|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: eserihija koli kod bebe
8.2.2011 14:33:29   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: dadada

a zasto limunada? samo radi c vitamina ili lijeci e.coli?





eserihija ne voli kiselo pa kazu da je najbolji limun, zato se ne smije davati slatko jer se ona razmnozava kao i gljivice.ja imam dobre cajeve za eserihiju ali ne smije ih beba jer je to sve diuretik i on to ne smije.
uspjela sam dobiti info za ove kapi cranactin kostaju od 41-43 KM ali vrijedi pokusati dati da dijete ne mora piti antibiotik!!

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: eserihija koli kod bebe
8.2.2011 14:40:56   
Anoniman
hmmmm...je li to znaci da ta limunada ne smije nimalo secera sadrziti?

jer ako smije malo...probaj mu dati kriske grejpa posute secerom (tako su meni davali ko maloj...nisam htjela drugacije voce), onda kivi

sve kontam kako limun kamuflirati

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 127
   RE: eserihija koli kod bebe
8.2.2011 15:09:21   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: dadada

hmmmm...je li to znaci da ta limunada ne smije nimalo secera sadrziti?

jer ako smije malo...probaj mu dati kriske grejpa posute secerom (tako su meni davali ko maloj...nisam htjela drugacije voce), onda kivi

sve kontam kako limun kamuflirati



pitacu dr da li smije, nisam se sjetila da pitam ona rece limunada e sad on nikada nije probao ni kivi ni grejp jer je tek napunio godinu tako da bi to trebali probati

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: eserihija koli kod bebe
8.2.2011 15:21:16   
smajli80
Evo da vam se javim,kod moje Sofi opet se pojavila E.coli i to 10 na 7.,i to neka pod vrsta koja ne reaguje ninakakve sirupe već samo na garamicin inijekcije.user posted image
Za sad je samo mažem garamicin kremom pa ako ne bude efekta moraće na bocu,a ona boliuser posted image user posted image user posted image

Moraću pokušati sa tim lijekom od bijelog luka,bolje i to nego boce.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: eserihija koli kod bebe
8.2.2011 16:05:07   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: smajli80

Evo da vam se javim,kod moje Sofi opet se pojavila E.coli i to 10 na 7.,i to neka pod vrsta koja ne reaguje ninakakve sirupe već samo na garamicin inijekcije.user posted image
Za sad je samo mažem garamicin kremom pa ako ne bude efekta moraće na bocu,a ona boliuser posted image user posted image user posted image

Moraću pokušati sa tim lijekom od bijelog luka,bolje i to nego boce.


koliko urinokultura ste radili, jeli tri?jeste pokusali jos nesto?

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: eserihija koli kod bebe
8.2.2011 22:26:42   
smajli80
U ovom zadnjem periodu dvije zaredom a dosad(pošto je vuče od 8mj.)neznam više broja.user posted image
Dok završi sa ovom terapijom,mora opet dvije zaredom,pa ćemo vidjeti.

Nisam više pametna šta da radim,moraću potražiti nekakav"narodni lijek",ne mogu je više gledati ovako da se pati sa timuser posted image .

Imaš li ti ikakvih idejauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: eserihija koli kod bebe
8.2.2011 22:32:33   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: smajli80

U ovom zadnjem periodu dvije zaredom a dosad(pošto je vuče od 8mj.)neznam više broja.user posted image
Dok završi sa ovom terapijom,mora opet dvije zaredom,pa ćemo vidjeti.

Nisam više pametna šta da radim,moraću potražiti nekakav"narodni lijek",ne mogu je više gledati ovako da se pati sa timuser posted image .

Imaš li ti ikakvih idejauser posted image user posted image user posted image


Mrzim tu bakteriju... Mi smo taman jucer zavrsili s terapijom i u pon. bi trebali raditi kontrolu... Jos muke dok joj uzmem urin uh uh.... Mi smo primali geramicin, 6 dana ujutro i uvce, kako je samo plakala svaki put, guza joj sva izbodena bila. Sad smo tjedan dana pili sinersul ujutro i uvece i dva tjedna samo u vece, pa pet dana sacekat i kontrola. Ja sam dobila broj od neke zene sto pravi caj za e. colli od jedne nase forumasice pa cu je kontaktirat ovih dana...

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: eserihija koli kod bebe
8.2.2011 22:50:05   
smajli80
Pokušaću sa bijelim lukom,pa ako mi ne uspije,odoh kod časnih one takođe spravljaju raznorazne čajeve.

Valjda ću nešto uspijeti,a dotad da nešto poručim gđi.bakterijiuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: eserihija koli kod bebe
7.3.2011 22:04:01   
bubuli
evo mene opet :(
cijeli februar smo bili na sirupu i onda kontrola...
na popku opet e.koli a ur.kulture:prva sterilna,druga e.koli 10 na 3 a treca 10 na 2...
doktorica rece da pupak sad mazem sa bivacin mascu a za urin da nema vise amtibiotika vec cajevi dosta tecnosti i da jacamo imunitet...tako da pucamo med,limun cijedim u svaki caj i pije imunoglukan sirup za imunitet 1x dnevno...
eh jedna teta mi je rekla da probam sa kospicama od dinje: 2dl vode sa 20 kospica ukuhati na 1dl...
nema ni okusa ni mirisa ni boje i to pije...
sad cemo opet kontrolisati sve pa vidjet cemo dalje...

pravila sam i nesto sto piju odrasli al je prekiselo i nece nikako da pije...
300gr psenice,300gr smrekinih bobica,1kg limuna i 1.5l donata mg
sve se pokiseli u donat preko noci i pije se danju al je bas bas kiselo i nece nema sanse


_____________________________



(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: eserihija koli kod bebe
26.5.2011 16:16:08   
Agenda
pozdrav,

i ja sam cula za te kapi cranactin da su jako dobre, ali me interesuje da li ih smije uzimati beba od 5 mjeseci i gdje se u sa mogu uzeti. ako imas takvu informaciju, molim te javi.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: eserihija koli kod bebe
26.5.2011 23:00:04   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Agenda

pozdrav,

i ja sam cula za te kapi cranactin da su jako dobre, ali me interesuje da li ih smije uzimati beba od 5 mjeseci i gdje se u sa mogu uzeti. ako imas takvu informaciju, molim te javi.


ima apoteka na sipu sigurno (apoteka lamela) se zove, nazovi ih pa pitaj ne bih ti znala reci dali smije jer je to ipak malen bebica, jer caj od brunisnice smije tek od godinu.pitaj njih najbolje ti je.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Agenda)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: eserihija koli kod bebe
27.5.2011 21:59:09   
Agenda
hvala na informaciji, nazvacu ih :)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: eserihija koli kod bebe
28.5.2011 0:00:00   
rose
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: MALA1994

kao sto sam na bebama vec pisala moj mladji ima eserihiju , prvo smo ustanovili vanjsku na preponi i mazali kremom, a uradili smo tri uk, prva je 10 na 4, a druge dvije 10 na 6. ja moram kod dr da vidim sta cemo ali par savjeta bi mi dobro doslo jer se stvarno brinem.
on hoce piti caj od brusnice, dr je rekla limunadu, a kako da mu dam limunadu kad nece kiselo da pomisrise.
u januaru je dva puta bio na antibiotiku radi bronhitisa i to je sada ok, ali sda ova budalastina.
vidim da spominjete neke kapi kranactic, ima li ko iskustva s tim?
pomozite bas se brinem...


niko nista, hm...super


a kako izgleda ta vanjska?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: eserihija koli kod bebe
28.5.2011 13:57:17   
Malenaoduvijek
kao pelenski osip, crveno u predjelu oko pise i na preponici, na pregibu male tackice i jako crveno, a imao je i candidu ujedno

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: eserihija koli kod bebe
16.11.2011 18:48:22   
babina beba
Ovako mojoj bebari, 8 mjeseci, smo radili bris koze, uglavnom po guzi zbog neke stafilokoke i nalaz je uz to pokazao i eserihiju coli.sutra ujutru nosim nalaze njenoj doktorici a do tada pls savjete i iskustva ako imate. Znam da se na urinikulturn taj nalaz radi ali ovo je bilo bris koze. Hvala

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: eserihija koli kod bebe
16.11.2011 18:58:49   
Mya_81 RR
S tim nemam nikakvo iskustvo, ali mislim da je puno teže lječiti bakteriju ako je ona u urinu a ne na koži.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: eserihija koli kod bebe
9.4.2012 8:55:44   
hampsi
Ja ne znam da li je kod nas EC u pitanju, dobili smo uputnice za urinokulture. Mala nema T (fala Bogu) samo joj urin ima malo jaci miris. Malo su joj povecani leukociti, dr nam ne daje antibiotik kao nista dok ne vidi sta je u pitanju ali malu to pece i zali se da je boli. Ne znam sta da radim user posted image Brusnicu pije svaki dan, inace je to jedino sto i pije. Grejp i narandze lize, pije sok ... ali eto ispade da joj ni to nesto ne znaci.
Zna li neko nestto vise o ovim kapima? Ne mogu je ovako ostaviti jos 3-4 dana, da joj bar nekako olaksam

_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: eserihija koli kod bebe
9.4.2012 9:02:41   
Malenaoduvijek
hampsi
ako cete raditi UK nista joj ne mozes davati dok nemas rezultate.

samo dosta cajeva i limunadu ako hoce da pije i to ne previse tekucine pred UK jer vam to moze lazirati rezultate jer isperete besiku takoreci.

koliko je curici godina ?

inace je nama pedijattica rekla da se maloj djeci ne daju ovi cajevi koji imaju diureticko djelovanje u svhu izlijecenja mokracnoh infekcija?
jesi zato pitala za kunicu?

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: eserihija koli kod bebe
9.4.2012 12:38:48   
hampsi
Mala ima 2,5 godine. Vec sam kupila ove kapi, mada ne znam kako ce djelovati jer vec brusnicu inace pije.
Ovo je vec 2 put u pola godine da ima infekciju pa hoce da vidi da nije EC. A za caj od kunice sam pitala jer ga ja pijem (imam malo malo te infekcije), znam da je dobar ali kao i za sve ostalo kad je dijete u pitanju moras nekoga pitati. Uopste nisam pametna sta raditi. Znam da ne bi trebalo nista puno da ne bi bili lazbi rezultati ali sta da radim kad se ona zali da je boli user posted image

_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: eserihija koli kod bebe
9.4.2012 12:45:14   
Malenaoduvijek
ne znam jesi citala moj mladji sin je imao eserihiju i na kraju smo zavrsili na geramicin inekcijama jer je imao temperaturu do 40.

ja joj ipak ne bih dala prije savjetovanja sa ped jer su i meni svasta predlagali i ja kad sam pitala zena mi rece ovo sto sam ti napisala.
ipak je ona mala ja ne bih prije rezultata.a do tada joj mozes davati i majcinu dusicu ali sve po 3 dana jer se eserihija privikne na milje odredjeni ali ne voli kiselo ...

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: eserihija koli kod bebe
9.4.2012 22:37:24   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: hampsi

Ja ne znam da li je kod nas EC u pitanju, dobili smo uputnice za urinokulture. Mala nema T (fala Bogu) samo joj urin ima malo jaci miris. Malo su joj povecani leukociti, dr nam ne daje antibiotik kao nista dok ne vidi sta je u pitanju ali malu to pece i zali se da je boli. Ne znam sta da radim user posted image Brusnicu pije svaki dan, inace je to jedino sto i pije. Grejp i narandze lize, pije sok ... ali eto ispade da joj ni to nesto ne znaci.
Zna li neko nestto vise o ovim kapima? Ne mogu je ovako ostaviti jos 3-4 dana, da joj bar nekako olaksam


Ja joj nebi nista davala dok ne uradim nalaz. Mi smo se dugo borili sa e.coli. Primali smo geramicin i pili nakon njega isto antibiotik. Ako je svrbi mozes je oprati tolpm vodom ili vodom sa malo hipermangana. Mislim da to ne moze skoditi. A nalaz uradi sto prije da bi mogla poceti s terapijom Sretnouser posted image

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: eserihija koli kod bebe
23.11.2012 13:04:38   
Sandrich
Ima li neka mama iskustva sa eserihijom u pupcicu kod djecaka?

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: eserihija koli kod bebe
20.8.2013 16:35:49   
tetka iz Sa
Lijep pozdrav drage moje: Moja curica ima 8 mjeseci. Pojavila nam se temp 39, ali uz naticanje gornjih desni (izrastanje zubica ). Za svaki slucaj odvela sam je doktoru sto su oni i potvrdili. Alii MAJCINSKI INSIKT naveo me je da trazim uputnicu za vadjenje krvi i urina cisto onakooo.. Leukociti u krvi miruju da bi u urinu isli i do 30 000. Upucena sam na urinokulture i pokazana je eserihija 10 na 7. Doktorica nam je propisala antibiotik PANCEF i receno nam je da za svaki slucaj uradimo ultra zvuk urinarnog trakta da bi se otklonila sumlja na smetnje u urinarnom traktu. Mene zanima da li je neko imao slicno iskustvo. Ona je imala temp samo taj da i nikad vise sto njih i cudi, s obzirom da je temp cest simptom. Ona je vesela, super se osjeca, ne place dok piski, temp nema, znaci NIKAKAV SIMPTOM...!!

Moze li mi neko dati neki prirodni lijep osim brusnice ili ako znate to sa bjelim lukom kako ide, bila bih vam zahvalna???

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: eserihija koli kod bebe
13.1.2015 18:26:35   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: belaorhidea

Moja sestricina je 2 i pol mjeseca.doktori su joj pronasli e coli u digestivnim sistemu creva... nasla sam nekoliko recepta i sirupe ali ne znam kako bi de, ovale kod nas u makedonii zdravstvo je kaTastrofa mozete li mi neko reci nezto lek ili bilo sta o tome da bi pomogla mojoj sestri i njenoj devojcici..ona samo sad je na doenje jedva nekad hvati sise za voda ili caj...pisite sad sve je dobredojdeno hvala unapred
user posted image user posted image user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: eserihija koli kod bebe
13.1.2015 20:01:27   
almondray
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: belaorhidea

Moja sestricina je 2 i pol mjeseca.doktori su joj pronasli e coli u digestivnim sistemu creva... nasla sam nekoliko recepta i sirupe ali ne znam kako bi de, ovale kod nas u makedonii zdravstvo je kaTastrofa mozete li mi neko reci nezto lek ili bilo sta o tome da bi pomogla mojoj sestri i njenoj devojcici..ona samo sad je na doenje jedva nekad hvati sise za voda ili caj...pisite sad sve je dobredojdeno hvala unapred
user posted image user posted image user posted image



Tako mala beba ne bi smjela biti liječena na svoju ruku.To što doji treba tako,to je probavni trakt ako se ne varam?Možda je bolje da se crijeva ne ispiru sa čajevima i sl.
Ako je nađena e.coli vjerovatno je rađen i antibiogram po kojem jedino i može biti liječena.
Mojuser posted image je sa 2mj imao urinarnu inf., e.coli,ležali smo u bolnici 7 dana i tu je liječen,tek posle brojnih ispitivanja poslati smo na kućno liječenje.

Mislim da postoji neki broj ispod kojeg se e.coli ne liječi,samo u slučaju da ga prekorači.
Ona je inače stanovnik debelog crijeva,a u mokraćnom traktu havarije pravi.

< Poruku je uredio almondray -- 13.1.2015 20:03:45 >


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *