|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 10:29:31   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Mislim o cemu mi ovde pisemo....user posted image

Karijera i/ili majcinstvo....Sve je stvar izbora. Mislim da se jako lijepo moze uklopiti i posao (koji na zenu djeluje u vecini slucajeva pozitivno-novcano, psihicki i dr) i majcinstvo...

Mislim, sta sada zaposlene majke i majke koje su u kuci...sve je to stvar izbora ili okolnosti...

Nema te zemaljske ljubavi da se poredi sa ljubavlju koju osjecam prema svojoj curici , a opet volim svoj posao, ispunjava me...Tako da misljenja sam da ovo dvoje ide skupa, stvar je u balansu i mjeri.


user posted image  e to

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 10:35:19   
mama Nataša
Ako je istinit članak iz prvog posta - meni je to totalno udarenouser posted image





_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 15:10:29   
milenium
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ja kad sam kukam kako sam umorna ona kaže e pa ja sam troje imala sve mala razlika između djece (ja starija od mladjeg brata 1,5 godinu) pa nisam kukalauser posted image  onda me prosto bude stid što kukumačem
Malko sam razmaženauser posted image user posted image user posted image  izgledauser posted image


slažem se s veselom.i ja bi ponekad u početku zakukala al više Ne.sad me pravo stid.sve je to dok ne uđeš u taj štos roditeljstva. kako su nam roditelji  imali po petero djece i nisu kukali,sve su stizali.a mi danas kukamo ne mogu stić ovo ne mogu ono,te umorni te vaki naki.još kad reknemo teta čuvalica vaka naka.nisu svi imali tetu čuvalicu.a mi danas jedno dite pa se ne može nakraj,pa šta bi da ih imamo trojeuser posted image još ovi u gradu,nemaju životinja nemaju njive i polja,vrt možda ima  možda nema i opet se kuka.a ja mrzim kad netko kuka.
priznam kukam i ja,al u sebi!jer naglas bi me bilo stid da netko čuje našto kukamuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 15:32:15   
ivana st
I ja se nekad pitam kako su naši roditelji sve stizali, i djecu odgajali,išli na posao,gradili i kupovali,pomagali svojim roditeljima, i nikad nisu kukali.A nisu imali ni perilice za suđe, ni auta (bar ne u mladim danima) ni puno pomagala koje mi danas imamo. I meni se kosa na glavi diže kad čujem mlade žene kako im je i ručak teško skuhat, još ako rade, ponašaju se ko da su po svijeta prenjele na kostima ( a imam takvih u blizini nekoliko)

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 15:33:17   
milenium
e baš to!user posted image

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 15:43:44   
lara 33
Prije vecina zena a ni muskaraca nisu isli u skolu vise od osnovne, a boga mi nisu se ni za djecu toliko brinuli. Na more ni pomisljalo se nije. te skijanje te bazen i ostale aktivnosti.
Danasnji roditelji priuste djeci i zimski i ljetni raspust. Kompjuter te internet, novu odjecu i da ne nabrajam vise.
Pitajte svoje mame i tate jesu li oni morali ici raditi kod komsija ili rodbine nebi li dobili rucak, a mi to danas nikad ne bi dopustili.
Sve je to cijena koju mi placamo da se nasa djeca mogu igrati a ne razmisljati o tome kako zaraditi koju banku pa nahraniti ostatak porodice.
Ovo sto se mi zalimo da nemamo vremena je zato sto se i nema puno vremena za bacanje.

_____________________________

Najsretniji dan mog zivota 20. juni 2010

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 15:45:57   
Nedi
Ma vala nije ni svim roditeljima bilo teško, mojima je bilo 100 puta lakse nego meni sad. Radili do 15:00, nikad vikend, plata...uh..., teta nas čuvala + mamini roditelji u svaka doba, majka pravila zimnicu svu moguću, druga teta čistila kuću, ni zemlje, ni kopanja, tata imao svoje auto i to novog stojadina sa20 god. i još milion drugih stvari. Jedina prednost koju ja sad imam u odnosu na njih je mašina za suđe, i jest mi tesko, i žalim se i nije me stid. Nikad nemam kome ostaviti dijete ako trebam npr platiti račune a vani -20 i što mi je muž  sa gipsom do koljena na poslu  jer kod njih nema bolovanja i što kad nije bolestan jedva ga stignem vidjeti jer imaju samo početak radnog vremena a o kraju sanja i on a i mi jer smo ga željni.
Sad i vi pretjeraste ispade prije žene bile heroji a sad sve razmaženke i ljenjivci


< Poruku je uredio Nedi -- 23.3.2010 15:47:10 >


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 15:46:32   
faris06
ja sam misljenja da se ne treba birati karijera ili majcinstvo, uz dobru organizaciju sve se stize. Iskreno da sam mogla da se vratim na posao nakon 6 mjeseci porodiljskog po 4 sata ja bih rado. Naravno ja sam luda za svojom djecom , uzivam u svakom trenutku sa njima, ali nekako fali mi i ono nesto drugo, a ne samo jesu li jeli, kakili ,piskili...Moram reci da ja uzivan u svom poslu i mislim da 4 -5 sati odsustvovanja  iz kuce ne bi bas naskodilo mojoj djeci

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 15:51:54   
Romali
Mislim da je smiješno porediti situaciju prije rata i sada.
Jesu žene radile, jesu imale 2-3djece, ali moja mama je imala 3 godine porod.bolovanja zbog 3 djece, radila je godinama 4 h , jer je tako mogla. A sada je ''ako nećeš ti, hoće neko drugi''.
I da mama nije radila, mogli smo fiiino živjeti od tatine plate, pravili vikendicu, imali stan, svake godine išli na more, svoje auto imali, naravno. Ovako je živjela velika većina ljudi, a moja porodica je jedna prosječna, da ne mislite da pričam o nekim budžovanimauser posted image .
Sada je sve drukčije i ovo dvoje nema smisla upoređivati. Uslovi i okolnosti su se totalno promijenile!


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu faris06)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 15:55:01   
ivana st
Ne bih se složila da se prije nije toliko brinulo o djeci, naravno da uvijek ima iznimaka.Nekima je prije bilo lakše a nekima danas. Japoolazim samo od svoje okoline i ne mogu a da ne primjetim da puno mladih danas plače da im svašta fali, i da ne mogu živjet, a troše novce na skupu odjeću, bijesne aute,izlaske a čude se što ne mogu ništa.Naši roditelji nisu tako živjeli, računali su što će sutra ostavit djeci, a nama je danas teško i brinuti se sami o sebi. Ponavljam da nije kod svakog tako, ali da nismo postali svi pomalo obijesni,  e bome jesmo.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu faris06)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 15:59:47   
lilith
IZVORNA PORUKA: lara 33

Prije vecina zena a ni muskaraca nisu isli u skolu vise od osnovne, a boga mi nisu se ni za djecu toliko brinuli. Na more ni pomisljalo se nije. te skijanje te bazen i ostale aktivnosti.
Danasnji roditelji priuste djeci i zimski i ljetni raspust. Kompjuter te internet, novu odjecu i da ne nabrajam vise.
Pitajte svoje mame i tate jesu li oni morali ici raditi kod komsija ili rodbine nebi li dobili rucak, a mi to danas nikad ne bi dopustili.
Sve je to cijena koju mi placamo da se nasa djeca mogu igrati a ne razmisljati o tome kako zaraditi koju banku pa nahraniti ostatak porodice.
Ovo sto se mi zalimo da nemamo vremena je zato sto se i nema puno vremena za bacanje.

e pa izvini,malo si pretjerala...moja mama je zavrsila ekonomiju prije 35 godina, tata prije 38...zivjeli smo kao sto neko rece kao vecina,isli na more svake godine,ja na skijanje itd. mama je radila od 7 do 3 uvijek na rukovodecim pozicijama...znala je ostati duze ponekad,ali,koliko se sjecam meni nije nista falilo...u pravu je romali ipak da je situacija bila drugacija, standard visociji i zivotni tempo sporiji



_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu lara 33)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:01:29   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Romali

Mislim da je smiješno porediti situaciju prije rata i sada.
Jesu žene radile, jesu imale 2-3djece, ali moja mama je imala 3 godine porod.bolovanja zbog 3 djece, radila je godinama 4 h , jer je tako mogla. A sada je ''''ako nećeš ti, hoće neko drugi''''.
I da mama nije radila, mogli smo fiiino živjeti od tatine plate, pravili vikendicu, imali stan, svake godine išli na more, svoje auto imali, naravno. Ovako je živjela velika većina ljudi, a moja porodica je jedna prosječna, da ne mislite da pričam o nekim budžovanimauser posted image .
Sada je sve drukčije i ovo dvoje nema smisla upoređivati. Uslovi i okolnosti su se totalno promijenile!


ne slazem se s ovim. kad sam se ja rodila, a to je bilo 75.godine zakon je bio takav da su se majke morale vracati na posao nakon 6 mjeseci. tako se moja mama vratila na posao kad sam imala samo 6 mjeseci i mene je cuvala nana. mama je radila normalan 8-casovni posao kao i otac i bili smo prosjecna porodica.naravno, bilo je lakse zivjeti nego sada, ali ipak je mama morala nazad na posao, mada joj nije bilo drago

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:02:40   
Nedi
IZVORNA PORUKA: lilith

IZVORNA PORUKA: lara 33

Prije vecina zena a ni muskaraca nisu isli u skolu vise od osnovne, a boga mi nisu se ni za djecu toliko brinuli. Na more ni pomisljalo se nije. te skijanje te bazen i ostale aktivnosti.
Danasnji roditelji priuste djeci i zimski i ljetni raspust. Kompjuter te internet, novu odjecu i da ne nabrajam vise.
Pitajte svoje mame i tate jesu li oni morali ici raditi kod komsija ili rodbine nebi li dobili rucak, a mi to danas nikad ne bi dopustili.
Sve je to cijena koju mi placamo da se nasa djeca mogu igrati a ne razmisljati o tome kako zaraditi koju banku pa nahraniti ostatak porodice.
Ovo sto se mi zalimo da nemamo vremena je zato sto se i nema puno vremena za bacanje.

e pa izvini,malo si pretjerala...moja mama je zavrsila ekonomiju prije 35 godina, tata prije 38...zivjeli smo kao sto neko rece kao vecina,isli na more svake godine,ja na skijanje itd. mama je radila od 7 do 3 uvijek na rukovodecim pozicijama...znala je ostati duze ponekad,ali,koliko se sjecam meni nije nista falilo...u pravu je romali ipak da je situacija bila drugacija, standard visociji i zivotni tempo sporiji





Moja majka završila fax ''55 godine  a i deda...

< Poruku je uredio Nedi -- 23.3.2010 16:05:14 >


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:02:51   
salmy
Slazem se da je danas teze biti majka i raditiuser posted image user posted image user posted image user posted image svi smo u kreditima, male plate i tako.Ali prije je samo muz radio a zena odgajala djecu  kuhala i tako danima! A sad Bogami koliko god se zaradi nama malouser posted image user posted image user posted image i takodje mislim da smo postali objesni,imam jedne cipele ma daj jos jedne..pa jos i tako u nedogled! A mobitela koliko ukucana toliko telefona,takodje i racunara! pa malo jedno auto daj dva da imamo oboje po jedno! pa malo jednosoban stan daj odmah trosoban......i tako u nedogled!
I zato se pitamo kako imati djecu i raditiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ali jednostavno sami sebi namecemo taj tempo! sto moja mama kaze:Vi kupite stan i odmah ga opremate,a prije se kuca grdaila godinama......nekad mislim da je u pravu.Mi smo krivi sto nam je ovakav tempouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:04:07   
Romali
Pa ne znam, teacher, moja mama je nas sve troje rodila nakon ''75-e. Možda je u tome razlika. Ili u radnom mjestu.
Uglavnom, samo sam iznijela svoju situaciju, nisam tu da nekom kontriram.
Samo mislim da je način života sad puno kompikovaniji, nažalsot.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:05:25   
ivana st
Salmy e to je ono o čemu ja pričam!

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:11:47   
teacher75
slazem se da je brzi tempo zivota i da je sve skuplje nego prije. prije je bio veci standard. prije nije bilo skupih stvari da si covjek priusti kao sto je to sada slucaj i nije trebalo toliko novac. ljudi su bili zadovoljni da imaju gdje zivjeti, da mogu kampovati na moru, da imaju sta jesti i da mogu voziti jugu ili reno 4. vecina ljudi je zivjela sa roditeljima i duze nakon braka, stanove su neki dobili od firmi (tu su bili u prednosti), kuce su gradili godinama. sad su se ljudi uvalili u kredite da bi odmah imali stanove, voze dobre aute i to obicno i muz i zena sto je prije bila rijetkost, imaju plazma tv, idu na odmore u tursku, spaniju, smjestaj u hotelima, kupuju svake sezone novu garderobu, cesto i markiranu (prije toga nije bilo na raspolaganju) e sad, da bi to sve mogli priustiti (a reklame na sve strane, svima zijevnule guze, da izvinete) moraju dobro zapeti i raditi vise nego prije, ponekad i vise poslova, pa zbog toga placati i dadilje i kucne pomocnice itd... i tako se sve vrti u krug... sto vise prohtjeva, vise para treba, vise se mora raditi itd...a u svemu tome porodicni zivot trpi. prije su brakovi bili puno sretniji i uspjesniji i bracni partneri su imali vise vremena jedno za drugo i za svoju djecuc jer nisu toliko robovali materijalnim stvarima kao mi danas

< Poruku je uredio teacher75 -- 23.3.2010 16:13:40 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:17:34   
scarlett
Ma dal'' je nama stvarno tako teško, ne bi mi imale vremena da visimo na RRu cijeli danuser posted image user posted image user posted image
Meni je samo moja beba teška, jer se voli nosati, a sve oko nje i u domaćinstvu mi nije teško raditi, čak štaviše uživam.
Mislim da nema potrebe porediti ono i ovo vrijeme, jer svako vrijeme nosi neke olakšice, a i otežavajuće okolnosti, naše potrebe se mijenjaju, pa tako i načini kako ih sebi priuštiti.
Ja i dalje mislim da se ovdje malo miješaju pojmovi karijere i posla, jer rijetko koju ženu znam da ima karijeru i to su žene koje napreduju u svom poslu i na finansijskom planu i dobivaju bolje radno mjesto.
Više žena znam koje se mukotrpno bore da sačuvaju posao u kojem nema na vidiku povećanja plate, samo povećanja obima posla user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:18:55   
salmy
IZVORNA PORUKA: teacher75

. svoju djecuc jer nisu toliko robovali materijalnim stvarima kao mi danas
nisu iz razloga sto su sva djeca bila ISTA nosile se kecelje u skolu,a sad ako nemas tene nike,ili neku drugu marku......TVOJI RODITELJI SU KOKUZI,seljaci.....Ako ti TATA nema dobar auto ti si fukara.....eto zato NEMAMO vremena za sebe za tu istu djecu!!!!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:22:09   
Emica_sa
Ja mislim da može i jedno i drugo,možda se ne može 100% posvetiti pažnja govorim u svoje ime kad se vratim na posao,dežurstva i sve ostalo ali zato možda mogu da mu priuštim mnoge stvari koje drugi ne mogu,sve ima svoje prednosti i mane.

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:23:08   
ivana st
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: teacher75

. svoju djecuc jer nisu toliko robovali materijalnim stvarima kao mi danas
nisu iz razloga sto su sva djeca bila ISTA nosile se kecelje u skolu,a sad ako nemas tene nike,ili neku drugu marku......TVOJI RODITELJI SU KOKUZI,seljaci.....Ako ti TATA nema dobar auto ti si fukara.....eto zato NEMAMO vremena za sebe za tu istu djecu!!!!

Ovo samo govori u kakvom ludom svijetu živimo, vrijednost čovjkeka procjenjuje se po imovinskom stanju,cipelama, odjeći.... Nije to baš nasljeđe koje bi trebali ostaviti generacijama iza nas user posted image .Kako teacher reče, mi danas robujemo materijalnim stvarima.


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:27:47   
Ella_H
ja cu mo ovo reci uzrok uzroka je uzrok a uzrok smo sami mi,
to sam cula na jednom predavanju psihosomatika kroz prizmu islama...
Mi smo ti koji sebi nabijamo standarde, marke itd itd
ja zelim u zivotu da mogu slobodno disati lijepo je imati ljepse nego nemati
ali umjerenost u svemu, znam da je nekad tesko postici ali treba se truditi
danas majci u radnom odnosu je mnogo mnogo teze nego prije 50 godina
a i taj standard smo mi zene same sebi nabile sto se sve svodi na onu prvu recenicu gore...
Lijepo je biti i majka i domacica nekome je to lakse i bolje prvih nekoliko godina
biti domacica,
neko mora da bude u radnom odnosu pa pronalazi balans izmedju posla i kuce
kako god majka je majka i svaka zeli najbolje...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:28:30   
salmy
IZVORNA PORUKA: ivana st

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: teacher75

. svoju djecuc jer nisu toliko robovali materijalnim stvarima kao mi danas
nisu iz razloga sto su sva djeca bila ISTA nosile se kecelje u skolu,a sad ako nemas tene nike,ili neku drugu marku......TVOJI RODITELJI SU KOKUZI,seljaci.....Ako ti TATA nema dobar auto ti si fukara.....eto zato NEMAMO vremena za sebe za tu istu djecu!!!!

Ovo samo govori u kakvom ludom svijetu živimo, vrijednost čovjkeka procjenjuje se po imovinskom stanju,cipelama, odjeći.... Nije to baš nasljeđe koje bi trebali ostaviti generacijama iza nas user posted image .Kako teacher reče, mi danas robujemo materijalnim stvarima.

sto je jos tuznije nasa djeca su postala ovisnicima o "markama"
a sad odoh ja od teme.....ali definitino ovo drustvo je inficiranouser posted image user posted image user posted image user posted image
nevjerejem da je izljeciva ova infekcijauser posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:33:45   
mudrost

IZVORNA PORUKA: Ella_H

ja cu mo ovo reci uzrok uzroka je uzrok a uzrok smo sami mi,
to sam cula na jednom predavanju psihosomatika kroz prizmu islama...
Mi smo ti koji sebi nabijamo standarde, marke itd itd
ja zelim u zivotu da mogu slobodno disati lijepo je imati ljepse nego nemati
ali umjerenost u svemu, znam da je nekad tesko postici ali treba se truditi
danas majci u radnom odnosu je mnogo mnogo teze nego prije 50 godina
a i taj standard smo mi zene same sebi nabile sto se sve svodi na onu prvu recenicu gore...
Lijepo je biti i majka i domacica nekome je to lakse i bolje prvih nekoliko godina
biti domacica,
neko mora da bude u radnom odnosu pa pronalazi balans izmedju posla i kuce
kako god majka je majka i svaka zeli najbolje...

u potpunosti se slazem s tobom!user posted image

_____________________________

nasa dusa Šejma 22.2.2009

...za cim moja dusa zudi,u Dzennetu Tvome ima...

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
23.3.2010 16:42:08   
Anoniman
Ma dajte molim vas, ne pretjerujte!! Večina nas nije doživjela tzv. Titin sistem gdje je vladao red, zaštita, a prije svega zakon! Žene su imale fleksibilno radno vrijeme, neke čak nisu morale niti raditi, puno je slučajeva gdje žene uopšte nisu radile a imale su se i kuće i auta i vikendice i išlo se na ljetovanje, zimovanje... A hajde sada priušti i ZARADI stan! aaaahaaaa malo sutra, sve na kredit-sve za raju jarane user posted image
I ne znam zašto se žene, koje inače ne rade, "pale" na ovu temu, kao one ne kukaju nije im ništa teško. Nije, vjerujem jer ima dosta raje koja nije dobila stan od M roditelja a šta je sa parovima koji su u podstanarima.... Šta je sa blesavim poslodavcima koji se ponašaju kao da im neko vadi zdrav zub ako kojim slučajem radnik ode na bolovanje user posted image  a masa ih je takvih! I više nema poslova gdje se radi uslovno rečeno jedan posao. Ne, radiš ih najmanje 10. U drugim zemljama čitav tim ljudi (5,6 ljudi) obavlja određenu vrstu posla a kod nas samo 1! I naravno da će raja kukati, naravno da će majke biti nezadovoljne jer nane rade, male bebe ostavljaju neznancima, lome se na poslu, ostaju i mimo radnog vremena, jure kući poigrat se sa djecom, skuhat ručak, pospremiti i još kao šlag na tortu ne uspiju čestito odspavati ni 3,4h i onda hajdemo opet sve tako u krug, iz dana u dan.
Naravno da je teško!
Pročitajte malo temu posao, djeca, balans pa će vam se sve samo kazati!

Ja nisam doživjela Titin sistem ali znam iz priče da se to vrijeme i ovo sad ne mogu nikako porediti!

scarlet ma ne bitno je, eto nek moderatori promjene naziv u posao/majčinstvo user posted image

< Poruku je uredio enisa_sara -- 23.3.2010 16:45:17 >

(odgovor članu ivana st)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *