|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koju dohranu??? (za mame koje ne doje)
17.11.2009 0:00:37   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: ivanak

IZVORNA PORUKA: milenium

slobodno ti možeš dojiti u trudnoći!to možeš i liječnika pitati,meni je moj rekao da mogu kd sam ja bila trudna.


Men je moj ginekolog rekao jednom u šali da ne bi smjela u trudnoći dojiti ako ostanem trudna.



procitaj malo postove nase Amrino RR ona doji a trudna je...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
24.11.2009 22:07:12   
Jajan
Draga Sonja ne znam da li te jos uvijek interesuje za Bebimil. Ja ga dajem svojoj curici i dobro ga podnosi. Inace ja sam dojila 5 mjeseci i nisam vise imala mlijeka dovoljno jer mi se curica budila nekoliko puta nocu, a tad je uglavnom dojila, a preko dana je pila Bebimil 1, Pa smo sad presli na Bebimil2 jer je on od 6 mj. pa nadalje i njega dobro podnosi.


(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
22.1.2010 15:43:07   
bubuli
da se malo raspisem:)))
dojila sam punih 5 dana i onda ko da je grom pukao nece dojku nikako,izmuzala se i davala svoje mlijeko-nece ni da proguta...
e sad mozete reci da sam glupa ja se necu ljutiti :))) posto sve moje prijateljice hrane bebimilom kazem muzu da kupi bebimil ja sam mislila da je svo mlijeko isto da je stvar samo u proizvodjacu...
na pocetku joj je bilo malo(a ja nisam znala) kad smo povecali mjericu par puta je povratila u mlazu al to je proslo hvala Bogu...
stvar je bila u kilazi,slabo je napredovala,tek 20 dan se vratila na porodjajnu tezinu al pedijatrica je rekla polako cekat cemo jos jer bum je mijenjati joj hranu(bum za njen organizam)
ipak smo uspjeli za mjesec dana dobiti 1050gr i nema povracanja tako da smo ostali na bebimilu 1

nas problem je stolica,ima svaki dan jednom nekad dva puta stolicu al to je ceremonija cijela...dva sata unaprijed ona se migolji,stenje,napinje,svaki put skinem pelenu i cekam cekam...par puta sam morala toplomjerom joj pomoci,uglavnom su klikercici,nekad meksi komadi a samo jednom je je imala mekanu stolicu i to kad je primila vakcinu pa sve mislim da je od toga...
pije komorac,kamilicu,vodu slabo hoce...

jel jos neko ima problem sa stolicom...jel do bebimila ili??? pije 120ml svaka 3h


_____________________________



(odgovor članu Jajan)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
27.1.2010 23:56:19   
denyy
ja koristim bebimil,bebi će sad dva mjeseca,dobro ga podnosi jer sva je te hrana slična.normalno da je dojka ipak dojkauser posted image al šta ćemo..
nekad ima ok stolicu,a neka isto tako je muči stomačić i grčići.dajem joj kamilicu i komorač također jer isto vodu neće ni u šali.
ali joj od čaj bude mekša stolica....i smiri joj stomačić.okrenem je pa joj masiram leđa.tako se oslobodi plinovima mjehurića viška zraka i bude joj lakše....

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
29.1.2010 9:10:05   
Mya_81 RR
Bubuli, nije neobično da bebe na početku imaju problema sa stolicom. Treba vremena da se njihova probava nauči na novi način hranjenja, a ako ima još i grčeve uz sve to onda to dodatno može pogoršati situaciju sa stolicom. Mi smo mjesecima vodili muku s tim...te bude zelena, pa je onda ni nema, pa onda plače dok kaka, ma stalno je nešto bilo, ali se nakon nekog vremena sve to reguliralo i sad je OK.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu denyy)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
29.1.2010 9:18:42   
nikita
Bubuli mi smo bili na Bebimilu 1 i kakio je svaki dan al se isto natezao, crvenio u licu i mucio, stolica je bila bas zuta al vecinom tvrda.  Eh onda smo presli na Novalac radi grceva i stolica mu je rijetka tj nije proljev al mi je rijeđa od normalne i zelena jeuser posted image  a jede 180 ml svako 3 sata. Pedijatrica mi je preporucila Novalac 15ak dana pa onda da predem na Aptamil. Tako cu i uraditi za 2 dana.

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
9.2.2010 15:06:07   
bubuli
danas joj je masala dva puna mjeseca...ima 6400gr i 63 duga,bila patronazna i zadovoljna je sa svim...za 3 dana idemo na drugu vakcinu...
jede 150ml na 3h izmedju pije kamilicu,komorac,vodu i caj za probavu(kamilica,komorac,anis)
svaki dan ima sad stolicu po 2-3 puta al recept moje drugarice koja ima dvoje male djecice...
ujutro uz prvu hapu pije D3 kapi pa pije caj za probavu,zatim ide opet hapa i tad joj dajem malu kasicicu maslinovog ulja a odozgo pospem muskatnog orascica...onda ide kamilica pa hapa pa voda i sve tako...
bilo mi je strasno davati joj maslinovo ulje ali majke mi da sam Bog do ranije...nema vise klikercica,crvenila,placa...samo usmrdi i to je to...
spava lijepo danu slabije a noc cijelu prespava hvala Bogu,grceva nema...stolica je bila zelena od komoraca jer nisam ga davala par dana i bila je zuta...
furamo bebimil i ok je sve sada...
zadovoljna je,smije se,guce...nekad od dragosti se razbaca i onda slijedi stucanje:)


_____________________________



(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
9.2.2010 15:14:05   
salmy
Mi jos uvijek jedemo hipp i super je i stolica i stomacicuser posted image user posted image user posted image isto pijemo vodu,u zadnje vrijeme svaki dan mu isjedim jabuku i tako slatko popije sokic!!!
Za par dana ce imati 4 mj.i imam namjeru poceti sa hapicama(pravljenim) i polako upoznavati okuse!!!!!!
Jos uvijek pije 140-160ml ne bih da prtejerujem jer poslije sve izbaci vani
Zadnje vaganje je 3mj i 15 dana 6,700 ( narastao 7cm ).Mislim da je to okuser posted image

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
9.2.2010 15:22:52   
bubuli
naravno da je ok...moja Lejna je rodjena krupna 4540 tako da sa puna evo dva mjeseca ima 6400...
prvi mjesec dobila 1050gr a ostalo u drugom...
meni je pedijatrica rekla da je bum za njihov organizam mijenjati hranu osim ako bas bas nepase...
posto nam ide dobro sa maslinovim uljem ostali smo na bebimilu...
Lejna jede 120-150 ml na 3h i kombinujem i to jednom 120 a drugi put 150...nekad joj 120 malo a nekad 150 sve povrati tako da se snalazim...


_____________________________



(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
9.2.2010 15:27:41   
salmy
IZVORNA PORUKA: bubuli

naravno da je ok...moja Lejna je rodjena krupna 4540 tako da sa puna evo dva mjeseca ima 6400...
prvi mjesec dobila 1050gr a ostalo u drugom...
meni je pedijatrica rekla da je bum za njihov organizam mijenjati hranu osim ako bas bas nepase...
posto nam ide dobro sa maslinovim uljem ostali smo na bebimilu...
Lejna jede 120-150 ml na 3h i kombinujem i to jednom 120 a drugi put 150...nekad joj 120 malo a nekad 150 sve povrati tako da se snalazim...

ja sam stavljala ulje masl.kad sam koristila aptamil zbog stolice! i fakat je bilo rezultata.Ali od kad sam presla na hipp nemam vise tih problema!

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
9.2.2010 15:30:46   
mama Nataša
bubuli, jel misliš da bi imalo efekta samo maslinovo ulje, bez muškatnog oraščića?




_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
9.2.2010 15:31:12   
bubuli
kazu nemozes mijenjati hranu na svoju ruku...kad sam pitala pedijatricu u bolnici rece bolje i to da kombinujem nego da mijenjam a kad sam je nosila na vakcinu pedijatrica je hahah pozalim se na osip koji je imala preko 20 dana kaze proce reko ok,kupim a-dermu i prodje za dva dana a Bog zna koliko bi cekala da prodje...
pozalim se za stolicu kaze uzmi novalac i to tek tako rece ko dobar dan kad ja pogleda cijela ordinacija reklame novalaca kontam ahaa  to je to...ma fuj...
dobro je i ovako...jede,spava,vesela znaci nefali joj nista...


_____________________________



(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
9.2.2010 15:33:59   
bubuli
pa vjerovatno bi...orascic stavljam zbog grceva i nema ih hvala Bogu...bolje i orascic nego kapi u svaku hapu to je ipak hemija tako ja barem gledam...
vrlo malo pospem po ulju isto kad hoces posoliti ma eto mrvicu...
a ulje sigurno moze samo jer mi je rekla da je znala davati i jestivo obicno kad joj nestane maslinovog...
majke mi dajem vec mjesec i duze dijete se razrahatilo...


_____________________________



(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
21.3.2010 14:41:53   
e1983
drage moje mame da vas prvo sve pozdravim
ja sam neiskusna mama ciju bebu muce grcevi..mali Daris je star 1,5 mjesec i od deset_og dana ga muce grcevi..na pocetku sam ga dojila ali nije mogao dovoljno izvuci pa sam ga dohranjivala HIPP - om..medjutim imao je strasne grceve jer je gusta hrana i ne moze se lako rastvorit u bocici..nakon 20 dana nestalo mi je mljeka i hranim ga samo vjestackim mljekom...presli smo na Aptamil 1 Immunofotis a on i dalje ima grceve...davala sam mu i espumisan kapi nista nisu pomogle.caj od komoraca stalno pije..masiram ga, grijem krpicu na stomacic..hranim ga iz avent bocice koja ima onaj sistem air flex da ne ulazi bebi zrak dok jede...sada mu dajem od prije par dana i sirup Nurse Harveys medjutim grcevi i dalje ne prestaju..ono sto sam primjetila je da nakon sto je presao na Aptamil ima jednu ili ni jednu stolicu dnevno i kad treba da ima napreze se jako, grci se place...dusa me boli gledati ga tako...svako vece se patimo s grcevima, ne rijetki su i preko dana...sad mi je doktorica preporucila Novalac AC i to sam kupila pa cu mu dati da probam to je kao bas hrana za bebe koje imaju probleme s grcevima...ako je neko imao slicnog iskustva molila bi za savjet..
unaprijed hvala

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
22.3.2010 8:09:46   
Mya_81 RR
Mi smo imali apsolutno istu situaciju user posted image Curica je većinu svog vremena plakala i bilo je jako teško to izdržati za sve nas.

I nažalost, nije nam bilo lijeka. Sve što smo mogli isprobati smo uradili, ali ništa nije u potpunosti uklonilo grčeve. Jednostavno smo morali čekati da oni sami prodju. Negdje s 3 mjeseca su se počeli smanjivati, a prestali skroz negdje s 4,5 mjeseca.

Je li Daris bljuca?


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu e1983)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
22.3.2010 11:22:07   
e1983
za sada dobro podnosi ovaj novalac...pa bljuca ali malo i ne poslije svakog obroka...nadam se da ce uskoro prestati grceviuser posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
22.3.2010 17:42:46   
Mya_81 RR
Znam mila da djeluje da nikad neće proći, ali hoće sigurno...nadam se što prije, a drago mi je da vam Novalac paše...mi smo isto pili Aptamil Comfort koji je lakši za probavu za bebe koje imaju grčeve i probleme s tim...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu e1983)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
18.6.2010 19:46:51   
dada23vk
Hip1 probiotik,prvo bebimil,ali joj se nije svidjelo...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Koju dohranu???
18.6.2010 23:43:17   
official


HiPP Bosna i Hercegovina official facebook page

user posted image user posted image

http://www.facebook.com/#!/pages/HiPP-Bosna-i-Hercegovina/127961573904887

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Koju dohranu???
22.6.2010 15:48:07   
cucu
ej cure trebala bi mi mala pomoc, ja dojim svoju curicu svo vrijeme, masala napreduje super ima 4 mj, medjutim ja se sad MORAM vratiti na posao 3 dana sedmicno po nekih 5,6 sati, sto znaci da je u to vrijeme baka mora hranit necim, probala sam izvuc svoje mlijeko al neide, napatim se ko magarac dok izvucem 10ml, il neznam kako il neznam sta je, znaci mora neka formula. Probala sam hipp al nece ni u ludilu, bebimil samo stavi usta i prestane cuclat, nije do flasice i to sam probala mijenjat al nista.Od kasica jede sve pomalo al joj banana i sok od banane najvise pasu, onu rizu za bebe i hoce i nece. Sta da radim sutra moram na posooooooooooouser posted image

(odgovor članu official)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Koju dohranu???
22.6.2010 15:51:43   
Anoniman
joj neznam sta da ti kazem mila,nadam se da ce ti tko pomoc da kaze kako da izdajes svoje mlijeko i kako jesil probala na pupicu kakvu?
Probaj AD aptamil mi smo na njemu od rodjenja.

(odgovor članu cucu)
  Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Koju dohranu???
22.6.2010 15:58:27   
cucu
Imam onu Nukovu pumpicu al nema sanse po pola sata mi treba da izdojim 50 ml, nije da nema mlijeka jer bebi izvuce sebi koliko joj treba.  nista odoh sad kupit i aptamiluser posted image pa da probam sta cu. Neznam da probam izdojit bar jednu flasicu bi li joj za drugi obrok da samo kasicu i sokic, hoce li joj biti malo?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Koju dohranu???
13.7.2010 15:43:43   
melly__
Pozdrav drage zene...evo i ja da se pozalim ovdje...moja beba ima 26 dana i nazalost ne doji jer nemam mlijeka..sve sam probala i zivcirala se tako da sad ne doji ;( e sad...u bolnici nam rekli da koristimo Hipp dohranu i mi kupili beba fino napreduje i raste medjutim nema stolicu po par dana...i tad nam jedna forumasica preporucila da predjemo na aptamil comfort za stolicu,ali kako njega u cijeloj Zenici nije bilo kupiltiuser posted image kupimo aptamil 1 ali od njega tek problemi..stolice ni za lijeka a beba se pati,samo place grci se...ma haos... i sad predjemo na Novalac protiv zatvora dr nam rekla...pio ga 2 dana i evo napokon jutros imao stolicuuser posted image user posted image
E sad menem interesuje..do kad da mu dajem ovaj Novalac i smije li se tako cesto mjenjati??? stupila sam u kontakt sa dr iz Hipp savjetovalista i ona mi je rekla da predjem na Hipp pre za koji zahvaljujuci nasim doktorima nisam ni znala..kad su skrti na informacijama,da nije ove rr ne bi imala pojmauser posted image
Da li da se vratim na hipp posto vidim da kazete da se ovaj novalac ne koristi dugo...pomagajte zene bas sam se raspametilauser posted image user posted image hvala unaprijed na odgovorima...pozz..

_____________________________

17.06.

(odgovor članu cucu)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Koju dohranu???
13.7.2010 15:46:47   
melly__
zaboravih reci da od aptamila za sedmicu nije dobio ni gramauser posted image ma samo da poludim sa ovim doktorima niko nista ne zna objasniti...neko kaze da pije caj neko ne...ne mozes biti pametanuser posted image n nikakouser posted image
POzz....

_____________________________

17.06.

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Koju dohranu???
13.7.2010 23:42:36   
Tidzi
Melly, pa ako vec sad ima nekoliko dana redovnu kaku, zasto ne predjes na Hipp ili sta si vec odlucila da dajes djetetu?
Ja sam za svoju malu koristila Aptamil 1 i stvarno sam bila extra zadovoljna. Uz to sam jos djetetu nudila dosta caja i vode. Neki kazu da to nije bilo potrebe da dajem, ali meni je pedica rekla da slijedim njena uputstva i sve ce biti ok, sto je i bilo. Doduse, nase zene kazu da ne treba davati ni vodu djetetu koje doji, dok ovdje savjetuju da nudimo vodu bebama bez obzira sto doje, jer im je voda potrebna, ponajvise za njihov mozak. Ja sam prvo dijete dojila 8 mjeseci i napatila se ono pravo. S drugim nisam dozvolila sebi da slusam "babske price" ili "cula-kazala". Dojila sam malo mjesec dana, nije islo nikako i odmah sam presla na Aptamil 1. Beba bila zadovoljna, sita, mirna, redovno kakila, a sa njom i ja isto.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *