|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
19.6.2009 10:45:39   
Mya_81 RR
Zapravo, sad kad razmislim bile su na onom papiru dvije krivulje....ja sam skuzila ovu koju sam navela, a donju nisam ni gledala jer sam mislila da je ona vezana za trudove - ima li ih ili ne user posted image

Uglavnom, ne brinem jer bi trebali valjda oni znati iscitati nalaz (kad ja vec ne znam user posted image ) i rekli su da je nalaz uredan....bas cu ici sad pogledati sta pise na toj drugoj krivulji user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: CTG
3.7.2009 7:21:15   
Junior
u par navrata sam procitala, kao radili su ctg, pa ostavili trudnicu u bolnici i spasili bebu...moze li mi iko reci sa ovim iskustvom, jeste osjecali neke posebne sinptome, pa otisli na pregled ili onaj redovni ctg...??? ja sam 32a sedmica, rekao mi je dr, tek za 3 sedmice ctg, pa me sad  suhva...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: CTG
30.7.2009 19:04:44   
scarlett
Kod mene je CTG bebe uvijek oko 160 i dr. koja me vodi u Domu zdravlja redovno me šalje na Koševo jer joj je to sumnjivo, kaže kao da se beba pati. Na Koševu opet kažu da je to normalno pogotovo pred kraj trudnoće i ja nemam pojma šta da mislim, idem na CTG svaki drugi dan i vrtim se tako u krug.

Do sada sam na Koševo išla uz uputnicu iz doma zdravlja, a sutra bih trebala ići na UZ i CTG za koji nemam uputnicu. Da li se mora imati uputnica ili mi je dovoljna ova za UZ, da obavim oboje.user posted image

< Poruku je uredio scarlett -- 30.7.2009 19:05:23 >

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: CTG
30.7.2009 19:13:13   
dana3
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Zapravo, sad kad razmislim bile su na onom papiru dvije krivulje....ja sam skuzila ovu koju sam navela, a donju nisam ni gledala jer sam mislila da je ona vezana za trudove - ima li ih ili ne user posted image

Uglavnom, ne brinem jer bi trebali valjda oni znati iscitati nalaz (kad ja vec ne znam user posted image ) i rekli su da je nalaz uredan....bas cu ici sad pogledati sta pise na toj drugoj krivulji user posted image






Mya_81 tako kako si i rekla.gornja krivulja su otkucaji srca bebe a dojnja pokazuje kontrakcije maternice.neko napisa da ctg 160 nije u redu-jeste,beba je budna i otkucaji su brzi kad spava znaju pasti i na 120 kad beba spava.to s emeni jednom desilo i ja pritiskala stomak da se probudi-crkla sm bila od straha.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: CTG
30.7.2009 21:58:12   
scarlett
Samo da još jednom podignem temu, možda mi se i posreći da mi neka odgovoriuser posted image

Do sada sam na Koševo išla uz uputnicu iz doma zdravlja, a sutra bih trebala ići na UZ i CTG za koji nemam uputnicu. Da li se mora imati uputnica ili mi je dovoljna ova za UZ, da obavim oboje. user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: CTG
30.7.2009 22:04:28   
Saraya
Pa ako imas za UZ, to je to... Sretno! user posted image

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: CTG
30.7.2009 22:34:36   
scarlett
Saraya hvala na odgovoru, samo me strah, pošto je na Koševu CTG i UZ odvojeno da me ne vrate sa CTG bez konkretne uputnice. A sutra imam toliko obaveza na klinici da mi se ne bi isplatilo da se vraćam u dom zdravlja po uputnicu. Valjda će sve ispasti kako treba.

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: CTG
8.10.2009 0:59:55   
leona81
meni su rekli da odem po uputnicu u Skerlicevu jer tamo pripadam po opsrini...i ode moj muz i kazu mu, ne mozemo vam dati to se mora kod obiteljskog dr, kako mi znamo da vam je zena trudna i sl...nidje veze, kaze on pa imate je ovdje zapisanu ide na vjezbe vec mjesec dana, pripada i po opstini...i ma kakvi vratili ga, pa onda ja zvala dr svog da se najavim da uzmem to, i kazu nema nista do sutra popodne a mene tad narucio na ctg....jedva sam nekako izmolila da mi daju obicnu uputnicu, pa dokle vise ovo ide...umjesto da nam izlaze u susret oni otezavaju....gdje onda trebam uzeti uputnicu kad se budem trebala poroditi?


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: CTG
3.11.2009 21:15:20   
Lady26
Leona81, jel se na CTG ide na kliniku, ne rade ga u Skerlicevoj? Jer i ja tamo vodim trudnocu....pa cisto informativno...znam da ce mi valjda dr gore reci sta trebam i gdje ali ko ce cekati iducu sedmicu, lijepo je znati unaprijed user posted image ..... Thanksssssss

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: CTG
3.11.2009 22:29:28   
leona81
meni ce ga raditi na Kosevu, a evo kazu da moze valjda i u Skerlicevoj, negdje sam procitala gore...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: CTG
3.11.2009 22:36:12   
anidla
ej leona, sto se tice ove uputnice za bolnicu, ja sam je dobila od doktorice opste prakse, tj. porodicnog ljekara u ambulanti kojoj pripadas....a i prekljuce mm isao kod doktorice da trazi 2 uputnice za ctg, i ona dala....da ne idem kod ginekologa bezze svaki put..

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: CTG
3.11.2009 22:41:35   
leona81
ja dobila za CTG i krvnu sliku i urin a za porod mi nije dala dok kao ne prodje komisija?ne kontam sto al eto

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: CTG
3.11.2009 23:35:10   
anidla
ne kontam, pa za uputnicu ti ne treba komisija jer ona tebe samo pita gdje ces...vojna ili gak? i ti kazes ona napise i to je to...

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: CTG
3.11.2009 23:41:01   
leona81
kao kad budem znala tacno datum i detalje jer ih uzasno provjeravaju pa i zbog ostalih nalaza koje trebam vaditi valjda za carski...meni je to malo glupo al sta cu...tako je kako je

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: CTG
4.2.2011 20:04:23   
ZaraHamza
Pozdrav...
37. sam sedmica trudnoce i jos nisam radila CTG. Na preglede idem kod privatnog ginekologa i on jos uvijek ne spominje CTG, otkucaje srca prati na ultrazvuku a na zadnjem pregledu je gledao i protok krvi. Zanima me da li trebam uraditi CTG ili to nije uvijek obavezno?


_____________________________

Obrati pažnju na bas... U ritmu je spas
I kad nađeš svoj gruv i na kiši si suv.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: CTG
4.2.2011 20:08:32   
sunce27
Ja sam 35 sedmica i vec sam radila 3x ctg, to ti opet zavisi od doktora do doktora kada ce odluciti da ti uradi ctg.

_____________________________

Ti si srebro, ti si zlato i bogatstvo kojeg nema
mog života smisao si moja bebo malena
02.03.2011. Emina

Rijad nam stigao 11.10. 2012 .

(odgovor članu ZaraHamza)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: CTG
4.2.2011 23:13:46   
ZaraHamza
user posted image ...Meni se cini kao da on nema namjeru uraditi CTG user posted image ...
Ima li jos neka trudnica koja nije uradila CTG do poroda?



_____________________________

Obrati pažnju na bas... U ritmu je spas
I kad nađeš svoj gruv i na kiši si suv.

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: CTG
5.2.2011 1:24:01   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ZaraHamza

user posted image ...Meni se cini kao da on nema namjeru uraditi CTG user posted image ...
Ima li jos neka trudnica koja nije uradila CTG do poroda?




ja sam sa prvom trudnoćom CTG uradila 7 dana prije temina i onda savko dva dana do temina tj i poroda.
Vodio me privtanik, imala sma urednu trundoći i na CTG me poslao u bolnciu gdje sams e javila znači pred sami porod.

sa drugom trudnoćom sam se od svoga doktora privatnika javila u bolnicu u 4 mjesecu trudnoće sa svim komlikacijama koje sam imala CTG sam stalno radila....u 8 mjesecu sam ležala u bolnici pa sam čak i 3 x dnevno do poroda radila CTG

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ZaraHamza)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: CTG
5.2.2011 1:36:22   
Simran
I ja se nekada začudim jer čitam da puno trudnica radi CTG u 6,7 ili 8 mjesecu pa sve do poroda ja nisam iskreno ni znala da se to uopšte radi jer u prvoj trudnoći nisam bila na tom osim dva sata prije poroda su me priključili i to je trajalo nekih 20 minuta i to je to...Za sad još ništa možda se to od skoro radi ili zavisi od bolnica ko znauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: CTG
5.2.2011 8:15:22   
ZaraHamza

ja sam sa prvom trudnoćom CTG uradila 7 dana prije temina i onda savko dva dana do temina tj i poroda.
Vodio me privtanik, imala sma urednu trundoći i na CTG me poslao u bolnciu gdje sams e javila znači pred sami porod.

sa drugom trudnoćom sam se od svoga doktora privatnika javila u bolnicu u 4 mjesecu trudnoće sa svim komlikacijama koje sam imala CTG sam stalno radila....u 8 mjesecu sam ležala u bolnici pa sam čak i 3 x dnevno do poroda radila CTG
Hvala puno, sad sam puno mirnija da je moja user posted image udobno smjestena u toplom privremenom domu user posted image .

_____________________________

Obrati pažnju na bas... U ritmu je spas
I kad nađeš svoj gruv i na kiši si suv.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: CTG
5.2.2011 8:31:49   
ZaraHamza
IZVORNA PORUKA: Simran

I ja se nekada začudim jer čitam da puno trudnica radi CTG u 6,7 ili 8 mjesecu pa sve do poroda ja nisam iskreno ni znala da se to uopšte radi jer u prvoj trudnoći nisam bila na tom osim dva sata prije poroda su me priključili i to je trajalo nekih 20 minuta i to je to...Za sad još ništa možda se to od skoro radi ili zavisi od bolnica ko znauser posted image
Thnx.
Vidim da ste i vi iz Tuzle. Ja zivim u Gradačcu ali, posto sam prvorotka, porodicu se aBd u Tuzli. Nacitala sam se i naslusala raznih iskustava iz Tuzlanskog porodilista, nadam se da ce moje biti pozitivno user posted image .


_____________________________

Obrati pažnju na bas... U ritmu je spas
I kad nađeš svoj gruv i na kiši si suv.

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: CTG
5.2.2011 11:26:40   
Simran
  ZaraHamza ja ti od srca želim pozitivno iskustvo na porođaju jer svaka od nas ga zaslužuje,ne mogu ti reći za ostale porodilje,ali ja mogu reći da sam imala koliko toliko lijep porođaj i lijepo iskustvo sa babicama i doktorima,ali sve zavisi ko te potrefi i kakvo mu je raspoloženje taj dan...
Ali da ne skrećemo sa ove teme,imaš na forumu Porodilište u Tuzli pa možeš pročitati i sve će ti biti jasno.  

(odgovor članu ZaraHamza)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: CTG
19.2.2011 11:19:40   
ZaraHamza
Pozz...
24.2. mi je termin ali vec zadnijh par dana idem na CTG. Jucer sam bila 3 puta jer je na prva dva aparat pokazao da je beba dosta mirna. Radila sam i amnioskopiju koja je pokazala da je plodna voda mlijecna. I danas sam bila na CTG-u....i posto nije bilo mog dr. rezultate mi je pogledao drugi doktor koji je nakon toga odlucio da mi ponovo uradi amnioskopiju (rekla sam mu da sam je radila prije dva dana i za rezultate). To me dosta uznemirilo jer sam se prepala da nesh moze biti bebici a jos kada sam vidjela krv na instrumentima to me dokrajcilo. Kada sam dosla kuci shvatila sam da to ustvari nije krv vec kao smedji scjedak a ja sam mislila da sam sva u krvi user posted image . Inace nemam nikave bolove i sve mi je super dok ne odem u blolnicuuser posted image .  Rekli su mi da pratim stanje i ako primjetim da mi je pukao vodenjak ili da osjetim bolove da se javim i to je sve. Da li amnioskopija moze naskoditi plodu? Ima li neko sa slicnim iskustvom?
Help pls user posted image


_____________________________

Obrati pažnju na bas... U ritmu je spas
I kad nađeš svoj gruv i na kiši si suv.

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: CTG
22.3.2011 19:41:12   
gagach
jel uredu da ctg skace do 180 ako se beba u tom trenutku mrducka u stomaku? sve bude ok 140 otkucaja i onda kada se on pocne mrdati aparat poludiuser posted image joj izludih od brige vise....

_____________________________

05.04.2011 postala mama predivnom djecaku...!

Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom....

(odgovor članu ZaraHamza)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: CTG
5.5.2011 18:31:07   
Anoniman
imam PITANJE zA mame koje znaju.
Prijeteljica mi je u 35 sedm. trudnoce prva trudnoca prije tacno godinu dana je prosla lose rodila bebu mrtvu u 9 tom mjes jer se pupcana vrpca omotala oko vrata .
Danas je bila na ctg -u i slabo se cuje bebini otkucaji srca user posted image kaze .Pa je dokt. poslala za ZE u bolnicu da lezi...Gore joj opet radili ctg kao dobro je.....
Jel tko imao ovaj problem ???I jel sve proslo o.k

(odgovor članu gagach)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *