|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 15:25:01   
snijeg
KLIK


Evo jedan zanimljiv članak, ostala sam bez teksta i komentara!! Dok se mi u našoj državici borimo za produženje porodiljskog odsustva, povećanje naknada itd. neke "majke" odlaze na posao sedmi sat poslije poroda jer im je ceif, a ne nužda - nek nam je Bog na pomoći svakakvih nas ima!
Voljela bih pročitati vaša razmišljanja na ovu temu jer mi je preostalo još par mjeseci do odlaska na posao i ne znam na šta će to ličiti i da nemam prokletih kredita otkaz bih dala iste sekunde...Moja beba je samo jednom beba i silno želim biti uz nju za svaki "prvi put" (prvi korak, prvi zub, prva riječ, prva rečenica, prvi nestašluk). Kažu "Ma hajde, djete će se odgojiti"...ne sumnjam, ali to ne umanjuje žal što će se odgojiti bez mene user posted image

< Poruku je uredio snijeg -- 19.3.2010 15:30:34 >


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 15:29:31   
M kao Mama
Allah selamet, ništa drugo. Za moj pojam nije normalna, ali stvarno. Sad kolegica kaže pa posao, otkaz, ma kakav otkaz, kakav posao, halo nakon sedam sati, pa mačka se odmori dan nakon okota, a ne žena.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 15:36:23   
malena27 RR
Boze sacuvaj... bas sam bez rijeci... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 15:46:20   
Apotekarka
Svakakvih majki ima,lijepo je imati posao ali i nakon godinu povratka mene frka hvata sto npr.necu biti kad uradi prvi korak ili sta vec...Ja znam jednu koja je nakon 3 mj pocela raditi ne sto je morala nego iz razloga sto kaze da bi poludila u kuci...Pa covjece u ona 3 mj jedva neke navike uspostavis ona bi čppoludila...Nekad kontam Pa Bog nekad ne da djercu onima koji ih zasluzuju i koji bi brinuli o njima a daje ih onima koji ih stvarno ne zasluzuju...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 15:51:33   
Nedi
Ovaj članak sam već čitala...grozno...

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 15:52:58   
jiji
Upravo tako, ima svakakvih majki, ja sam išla kod frizerke koja je isto tako rekla da se dobrovoljno vratila na posao poslije tri mjeseca jer je navikla da je s ljudima a kući bi s bebom poludila

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 16:03:12   
muby
Pocela sam raditi nakon 6 mj porodiljskog ali ne zbog karijere vec iz nekih drugih razloga (finansije, cuvanje posla), i to mi je lakse palo jer znam da je beba u dobrim rukama.
Prije udaje sad dosta mislila na posao cak i kad dodjem kuci. Nakon udaje to se promijenilo i prioriteti su se promijenili, a pogotovo rodjenjem bebe. Sad i dok sam na poslu samo mislim na bebu i stalno zovem i provjeravam sta radi.

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 16:04:27   
Anoniman
I ja sam već ranije čitala ovaj članak....
Joj da mi je 3 dana nositi glavu, tih žena koje jure da se vrate na posao, da se odmorim....user posted image user posted image
Mislim, svaka čast ko može. Ja sam se vratila prije 3,5 mj. i još uvijek ne dolazim sebi. I grize me savjest, osjećam se loše, ima dana kad bi samo plakala, a kad me zagrli i počne "ljubiti" kad dođem s posla, svaki dan dođem u iskušenje da kažem: " ma hebeuser posted image  i posao i karijeru i pare " ali....... veliko ALI user posted image user posted image

(odgovor članu jiji)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 16:10:38   
snijeg
IZVORNA PORUKA: jiji

Upravo tako, ima svakakvih majki, ja sam išla kod frizerke koja je isto tako rekla da se dobrovoljno vratila na posao poslije tri mjeseca jer je navikla da je s ljudima a kući bi s bebom poludila


E svakakvih bisera, majko moja čuj ona bi poludila - uz dužno poštovanje ona je već luda kad to može izjaviti i uraditi svom djetetu.... opravdavam prijevremeni povratak na posao isključivo kad porodica nema sredstava da bebi priušti normalne uslove za život, a svaki drugi razlog tipa: ne može niko drugi raditi moj posao, napredovanje u karijeri, meni je dosadno eto nana će ga čuvati ništa mu neće nedostajati, a još jedna plata puno znači, mjesec /dva gore dole (mjesec za bebu ko nama godina, al one to ne kontaju) itd. je za mene debilizam! Mišljenja sam da je majka najpotrebnija svom djetetu i treba biti uz njega pa makar i pod cijenu da nema para da mu kupi igračku, kolica, ljuljačku i druge svaštarije bez kojih djete realno može, ali bez majke tek rođeno ili ovih naših minimalnih godinu dana user posted image




_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu jiji)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 16:19:00   
Skvo RR
Komentar na clanak.

Treba razgraniciti karijeristu od bolesnika...mislim da je doticna dama bolesna...tako da ovo definitivno sto je ona uradila nije zov karijere.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 16:22:38   
snijeg
Slažem se Skvo, ona je navela da je smatrala da joj je dužnost vratiti se na posao i raditi bez obzira na porod - žena je nezamjenjiva očigledno user posted image i to dovoljno govori o njenom "zdravom" razumu user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 16:23:20   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Komentar na clanak.

Treba razgraniciti karijeristu od bolesnika...mislim da je doticna dama bolesna...tako da ovo definitivno sto je ona uradila nije zov karijere.

Slazem se potpuno.
Ja mislim da sve zavisi od posla koji se ima. Sefica mm ima znaci svoju firmu, svoj veliki biro i ona se mogla vratiti 3 sedmice posle poroda na poso, zasto? zato sto se bebi donjela krevetic u biro, tu joj je i teta cuvalica i sve super. I to je onda ok, nije radila puni  sati, nego kako kad.
A ja da se u firmu vratim posle 3 mjeseca nebi mogla. Boli me briga vala, nisam radjala djete da mi drugi odgoji. Znaci prvu godinu dana cu biti aBd kuci i po cjenu da cu ostati bez posla, jer to vec znam. ali ko ga hebe!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 16:23:33   
Mirkica
nisu sve majek iste nazalost ali je tako, i posle kada dijeca odrastu i nemaju neki kontakt prema roditeljima onda se cude i ibrete a kada su dijeci bili potrebni nigdje ih nije bilo.
Ja sam za to ako zena moze da bude uz svoje dijete , ako ima posao onda bar jednu godinu da bude uz dijete koliko je u mogucnosti , kako koga nuzda potjera svako zna svoju situaciju.
Ja licno bih stavila majcinstvo pre svega , ako nisam u nuzdi sto bi nas narod rekao.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 16:45:28   
vjestica
bezveze mi je komentarisati članak, koji je tako kratak i ništa ne objašnjava i pomalo mi pretjerano i senzacionalistički djeluje (kao i većina novinskih članaka u zadnje vrijeme i ja im apsolutno ne vjerujem)
ko zna kad se i zašto ona vratila na posao
ma uostalom svako zna svoje,



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 16:54:49   
veeseelaa
ma ne treba nikog osudjivati, svak ima svoje
Ja znam kako bi ja, meni je to ok, nekom nije
Mene u ovom svemu čudi njen brzinski oporavak nakon poroda, čuj nakon 7 sati MOGLA OTIĆI na posaouser posted image user posted image user posted image  
A znam dobar broj žena koje vole svoj posao toliko da odgađaju trudnoću, kao da završim ovo ili ono itd al kad napokon rode posao im postane sporedan
A da joj je i nakon poroda posao da prvom mjestu nisam čulauser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 19.3.2010 16:55:31 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
19.3.2010 16:57:48   
vjestica
ja zato i vjerujem da je novinar koji je pisao članak itekako pretjerao
čisto sumnjam da bi i jedna žena fizički nakon poroda tako brzo mogla otići na posao
zato ne želim da komentarišem , a pogotovo osuđujem


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.3.2010 14:43:51   
acudesa
Za mene je godina dana porodiljskog optimalna za današnje uslove, taman da beba u ranom dobu ima sve šta joj treba, a i na vrijeme da se odvikava od majke, da je samostalnija. Vjerovatno su ljudi i ispitivali ponašanja djece rano ili kasno odvojenih od majke u nakom kraćem vremenu, baš bih voljela vidjeti na šta sve to utiče, mislim da ima veze.
Nisam bila u situaciji da biram između karijere i odgoja djeteta u kući...i, iskreno ne znam šta bih odabrala, vjerovatno zavisi od situacije.
Ali, do djetetove godine dana starosti, dok eventualno doji, mi je grehota...da majka bude po 8h na poslu, ok kraće, ali po cijeli danuser posted image ...mada ne osuđujem majke koje moraju, nije do njih, poslodavci su tu krivi i trebamo jasno i glasno iznijeti svoje negodovanje u vezi toga, svaku priliku iskoristiti za odbranu našeg prava....koje je po zakonu, i tu nije trebalo doći ni do kakve fleksibilnosti, neko ovako, neko onako....uhhhh...naljutim se kad pomislim kako je ljudima važnije da ne plate porodiljsko po cijenu ne znam ti čega

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.3.2010 16:43:22   
Mirkica
moja snaha je morala nakon 6 mjeseci krenuti raditi inace bi joj radni  ugovor istekao i nebih joj ga produzili a hvaal Bogu znate kako je u Bosni, ona je jadna sa pauza trcala da ga podoji sreca mama se brinula o malom  i opet je bila snajka sigurna kada ga ostavi , ali stvarno je zalosno ti nasi  neki zakoni gdje majke nisu zasticene , kazem kad se mora nista  tesko nije, mora se .

< Poruku je uredio Mirkica -- 20.3.2010 16:44:51 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
20.3.2010 16:52:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedi

Ovaj članak sam već čitala...grozno...
potpisujemuser posted image

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
21.3.2010 8:51:25   
amela2208
Karijera ili majcinstvo???

Pa naravno majcinstvo ali ne treba zapostaviti ni karijeru... Jer sve sto mi zaradimo ili stvorimo u zvotu stvaramo radi nase djece - nasih potomaka. A kao sto su vec rekle neke odavde tekst mi je jako nerazuman i kratak ko da ga je moja nena pisala a ne novinar... Ja vec odavno ne citam stampu jer se nema sta zdravo procitat


_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
21.3.2010 9:24:43   
ivana st
Ova žena je primjer bolesnog čovjeka a ne primjer karijeristice.
Kako vesela reče, svatko određuje za sebe.Ja sam i za karijeru i za majčinstvo. Niti bih se mogla zamisliti da čitav život budem domaćica i kući sa djecom, niti da ganjam karijeru i ne budem mama.Može se biti i jedno i drugo, ne mislim da jedno mora isključivati drugo.


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
21.3.2010 12:21:37   
Visnja RR
da ona radi u nekoj fabrici ili kod nekog privatnika malo sutra bi pocela raditi za 7 dana...nego malo na posao malo kuci...ma lako je tako biti karijerista i mama...
btw tu se samo spominje mama ...a tata???
mada mi je smjesno to "karijersta"!!!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
21.3.2010 12:37:44   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

da ona radi u nekoj fabrici ili kod nekog privatnika malo sutra bi pocela raditi za 7 dana...nego malo na posao malo kuci...ma lako je tako biti karijerista i mama...
btw tu se samo spominje mama ...a tata???
mada mi je smjesno to "karijersta"!!!


visnja draga nije za 7 dana nego 7 sati ujutro se porodila  i popodne otisla na posao


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
21.3.2010 17:21:19   
delly
ma nije ta zena ni za karijeru ni za djete ona je za publicitet vidi joj se po ocima user posted image , ona je to uradila da sad o njoj pola svijeta trabunja a njoj fino povisila joj se plata user posted image user posted image

kakva je to mati da joj je posao nakon 7 sati vazniji nego djete user posted image user posted image
razumijem ove sto moraju ici nakon 3,6,12 mj na posao ali da stavlja nesto prije svog djeteta pa njoj ni netreba djete ,.. nije ga sigurno htjela ni da doji... necu da citam cjeli clanak jer vidim da hoce zena publiciteta pa necu namjerno iz inata da procitam user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
21.3.2010 18:06:25   
vjestica
pa zar vi stvarno vjerujete u sve što pročitate u novinama user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *