|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: 8 mart
9.3.2011 15:30:49   
leli§
sa malim zaksnjenjem 9. marta svim zenicama RR cestitam 8. Mart user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: 8 mart
21.2.2012 12:49:46   
Blue rose RR
Prenos posta:
IZVORNA PORUKA: bananica


Danas ćete možda dobiti cvet ili bombonjeru, čestitaćate vašim majkama, sestrama i prijateljicama Dan žena i nasmejati se kada čestitka stigne i Vama. Ali, da li se sećate zašto se obeležava ovaj dan i znate li zašta vi možete da se borite danas kako bi sutra vaša ćerka i sin bili izjednačeni na svim poljima?

Dan žena se obeležava u svetu u spomen na 8. mart 1908. kada je 15 000 žena zaposlenih u tekstilnoj industriji u Njujorku protestvovalo tražeći kraće radno vreme, bolje plate, pravo glasa i zabranu rada za decu. Policija ih je rasterala, ali su one dva meseca nakon toga osnovale sindikat. U narednoj godini usledio je dug štrajk da bi 1910. na Drugoj međunarodnoj konferenciji žena socijalista u Kopenhagenu, uz prisustvo predstavnica Sindikata američkih žena i na inicijativu aktivne nemačke socijalistkinje Klare Cetkin, jednoglasno bio prihvaćen predlog za ustanovljavanje Dana žena.

Kao rezultat odluka u Kopenhagenu i predloga Klare Cetkin, 1911. Dan žena obeležen je prvi put u Austriji, Danskoj, Nemačkoj i Švajcarskoj. Učestvovalo je više od milion ljudi, a pridružile su im se i žene iz Francuske, Holandije, Rusije i Švedske.

Na Zapadu je Dan žena u velikom broju zemalja prestao da se obeležava tridesetih godina prošlog veka, uglavnom zbog toga što se ovaj praznik povezivao sa komunizmom. Istovremeno, u mnogim komunističkim državama taj praznik izgubio je svoju ideološku osnovu i postao prilika za dobru zabavu uglavnom pripadnicima muškog pola dok su se žene zadovoljile karanfilom i eventualno bombonjerom.

Prema istraživanju Svetskog ekonomskog foruma “The Global Gender Gap 2010″ o ravnopravnosti polova u području ekonomije, politike i obrazovanja, prva mesta su pripala Islandu, Norveškoj, Finskoj i Švedskoj. Srbija i Bosna i Hercegovina se ne nalaze na listi dok se Slovenija nalazi na 42., Makedonija na 49. a Hrvatska je pala na čak 53. sa 16. mesta u 2006. godini.

Kada se uporede podaci iz 134 zemlje koje su pokrivene ovim istraživanjem vidi se da su muškarci i žene najviše izjednačeni u zdravstvenoj zaštiti (96%) i u obrazovanju (93%) dok se njihova ekonomska izjednačenost zaustavlja na 60% a političko jačanje na samo 16%. Ako su žene obrazovane i zdrave koliko i muškarci sasvim je očekivano i da im se obezbedi mesto u ekonomiji i učestvovanje u procesima donošenja odluka.

Ipak, iako je učinjen znatan pomak u prepoznavanju i zaštiti ženskih ljudskih prava, žene još uvek nisu ravnopravne s muškarcima. U proseku imaju manja primanja od muškaraca za isti posao, teže dolaze do poslova, a i dalje su u velikom procentu žrtve različitih oblika nasilja. Ulazak na tržište rada i bolji društveni položaj žena, u većini zemalja nije doveo i do jednake podele rada u porodici. Rezultat toga je dvostruka opterećenost žena koje osim na poslu rade i kod kuće posvećujući se porodici i kućnim obavezama više od muškaraca.

Neke od stvari za koje se današnje žene bore su: izjednačavanje plata između muškaraca i žena za obavljanje istog posla, slobodniji izbor radnog vremena, rad od kuće, skraćeno radno vreme i sl.

Da li vi obeležavate Dan žena i da li vaše ćerke (i sinovi) znaju zbog čega je on važan?


http://www.najboljamamanasvetu.com/2011/03/dan-zena-%E2%80%93-nekad-i-sad/



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: 8 mart
21.2.2012 21:46:09   
jasmin
Ja ne obelezavam.
A sto se danas o ovome pisalo?!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: 8 mart
2.3.2012 12:43:21   
babina beba
Zanima me dali cm ili dm ili neka druga kozmeticka radnja ili radnje sa garderobom daju mogucnost kupovine bonova  do odredjeneog iznosa  povodom 8 Marta,pa da ga trece lice moze iskoristit?

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: 8 mart
2.3.2012 12:50:29   
palachinken
dm i cm imaju poklon bonove, a od odjeće znam 100% da newyorker ima, mislim i springfield.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: 8 mart
2.3.2012 12:56:32   
babina beba
IZVORNA PORUKA: palachinken

dm i cm imaju poklon bonove, a od odjeće znam 100% da newyorker ima, mislim i springfield.


Hvala puno, dovojno da znam za dm i cm!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: 8 mart
7.3.2012 10:51:35   
veeseelaa
i kupujel se šta?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: 8 mart
7.3.2012 13:40:03   
bananica

IZVORNA PORUKA: jasmin

Ja ne obelezavam.
A sto se danas o ovome pisalo?!



zato sto bi se o ovom danu trebalo pisati i pricati punih 365 dana, a ne spomenuti ga jedan dan u godini

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: 8 mart
7.3.2012 13:41:04   
bananica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i kupujel se šta?



najvise cvijeca, kao da gledam

meni simpa kad moj tata D donese ruzu

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: 8 mart
7.3.2012 22:36:04   
veeseelaa
i na ovoj se temi nema ništa baš reći user posted image user posted image user posted image

mislim da bi i mi žene kao davne 1909 godine trebale sada izaći na ulice i napraviti demostracije jer malo je reći da smo degradirane.....
u svakom smislu, od zaposlenja, napredovanja na poslu, mobinga, porodiljskog odsustva, naknade za porodilje, bolovanja u smislu brige o djeci itd
al nama sada fali jedna Klara, jbg

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: 8 mart
7.3.2012 22:39:06   
salmy
Ja sam danas iznenadjena i uvrijedjena kako muskarci slabo kupujuuser posted image

Istinito i tuzno,ali zene su vise pazarile od muskaraca....nadam se sutra ludnici

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: 8 mart
7.3.2012 22:54:17   
veeseelaa
mah
mi žene na sve mislimo..... imala sam spisak dragih žena kojim bi da kupim poklone a mm izuzev mame, punice, moje snahe i naših djevojčica metnuo samo još 3 drugarice
de ba rekoh proširi
i večeras se sjetio da treba još jednoj drugarici nešto kupiti, ma bjež iznervira me, ja danima u kupovini a on večeras kaže ja zaboravio....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: 8 mart
8.3.2012 1:00:13   
Hanady RR
ZELIM VAM : UTJEHU za teske dane,OSMJEHE kad vas

spopadne tuga,DUGE da slijedite oblake, SMIJEH da ljubi vase usne,ZALASKE SUNCA da ugriju vase srce,NjEZNE ZAGRLjAJE kada duh vam klone,PRIJATELjSTVA da razvedra vase postojanje,LjEPOTU za vase oci,POVJERENjE kada sumnjate,VJERU da mozete vjerovati,HRABROST da upoznate sebe,STRPLjIVOST da prihvatite istinu iiiiiii LjUBAV drage moje da upotpuni vas zivoz....Drage moje sretan Vam 8.mart sve naj ♥♥♥

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: 8 mart
8.3.2012 6:12:47   
ElmaB
Drage moje, od user posted image Vam želim, Sretan 8. Mart!

user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: 8 mart
8.3.2012 7:54:36   
chuci

IZVORNA PORUKA: babina beba

Zanima me dali cm ili dm ili neka druga kozmeticka radnja ili radnje sa garderobom daju mogucnost kupovine bonova  do odredjeneog iznosa  povodom 8 Marta,pa da ga trece lice moze iskoristit?


ima i oviesse

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: 8 mart
8.3.2012 8:00:54   
SdZ
Mile zenice, nek nam je sretan nas dan. I da ga jos dugoooooo proslavljamo s nasima najdrazima. :-*****
Sretan 8. mart.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: 8 mart
8.3.2012 8:03:37   
djoisa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i na ovoj se temi nema ništa baš reći user posted image user posted image user posted image

mislim da bi i mi žene kao davne 1909 godine trebale sada izaći na ulice i napraviti demostracije jer malo je reći da smo degradirane.....
u svakom smislu, od zaposlenja, napredovanja na poslu, mobinga, porodiljskog odsustva, naknade za porodilje, bolovanja u smislu brige o djeci itd
al nama sada fali jedna Klara, jbg


moram ovo citirati...istina...degradirane i stavljene u drugi plan danas vise nego ikada prije...tuzno..obespravljene na vise polja...

ali ipak, sretan Vam 8.mart

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: 8 mart
8.3.2012 8:24:22   
anidla
Sretan 8.Mart user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: 8 mart
8.3.2012 8:43:08   
veeseelaa
Drage ženice želim vas sretan 8 mart, da vas paze i maze vaši najmiliji i na ovaj dan i svaki drugi dan u godini!
budite mi voljene, sretne i vesele
i da osmijeh s vašeg lica nikad ne silazi
Takodje čestitam 8 mart i vašim kćerkicama i šaljem im svima po jednu user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: 8 mart
8.3.2012 8:44:37   
lajlac
Sretan 8. mart svim dragim, inteligentnim, lijepim, atraktivnim, simpaticnim zenama na ovom forumu i šire!!! Mi to uistinu jesmo!!!!

user posted image

Da malo zasladimo user posted image

user posted image

_____________________________

Lajla

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: 8 mart
8.3.2012 8:48:41   
Skvo RR
sretan vam dan zena,user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: 8 mart
8.3.2012 8:51:12   
selebriti
Sretan vam 8. mart user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: 8 mart
8.3.2012 8:53:27   
muaaa
Drage moje sretan 8.martuser posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: 8 mart
8.3.2012 9:03:55   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i na ovoj se temi nema ništa baš reći user posted image user posted image user posted image

mislim da bi i mi žene kao davne 1909 godine trebale sada izaći na ulice i napraviti demostracije jer malo je reći da smo degradirane.....
u svakom smislu, od zaposlenja, napredovanja na poslu, mobinga, porodiljskog odsustva, naknade za porodilje, bolovanja u smislu brige o djeci itd al nama sada fali jedna Klara, jbg


Ja ne slavim jer se kod nas slavi iz pogrešnih razloga.
Da danas treba izaći na cestu sa pištaljkama u znak podrške ženama BiH koje doduše imaju pravo glasa, ali očito samo pasivno, jer ovo aktivno mi izgleda samo kako deklarativnog karaktera, koje imaju pravo na godinu dana porodiljskog, isto tako deklarativno.....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: 8 mart
8.3.2012 9:06:30   
veeseelaa
ma da..... i sama sam imala godinu dana porodiljskog al sam jako ljuta kad vidim npr da okolo mene ženice se moraju vratiti na posao nakon par mjeseci porodiljskog ili se uopće nemaju gdje vratiti jer ih čeka otkaz
Užas šta se danas dešava, mi smo baš miran narod obzirom na okolnosti
Postalo nam je normalno da žena čim ostane trudna ne očekuje da ima posao user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *