|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:31:03   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ne znam user posted image ne želim biti luda majka, koja se buni jer je dijete dobilo puno zadaće, jer se od malene traži više nego što je normalno za njen uzrast i sl
eto kontala sam na te stvari, a ja sam onako poprilično s kratkim fitiljem i sl


Meni fitilj nije kratak, ja fitilja nemam. user posted image  ( D_K, poznato ti ovo?! )
Nikada nisam komentarisala količinu zadaće, lično smatram da je previše, ali moje dijete to stiže, i ne zna da može biti manje. A može jer vidim po djeci prijatelja koja ne pohadjaju istu školu kao moja H.
Ali kad su bile zadaće koje dijete nije moglo samostalno riješiti, ja sam je slala bez zadaće, uz pismo koje je bilo za učiteljicu.
Nakon svakog takvog pisma, otišla bih na informacije, prve sljedeće i objasnila i lično učiteljici svoj stav. Dakle, moja reakcija nije napad na nju lično, nago reakcija ne nelogičnosti u obrazovnom sistemu. Niti učiteljica nikada radi tih mojih reakcija nije Ha. počela drugačije gledati.

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Pribojavam se raznih problema kao što su nemirna druga djeca koja maltretiraju mirnu djecu i sl, jer moja A je baš dobrica, sad za sad, ne vjerujem da će biti sklona da ona belajiše, bojim se da je neko na ovaj il onaj način ne maltretira.... a učiteljica da ništa ne poduzima i sluser posted image



Svakako nećeš dozvoliti da tvoje dijete bude žrtva.




< Poruku je uredio hanabanana -- 22.5.2012 10:32:04 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:37:13   
veeseelaa
ja bi morala popiti apaurin kad bi išla na te razgovore....
naravno da ne bi dozvolila da mi je dijete žrtva, ni najmanje, vjeruj mi da se više bojim svojih reakcija nego ičeg!
ono kad te neko napadne a ti zdrav prav prosto ne biram sredstva i način da dodjem do cilja
al to je ipak škola moje A, njena učiteljica, pa se bojim da nešto ne zeznem... i tako, Bog će valjda sve poredati kako treba
I u vrtiću sam par puta burno reagirala, bila sam u pravu, al možda sam mogla to riješiti i na mirniji način al prosto pošizim




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:47:40   
Hanady RR
vesela djeca su naše kopije...
oni od nas uče....
nije dobro da u staru postaviš se tako borilački kao da dijete ide u boj na ratište...škola treba biti prijatna za nju...

ja se ne bojim svojih reakcija i zato kažem neke sma stavri zaista naučila iz iskustav na forumu...
komentare učiteljici pisati ćirilicom dok dijete ne neuči istu...
roditeljske sastanke ići redovno i reći svoj stav al ne dozvoliti da omalovažavam učiteljicu...
ona možda ne bude ''savršena'' al ja svakako nemogu biti sigurna ni u savršenstvo svoga djeteta...
godine su pred nama i one će pokazati dal je dijete ''školski tip'' il jedno do onih koje ''porvlače kroz školu''

naravno neću dozvoliti da mi dijete bude žrtva...
al isto tako neću svojim ponašanjem do učiteljice napraviti žrtvu...


mene je više strah kako ću se ja snaći...
vrijeme koje imamo i sda vrlo je kratko...
hoćemo li stići i igrati se i učiti...
šetati i imati druge aktivnosti...
dal ću ja kao roditelj stizati da joj pomognem kroz školu ...
da ne pogriješim nedgje u rapodjeli slobodnoga vrmena i vrmena za učenje
itd itd...

polazak u školu iz temelja će pormjeniti život i starijoj i mlađoj mojoj curici...

Mislim da trebamo kao roditelji balansirati i dosveti u poziciju da nam se djeca raduju školi...
Ja sam dan preplakala dok nisma saznala d ami škola blizu kuće je četverogodišnja i ima porduženi...
al t emoje suze nije vdijelo moje dijete...

imala sma tremu i pred testiranje...
kad smo ušle u školu (koja je prelijepa) srce mi se steglo...meni smao slika nje bebe pred očima...
al nisma joj to pokazala...
od upisa smo napravile zabavu...
i do škole ću pokušati napraviti lijepo okruženje...ne želim joj nabijati presiju niti na nju prenijeti moje strahoveuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:50:51   
D_K
eh, fitiljče.. ja ga imam, dugo bjese na pocetku ali je i kod mene dogorilo user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:52:33   
snijeg

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

vesela djeca su naše kopije...
oni od nas uče....
nije dobro da u staru postaviš se tako borilački kao da dijete ide u boj na ratište...škola treba biti prijatna za nju...

ja se ne bojim svojih reakcija i zato kažem neke sma stavri zaista naučila iz iskustav na forumu...
komentare učiteljici pisati ćirilicom dok dijete ne neuči istu...
roditeljske sastanke ići redovno i reći svoj stav al ne dozvoliti da omalovažavam učiteljicu...
ona možda ne bude ''savršena'' al ja svakako nemogu biti sigurna ni u savršenstvo svoga djeteta...
godine su pred nama i one će pokazati dal je dijete ''školski tip'' il jedno do onih koje ''porvlače kroz školu''

naravno neću dozvoliti da mi dijete bude žrtva...
al isto tako neću svojim ponašanjem do učiteljice napraviti žrtvu...


mene je više strah kako ću se ja snaći...
vrijeme koje imamo i sda vrlo je kratko...
hoćemo li stići i igrati se i učiti...
šetati i imati druge aktivnosti...
dal ću ja kao roditelj stizati da joj pomognem kroz školu ...
da ne pogriješim nedgje u rapodjeli slobodnoga vrmena i vrmena za učenje
itd itd...

polazak u školu iz temelja će pormjeniti život i starijoj i mlađoj mojoj curici...

Mislim da trebamo kao roditelji balansirati i dosveti u poziciju da nam se djeca raduju školi...
Ja sam dan preplakala dok nisma saznala d ami škola blizu kuće je četverogodišnja i ima porduženi...
al t emoje suze nije vdijelo moje dijete...




Dobro zboriš i ubjeđena sam da sa ovakvim stavom nećeš pogriješiti...neka je sretno malenoj curici, a Boga mi i roditeljima user posted image


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:53:06   
hanabanana
Hanady, sve je stvar organizacije i afiniteta dijetata.
H. je inzistirala da nastavi sa svojim kursom jezika i plesa.
Svi dani osim vikenda i srijede su joj zauzeti.
I ide uporedo i kroz prvi i sada kroz drugi razred.
Ona to stiže, ne stvara joj opterećenje.
Ima dana kada kaže, meni se neda na ples....i ne ide.
Možda je olakotna okolnost što ide u produženi pa tamo završi većinu svojih školskih obaveza.

Vikendom radimo na školskom gradivu, šetamo, kuhamo.
Od septembra se spremamo za muzičku.
Da se mene pita ne bi išla, upisala bih je na kurs i nek nauči svirati ako joj je ćejf, ali jok, ona hoće u muzičku i tačka.
Jedino je moje bilo da joj objasnim da je muzička škola = prava škola, i da tu neće biti: meni se neda.

< Poruku je uredio hanabanana -- 22.5.2012 10:55:20 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 10:59:38   
D_K
takodje, veoma bitno, djeca odmah osjete kad nesto nije u redu u porodici i to se oslikava na njihovo ucenje i ponasanje u skoli..
ja sam imala smrtni slucaj, bio je to veoma bolan period a pokusala sam da maksimalno zastitim djecu od onoga kroz sta ja prolazim.. nakon maksimalno 10 dana uciteljica je porucila 'M. mi se promjenila'.. covjece, ma nemas ni pojma kako oni osjete.. to mi je bio 'poziv za budjenje'.. naravno, uciteljica nije znala za smrtni slucaj, kaze da ne bi onda uopste reagovala ali meni je ta informacjia da se 'dijete promijenilo' bila veoma vazna i korisna..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:02:13   
Hanady RR
što se tiče organizacije...
ja sma porpilično organizirana osoba...
samo valja sve ''uglavit'' u moju organizacijuuser posted image

a njen afinitete...
to nam ostaje da zaista relno sagledamo...

za sada ja s emogu pohvaliti djevojčicom kja voli da se igra škole...
voli ići na hor , pjevati...
zna odavno kad su utorka i četvrtak i već ranim jutrom mi kaže večas je hor...

samo eto...
da igru pretvorimo u zbilju
i da preguramo start...
mislim ako nam star bude dobar lakše će nam biti kasnije u ozbiljnijim razredima...

da i moja cura ima želje tipa gitara , engleski...
no nisma je upisla još...
a vdijet ćemo neka krene škola...da se svi naviknemo ...pa ćemo ispunjavati želje...

nisma do onih roditelja koji daju doustati tek tako kada s enešto započeno...
i to ona zna...
ako crtaš jedna crtež...dok ne zavšiš nema drugi...
sako ideš na hor...ond aideš...nema neću to sad ja bih malo plesala...
il oboje il smao ono što si započeo...

poprilično je motivirana za vse što želi...
školu želi i jedva je čeka...
samo d amamica još pregura paniku d aje beba od 2850 gr otišla u školu dok je mama na poslu i da je ne mogu čuti kad god mi se ćefneuser posted image

realno mislim...
mene više strah nego nje...

al zaista ovaj forum donio mi je mnogo toga dobroga i vjerujem i školske dane pregurat ćemo...

mnogo savjeta i situacija sam relanije sagledala kroz postove mama školaraca...
čak i post mame75 kada me naruži šro s eškole plašim me otrijeznio jer njena cura uživa i ona je rpesretna ...ne vidim razlog da istu sreću ne doživimo i mi...jer moja cura jedva čeka prvi dna školeuser posted image ( pa s ei ja ''fol'' radujem s anjom)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:03:38   
veeseelaa
sve ja to znam Hanady, sve će to tako i biti aBd
ja svoju bojazan ne iznosim pred njom, niti imam namjeru
tako je bilo i sa vrtićem, ta nisam plakala i grlila je i govorila "ode mi ti u vrtić"
naravno da ne, o vrtiću pred njom pričam sve najbolje, o njenim drugarima, tetama i sl
Ja pričam kako se ja lično s tim borim i kako se osjećam kad na školu mislim....
što se tiče njenih slobodnih aktivnosti, treba i imat će ih
za druženje samnom, sa mm, igrama itd potrudiću se da i toga ne manjka
ono što je do mene neće biti problem, ja se bojim onog što nije do meneuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:05:01   
Miracle*3
Skola je normalan slijed dogadjaja u zivotu, meni je to bila normalna stvar. Nisam pravila neki bauk oko toga.

Eh sad i svako dijete je razlicito. Moja kcerka voli skolu, evo sad zavrsava drugi razred jos ni jednom nisam s njom uradila zadacu, dva-tri puta jesam ali na nacin da ona shvati kako treba uraditi a ne da joj serviram uradjeno.
Problem sa uciteljicom, pa ne mogu reci sad da smo imali probleme, ali kad god doje iz skole i kaze sta joj je uciteljica rekla ili sta se desilo, odem sledece informacije i razgovaram i sa uciteljicom, i njoj kazem kako je to moja kcekra dozivjela. Imala je problem sa jednim djecakom koji je bas maltretirao dotle da je plakala svaki puta kad ide iz skole sta joj je on uradio. I to sam sa uciteljicojm rijesila, kad sam trazila da je premjesti da ne sjedi kod njega, ona je rekla kako se mora uciti da u skoli svi sjede sa svima, rekla sam joj ok, ali de nek se mijenja, nek takav jedan nemirko nekad sjedne i kod druge mirne djece. Ali rijesili smo.
A sad NPP i je druga prica, sad ce matura pokazati kakav im je 9ogodisnji sistem. Po meni mislim da tu prvu godinu izdangibe, pogotovo na nacin sto je prvo polugodiste bezveze a u drugom i slova i brojevi.

Hanady, nemoj da se bojis da nesto neces stici, svo ono vrijeme kpoje ste imali prije imacete i sad. Ako bude isla u produzeni sve ce zavrsiti dok podje kuci i onda opet imate vrijeme za sebe.


Eh sad mene zanima ako neka mamam od skolaraca zna vezano za strani jezik. U skoli su imali ucenje engleskog, to sto je islo preko skole stranih jezika. Sad imaju engleski u trecem razredu redovno, jesam li u pravu? Dobili su juce u skoli obavijest iz skole jezika da mogu sledece godine uciti drugi strani jezik. Kad se u redovnu nastavu ukljucuje drugi jezik, od kojeg razreda? Moja navalila da hoce na francuski. nemam nista protiv, samo se bojim da joj nece biti previse ili je mozda bolje da se posveti jednom jeziku, jer moze izabrati i engleski da nastavi?? Zna li neka mama kako ovo dalje funkcionise

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:06:38   
vjestica
vesela ne znam čemu taj unaprijed negativan i zabrinut stav prema školi??
prvo što imaš još koju godinu do škole, a drugo ništa ne postižeš unaprijed nerviranjem, čak možeš to prenijeti na svoju curu i toime joj samo dodatno otežati (da školu shvati kao nešto loše)
ne znam kako je u osnovnoj , ali u srednjoj postoje informacije za roditelje svake sedmice, a roditeljski za svako tromjesječje
znači u svakom momentu možeš otići i dobiti informacije o svom djetetu i eventualno razjasniti neke nejasnoće
i zar misliš unaprijed da ima potrebe da napadaš učiteljicu???
misliš da nećeš moći s njom civilizovano popričati??

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:08:49   
Miracle*3
Jeste vesela, u pravu si, samo me bilo strah, i sad je, onoga na sto nije do mene.

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:11:13   
hanabanana
Ja najiskrenije mislim da udzbenici i školski plan i program mora ili bi trebao biti isti barem na cijelom kantonu, ako ne na području cijele države. Kod nas nije tako.

H. je u prvom tromjesjećju prešla brojeve do 20 i jednačine s jednom nepoznatom te pisana slova, a drugarica koja ide u školu s druge strane Miljacke je tek od februara počela učiti pisana slova.

TO je ono što mene lično " frustrira ".

< Poruku je uredio hanabanana -- 22.5.2012 11:13:23 >

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:13:21   
Hanady RR
ja opet krnem do stava da je učiteljica pedagog a ja roditelj...
i da imamo isti cilj da nam dijete nema probleme sa školom...

mislim da kontuktivnim razgovorm možemo rješiti situacije koje nam nisu drage...

možda bolje nadam se da kontuktivnim razgovorm možemo rješiti situacije koje nam nisu drage

nisma za silu...
da je ja porvodim nad pedagogom nemam prava...
prihvatila sma zemlju u kojoj živim, sistem koji moramo pohađati, upisla je u državnu školu...
mogu sugerisati i nadati se da ćemo zajedno ona pedagog i ja roditelj rješiti sve porbleme...

razredi u sonovnoj školi nisu manje bitni
ali jesu ogledalo i unrek srednje škole...
ne želim tada da idem od nastavnika do nastavnika i svađam se...
branim neodbranjivo...

svakako neću dozvoliti da mi dijete pati...
al neću sama rješavati porbleme...
kako god teško d jeste ja vjerujem da još uvijek posoje i učiteljice i nastavnici koji rade svoj posao iz ljubaviuser posted image ( tako mi je lakše)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:16:37   
vjestica
ja sma izgleda flegma mama user posted image
znam da moja cura ima još do škole , ali mislim da ću i tu biti kao i sa vrtićem - normalan slijed događaja, bez panike, a kako se koji problem javi, rješavam ga u hodu
eto kao sa sa obdaništitisom tj svaki čas prehlada
što se tiče škole - nastavni plan i program vjerovatno nije prilagođen(koliko sam ja dobila informacije) ni neke knjige iz kojih se uči nisu adekvatne, ali se prosvjetni radnici moraju pridržavati i nemaju puno prostora za promjene

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:17:30   
veeseelaa
i zar misliš unaprijed da ima potrebe da napadaš učiteljicu???
misliš da nećeš moći s njom civilizovano popričati??


ta ne mislim da je napadam uopće, to mi je zadnja opcija
al čula sam i čitala svakakva iskustva.... na neka da su se meni desila burno bi reagirala
ja civilizirano mogu sa ok ljudima, koji me ne foliraju, ne lažu, ne petljaju i nisu nadmeni
kad to jesu onda prosto postanem direktna, konkretna s potražnjom jasnih odgovora, sa DA ili NE, sa stavljanjem odredjene osobe na mjesto koje mu pripada..... itd
s učiteljicama još nisam imala posla al sa onima koje recimo se prave lude i ne vide i ne čuju il nisu u toku dok se neko dijete maltretira u razredu ne znam šta bi ja s njom civilizirano....
ona mi prospe šuplju i da ja kažem ok? mah

jedna moja poznanica ima kćerku koja se na času ubrljala boicama, da bi je ona vodala od razreda do razreda i pokazivala kak je mala prljava, zamislite kako je to uticalo na djevojčicu??? strašno

ja bi tu učiteljicu katranom prelila i posula perjem i takvu je vodala od škole do škole

moja poznanica nije ništa poduzela, a dijete joj je i dan danas u behutu zbog te situacije

ustvari učiteljica je rekla da je to njen sistem rada i da je to ok, i ova progutalauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:20:06   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kako god teško d jeste ja vjerujem da još uvijek posoje i učiteljice i nastavnici koji rade svoj posao iz ljubaviuser posted image ( tako mi je lakše)

pa nijedan od tih fakulteta nije lagan za završiti, pa ne vjerujem da bi neko ko ne voli djecu i raditi s njima, gubio vrijeme, živce i pare da završi fakultet i radi posao koji ne voli


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:22:55   
vjestica
vesela ne pravi frku bez potrebe, zbog rekla kazala
otkud ti znaš šta je tačno u toj priči
i ja bih ti mogla davati sad primjera i primjera gdje je dijete slagalo roditelja da se izvuče, pa roditelj dođe i napadne učiteljicu ni krivu ni dužnu
nema potrebe za nikakvom frkom niti napadanjem, pa sve se može civilizovano riješiti

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:23:23   
veeseelaa
posao kao i svaki drugi! ima onih koji žive taj posao, ima onih koji gledaju da ispadne iz ruku
nemojte se zavaravati.....
prosvjetni radnici su smrtnici kao i mi
ta i doktori bi trebali biti savjesni pa neki nisu
mislim šega mi ikog idealizirati


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:26:39   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kako god teško d jeste ja vjerujem da još uvijek posoje i učiteljice i nastavnici koji rade svoj posao iz ljubaviuser posted image ( tako mi je lakše)

pa nijedan od tih fakulteta nije lagan za završiti, pa ne vjerujem da bi neko ko ne voli djecu i raditi s njima, gubio vrijeme, živce i pare da završi fakultet i radi posao koji ne voli



znam vještice...

no vremena su teška...
i proznat ćeš plaća koja se daje za taj rad je mala ...al opet ako ima dovoljno ljubavi neće te sikirati što ti fakultet ne vrjednuju adekvatnom platnom stimulacijom...

neću dušu da griješim al ima i onih koji rade ''samo jer moraju''

zato ja vjerujem da ljubav prema pozivu i tom radu pobjeđuje...
jer realno veliki je to posao tuđu djecu na put pravi voditi...

ja sam vrlo pozitivna...
al sam i relana...
djeca u klupu moraju doći naučena da cijene i poštuju....
i mislim da u određenom broju slučajeva to nije tako...jer krenemo sa negativnim stavom roditelja '' moje dijete je nabolje''...meni moje dijete jeste najvažnije tu nema govora ni priče...al ako želim ga učiniti najboljim trebam biti relan i naučiti ga osnovama prije nego u školskoj klupi zavši...a onda to nadograđivati


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:27:32   
Honey3

IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Skola je normalan slijed dogadjaja u zivotu, meni je to bila normalna stvar. Nisam pravila neki bauk oko toga.


user posted image Eh ovo je tako lijepo receno...


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:29:17   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

posao kao i svaki drugi! ima onih koji žive taj posao, ima onih koji gledaju da ispadne iz ruku
nemojte se zavaravati.....
prosvjetni radnici su smrtnici kao i mi
ta i doktori bi trebali biti savjesni pa neki nisu
mislim šega mi ikog idealizirati


ne idealiziram
svjesna sam i mana i vrlina i provjetara i medicinara, radim i s jednima i drugima
samo ne treba i jedne i druge u startu satanizirati i očekivati probleme

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:29:29   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: vjestica

vesela ne pravi frku bez potrebe, zbog rekla kazala
otkud ti znaš šta je tačno u toj priči
i ja bih ti mogla davati sad primjera i primjera gdje je dijete slagalo roditelja da se izvuče, pa roditelj dođe i napadne učiteljicu ni krivu ni dužnu
nema potrebe za nikakvom frkom niti napadanjem, pa sve se može civilizovano riješiti


ma naravno
dijete svoje prije svega treba dobro poznavati, ne treba biti slijep kod očiju, ta moje je dijete i ono je idealno
ne, niko idealan nije..... sve prethodno treba provjeriti, djetetu ne treba usaditi misao da će mama skakati na svaku njenu priču bez prethodne provjere
ja sam pričala isključivo o evidentnim situacija, ta to su moje bojazni
naravno imam ja i pozitivnih iskustava, i učiteljica koje lično poznajem, s kojima se vidjam i koje su divne....
znam dosta i pozitivnim iskustava ispričanih od strane roiditelja al kao svaka majka plašim se da ne dodje do nečeg negativnog po moje dijete, i zato sad vazim o tome user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.5.2012 11:30:47 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:31:50   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: vjestica

vesela ne pravi frku bez potrebe, zbog rekla kazala
otkud ti znaš šta je tačno u toj priči
i ja bih ti mogla davati sad primjera i primjera gdje je dijete slagalo roditelja da se izvuče, pa roditelj dođe i napadne učiteljicu ni krivu ni dužnu
nema potrebe za nikakvom frkom niti napadanjem, pa sve se može civilizovano riješiti


ma naravno
dijete svoje prije svega treba dobro poznavati, ne treba biti slijep kod očiju, ta moje je dijete i ono je idealno
ne, niko idealan nije..... sve prethodno treba provjeriti, djetetu ne treba usaditi misao da će mama skakati na svaku njenu priču bez prethodne provjere
ja sam pričala isključivo o evidentnim situacija, ta to su moje bojazni
naravno imam ja i pozitivnih iskustava, i učiteljica koje lično poznajem, s kojima se vidjam i koje su divne....
znam dosta i pozitivnim iskustava ispričanih od strane roiditelja al kao svaka majka plašim se da ne dodje do nečeg negativnog po moje dijete, i zato sad vazim o tome user posted image

ma ne sekiraj se unaprijed
kai i dođe do toga, rješavat ćeš već
a možda i neće doći do tog problema, i što se unaprijed brineš?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
22.5.2012 11:31:58   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

posao kao i svaki drugi! ima onih koji žive taj posao, ima onih koji gledaju da ispadne iz ruku
nemojte se zavaravati.....
prosvjetni radnici su smrtnici kao i mi
ta i doktori bi trebali biti savjesni pa neki nisu
mislim šega mi ikog idealizirati


ne idealiziram
svjesna sam i mana i vrlina i provjetara i medicinara, radim i s jednima i drugima
samo ne treba i jedne i druge u startu satanizirati i očekivati probleme


mislila sam općenito, primjetila sam da velik broj roditelja smatra učitelj je tako rekao i to je amin, ne želi uopće ulaziti u ispravnost odluke po njihovo dijete, bilo da se radi o kazni, nagradi, učenju, gradivu,, zadaći i sl


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *