|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:25:49   
hanabanana
Ja bih ozbiljno pitala, jer vidim da ovdje ima prosvjetnih radnika.
Ako od 26 učenika, samo šest pozitivno uradi test iz matematike, čija je to greška?
Škole, programa koji nije prilagodjen učenicima, učiteljice koja ne zna objasniti, roditelja što nisu bili dobri matematičari u osnovnoj školi?

Jasno mi je da je prolaznost 50:5 0, ali da smo 6 učenika zadovolji, e to mi zaista jasno.
I da....radi se o djeci drugog razreda osnovne škole.

( nije da se hvalim, moje dijete je u tih 6 user posted image , ali moram malo )

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:27:59   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: Iman83

Razumijem da ima i svakakvih roditelja kao i svakakvih nastavnika,ali evo s pozicije nastavnika/predavača ću ti reći da je ta nastavnica malo i u pravo, pa ti mene sad drvljem i kamenjem user posted image

Ja se mogu na glavu nasaditi da objasnim svom učeniku obični Present Simple, ali ako on neće kod kuće otvoriti knjigu i malo prokontati, pročitati, uraditi zadaću meni dođe isto kao da sam pričala o Marku i njegovim konacima... ništa, tabula raza...dođe mi na čas i ja postavim pitanje: Šta je P.S.? a on odgovori: Present Past je...user posted image . I onda dobije 1, dođe mama, objašnjavaj zašto, kako, njeno dijete mora znati...jer roditelji uglavnom imaju visoka očekivanja...imam ih i ja...ali ja se ne brojimuser posted image ....elem, teško je to razumijeti...ali treba jako puno dobrog odnosa roditelj- nastavnik.


Pa ne mozes ti da naucis moje djete ako ja ne ponovim s njim kuci !Ovo pisem s  stanovista majke ucenika user posted image Uzalud vam trud sviraci ako se ne ponovi,moj otac je uvijek govorio "dok dodjete iz skole procitajte neki put sta ste ucili i nemate brigu".
Posebno ako u razredu imate djete s posebnim potrebama koje radi po posebnom planu i programu ,pa uz to nekoliko nemirne djece ,o problematicnoj necu.
Mislim da su bolja djecica na selu nego ova u urbanim sredinama,cak i pristojnija.naravno u svakom zitu ima kukolja.
Istina nista nije ko'''' prije,nekad je postajo respekt prema uciteljima/nastavnicima a danas...sve se izgubilo,nastavnik ne smije ruzno da pogleda djete ili ako mu da 1 zasluzeno ima problem ako ne s djetom onda s roditeljima.
U potpunosti razumijem prosvjetne radnike,mada recimo ni uciteljica mog djecaka nije uvijek u pravu,ali ja to nikad nebi pred njim kazala.nego s njom rijesim ako nam nesto nije jasno.


Blue rose,zato uz muzicko dobiju cd-e s svim pjesmicama user posted image

Hanabanana
,kod nas se to desilo iz Engleskog, i ponisten je test.Razlog je bio sto su radili test(ponavljanje) iz prosle godine.

< Poruku je uredio hatepsut -- 21.5.2012 22:34:08 >


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:28:01   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja bih ozbiljno pitala, jer vidim da ovdje ima prosvjetnih radnika.
Ako od 26 učenika, samo šest pozitivno uradi test iz matematike, čija je to greška?

Šališ se?



IZVORNA PORUKA: hanabanana

( nije da se hvalim, moje dijete je u tih 6 user posted image , ali moram malo )


Bravo - drugačije nisam ni očekivala.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 78
   [Obrisana poruka]
21.5.2012 22:29:05   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:31:49   
D_K
Meni je M. uciteljica bas 'legla'.. Jednostavno smo se razumjela.. Koliko vidim zena je praaavo realna.. Da ne duzim, jednostavno sam je prihvatila kao partnera u zadatku da moja M. 'uzme' iz skole maksimum.. To mi je neprocjenjivo..
Takodje, u vezi nastavnog plana, uciteljica nam je rekla da su prvi i drugi razred realni po NPP ali da je treci haos ali o tom potom. Takode, imali smo nedavno pjesmicu nesto u fazonu'Golub tiho guce, golubicu tuče itd..' - mislim stavljati takve pjesme u djecije udzbenike mi je uzasno. Mi smo sa M. pricali kako je to ruzna pjesma i bas mi je ispricala kako im je i uciteljica rekla da je to ruzno i nesto im promijenila u pjesmi i izbacila tucu itd..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:32:36   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: Iman83


Pa dječica i u vrtiću uče pjesmice a ne znaju slova, složićeš se sa mnom...mada, treba izvagati je li to potrebno ili nije...za plan i program se slažem, nametnu nam i htio ne htio raditi je.


Kod nas je učiteljica u vrtiću lijena pa ova moja samo crta - valjda joj to najlakše. Do sada su naučili dvije pjesmice po jednu strofu.user posted image
Mislim da je nepotrebno djeci nametati učenje nečega što je nerelevatno u datom momentu. Npr. ako ima muzičko zašto mora učiti i iz bosanskog pjesmicu?
Zar učitelji nemogu korigovati nastavni plan?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:33:29   
Hanady RR
Ja kao majka u pipremi za prvačića sam sebi pripremila neke osnove kako sve ''izgurati''user posted image

recimo nikada neću pred djetetom govoriti potivno učiteljici ili nastavniku...ima da ga poštuje ...te se nadam da iz kuće ovakvu karikaturnu sliku neće izvestiuser posted image

imam i sprmeljenu taktiku , preuzela od hanbanane ''ćirilicom dok je ne nauči pišem ispod učiteljicinih opaski svoje komnentare''user posted image

No ovo 26 učenika 6 prošlo iz testa...
user posted image user posted image

nedavno mi je kolegica iz EU zemlje ( ne dalkeo do nas) pirčala da kod njih u školi testiraju učenike, ako je slaba porlaznost u više navrata suspnduju nastavnika jer nije adelvatno prenio znanje. Super sisitem...al do nas dali će doći ikada ne znam...

svkakao da djeca trebaju posvetiti vrijeme da ponove...
al ne shavatm šta rade u školi ako ne nauče...
nisu sva deca u istoj brzini usvajanja znanja...al to nema veze...na isti način svima se prezentira...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   [Obrisana poruka]
21.5.2012 22:33:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:33:56   
D_K

( nije da se hvalim, moje dijete je u tih 6 user posted image , ali moram malo )


ma bravo user posted image ..
mogu misliti kako si ponosna user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:37:31   
D_K
nedavno mi je kolegica iz EU zemlje ( ne dalkeo do nas) pirčala da kod njih u školi testiraju učenike, ako je slaba porlaznost u više navrata suspnduju nastavnika jer nije adelvatno prenio znanje. Super sisitem...al do nas dali će doći ikada ne znam...


kad je sistem uredjen i realan onda super, moze se ovo pravilo iskoristiti da se udalje iz nastavnog procesa ljudi koji tu i ne pripadaju ali kod nas.. o ne...

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:39:15   
R&T@

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: Iman83


Pa dječica i u vrtiću uče pjesmice a ne znaju slova, složićeš se sa mnom...mada, treba izvagati je li to potrebno ili nije...za plan i program se slažem, nametnu nam i htio ne htio raditi je.


Kod nas je učiteljica u vrtiću lijena pa ova moja samo crta - valjda joj to najlakše. Do sada su naučili dvije pjesmice po jednu strofu.user posted image
Mislim da je nepotrebno djeci nametati učenje nečega što je nerelevatno u datom momentu. Npr. ako ima muzičko zašto mora učiti i iz bosanskog pjesmicu?
Zar učitelji nemogu korigovati nastavni plan?


E, ovo je vrh...

Mogla bih malo pricati o vrstama umjetnosti, ali odoh spavati...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:40:29   
madam x

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja bih ozbiljno pitala, jer vidim da ovdje ima prosvjetnih radnika.
Ako od 26 učenika, samo šest pozitivno uradi test iz matematike, čija je to greška?
Škole, programa koji nije prilagodjen učenicima, učiteljice koja ne zna objasniti, roditelja što nisu bili dobri matematičari u osnovnoj školi?



Ja bih rekla da je ovdje ipak do učiteljice...neko se više trudi, neko jednostavno nema volje...eh zato bi fino po učinku trebali rezati platu, po rezultatima, pa bi se svi više trudili.

Ja radim u predmetnoj nastavi i vjerujte nije lako. Imam oko 270 učenika, viđam ih uglavnom dva puta sedmično, gradivo preopširno. Djeca uglavnom slobodnijeg ponašanja, jer nastavnik nema instrument u ruci da to dijete umiri, ako mu kod kuće nije usađeno poštovanje prema starijem uopšte.
Pogotovo sad kad znaju da moraju proći i da će -učili- ne učili na kraju imati dva- ravno im do mora. Razredi ogromni, neki i preko 30 učenika.
Imala sam konflikt sa roditeljem, jer sam učenika, koji je opsovao drugom učeniku na času, na glas majku, poslala kući ( razrednik sam ).
Roditelj je bio jako ljut, jer ga nisam smjela poslati kući ( u suštini i nisam, ali nisam u tom momentu znala kako da ga oštrije kaznim, a dijete je 7. razred, zna samo otići kući)
jer je on navodno bio u tolikom strahu od roditelja, da se oni sad plaše, da je on mogao sebi nauditi. Tad sam rekla da ga odvedu psihologu, pa da utvrdimo u kolikoj mjeri je on izložen opasnosti od suicida, pa da u skladu s tim postupamo.Hoću reći da su djeca spremna na mnogo šta a uvijek je nastavnik taj koji griješi.
Puno je lakše u razrednoj nastavi, gdje učitelj može pomno pratiti sve učenike, njihov napredak i rezultate, te za svakog učenika pronaći odgovarajući pristup.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:40:31   
Romali

IZVORNA PORUKA: Hanady RR




i

nedavno mi je kolegica iz EU zemlje ( ne dalkeo do nas) pirčala da kod njih u školi testiraju učenike, ako je slaba porlaznost u više navrata suspnduju nastavnika jer nije adelvatno prenio znanje. Super sisitem...al do nas dali će doći ikada ne znam...

.user posted image


E za ovo ti ne treba EU, dođi u HNK :)
Kod nas je ovo počelo prošle godine. Bira se predmet iz kojeg jedna generacija bude testirana (ok, ne svi, ali i jedan je pokazatelj nečega). Ako je prosječna ocjena tog Kantonalnog testa mnogo niža od one koju je dao nastavnik, on će očito da snosi neke posljedice. Ne znamo još koje, ali očekujemo da ćemo saznati do 6.6.2012. To je datum spomenutih testiranja.
Ove godine mene 'kači' testiranje mojih šestaša. Zato sam već jednom na temi 'naučimo neg.'pozivala da mi se javi neko od tičera ko je ovo već prošao, ali niko se nije javio.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   [Obrisana poruka]
21.5.2012 22:40:39   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 89
   [Obrisana poruka]
21.5.2012 22:42:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu madam x)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:42:34   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Iman83Kao prvo, bravo za tvoje dijete user posted image
Drugo, mi smo za svaku pismenu provjeru znanja dužni raditi analize testa po zadacima i svaki zadatak koji ima prolaznost u jednom odjeljenju manju od 50% se mora ponoviti...dakle, ponavljanje znanja i testa za tu oblast. Na taj način bi taj predavač trebao skontati gdje je pogješio on(jer bi se ja prvo zapitala gdje JA grješim), je li greška do programa, a zatim kako pomoći djeci da bolje savladaju tu oblast.
Makar ja tako radim(nije da se hvalimuser posted image )


A u tome je kvaka. U tri sedmice dva puta test iz matematike.
Ali ni na drugom se nisu proslavili.
Isto tako, jel normalno očekivati od 8 godišnjaka da uradi 14 zadataka, koliko ih je bilo u testu?
I isto toliko iz predmeta " Moja okolina "?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 91
   [Obrisana poruka]
21.5.2012 22:44:53   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:45:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Romali


IZVORNA PORUKA: Hanady RR




i

nedavno mi je kolegica iz EU zemlje ( ne dalkeo do nas) pirčala da kod njih u školi testiraju učenike, ako je slaba porlaznost u više navrata suspnduju nastavnika jer nije adelvatno prenio znanje. Super sisitem...al do nas dali će doći ikada ne znam...

.user posted image


E za ovo ti ne treba EU, dođi u HNK :)
Kod nas je ovo počelo prošle godine. Bira se predmet iz kojeg jedna generacija bude testirana (ok, ne svi, ali i jedan je pokazatelj nečega). Ako je prosječna ocjena tog Kantonalnog testa mnogo niža od one koju je dao nastavnik, on će očito da snosi neke posljedice. Ne znamo još koje, ali očekujemo da ćemo saznati do 6.6.2012. To je datum spomenutih testiranja.
Ove godine mene 'kači' testiranje mojih šestaša. Zato sam već jednom na temi 'naučimo neg.'pozivala da mi se javi neko od tičera ko je ovo već prošao, ali niko se nije javio.



HNK nam je daleko za školuuser posted image

No baš ti hvala na ovome podatku...
vjerujem da će se u dogledno vrijeme porširriti po kantonimauser posted image

Ja znam zsiat biti nastavnik i nije lako....
prva sma slušala majku koja svome djetetu daje za pravo da psuje nastavniku pred njom a ona ga podržava...
mislim ipak poštovanje nastavnika moramo djeci usaditi bez obzira što nismo u mogućnosti da sda mjenjamo obrazovni sistem a slažemo s ei i učiteljice i roditelji bi rado nešto mjenjliuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:46:09   
Romali

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Iman83Kao prvo, bravo za tvoje dijete user posted image
Drugo, mi smo za svaku pismenu provjeru znanja dužni raditi analize testa po zadacima i svaki zadatak koji ima prolaznost u jednom odjeljenju manju od 50% se mora ponoviti...dakle, ponavljanje znanja i testa za tu oblast. Na taj način bi taj predavač trebao skontati gdje je pogješio on(jer bi se ja prvo zapitala gdje JA grješim), je li greška do programa, a zatim kako pomoći djeci da bolje savladaju tu oblast.
Makar ja tako radim(nije da se hvalimuser posted image )


A u tome je kvaka. U tri sedmice dva puta test iz matematike.
Ali ni na drugom se nisu proslavili.
Isto tako, jel normalno očekivati od 8 godišnjaka da uradi 14 zadataka, koliko ih je bilo u testu?
I isto toliko iz predmeta " Moja okolina "?



E malo ga je pretjerala ova vaša učiteljica. I da su svi uspješno savladali gradivo, tu je pitanje koncentracije osmogodišnjaka...Koliko vremena je potrebno za 14 zadataka? Koncentracija opada definitivno.
Previše zadataka, po mom mišljenju.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:47:40   
madam x


OT, nisam znala da i ti radiš u prosvjeti....i OT, eto me u ključ na kantonalnu smotru dođite nas bodrit



Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....super....baš mi je drago....ali i ja sam učesnik...joj JESAM UZBUĐENAuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:49:41   
madam x
Iman, ovo mi je baš uljepšalo dan user posted image

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 96
   [Obrisana poruka]
21.5.2012 22:49:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu madam x)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:50:22   
D_K

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: Iman83


Pa dječica i u vrtiću uče pjesmice a ne znaju slova, složićeš se sa mnom...mada, treba izvagati je li to potrebno ili nije...za plan i program se slažem, nametnu nam i htio ne htio raditi je.


Kod nas je učiteljica u vrtiću lijena pa ova moja samo crta - valjda joj to najlakše. Do sada su naučili dvije pjesmice po jednu strofu.user posted image
Mislim da je nepotrebno djeci nametati učenje nečega što je nerelevatno u datom momentu. Npr. ako ima muzičko zašto mora učiti i iz bosanskog pjesmicu?
Zar učitelji nemogu korigovati nastavni plan?


sad su neke 'nevazne' stvari izbacili jer nemaju vremena zbog onih neradnih dana.. ali to je iznimka, mislim da mogu samo malo 'pojacati' vaznije stvari.. npr. nekad nasa uciteljica ne odradi fizicki jer vjezbaju citanje itd.. to su sitnice a sigurno ona zna kako zadovoljiti NPP i odgovoriti potrebama ucenika..
nego, ti si se meni plaho opteretila oko kikicine skole?! jesam li ja to dobro skontala??
hajde da nas dvije popijemo jednu kaficu, prenijecu ti svoje impresije.. fakat sam zadovoljna koliko M. uziva da ide u skolu. ima novih drugarica, naucila je toliko lijepih stvari i zaista uziva ici u skolu. vjerujem da ce tako biti i sa tvojoom kikicom..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   [Obrisana poruka]
21.5.2012 22:50:33   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu madam x)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: kakve nam škole pohadjaju djeca
21.5.2012 22:50:50   
madam x

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: zinanina



OT, nisam znala da i ti radiš u prosvjeti....i OT, eto me u ključ na kantonalnu smotru dođite nas bodrit



Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....super....baš mi je drago....ali i ja sam učesnik...joj JESAM UZBUĐENAuser posted image user posted image user posted image user posted image


Zezaš, u četrvtak....hoćemo se družiti user posted image user posted image




Znači Bihać, moramo utvrditi znak raspoznaanja, iako mislim da ću ja tebe prepoznatiuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *