|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
20.5.2009 12:01:09   
Dinkica
Senka, na kutiji Aptamila 1 koju imam pise da beba od 4 mjeseca treba da pije po 180 ml aptamila, tacnije 180 ml vode + 6 mjerica praha i to 5 obroka u toku 24h. Naravno ti mozes davati cesce ali manje ali u zbiru bi trebalo biti priblizno. Pozdrav za tebe i tvoju bebi.

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
25.5.2009 20:26:50   
senka kurt
Drage Nanica i D_K, hvala na odgovoru. Bili smo na moru, pa nisam stigla zahvaliti. Ostajemo na 120, za sada, instinkt mi tako kaže. Ali, probaću da mu dajem češće.

Pitala doktoricu, kaže, bit ćete malo razočarani, ali to ne znam. Druge mame i tete kažu - "šopaj ga! muško je, voli jesti"... Kao i do sada idem po svome. Hvala i ljubac vašim bebama

_____________________________

Sin - 14.1.2009.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
25.5.2009 20:29:00   
senka kurt
Dinkica, hvala i tebi. Vidjela sam šta piše na kutiji, ali mi baš nije bilo najjasnije. Zato sam i tražila pomoć, upravo jer na kutiji piše 180 ml i šest mjerica.To mi se čini malo previše. Kako rekoh pitala i druge mame, no, očito je svaka je beba svijet za sebe. Hvaaaaaaala!

_____________________________

Sin - 14.1.2009.

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
25.5.2009 23:30:24   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Dinkica

Senka, na kutiji Aptamila 1 koju imam pise da beba od 4 mjeseca treba da pije po 180 ml aptamila, tacnije 180 ml vode + 6 mjerica praha i to 5 obroka u toku 24h. Naravno ti mozes davati cesce ali manje ali u zbiru bi trebalo biti priblizno. Pozdrav za tebe i tvoju bebi.


ja neznam kako ovo, moja beba jede svaka tri sata po 150 ml, ima četiri odnosno haman 5 mjeseci... njoj malo, buni se! nekad zna i po 180 ml popiti
Ja nisam zagovornik slijediti upustvo, ako je dijete gladno treba mu dati da jede

< Poruku je uredio veeseelaa -- 25.5.2009 23:32:04 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
25.5.2009 23:59:52   
dinciii
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Dinkica

Senka, na kutiji Aptamila 1 koju imam pise da beba od 4 mjeseca treba da pije po 180 ml aptamila, tacnije 180 ml vode + 6 mjerica praha i to 5 obroka u toku 24h. Naravno ti mozes davati cesce ali manje ali u zbiru bi trebalo biti priblizno. Pozdrav za tebe i tvoju bebi.


ja neznam kako ovo, moja beba jede svaka tri sata po 150 ml, ima četiri odnosno haman 5 mjeseci... njoj malo, buni se! nekad zna i po 180 ml popiti
Ja nisam zagovornik slijediti upustvo, ako je dijete gladno treba mu dati da jede



potpisujem,moja mala od pocetka nije jela koliko pise na kutiji il manje il vise hoce nekad i ja nisam ni gledala to toliko samo sto gledam na mjeru koliko kasikica,


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 12:13:04   
bebano
Hej zenice imam jedno pitanje koje cu postaviti ovdje da ne otvaram drugu temu. Evo o cemu se radi. Moj sincic od kada sam ga prestala dojiti i pocela mu davati dohranu pije HIPP PRE. Ja znam da je HIPP PRE za novorodjence, zapravo na onoj tablici sa mjericama pise do 6 mjeseci, a on je napunio godinu dana, medjutim pedijatrica mi je rekla da nemam potrebu da mu mjenjam mlijeko kada fino napreduje. Moj problem je taj sto se on budi 2x u toku noci, svaki put papa flasicu. Sada ja kontam da mu je ovo mlijeko blago i da li da mu uvedem npr HIPP 1, 2.. Nemam pojma sta da radim, ali stvarno je glupo da novorodjence i djete od godinu piju isto mlijeko. Ali sta cu kada mi je pedijatrica tako rekla, a ja je slusala. On stvarno super napreduje, ali samo kontam za to nocno budjenje...

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 13:55:53   
Sonja
zanima me da li je neka od vas koristila bebimil i kakav je, kako je beba reagovala? 

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 14:12:55   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: bebano

Hej zenice imam jedno pitanje koje cu postaviti ovdje da ne otvaram drugu temu. Evo o cemu se radi. Moj sincic od kada sam ga prestala dojiti i pocela mu davati dohranu pije HIPP PRE. Ja znam da je HIPP PRE za novorodjence, zapravo na onoj tablici sa mjericama pise do 6 mjeseci, a on je napunio godinu dana, medjutim pedijatrica mi je rekla da nemam potrebu da mu mjenjam mlijeko kada fino napreduje. Moj problem je taj sto se on budi 2x u toku noci, svaki put papa flasicu. Sada ja kontam da mu je ovo mlijeko blago i da li da mu uvedem npr HIPP 1, 2.. Nemam pojma sta da radim, ali stvarno je glupo da novorodjence i djete od godinu piju isto mlijeko. Ali sta cu kada mi je pedijatrica tako rekla, a ja je slusala. On stvarno super napreduje, ali samo kontam za to nocno budjenje...


Tvoja pedijatrica nije normalna...izvini na izrazu...ali ako iko ima iskustva sa adaptiranim to sam ja - mislim da sam ih sve apsolviralauser posted image user posted image user posted image ...i vjerovatno ce ti se jos forumasica javiti....Ti uvedi broj 2, cak mozes i 3....to mu jednostavno nije dovoljno mlijeko....pogledaj na hipp stranici sastave mlijeka i vidjeces o cemu ti govorim....a vjerovatno ti je napredan od tvog ranijeg dojenja i od druge hrane koju jede....
Odgovorno tvrdim da mu to mlijeko ne moze pokriti potrebe..
 


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 14:22:41   
NANICA
IZVORNA PORUKA: skvo

IZVORNA PORUKA: bebano

Hej zenice imam jedno pitanje koje cu postaviti ovdje da ne otvaram drugu temu. Evo o cemu se radi. Moj sincic od kada sam ga prestala dojiti i pocela mu davati dohranu pije HIPP PRE. Ja znam da je HIPP PRE za novorodjence, zapravo na onoj tablici sa mjericama pise do 6 mjeseci, a on je napunio godinu dana, medjutim pedijatrica mi je rekla da nemam potrebu da mu mjenjam mlijeko kada fino napreduje. Moj problem je taj sto se on budi 2x u toku noci, svaki put papa flasicu. Sada ja kontam da mu je ovo mlijeko blago i da li da mu uvedem npr HIPP 1, 2.. Nemam pojma sta da radim, ali stvarno je glupo da novorodjence i djete od godinu piju isto mlijeko. Ali sta cu kada mi je pedijatrica tako rekla, a ja je slusala. On stvarno super napreduje, ali samo kontam za to nocno budjenje...


Tvoja pedijatrica nije normalna...izvini na izrazu...ali ako iko ima iskustva sa adaptiranim to sam ja - mislim da sam ih sve apsolviralauser posted image user posted image user posted image ...i vjerovatno ce ti se jos forumasica javiti....Ti uvedi broj 2, cak mozes i 3....to mu jednostavno nije dovoljno mlijeko....pogledaj na hipp stranici sastave mlijeka i vidjeces o cemu ti govorim....a vjerovatno ti je napredan od tvog ranijeg dojenja i od druge hrane koju jede....
Odgovorno tvrdim da mu to mlijeko ne moze pokriti potrebe..
 




Potpisujem, zato se i proizvode po kategorijama, odn. prema uzrastu beba i zato postoje brojevi na njima.

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 17:03:59   
bebano
Skvo, Nanica hvala vam na javljanju..
Ma joj kako je mene to bunilo, a sto je najgore super je ova pedijatrica, ali je ocito malo "prenijelo" kad je ovo u pitanju.
Znaci Skvo ti mislis da ja mogu odmah preci na 2 ili 3, nece njemu to biti "pretesko" za stomacici. Kontam jer jede PRE evo vec godinu dana.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 17:09:34   
Skvo RR
Pa ne mislim da cemu biti tesko za mali zeludac, jer on vec jede i drugu hranu, tu mislim na mlijecne proizvode...Vecina mama od godinu uvodi kravlje mlijeko...tako da kada je rijec o adaptiranom, mislim da slobodno mozes dati veci broj...najgore sto se moze desiti da ima malo grceva...ali i to cisto sumnjam jer je on vec veliki momak.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 17:10:29   
Visnja RR
bebano ti znas da ja koristim aptamil... prvih sest mjeseci 1 drugih sest 2 i sad Asja pije 3...
nisam nikad pitala pedijatricu sta da pije vec sam sama po Asjinoj dobi mjenjala ... samo bih to rekla pedijatrici kad smo isli na vakcine i ona bi rekla odlicno...
nama je ista pedijatrica zar ne? dr. Vukovic
Moj savjet ti je da predjes na 1 a onda nakon desetak dana  i 2
jer ipak razlicitog  su sastava ...logicno je da beba na pocetku treba drugaciji sastav od bebe od godinu...
Asja se inace budi jednom iza 4..

< Poruku je uredio Visnja RR -- 1.6.2009 17:15:46 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 17:14:16   
Skvo RR
I nasa je doktorica Vukovic....i bas me cudi...da je to rekla...jer kada smo isli na kontrolu sa 6 mjeseci pitala me je da li sam presla na Aptamil 2...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 17:16:58   
Visnja RR
zena je toliko preopterecena pacijentima da joj se garant nekad desi "prenos"...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 17:18:38   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zena je toliko preopterecena pacijentima da joj se garant nekad desi "prenos"...


Hahaha....dobro kazes...samo trci cas na bolesnu, cas  na zdravu malu raju...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 17:20:43   
bebano
Ma jeste i kod mene je dr Vukovic user posted image . Nisam je ni ja Visnja nikada ni pitala nego ona sama ono kada sam prestala dojiti kao sta mu dajete kao dohranu, ja kazem HIPP Pre i pitam je kada da predjem na 1 ,a ona na to samo nastavite, nema potrebe da mjenjate jer on fino napreduje.. to je bilo davno i od tada mi je jos jednom tako rekla kada je on bio veci i ja kontam to je to.. eto vidis Asja se budi jednom, a on jadnicak 2x jos uvijek. ma preci cu ja na ove "vece brojke"..  hvala vam zenice

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 17:24:43   
bebano
IZVORNA PORUKA: skvo

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zena je toliko preopterecena pacijentima da joj se garant nekad desi "prenos"...


Hahaha....dobro kazes...samo trci cas na bolesnu, cas  na zdravu malu raju...
user posted image user posted image user posted image


ma upravo tako.. zato zeni i ne zamjeram, jer stvarno nema nikakvih problema, osim eto tog budjenja. a ko zna hoce li se to promjeniti sa ovom drugom hranom. primjetila sam da moj sin voli da papa manje ali cesce, kao i mama user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 17:28:01   
Visnja RR
bebano i Asja je kao i njen momak...user posted image
al vjeruj mi svaki put nekih desetak dana kad bi trebali preci na "jace" mlijeko ona bi se budila 2 i 3 puta po noci...
cim smo uveli drugo budila bi se jednom... nekad ne bi ni jednom ali je probudim ...jer ona jede manju kolicinu ali cesce...
ja bih ti zaista preporucila da mu das jace jer ono ima sigurno i vise vitamina koji su potrebni za tu dob... i ljubi mi najljepse muske plave oke user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 1.6.2009 17:29:07 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 17:33:36   
Skvo RR
Mi se ne budimo po noci...jer bas, ama bas papamo po danu..kuc..kuc....A primjetila sam kada Uma z nekog razloga, ne mogu reci preskoci, ali ne pojede svoju dnevnu dozu..probudi se predjutro na flasicu...mislim to je rijetko, ali se desava...user posted image user posted image
Ljubnite taj slatkasti par Asju i Luku!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 17:49:41   
Sonja
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
meni jos niko nije odgovorio kakva su vam iskustva sa bebimil hranomuser posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 19:26:45   
Visnja RR
vjerovatno je malo ko koristi...user posted image
ovdje su uglavnom svi na Aptamilu ili Hipp-u... mada ja prednost dajem prvom...
proGooglaj malo na netu pa vidi sta se pise na nekim drugim forumima...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
1.6.2009 22:22:43   
dinaa
Sonja evo ja cu ti reci iako je to davno bilo.Ja sam svom sinu kad je imao mjesec dana uvela Bebimil kao dohranu i dobio je takvu alergiju da smo zavrsili na pedijatriji sedam dana.
Curica je dojila tri mjeseca i kad sam joj trebala uvesti AD umirala sam od straha,ali sreca nije bilo nikakvih problema.Njoj sam davala Humanu.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
4.6.2009 8:00:00   
Sonja
dinaa hvala ti puno...
ja svom bebanu dajem novalac 1 i za sad je bas dobro i lijepo napreduje.
za 1 mjesec je dobio 1 kg i 50g al sam ga i dojila
a sad sam prestala da ga dojimuser posted image
vidjela sam tu bebimil hranu pa reko da pitam kakva je
mada sam sa novalac zadovoljna pravo
nema grceva kao od Humane(nju sam davala na pocetku nekoliko dana)
znaci najbolje je da nista ne mjenjam
user posted image

eh jos me nesto zanima user posted image
Adin ima sad 1 mjesec i par dana i pije 120 ml svaka 2 h
ponekad ne popije bas sve , ostane 10 ml i nekad samo prodje dva i po sata
a na hrani pise od
0-1 mj 100 ml 7-8 puta
1-2 mj 120ml 5 puta

eh sad kontam da mu nije puno da toliko jede ...nesto me strah.. mada se on dobro osjeca niti bljucka niti povraca...

pa sad ne znam da li da mu dajem svaki put kad on zatrazi???

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
4.6.2009 11:10:28   
Skvo RR
Daj mu da klopa, koliko hoce...Ako ne bljuca, znaci da mu je to dovoljno...Meni je Uma kao vekerica jela na 2.5-3h....user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
4.6.2009 11:15:50   
zeni
Adin ima sad 1 mjesec i par dana i pije 120 ml svaka 2 h
ponekad ne popije bas sve , ostane 10 ml i nekad samo prodje dva i po sata
  i mi smo tako jeli pa cak i danas  sa 5,5 mjeseci kao satic je

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *