|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
7.6.2009 16:21:34   
sabinas
Sonja,sto se tice bebimila i ja sam svoj curici davala....
Ne mogu reci da nije napredovala,ali je uvijek znala nakon njega povratiti vece kolicine...
U biti razlika izmedu svih tih adaptiranih mlijeka je u stepenu masnoce koju oni sadrze...Tako bebimil kada procitas sastav je najjaci...E sada opet sve zavisi od organizma bebe...Ja licno svojoj maloj sada dajem Humanu i bolje joj je.user posted image
Ali isto imam prijateljicu koja je sinu prvo davala bebimil-pa mu nije godioi pesla je na humanu,a kada je rodila kcerku-odma joj je kupila humanu,ali joj ona nije godila-pa je sada na bebimilu
Kao sto rekoh sve je individualno user posted image

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
16.7.2009 12:01:56   
mnn
ja sam u početku malenome davala miumil ali mu nije  paso pa smo prešli na bebimil i sve je bilo dobro dok nije nako 1mj korištenja dobio alergiju po licu...a imao je stolicu super...i sad je na nanu h1 i on mu najbolje paše koliko vidim.

< Poruku je uredio mnn -- 16.7.2009 12:02:33 >


_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.8.2009 19:05:33   
Anoniman
mi smo na aptamilu za bebe koje su prerano rodjene sa malom porodjajnom tezinom,super mu pase i godi jede maslah po 100mluser posted image sretni smo i punog pupe,i mirni dok neotkuca 3sata za ponovno hranjenjeuser posted image user posted image tad se nemoze cekati da se ugrije flasica....

(odgovor članu sabinas)
  Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.8.2009 1:25:04   
teta berta
 evo maloprije napravila maloj aptamil 3 i pojavile se neke grudice, koje su zacepljavale rupe na bočici tako da je jedva malo pojela.... to mi se nikad prije nije desavalo sta mislite sta bi mogao biti uzrok???????? bolim se da mozda nesto nije u redu s miljekom??????

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.8.2009 1:31:29   
veeseelaa
nakon stajanja otvorena kesa aptamila se i kod mene zgrudva ako stoji otvorena mislim ako je nisam ničim zavezala (nekad zaboravimuser posted image )

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.8.2009 1:34:05   
teta berta
ma tek sam je danas otvorila i zavezana je ali kad napravim mlijeko ima malo grudica i zacepe joj rupu na bocici tako da svaki put moram oprati i tek onda nastaviti sa hranjenjem...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.8.2009 1:37:37   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teta berta

ma tek sam je danas otvorila i zavezana je ali kad napravim mlijeko ima malo grudica i zacepe joj rupu na bocici tako da svaki put moram oprati i tek onda nastaviti sa hranjenjem...


e to neznam, jesil dobro izmiješala mlijeko s vodom?
da nije bebica prije pila neki gusti sok pa da nije začepila otvorčić?
neznam šta bi drugo moglo da budeuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.8.2009 1:38:13   
Hanady RR
teta berta možda je do rupice na dudi. mislim da treba malo veća...mi smo imali to iskustvo za HIPP-om kad smo hanadi hranili...slomili se doks mo potrefili rupu...kod bočice naravno da me vesela ne proziva koju rupuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.8.2009 1:38:47   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady

...slomili se doks mo potrefili rupu...kod bočice naravno da me vesela ne proziva koju rupuuser posted image


e tako user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.8.2009 2:08:34   
Visnja RR
teta berta jel  voda bila dovoljno topla?
jel to prvi put da se pravi A3 ili?

ja Asji  A3 pravim evo vec 4 mjeseca i nikad mi se to nije desilo... provjeri datum...
iskreno malo mi je to sumnjivo! Budi oprezna!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.8.2009 8:15:24   
ElmaB
Moze se desiti da ti je kesa sa AD stajala na nekom vlaznom mjestu ili si slucajno kesu pokvasila. To se inace desava sa praškastom hranom kada stoje blizu izvora vlage! Provjeri, ili, moj savjet, kupi drugu kutiju. Ipak je dijete u pitanju!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
18.8.2009 15:56:38   
teta berta
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

teta berta jel  voda bila dovoljno topla?
jel to prvi put da se pravi A3 ili?

ja Asji  A3 pravim evo vec 4 mjeseca i nikad mi se to nije desilo... provjeri datum...
iskreno malo mi je to sumnjivo! Budi oprezna!


Višnja, nije mi se to prije nikad dešavalouser posted image  Ovo je drugi put da dajem AP3. Prvi je bio skroz ok! Provjerila sam rupice na dudi,  br 4 avent i kupila neku veću, sada moze piti, ali ponovo se na vrhu dude stvori grudica koja zatvori cijelu dudu. Pravim ga po svim uputama i nikada mi se do sada nije to desilo. Inače rok je dobar i kesa nije vlazna niti je bila, drzim je na suhom mjestu tamo gdje drzim i Line i ostalu hranu...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
18.8.2009 16:03:29   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: teta berta

evo maloprije napravila maloj aptamil 3 i pojavile se neke grudice, koje su zacepljavale rupe na bočici tako da je jedva malo pojela.... to mi se nikad prije nije desavalo sta mislite sta bi mogao biti uzrok???????? bolim se da mozda nesto nije u redu s miljekom??????



Voda pretopla i nisi dovoljno miješala. Nista strasno, desi se.


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
18.8.2009 16:10:11   
Mya_81 RR
Voda mora biti otprilike 40-50 stupnjeva kad se dodaje prah, a onda treba ohladiti do nekih 35-37...

Ja na našu mjeru od 120ml tačno znam koliko trebam dodati ml vruće prokuhane vode+prokuhane vode sobne temperature da bude odg. temperatura tih preporučenih 50 stupnjeva da bi se prah dobro otopio, a onda dodam ostatak mlake vode da bude temp. otprilike tih 35 stupnjeva tako da ne moram hladiti vodu pod česmom...

Praksiram se user posted image tako da mi treba sve manje i manje vremena što mi najviše znači po noći...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
19.8.2009 14:44:30   
cija
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Voda mora biti otprilike 40-50 stupnjeva kad se dodaje prah, a onda treba ohladiti do nekih 35-37...

Ja na našu mjeru od 120ml tačno znam koliko trebam dodati ml vruće prokuhane vode+prokuhane vode sobne temperature da bude odg. temperatura tih preporučenih 50 stupnjeva da bi se prah dobro otopio, a onda dodam ostatak mlake vode da bude temp. otprilike tih 35 stupnjeva tako da ne moram hladiti vodu pod česmom...

Praksiram se user posted image tako da mi treba sve manje i manje vremena što mi najviše znači po noći...



ma ti si se pravo ufrštuljila s tim....kad budem  i ja na flašicu prešla,doću na obuku ...pusa

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
19.8.2009 16:30:00   
Mya_81 RR
Molim vas ako neko ima iskustva sa Aptamil Comfort AD mlijekom - je li imalo smanjuje probavne smetnje???

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
30.8.2009 11:14:59   
ivanak
Trenutno dojim, ali imam jednu poslovnu ponudu koja je stvarno super ( državna firma, stalni posao) ... da ne pričam o tome
ali je problem što moram biti par mjeseci u drugom gradu stalno.
Sad mene zanima, koje je najbolje umjetno mlijeko za bebicu koja će tada imati 3 mjeseca, odnosno kad pođem gori imat će skoro 4 mjeseca.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
30.8.2009 11:52:30   
Mya_81 RR
Draga, najbolje je ono mlijeko koje odgovara tvojoj bebici...jer se može desiti da ono što je mojoj dobro nije dobro i tvojoj...

Evo ti naš primjer - Hipp nam se pokazao kao loš izbor jer je zasitan, a samim time i težak pa je Minja još više imala problema s grčevima. Sad smo na Aptamil Comfortu koji je baš za probavu. Nemoj da te ovo s grčevima brine i da pomisliš da ćete imati s tim problema jer moja curica ima jako osjetljivu probavu i s tim se mučimo od prvog dana.

I obični Aptamil se pokazao kao dobar tako da mislim da možeš probati s njim. Za njega kažu da je najsličniji majčinom mlijeku jer je potpuno adaptirano mlijeko.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
30.8.2009 12:22:44   
ivanak
Nemamo grčeve, tako da ne bi volila da ih sada dobijemo radi adaptiranog mlijeka

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
30.8.2009 12:38:24   
Mya_81 RR
Do 3. mjeseca je bebina probava razvijena tako da čisto sumnjam da vam se ti problemi mogu javiti...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
30.8.2009 12:45:24   
Tidzi

Ja sam svoju kcerkicu dojila mjesec dana i onda se desilo da je nestalo mlijeka. Otisla sam kod dr. on mi je pricao o svim adaptiranim proizvodjacima mlijeka i kako se pokazao. Rekao mi je da je Aptamil najslicniji majcinom mlijeku, da se pokazao u upotrebi jedan od najboljih, te ta 90% dijece ga odlicno prihvate bez ikakvih problema. Tako da smo se mi i odlucili za Aptamil i zaista nismo imali nikakvih problema. Odmah ga je prihvatila.
Ja ti preporucujem Aptamil, pa ako ga tvoja bebica ne prihvati dobro, uvijek mozes promijeniti. Ovdje i moje prijateljice i kolegice, koje nisu dojile, sve su davale Aptamil. Ne znam kako je dole, ali ovdje u koju god apoteku da udjes i pitas koje bi ti adaptirano mlijeko preporucili, dobit ces odgovor Aptamil. Mi smo, posle razgovora sa dr. tako otisli u nekoliko apoteka i pitali, cisto da se informisemo.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
30.8.2009 17:39:55   
ivanak
Jeli tko ima iskustva sa NAN-om???
Koliko sam ja uspjela primjetiti kod nas u Hrvatskoj nisam vidjela o tom Aptimalom!

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
30.8.2009 17:47:42   
Skvo RR
Tesko ces naci Aptamil u Hrvatskoj....Znam npr. da ga nema u dm, Kerumu, Konzumu......Mi isto  koristimo Aptamil, ali znam da je moja rodica (koja zivi u Hrvatskoj)  koristila Bebimil, uvijek joj je bio dostupan i bila je zadovoljna sa njim.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
30.8.2009 18:10:50   
ivanak
Hoću li Aptimal naći u Neumu?

Ima Bebimil - to sam vidjela.

Jeli znate otprilike koliko se kreće cijena tih adaptiranih mlijeka?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
30.8.2009 18:33:17   
Mya_81 RR
Aptamil nije toliko dostupan u Hrvatskoj? Ovo prvi put čujem jer koliko sam se informirala i po hrvatskim forumima i tamo se Aptamil jako puno koristi...

Cijena Aptamila je 900 grama - oko 26KM u DM-U, a u Konzumu je nešto skuplji. Cijene ostalih su ti nešto jeftiniji u odnosu na Aptamil, ali razlika zaista nije velika.

Cijene specijalnih mlijeka (protiv bljuckanja, protiv grčeva itd...) su skoro duplo skuplja...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *