|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
23.8.2010 0:16:49   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Majčica

Zanimljivo kako djeca koja su dojila vecinom nece mlijeko da piju. Neka to prihvate nakon prekida dojenja, ali evo vidim da ih dosta nece mlijeko. Drugaciji im okus i ko zna koji jos razlozi. Moj nije htio nikad - ni kad je tek ugledao svijet, ni dok je dojio, ni saduser posted image
Mi imamo 19 mjeseci dojenja iza sebe, ne pijemo mlijeko i nista mlijecno osim cokolina ne prolazi. Bila bih totalno zadovoljna kad bi htio jogurt, al' nece i gotovouser posted image .


ja se bojim da cemo se vidjeti za par mjeseci na ovoj temi. lana doji i stvarno voli da doji i fino jede i voce i povrce. da sada nista nije odbijala osim... jogurta i mladog sira! mlijeko joj ne dajem jos jer doji, ali jogurt pojede 2 kasikice i nece vise a mladi sir odmah izbaci, jedino pojede kad ih zakamufliram u vocu, tj. ubacim u vocne kasice... bojim se da cemo bas imati problema kad prestanemo dojiti user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
23.8.2010 0:22:36   
Hanady RR
teacher nema potrebe da već sada izražav strah i sebi nabijaš presiju oko ove temeuser posted image

nije pravilo da bebe koje su dojile neće mliječne poizvode...
Ja poznajem i one bebe koje su bile na AD pa nikada nius popile mlijeko ali su unos mlijeka prevazišli na razn enačine...kroz sutliju, pudnige, kolače, pitu od sira, makareone sa pavlakom i sirom itd....

znači nije pravilo.....
moja starija je odrsla na AD pa smo jedva uveli bočicu sa mlijekom...tada sam mislila moram tako pa sam se slomila da joj je uvedem....
a mlađa je dojila 14 mjeseci pa je baš fino prihvatila mlijeko...bočicu nije al mlijeko jeste...jedva sam je naučila iz bočice čaj da popije pa kasnije i mlijeko.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
23.8.2010 0:24:03   
jasmin
Mozda nece biti problema.Mozda ce htjeti kiselo mlijeko :).Npr:s pitom joj ponudis da pije kiselo mlijeko.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
23.8.2010 0:26:00   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

teacher nema potrebe da već sada izražav strah i sebi nabijaš presiju oko ove temeuser posted image

nije pravilo da bebe koje su dojile neće mliječne poizvode...
Ja poznajem i one bebe koje su bile na AD pa nikada nius popile mlijeko ali su unos mlijeka prevazišli na razn enačine...kroz sutliju, pudnige, kolače, pitu od sira, makareone sa pavlakom i sirom itd....

znači nije pravilo.....
moja starija je odrsla na AD pa smo jedva uveli bočicu sa mlijekom...tada sam mislila moram tako pa sam se slomila da joj je uvedem....
a mlađa je dojila 14 mjeseci pa je baš fino prihvatila mlijeko...bočicu nije al mlijeko jeste...jedva sam je naučila iz bočice čaj da popije pa kasnije i mlijeko.user posted image



Mislis na Umu?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
23.8.2010 0:28:02   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

teacher nema potrebe da već sada izražav strah i sebi nabijaš presiju oko ove temeuser posted image

nije pravilo da bebe koje su dojile neće mliječne poizvode...
Ja poznajem i one bebe koje su bile na AD pa nikada nius popile mlijeko ali su unos mlijeka prevazišli na razn enačine...kroz sutliju, pudnige, kolače, pitu od sira, makareone sa pavlakom i sirom itd....

znači nije pravilo.....
moja starija je odrsla na AD pa smo jedva uveli bočicu sa mlijekom...tada sam mislila moram tako pa sam se slomila da joj je uvedem....
a mlađa je dojila 14 mjeseci pa je baš fino prihvatila mlijeko...bočicu nije al mlijeko jeste...jedva sam je naučila iz bočice čaj da popije pa kasnije i mlijeko.user posted image



Mislis na Umu?user posted image user posted image user posted image

pa rekog bebe...množina i Uma i još 3 pored njeuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
23.8.2010 0:29:53   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

teacher nema potrebe da već sada izražav strah i sebi nabijaš presiju oko ove temeuser posted image

nije pravilo da bebe koje su dojile neće mliječne poizvode...
Ja poznajem i one bebe koje su bile na AD pa nikada nius popile mlijeko ali su unos mlijeka prevazišli na razn enačine...kroz sutliju, pudnige, kolače, pitu od sira, makareone sa pavlakom i sirom itd....

znači nije pravilo.....
moja starija je odrsla na AD pa smo jedva uveli bočicu sa mlijekom...tada sam mislila moram tako pa sam se slomila da joj je uvedem....
a mlađa je dojila 14 mjeseci pa je baš fino prihvatila mlijeko...bočicu nije al mlijeko jeste...jedva sam je naučila iz bočice čaj da popije pa kasnije i mlijeko.user posted image



Mislis na Umu?user posted image user posted image user posted image

pa rekog bebe...množina i Uma i još 3 pored njeuser posted image user posted image user posted image user posted image



hheehe...ma salim se...
Ja nisam opterecena tim..Ne pijem ga ni ja...Uma voli jogurt, mladi sir, pavlaku..Kud ce bolje?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
23.8.2010 0:31:55   
teacher75
ma nesto mi cudno sto sve jede i nista ne odbija osim jogurta i mladog sira i ABC (sve mljecni proizvodi), a ni lana jos ne zna da pije iz flasice, i vodu pije slabo, popije 2 gutljaja jedva iz fildzana ili kasike i vise se igra. brinem se kako cu je naviknuti na to sve poslije dojenja...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
23.8.2010 0:36:19   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

ma nesto mi cudno sto sve jede i nista ne odbija osim jogurta i mladog sira i ABC (sve mljecni proizvodi), a ni lana jos ne zna da pije iz flasice, i vodu pije slabo, popije 2 gutljaja jedva iz fildzana ili kasike i vise se igra. brinem se kako cu je naviknuti na to sve poslije dojenja...

teacher...nakon 6 mjeseci počinje se sa dohranom...to znaš...
sve dok dojite voda vam nije potreba kao posebno i to znaš jer mamino mlijeko bebi je i voda i hrana...
nakon 6 mjeseci imate do kraja donjenja dovoljno vremena da se upoznate sa bočicom ako smatraš da joj ona treba...
ima djece koja nikada nisu iz bočice pila...pokušaj sa čašom sa kljunom...i čaj i sok i vodu pa kasnije i mlijeko daj na nju....

ali poenta mog odgovora je u sljedećem...nemoj bebin život mjeriti prije i poslije dojenja...dosta stvari bebu trebaš naučiti još dok doji od onda kada nadohrana počinje....

jer ako budeš kasnije čekala ne znam kako ćete uspjeti...tada su mudriji više nas ''zezaju''user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
23.8.2010 0:42:11   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

ma nesto mi cudno sto sve jede i nista ne odbija osim jogurta i mladog sira i ABC (sve mljecni proizvodi), a ni lana jos ne zna da pije iz flasice, i vodu pije slabo, popije 2 gutljaja jedva iz fildzana ili kasike i vise se igra. brinem se kako cu je naviknuti na to sve poslije dojenja...

teacher...nakon 6 mjeseci počinje se sa dohranom...to znaš...
sve dok dojite voda vam nije potreba kao posebno i to znaš jer mamino mlijeko bebi je i voda i hrana...
nakon 6 mjeseci imate do kraja donjenja dovoljno vremena da se upoznate sa bočicom ako smatraš da joj ona treba...
ima djece koja nikada nisu iz bočice pila...pokušaj sa čašom sa kljunom...i čaj i sok i vodu pa kasnije i mlijeko daj na nju....

ali poenta mog odgovora je u sljedećem...nemoj bebin život mjeriti prije i poslije dojenja...dosta stvari bebu trebaš naučiti još dok doji od onda kada nadohrana počinje....

jer ako budeš kasnije čekala ne znam kako ćete uspjeti...tada su mudriji više nas ''''''''''''''''zezaju''''''''''''''''user posted image


ma brinem se jer vec uveliko smanjujemo dojenje (sada je to smao 2-3 puta tokom dana i po noci 2 puta) a ove velike vrucine, a nece nikakvu drugu tecnost. prije se nisam brinula dok je dojila svaka 2-3 sata. druga stvar, ne zelim da uvodim kravlje mlijeko prije godinu dana, a ne bih ni AD, a necu dojiti jos dugo iza toga vjerovatno. imas li neki savjet kako da predjemo tu stepenicu? nece ni kljun, probala sam

< Poruku je uredio teacher75 -- 23.8.2010 0:43:53 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
23.8.2010 0:52:15   
Hanady RR
naravno mlijeko nisma ni spominjala dp 12 mjeseci...to nebi bio moj savjet nikako.

ali ovaj dio sa vodom...
ok ona sada manje doji...tačnije manje puta...ali ona je veća beba i u kraćem pododju uzme isto onoliko koliko i prije...
drugo ona nema odlike bebe koja je dehidrirala...znači bez obzira na isto ona dovoljno ''vode'' unosi...
treće...kako dijete naučiti na bočicu...
kada ste već sada u fazi da ne doji u toku dana onoliko često kao prije...daj joj bočicu da se upozna sa njom...
dojenje odnsno termine dojenja pokušaj u raspored uvesti tako da joj ne daš siku nakon čvrstog obroka ...daj joj bočicu sa vodom i neka se upozna sa njom...prvo sama a onda pokušaj da joj daješ da pije...
također opcija može biti ako je dojiš ležeći da nakon čvrstog orboka legnete a ti joj umjesti sike daš bočicu da se napije vode ili čaja ili soka...

ova faza bi trebala trajati neko vrijeme...ali ja sam dijete 3 mjeseca učila iz flaše da pijeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
23.8.2010 9:48:11   
Majčica
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Majčica

Zanimljivo kako djeca koja su dojila vecinom nece mlijeko da piju. Neka to prihvate nakon prekida dojenja, ali evo vidim da ih dosta nece mlijeko. Drugaciji im okus i ko zna koji jos razlozi. Moj nije htio nikad - ni kad je tek ugledao svijet, ni dok je dojio, ni saduser posted image
Mi imamo 19 mjeseci dojenja iza sebe, ne pijemo mlijeko i nista mlijecno osim cokolina ne prolazi. Bila bih totalno zadovoljna kad bi htio jogurt, al' nece i gotovouser posted image .


ja se bojim da cemo se vidjeti za par mjeseci na ovoj temi. lana doji i stvarno voli da doji i fino jede i voce i povrce. da sada nista nije odbijala osim... jogurta i mladog sira! mlijeko joj ne dajem jos jer doji, ali jogurt pojede 2 kasikice i nece vise a mladi sir odmah izbaci, jedino pojede kad ih zakamufliram u vocu, tj. ubacim u vocne kasice... bojim se da cemo bas imati problema kad prestanemo dojiti user posted image


Draga teacher75, ja sam se samo onako osvrnula na to s konstatacijom da dosta djece koja su dojila nece mlijeko, sto nikako nije pravilo. Ja ih znam koja su dojila i duze pa opet piju mlijeko bez problema. Isto tako znam djecu koja nece mlijeko obicno ,ali hoce jogurt taman kao i vodu, jos pritom govore "fino" i oblizuju se. To sto moj user posted image to nije htio, nikako ne znaci da ce i kod tebe biti. Moj za sve mlijecno kaze "neche meko" i pljune (ABC sir, kajmak, jogurt, sir bilo kakav i sl).
A za vodu - to sam vec pisala, nije je skoro nikako pio tamo negdje do godine, a sad pije vise nego jauser posted image . Sto manje bude dojila sve vise ce traziti vodu, samo strpljenja. A ona dobije sasavim dovoljno tecnosti dojenjem.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
30.8.2010 12:09:08   
voljena
IZVORNA PORUKA: Majčica

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Majčica

Zanimljivo kako djeca koja su dojila vecinom nece mlijeko da piju. Neka to prihvate nakon prekida dojenja, ali evo vidim da ih dosta nece mlijeko. Drugaciji im okus i ko zna koji jos razlozi. Moj nije htio nikad - ni kad je tek ugledao svijet, ni dok je dojio, ni saduser posted image
Mi imamo 19 mjeseci dojenja iza sebe, ne pijemo mlijeko i nista mlijecno osim cokolina ne prolazi. Bila bih totalno zadovoljna kad bi htio jogurt, al' nece i gotovouser posted image .


ja se bojim da cemo se vidjeti za par mjeseci na ovoj temi. lana doji i stvarno voli da doji i fino jede i voce i povrce. da sada nista nije odbijala osim... jogurta i mladog sira! mlijeko joj ne dajem jos jer doji, ali jogurt pojede 2 kasikice i nece vise a mladi sir odmah izbaci, jedino pojede kad ih zakamufliram u vocu, tj. ubacim u vocne kasice... bojim se da cemo bas imati problema kad prestanemo dojiti user posted image


Draga teacher75, ja sam se samo onako osvrnula na to s konstatacijom da dosta djece koja su dojila nece mlijeko, sto nikako nije pravilo. Ja ih znam koja su dojila i duze pa opet piju mlijeko bez problema. Isto tako znam djecu koja nece mlijeko obicno ,ali hoce jogurt taman kao i vodu, jos pritom govore "fino" i oblizuju se. To sto moj user posted image to nije htio, nikako ne znaci da ce i kod tebe biti. Moj za sve mlijecno kaze "neche meko" i pljune (ABC sir, kajmak, jogurt, sir bilo kakav i sl).
A za vodu - to sam vec pisala, nije je skoro nikako pio tamo negdje do godine, a sad pije vise nego jauser posted image . Sto manje bude dojila sve vise ce traziti vodu, samo strpljenja. A ona dobije sasavim dovoljno tecnosti dojenjem.


Moj rodjak koji nikad niej dojio i kojg bi samo ponekad uspjelio prevariti da popije po koju kap mlijeka sad ima 23 godine i studira medicinu i još nikad nije počeo da pije mlijeko i jede bilo šta što ima veze s njim... Zdrav je potpuno hB a mlijeko nadomiješta nekim drugim pripravcima...
Do 2 mjeseca moja daidžinica kaže da ne zna ni kako je preživio a posliej 2 mjeseca je počeo da jede neke kašice i sl. i supu jeo već s 4 mjeseca jer jednostavno nije postojao model da počene da pije mlijeko...
Ja sam svom sinu mlijeko uspjevala podvaliti s medom negdje oko 8  mjeseci kad je prestao da ga pije i to vrlo kratko, ali mogli su proći monte, danonino i sl tako da smo ga na taj način unosili sve do 2  godine..
Sad ga pije neograničeno user posted image


_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
26.9.2010 22:59:55   
Zejnebb
Tako je i moj sin,kad ej navrsio godinu mlijeka nece ni blizu,ni kakao,nista s mlijekom,jedno vrijeme je jeo pahuljice a i to malo,ja pustila kraju,sta cu kad nece,jede ostale mlijecne proizvode user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
3.6.2011 17:28:20   
marinčii
Ja pročitah temu i utješi se malouser posted image ,evo 3 tjedna kako Matej neće da okusi mlijeko,što je još gore neće ništa mliječno ni sir ,ni jogurt ni pavlaku,ni čokoladno mlijeko jedino pojede ponekad puding,planiram ga odvesti privatno pedijatru i savjetovati se al valjda će to sve biti ok,eh da i on je dojio 20 ,mjeseci vidim da je to neka poveznica svoj djeci koja ne vole mljekouser posted image


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
26.11.2011 23:03:43   
nermina_
moj sin ima 2 godine i evo vec nekih 7-8 mjeseci nece nista od mlijecnih proizvoda ama bas nista. sve sam pokusala i kras, i cokoladno, ama bas sve ali on nece pa nece. pavlaku ni slucajno, sir nedolazi u obzir, jogurt da i ne spominjem. ako vidi da ja vadim iz frizidera pavlaku odmah protestuje i ako mu je nisam ponudila, mama ja necu pavake. evo citam ovdje da nismo jedini sa tim problemom, pa sam se malo utjesila inace sam na zivim mukama sa tim mlijecnim proizvodima. upravo mi je prijateljica dala savjet da pokusamo sa sojinim pa cemo i to jos pokusati, ako nebude htio sta cu mu ja nemora.

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
30.12.2011 16:54:57   
škorpija
moj malac nije htio mlijeko nikakako, gadilo muse od samog pogleda na mlijeko i tjeralo ga na povraćanje,. nikad ga nisam fosirala i tjerala i evo napokon dočekala sma malo pomalo, prvu z kakao, a sada pije i mlijeko samo, bez ikakavih problema.

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
28.7.2012 10:42:05   
Ombra
ja nista mlijecno ne konzumiram od svoje 4 godine zivota...
imam netoleranciju na laktozu....i moj otac isto....najgore je sto sam ja sebe pokusavala prisilit da probam nesto mlijecno i sve ali dzaba...povracanje, proljev itd...ja kafu s mlijekom ne mogu popit....

uglavnom....evo ziva, zdrava, i sto neko napisa kalcij mi sa 10....
ne bih voljela da moja cura bude ko ja po ovom pitanju hahahahah jer ce onda biti uzasno probirljiva na hrani itd...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
31.7.2013 7:13:43   
Dragana2
Treba mi pomoc!!!
Trenutno smo na godisnjem odmoru u BIH, a zivimo u holandiji. Moja beba od 13 mjeseci pije svjeze polu masno mlijko ali u BIH okus mlijeka je drugaciji nego u holandiji. Kao prvo, ja iskreno ne razumjem kolicinu masnoce u mlijku, ima rasliciti proizvodnji i masnoca u mlijku 0.5, pa 3.2 pa 2.8 ja to iskreno ne razumjem. Iz holandije sam ponijela mlijko u prahu za djecu od godine dana, ali nazalost ne dovoljno. Trazila sam na netu i vidjela sam da ima u prodaji Nestle 1+, ali gdje. Obisla sam skoro sve trgovine u Bihacu, Prijedoru (tu se trenutno nalazim) ali uzaludno. Pokusala sam mu dati Dukatovo mlijeko + vitamin D, pa Moja kravica ali nece da pije. Moze li mi iko dati savjet ili pomoc? Gdje mogu da kupim proizvode od Nestle ili neko slicno mlijeko u prahu koje trenutno jos malo imam ( Nutrilon 4 http://www.nutriciavoorjou.nl/onze-producten/paginas/nutrilon-dreumesmelk-4.aspx)

Pozdrav Dragana.. HVALA

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
31.7.2013 9:16:36   
hanabanana
Morala bi biti u Banja Luci. Od Prijedora ti nije daleko.
Nisam sigurna da ima baš to koje tražiš, ali Nestle mora biti.

(odgovor članu Dragana2)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
5.7.2016 22:45:55   
boki11
Ja mislim da nije ništa strašno što ne jede (pije) mlijeko...

Nikada u životu nisam okusio jogurt, kefir i slične stvari. Pio sam mlijeko, ali sam ga morao zasladiti šećerom, a sada kao odrastao ne pijem više ni tako. Moja malena može dnevno i litru i više jogurta, jednostavno ga obožava, a ja dok joj pomažem da jede hoću da povratim. Suzdržavam se čisto zbog nje da ne odbaci jer znam da je dobar.

Ipak, ako ne pije ne vjerujem da će baš toliko nedostajati i utjecati na zdravlje..

< Poruku je uredio boki11 -- 5.7.2016 22:46:30 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
12.2.2018 12:39:52   
Pufnicaa
Moj sin ima 2 godine od 3.5 mj j3 prestao da pije mlijeko jednostavno neće i nece.Doduse pavlaku hoce i cokolino tako da opet ga unese na neki naćin.

_____________________________

All I ever wanted
Was to see you smiling

(odgovor članu boki11)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
12.2.2018 13:11:29   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Pufnicaa

Moj sin ima 2 godine od 3.5 mj j3 prestao da pije mlijeko jednostavno neće i nece.Doduse pavlaku hoce i cokolino tako da opet ga unese na neki naćin.

nemoj ga ni siliti...znam mnogo dece koja uopšte ne piju mlijeko...neka jer ne vole a neka jer im mlijeko ne prija (zbog laktoze)
al eto važno je da voli druge mliječne proizvode

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Pufnicaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
12.2.2018 15:46:06   
salmy
moj ga nikad nije htio ni dan danas ga nece
lud je za jogurtom i to je sve

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
12.2.2018 18:47:47   
ziel
Moj R (2 god) vise nece mlijeko da pije... bas mi je krivo zbog toga jer sam mu misila ubaciti kozije jer cemo ga upisati u vrtic pa da se malo imunitet popravi ali eto nista od toga...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
13.2.2018 19:09:44   
Latinka
Moji su obojica dojili po godinu i po i danas piju mlijeko. Nikad im nisam nista stavljala u mlijeko (keks i sl.). Jos uvijek piju mlijeko iz flaše, popodne i pred spavanje po 210-250ml
I ludi su za jogurtom, a sir, pavlaka, vocne jogurte nece ni da pogledaju

< Poruku je uredio Latinka -- 13.2.2018 19:11:22 >


_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *