|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Te dosadne dlacice!
29.11.2007 11:11:09   
Monia
Te depigmentacije nastanu zbog nasilnog diranja,jer na taj nacin unistavas neke prirodne i normalne stvari.No,sto je tu je,sada se moras uozbiljiti,zaboraviti na diranje i capkanje pincetom.Mozes otici u kozmeticki salon i tamo traziti tretman,ili dermatolosku ordinaciju.ne bih ti preporucila da sama nesto radis...jer dovoljno si uradila.Ono sto jos trebas znati je da se sve to radi u periodu jesen-zima.Kuci mozes jedino pokusati da te dijelove premazujes sokom od limuna,svaki drugi dan,drzis natopljeno 10 min. i saperes vodom.

(odgovor članu samoja)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Te dosadne dlacice!
29.11.2007 21:22:01   
samoja
Hvala ti puno na savjetima!
Uradit cu to!

Ako jos neko ima iskustva sa ovim, ili je mozda rijesio ovaj problem, nek to podijeli sa mnom!

Unaprijed vam se zahvaljujem!

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Te dosadne dlacice!
1.12.2007 12:42:25   
Monia
Postoje tretmani na bazi vocnih kiselina,u odredenim postotcima . Tretmani se sastoje od pripreme koze za tretmane,nanosenja kiselina,neutralizatora i dodatne njege.Nisu bolni,traju dvije sedmice i rede se svaki drugi ili treci dan.No ono sto u startu moras uraditi je da se prestanes dirati i istiskivati.Sve te promjene na kozi spadaju u jednu vrstu oziljaka.

(odgovor članu samoja)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Te dosadne dlacice!
1.12.2007 13:09:44   
samoja
Izvini molim te, ali moram jos nesto da te pitam :)

Je li se ti tretmani rade u kozmetickim salonima, ili da se javim dermatologu??

Znate li dobar kozmeticki salon u Sarajevu??

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Te dosadne dlacice!
1.12.2007 13:59:48   
samoja
I da, jos nesto!

Ima li sta u apoteci kupiti, pa da si sama to mazem svaka 2-3 dana?
Mozda je to jeftinija varijanta :(

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Te dosadne dlacice!
2.12.2007 14:49:14   
Monia
Po mom misljenju,najbolje je otici dermatologu,pa poslusati savjet.To je najispravnije.Za te stvari nemoras ici privatniku,nego u Dom zdravlja,jer svaki ima dermatoloski kabinet.Naravno,to se moze raditi i u kozmetickim salonima,ali provjeri ko i kako radi.nebih ti preporucila da sama nesto radis jer mozes samo napraviti goru stvar.Nadam se da ces naci pravo rjesenje i srediti svoj problem.

(odgovor članu samoja)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Te dosadne dlacice!
4.12.2007 23:47:48   
monika5
Bok Monia!
imam i ja jedno pitanje.
Sto koristiti protiv urastanja dlaka? jel valja ona veet-ova krema protiv urastanja? jel se može na ta mjesta gdje su ostale flekice koristiti krema kao što je contractubex ili ti preporučuješ neku?
Thanks!

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Te dosadne dlacice!
5.12.2007 12:05:06   
Monia
Draga Monika,vec sam rekla da je najbitnije prestati dirati i capkati.kad je smirena situacija,moze se koristiti neki od mora preparata koji su protiv urastanja dlacica.Proizvodac u biti nije bitan,svi su tvoreni na istoj bazi,te u ovom slucaju ne vazi pravilo ako je skuplje da je i bolje.Sto se flekica tice,preporucujem odlazak dermatologu ili provjerenom kozmeticaru.Ukoliko bas zelis sama nesto poduzeti,onda u apoteci potrazi preparat za depigmentacije(ali naglasi koje i gdje se nalaze) i koristi po uputama.O nazivu preparata ti nemogu nista reci,jer ja sam ipak ljekar-kozmetolog,te na ne videno se ne upustam u preporuke te vrste.nadam se da ces uspjeti rijesiti problem.lijep pozdrav.

(odgovor članu monika5)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Te dosadne dlacice!
5.12.2007 12:46:09   
Suncica*
Drage moje, ova tema se trebala zvati:PITAJTE MONIU..Jako mi je drago sto imamo strucnajaka medju nama ipak su dlacice najveci zenski problem.
Ja srecom nemam problema, jer se godinama depiliram na isti nacin..
Ali sam primetila da imam jednu dlacicu na bikini zoni koja se s vremena na vreme upali..
Ja ne znam sta bi trebala da uradim po tom pitanju..
Jos jedna stvar, Monia ako sam dobro procitala ti si i dermatolog, pa me interesuje imam veliki madez na vratu koji na prelazu godinjih doba menja oblik..
Ne znam da li je alarmantno, jer se ovde kod dermatologa ceka ceo vek na red..
Pozdravljam te.. 

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Te dosadne dlacice!
5.12.2007 12:59:45   
Monia
Mladez ne smije mijenjati ni boju,ni velicinu ni oblik.S toga,mala ne igraj se,vec odmah dermatologu.Mozda je sve ok,ali se moras pregledati i pratiti ga.Hmmm, kako da ti pomognem...Ajde dodi u Sarajevo????Nije opravdanje sto se ceka neznam koliko.Sigurno ima vise ljekara,moras to pregledati...nemoj da se ljutim..Znas kako sam ja ljuta..ko leptir.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Te dosadne dlacice!
13.12.2007 10:31:11   
Hamos
Vidim da niti jedna od vas ne koristi trake za depilaciju, a meni je to odlicno. Rahat sam barem tri sedmice. Cak i za dlacice iznad usana koristim trakice, gotovo je bezbolno i sam postupak je kratak.
Samoja, sto se tice tvog problema probaj sa limunovim sokom, mojoj sestri je pomoglo sa flekama na licu.

(odgovor članu samoja)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Te dosadne dlacice!
13.12.2007 10:36:42   
Monia
Mislim da nisi dobro procitala,vecina koristi vosak,na razne nacine-topli,hladni....A sto se limuna tice,neznam kako se tvoja sestra usudila na lice stavljati ,bez nekog nadzora.No,ako je rijesila problem,odlicno.

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Te dosadne dlacice!
14.12.2007 13:27:49   
Bosanka
Ah,dlacice,ko ih nema?Ne podnosim vosak,pa koristim klasicnu depilaciju krema i bic.

(odgovor članu samoja)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Te dosadne dlacice!
30.3.2009 14:43:27   
mirza11
Jel moze neko pod hitno da me posavjetuje,sto se tice uklanjanja dlacica.........Znaci kako cu dlake iz nosa i usiju ukloniti,tako da mu budu sto rjedje i da ih sto rjedje uklanjam..........Imam trimer ali to je prakticno svakodnevni posao kada se pocne koristiti,i dlake pocnu jos gusce da rastu.Treba mi nesta sto je trajnije.....Zvao sam dermo-las. a kazu da dlake iz usiju i nosa nije moguce laserski ukloniti,e pa jel se moze neko raspitati,ili mi dati savjet.......................unaprijed hvala

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Te dosadne dlacice!
25.11.2010 16:13:39   
malena27 RR
Prenos postova:

IZVORNA PORUKA: Iluzy

Cao cure, "nova" sam na ovom forumu, nova u smislu prijave na forum a vec duze vrijeme vas pratim i redovno posjecujem sajt... moram vas pohvaliti, jako mi se svidjauser posted image

U braku sam 3 mjeseca i naravno zelimo jednu malenu bebicu, sad za sad nema jos nista ali ne brinemo se jer mi vodimo tako reci brak na daljinu... muz mi zivi u njemackoj a i ja cu uskoro iciuser posted image

Ovdje sam se nacitala svakakvih problema i zelim na ovaj nacin svim zenama da predam cas_t na njihovoj hrabrosti i strpljenju... nije lahko boriti se sa bilo kakvim problemom u zivotu a pogotovo kad je u pitanju trudnoca i dijete...

Eh pa kad sam vec otvorila i ovu svoju prvu temu da i ja iznesem svoj problem... naime, ja imam crne dlake oko bradavica, koje s vremena na vrijeme pocupam jer mi smetajuuser posted image
Ne znam od cega je to i otkud te dlake??? Zanima me hoce li to smetati kad ako Bog da budem dojila bebu?

Molim sve one koji znaju ista o ovome neka mi pomognu... Unaprijed zahvalna svima.

Ljubim vas punouser posted image



IZVORNA PORUKA: samedi

Draga,dobrodosla na nas divni forum!!!
Sto se tice dlaka oko bradavica,ja to ne bih savjetovala da ih cupas,ne vjerujem da ih ima bas puno. Znam dosta zena koje imaju dlake oko bradavica,ali to nije nista puno ni strasno i ne znam nijednu da ih cupa. Zelim ti da ti se ostvari zelja i da nam se uskoro pridruzis na temi Razgovori u ocekivanju djeteta user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: acudesa

i moj ti je savjet da ih ne cupas, odrezi ih makazicama pri dnu..
moja kolegica je upalila bradavicu cupanjem i do bolnice dosla...zato-NE


IZVORNA PORUKA: Dida79

Pozz i dobro dosla user posted image

I ja imam nekoliko dlacica oko bradavica i nikad ih ne cupam samo skratim makazicama.Nekako mi cupkanje zvuci previse bolno ovako mi je sigurnijeuser posted image




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu mirza11)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Te dosadne dlacice!
30.9.2011 11:00:50   
Blue rose RR
Prenos postova sa teme:"Dlačice iznad usana"
IZVORNA PORUKA: Mamica24

Jutros sam primjetila da su mi dlačice iznad usana nešto tamnije nego inače. Iz blizine se primjete, bar kad sam ja primakla ogledalo .

Inače nemam hormonalnih problema a ne bih baš da ih čupkam jer sam čula da onda baš gusto narastu a i ako se ne diraju mogu same proći tj. otpasti

Može li ih puder sakriti??!! Šta da radim.. joj baš mi nešto šega ovo!!

IZVORNA PORUKA: koka i po

Ja svoje brkove izbjeljujem blansom.On ih posvijetli i uopste se ne primjete.Mislim da cupanjem dlacice samo vise i brze rastu.

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: Mamica24

Jutros sam primjetila da su mi dlačice iznad usana nešto tamnije nego inače. Iz blizine se primjete, bar kad sam ja primakla ogledalo .

Inače nemam hormonalnih problema a ne bih baš da ih čupkam jer sam čula da onda baš gusto narastu a i ako se ne diraju mogu same proći tj. otpasti

Može li ih puder sakriti??!! Šta da radim.. joj baš mi nešto šega ovo!!





Puder ih ne moze skriti budu jos izrazenije i ruznije ovo da od cupanja budu jos gore je babska prica same nece otpasti tako da to ne cekas
e sad sta ces ti s njima ne znam al ja nisam htjela hodati kao som pa sam to rijesila veet trakicama


IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

Uh..Pa nije to bas simpaticno, ne?
Mozda, kao sto Noa rece, veet tracice, ili neka kremica za uklanjanje dlaka..Ne znam kako se radi ovaj blans sto Koka i po rece..
Moj savjet ti je da ne napadas agresivno taj prostor iznad usana jer se moze ruzno zacrveniti, iskociti bubuljice..Nemoj brijati.
[sm=smiley1.gif]

IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed


IZVORNA PORUKA: koka i po

Ja svoje brkove izbjeljujem blansom.On ih posvijetli i uopste se ne primjete.Mislim da cupanjem dlacice samo vise i brze rastu.

Koko, kako to radis? Je li se nesto baska kupi ili..
Mi ovdje koristimo egipatsku depilaci
ju.

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

i ja rjesavam sa trakicama za lice, minut posla jednom u mjesecu ostpirlike

IZVORNA PORUKA: vjestica

to je samo mit da od čupanja i brijanja rastu brže
ako nisu previše izražene, možeš ih posvijetliti hidrogenom (ali to malo kome uspjeva)
najbolje ti je kupiti veet ili neke druge trakice za skidanje dlaka sa nausnica ili otići kozmetičarki (ja rađe odem kozmetičarki jer ona to začas uradi i bolej, pa sam duže mirnija)

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Sa izbjeljivanjem ne vide se mozda ali iz profila vjerovatno strce....Ja  to odavno sama radim nikakvih problema a ako nisi sigurna u svim salonima ljepote sae moze uraditi voskanje, dlacica kao i cupanje (oblikovanje) obrva...

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

Uh..Pa nije to bas simpaticno, ne?
Mozda, kao sto Noa rece, veet tracice, ili neka kremica za uklanjanje dlaka..Ne znam kako se radi ovaj blans sto Koka i po rece..
Moj savjet ti je da ne napadas agresivno taj prostor iznad usana jer se moze ruzno zacrveniti, iskociti bubuljice..Nemoj brijati.
[sm=smiley1.gif]




kad to uradis kremom onda rastu ostre kao obrijane pa to ne preporucujem trakice preporucujem iako ce mozda prvi put biti malo crveno al to se moze sakriti puderom


IZVORNA PORUKA: vjestica

dobro je rekla Mona, to je osjetljivo područje, zato to bolje odradi kozmetičarka
kad radim kod kuće, uradim to uveče, prije spavanja, upravo radi tog crvenila


IZVORNA PORUKA: rose 87

ja koristim veet kremu za depilaciju ali namijenjenu podrucju iznad usana i zadovoljna

IZVORNA PORUKA: vjestica

nije loša ni krema, ali trakice počupaju iz korjena, pa si duže mirnija

IZVORNA PORUKA: koka i po

Uzme se 9% hidrogen i blans.Zamjesi se homogena smjesa toliko da je malo gusca i da ne kapa.Drzi se oko pet(ja drzim 10min).S obzirom da je blans moze izazvati alergiju preporucujem prvo testiranje na maloj povrsini koze.
Sto se tice cupanja dlacica ,nisam pobornik toga ,jer sam se licno uvjerila da brze rastu kad se cupaju i jace su nego inace.

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

Uh..Pa nije to bas simpaticno, ne?
Mozda, kao sto Noa rece, veet tracice, ili neka kremica za uklanjanje dlaka..Ne znam kako se radi ovaj blans sto Koka i po rece..
Moj savjet ti je da ne napadas agresivno taj prostor iznad usana jer se moze ruzno zacrveniti, iskociti bubuljice..Nemoj brijati.
[sm=smiley1.gif]




kad to uradis kremom onda rastu ostre kao obrijane pa to ne preporucujem trakice preporucujem iako ce mozda prvi put biti malo crveno al to se moze sakriti puderom



ne bih bas preporucila puder, jer zaceplja pore i iritira  kozu, ima posebna krema takodje veet marke koja se koristi, na bazi kamilice i aloe

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: vjestica

dobro je rekla Mona, to je osjetljivo područje, zato to bolje odradi kozmetičarka
kad radim kod kuće, uradim to uveče, prije spavanja, upravo radi tog crvenila





moze kod kozmeticarke prvi put a nije ni skupo,medjutim ja sam se od kozmeticarke vratila sa gornjom usnom ala Severina bila zena teske ruke ne znam meni je sad to rutina zalijepim-povucem i sve 5


IZVORNA PORUKA: muby

Jednom mjesecno ili nekad u dva mjeseca skidam ih trakicama za depilaciju nausnica.
Obavezno to radim navece jer koza bude crvena nakon tog postupka.
Nisam primjetila da postaju ista gusce.

IZVORNA PORUKA: dadada

user posted image
a mozes ih se rijesiti  forever  laserski

IZVORNA PORUKA: vjestica

ne mora laser, ima fotodepilacija koja je jeftinija
samo tada , kao i za laser , ne smiješ čupati iz korjena, nego samo brijati ili skidati kremom
i da, laser ne otklanja svijetle dlake, zato nije pogodan za nausnice, a fotodepilacija otklanja i jedne i druge


IZVORNA PORUKA: mamine oci

user posted image
bezbolno skidanje dlacica ja koristim ovo moze za dlacice oko usana obrve i ispod pazuha:)i sporo rastu jednom u dva mjeseca odklonim sa ovim oko usana :)

IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: mamine oci

user posted image
bezbolno skidanje dlacica ja koristim ovo moze za dlacice oko usana obrve i ispod pazuha:)i sporo rastu jednom u dva mjeseca odklonim sa ovim oko usana :)

jel ovo čupa iz korjena ili brije?
ako čupa iz korjena, zanima me gdje se može nabaviti


IZVORNA PORUKA: mamine oci

ne cupa iz korjena ali dlake sporije rastu mbnego kad se skida sa necim drugim a mozes nabaviti preko Tele-shop ja sam iskreno to dobila na poklon od sestre:)ali sam zadovoljna imam ga vec tri godine samo bateriju promjenis kad se potrosi dodje i cetkica da se fino ocisti

IZVORNA PORUKA: malena27 RR

ja nista ne koristim da otklonim dlacice iznad usana... bojim se da ne uzrokujem jos veci belaj... ko sa drugim dijelovima tijela
a mm voli brkate zene 


IZVORNA PORUKA: leli§

ja to nisam ni primjetila kod sebe dok se jednom nisam slikala "izbliza" sa slojem pudera...gluho bilo---dlacice se ne mogu sakriti puderom, bude samo jos gore

nikad ih ne brijem---to bi mi bilo sega ja licno ne bih mogla ostati ozbiljna pri tom postupku :):):) ali je to najbrza solucija

ja inace idem u salon i skidam "koncem"...teta uzme dva konca nesto spetlja i povuce par puta "uvrcuci konac"  tako i obrve "tretiram" puno je preciznije od voskaa brze i efikasnije od pincete jer ukloni i najkrace dlacice


kada mi se omakne pa nemam vremena, dlacice iznad usana izbjeljujem... imam posebnu kremu za to (Mona Mohammed to kod tebe ima sigurno zove se JOLEN)

a za iritaciju--poslije brijanja, uklanjanja koncem, voskom i sl... ne treba na to podrucje stavljati nikakvu kremu niti puder...baby puder se stavi na to podrucje prije upotrebe voska ili konca da bolje "klizi" puder omogucava vosku da se zalijepi samo za dlacice a ne za kozu... a poslije postupka je najbolje uzeti malo ruzine vodice ili neki toner za lice koji je na bazi vode i blago utapkati....

IZVORNA PORUKA: amela2208

ja svoje obrve i brkove  ne cupam jer ne umijem vec fino idem svaki put idem kod frizerke i ona to koncem sredi i bude pravo super. Na pocetku je uzsno boljelo ali vremenom slabije.
malena27 sta kazes tvoj dragi voli brkate , ma ja i da ne ocupam brkove ne bi se puno poznavalo al eto...

IZVORNA PORUKA: ivana st

Bome ja svoje brćiće ne diram, neka njih tu, zbog njih sam posebna .
Kod mene ih je tek nekoliko ali kako sam ja crnka kod nas se svaka  vidi. Mislila sam ih čupat, ali se ježim od bilo kakvog čupkanja dlačica, pa mi se teško natrat.
Malena i mm isto voli brkate žene pa ih njemu za ljubav ne čupam .


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ni ja to nista ne diram. Mislim i da mi se plaho ne primjete, muzu ne smetaju, a ni meni, pa me nesto strah barkati oko toga..Inace sam svjetlog tena i prirodna plavusa(sad prefarbana u smedje ), pa nije bas ni izrazeno.

IZVORNA PORUKA: reallove

ovdje dlacice iznad usana uklanjaju koncem....ja hb nemam problema s tim

IZVORNA PORUKA: malena27 RR


kako izgleda uklanjanje dlacica koncem?



IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Ja sam tamne puti i imam probleme s tim dlacicama. Prvi put kad se odlucila na otklanjanje ucinila sam to s toplim voskom, odnosno druga osoba mi je to uradila. Poslije sam koristila trakice, a sad samo pincetu i sve super.

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mamine oci

user posted image
bezbolno skidanje dlacica ja koristim ovo moze za dlacice oko usana obrve i ispod pazuha:)i sporo rastu jednom u dva mjeseca odklonim sa ovim oko usana :)


draga ajad pogledaj na ovom linku jel to to... bio bi mi super poklon jednoj drugarici ako ga tako hvalis...

http://topshop.ba/index.asp?tn=productview&pid=83687&c=664&ils=10&irp=4&pcs=2

IZVORNA PORUKA: Breskva

Ja mislim da je to ovo električni trimer

IZVORNA PORUKA: Lalana

Znate sta je meni najzanimljivije na ovoj temi; sami naziv teme, bas ste ga kulturno oslovile
Znate sta je problem koji sam ja primjetila kod zena koje skidaju"dlacice iznad usana" da nekazem brkove , da vremenom svako popusti i ponekad u zurbi obrije, i onda zahvati i one neke nevidljive sitne dlacice, gdje dolazi do jacanja dlake, i onda imam u blizini sebe osobu koja je bukvalno pocela postepeno, i malo po malo i bradu brijati, sve zbog 2-3 dlacice, i kada se poljubis sa takvom osobom bas bude neugodno. Zbog ovoga, sve i da moram skidati dlacice, sto zasad ne, uzela bih neku metodu ili izbjeljivanja ili tako nesto, a ko se farba u plavo, uzme brate i malo namaze i brcice

IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Breskva

Ja mislim da je to ovo električni trimer


e izgleda da je ipak taj... ja ga ne nađoh... mamine oci javi se da nam kažeš jel to ovo?

jeste to je trimer ali je super ja ga ima tri godine ne ostavlja nikav trag ili bilo sta a dobila sam ga na poklon tako da neznam cjenu

IZVORNA PORUKA: ena0002

Joj gdje me nadjoste sa ovom temom ...odavno me nerviraju i iznad i ispod usana ...mislim na bradu...a za sve je kriv moj drug Klomifen . Ja se do sada nisam usudjivala nista da radim a vidim da dosta vas to uspjesno odradjuje sa trakicama.
Ja sam cula za fotodepilaciju da se prije nje dlake moraju obrijati

IZVORNA PORUKA: mazaLy

Draga amela i sve ostale yenice koje imate problema s tim dlacicama na nausnicama ja sam jedna koja ima salon i ovako ima nacina koje se primjenjuju te vosak hladni te vosak topli ,veet trakice...itd milion metoda s tim da sam ja trenutno u zemlji u kojoj se smatra sramota i neuredna zena svakak koja ima dlacise na nausnicama i na bilo kom vidnom mjestu na tjelu ...radi se tzv,helva ili fetla
helva je rastopite 1kg secera s pola case vode na blagoj temparaturi i to tako moyda oko sat vremena topite na blagoj temp.kada smjesa dobije smedji karamel iygled'boju dodate pola limuna (sok cisti bez kozice iz limuna ili kospice) i onda tu smejsu stavite u plasticnu posudu i frizider moze cak da stoji i duzi period i do godinu dana u ledu... zamrzivacusamo prije koristenja uzmete kolicinu kao zvakacu gumu...medju prtima je ugrijete poznatom metodom"meljanja"medju prstima nakon toga palcem razmazati po nausnici i trgnuti u suprotnom smjeru nanosenja!! a FETLA je cupanje koncem koji je jako bolan i povratljiv brzo se dlaka povrati i ne cupa je iz korijena!!ovo je definitivno ova helva jeftina metoda a koristi se za depilaciju cjelog tjela i arapi je bas izuzetno placaju skupo ali koriste samo nju jer dlaka se izcupa iz korijena!!

IZVORNA PORUKA: kupina

user posted image
prvo sam ih depilirala kremom..al mi nije odgovaralo.... a sad odem kozmeticarki ona to voskom sredi za pet markica..i kako pocnu rasti ja ih izbjeljujem kremom andina

IZVORNA PORUKA: enna

Imala sam i imam problem sa tim prvo sam isla u kozmeticki to su mi odradivali laserom tacnije uradis kao 10 termina svaki mjesec i po po jednu i kao ne vracaju se da dosta su se prorijedile ali jos uvijke su tu znaci i to nije dugorocno sada kada vidim da strsi koja dlakica makazicama odsjecem i ne primjeti se mada ponovo se mislim dali opet da idem ili sta vec???Mozda pokusam sa trakicama i ja.I da ovaj postupak sa laserom je bolan mogla bih reci tacnije kada pistoljem stisne na nausncu tebi suze poteku koliko duboko to przi i crvenilo je prisutno par sati poslije zahvata!!!!

IZVORNA PORUKA: Mamica24

WoooooooW.... koliko samo odgovora.... Žene aferim stvarno ste prva liga   puuuuuuuuunoooooo vam hvala, sve sam do jedne pročitala i vidim uglavnom da se preporučuje kozmetičar!! Ne smijem baš sama majstorisati da šta ne pokvarim još više!!

hahaha naumpade mi ona Lakina "Ja sam Brko autoritet"  

IZVORNA PORUKA: mazaLy

jeste draga Visnja bas tako i to kazem jer bas bas imam iskustvo znaci s tim imam i svoj salon inace sam medicinski radnik-dr. a vjeruj da sam i sama na sebi sve testirala..u mojoj kuci imam za licnu upotrebu epilator za trajno postepeno skidanje dlacica,imam silk epil imam i topli i hladni vosak i sta reci ova najjeftinija metoda je poobjedila sve najbolja najlaksa i najjeftinija solucija uopste za zene!!zaista super!!nakon toga ko ima senzitiv i hiper senzitiv kozu koristite puder talk za bebe i nakon pola sata najmanje se tusirati ili prati tretirani dio!!
Pozdrav za sve moje drage prijateljice iz tople Afrike!!

IZVORNA PORUKA: ena249

iz iskustva, najbolji nacin da se rijesis tih dlacica iznad usana je EPILACIJA (nisam pogrijesila u spelovanju). ja sam imala te dlacice i rijesila sam ih se na taj nacin. to je neki aparat koji zapravo "przi" dlacice iglicom, jednu po jednu dlacicu i nakon nekoliko tretmana dlacice su sve rjedje i nestaju. ja sam to radila u jednom kozmetickom salonu i sto je najbolje ne kosta puno (mislim da je bilo nekih 15 km po tretmanu tad kad sam ja isla, bilo je to davno). koliko puta ces ici zavisi od toga koliko dlaka imas. malcice pecka dok to radi (recimo da boli malo vise nego pinceta, nije strasno). za mene je to bilo najbolje rjesenje, jer laser mi je nekako skup a i toga me je strah, bilo kakvo cupanje dlacica (pinceta, trakice i sl.) nije dolazilo u obzir jer poslije dlacice uvijek jos i vise i brze rastu!

IZVORNA PORUKA: ajsica

izgleda da sve ipak imamo isti problem, i ja sam isto koristila sve i svasta ali sam nakon malo duzeg razmisljanja ipak odlucila na tu epilaciju laserom uradila sam prije dvije sedmice pa cemo vidjeti kako djeluje, a inace imam problema sa dlacicama ma sta im tepam pa to nisu dlacice to je boze sacuvaj, pa reko da probamo sa nausnicama prvo, a za dalje cu vidjeti posto  imaju neko snizenje na tu vrstu epilacije

IZVORNA PORUKA: ajsica

eh da se i ja opet javim bila sam skepticna pravo ali nakon skoro 3 sedmice moji "brcici" su otpali bila na pregledu rekla je da cemo ponoviti samo ako se koja pojavi, ako stvarno ovako ostane ici cu i raditi bikini pa vam javim

IZVORNA PORUKA: sarisari

Meni je tek od nekih prije par mjeseci naraslo par tamnih dlacica i ja ih iscupam pincetom, sada sam kupila trakice i namjeravam da ih skinem, ali me zanima da li ce se od trakica prosiriti jos vise na ostatak lica,  please savjet iz iskustva?????????????



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Te dosadne dlacice!
30.9.2011 11:28:27   
veeseelaa
ja sam mislila da brkove ne može imati osoba svijetle puti user posted image da niste šta čačkale nekad? ne kontamuser posted image
inače iako sam crnka nemam brkove, hB


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Te dosadne dlacice!
12.10.2011 19:22:30   
Ella_H
Veesela svi mi imamo
brkove samo nekom se nevide a nekome dauser posted image .
Ja sam od onih koja je sama ceprkala na razne nacine
i crnka pa se vide hem u zadnje vrijeme koristim nair kremu
za dlacice na licu i super je 5 minuta drzis obrises maramicom
i saperes. Poslije toga stavim aloe vera gel i elhamdulilah.
Cupkanje, pincete, depiliranje, brijanje, trimanje kako god
cini da dlacice izgledaju jace i ostrije tako da oprez zene.
Svi novi savjeti o dosadnim dlacicama suuser posted image .
Zanima me da li neka od vas probala praviti egipatsku pastu
od secera i kakvi su rezultati to mi se cini najbolje.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Te dosadne dlacice!
12.10.2011 19:54:37   
ananas_ze
http://www.cilory.com/beauty-products/262-gillete-satin-care-disposable-razor-women.html
vec dugo koritim ovaj brijac, malo pjene i lagano u smjeru rasta dlacica, svi ostali brijaci mi izazivaju iritaciju tako da sam sretna s ovimuser posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Te dosadne dlacice!
16.11.2012 21:18:21   
SdZ
Koristi li iko trimer za dlake na licu? Kod kolegice sam pregledala katalog Oriflame i vidjela da nude povoljan trimer za lice, pa me zanima kakve su prednosti koristenja istoga.


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Te dosadne dlacice!
16.11.2012 23:37:21   
animagical
stani, trimer sisa na povrsini koze, ne cupa iz korijena...nekom logikom, to dodje kao brijanje, zamisli sta bi naraslo poslije.....ja ne bihuser posted image

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Te dosadne dlacice!
17.11.2012 12:35:58   
SdZ
Ali evo vidis kako je gore u komentarima i Mamine oci rekla da to koristi i da joj je dobar. user posted image

Mamine oci, javi se i rijesi me dileme. user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Te dosadne dlacice!
17.11.2012 12:43:13   
reallove

IZVORNA PORUKA: animagical

stani, trimer sisa na povrsini koze, ne cupa iz korijena...nekom logikom, to dodje kao brijanje, zamisli sta bi naraslo poslije.....ja ne bihuser posted image
ne bih ni jauser posted image


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Te dosadne dlacice!
17.11.2012 13:23:39   
Medić*
Ja to voskom odradim ( nausnice ) za tili cas :)

< Poruku je uredio medic slatki -- 17.11.2012 13:24:19 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Te dosadne dlacice!
17.11.2012 21:07:14   
salmy
Kupis trakice za depilaciju i picis...evo sad sam odradila brkove,obrve...milina

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *