 16:06:02   
LunaBruna
Hvala puno! Pila sam macinu (marubii herba) i vrkutu od Subana. Kada mi je prestala user posted image macinu sam pila 10-tak dana (tj. do ovulacije) 2 puta na dan i vrukutu 2 puta na dan sa razmakom od bar 3h između čajeva, i onda vrukutu nastavila do kraja ciklusa. A muž je pio kapsule Arginmax ( to sam naručila preko neta, mislim da su neke mađarske), to su kao neki vitamini. I to je to, pprvi ciklus sa macinom i odmah smo uspjeli. user posted image . BubaDara možda da probaš i nešto drugo, kopaj, traži savjete i držim ti fige.

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 974
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
10.6.2015 10:12:48   
BubaDara
Hvala ti Luna Bruna od srca! Ja pijem vrkutu i dalje, nije taj proizvođač ali nadam se da će nekad pomoći.
S obzirom da radim nemam vremena pripremati stalno čaj tako da pijem samo kad dođem s posla šolju-dvije vrkute,
a većinom pripremim i šolju macine trave pa pijem prvo nju, i kroz par sati šolju vrkute.
Ne znam više ni gdje da tražim savjete vjeruj, kojoj god se drugarici ili ženi požalm ili pitam za savjet, sve kažu opusti se i uživaj i doći će kad Bog odredi!
Da prostite, više mi je na vrh glave te rečenice!
Najgore mi je što mi se i ciklus produžio od kako radimo na user posted image i sad traje 35 dana tako da ne znam više ni kad su mi plodni dani tačno,
a od alergije i klima uređaja sam zadnji mjesec odbolovala groznu hunjavicu i upalu sinusa, pa se jadna tješim da nije ni mogao organizam biti spreman.
Ne znam user posted image

(odgovor članu LunaBruna)
Neposredna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *