|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Reakcija na vakcinu
1.7.2011 23:27:43   
de_de
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: Bambi09

cuj sad do 14-te user posted image user posted image user posted image user posted image aman svi razlicito govore... nama su rekli da je krajnji rok do 2 godine... ali ne bitno... svaku je do sada primao redovno i nisam imala razloga uopste da ovu preskacemo... ma mozda je ipak zubic u pitanju (il se makar tjesim)... sad je zaspao i preznojio se, nema ture... ali ako se opet javi tura u toku noci ili sutra, odvescu ga dr-u...



meni su prekljuce rekli da ova vakcina sa 18 mjeseci je krajnji rok do kraja 2 godine , kasnije je ne moze primiti!



Bas sam sad uzela Keninu knjizicu, on nije jos primio ni onu sto ide nakon 1 godineuser posted image user posted image , ja sam malo polupala loncice: morat cu nazvati u ponedeljak DZ da provjerim. A da li se moze ova sto ide sa 18 mjeseci primiti prije ove sto ide nakon navrsene godine.
Teacher i ja sad tek vidjo da to nije mmr


< Poruku je uredio de_de -- 1.7.2011 23:29:29 >


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Reakcija na vakcinu
1.7.2011 23:29:04   
Medić*
I nama su rekli da se vikcina sa 18 mj, treba primiti do kraja druge godine, kasnije ne moze.  Mi smo je primili dan prije 2 rodjendana. Reakcija nije bilo nikakvih hB.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Reakcija na vakcinu
1.7.2011 23:30:04   
teacher75

IZVORNA PORUKA: de_de

IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: Bambi09

cuj sad do 14-te user posted image user posted image user posted image user posted image aman svi razlicito govore... nama su rekli da je krajnji rok do 2 godine... ali ne bitno... svaku je do sada primao redovno i nisam imala razloga uopste da ovu preskacemo... ma mozda je ipak zubic u pitanju (il se makar tjesim)... sad je zaspao i preznojio se, nema ture... ali ako se opet javi tura u toku noci ili sutra, odvescu ga dr-u...



meni su prekljuce rekli da ova vakcina sa 18 mjeseci je krajnji rok do kraja 2 godine , kasnije je ne moze primiti!



Bas sam sad uzela Keninu knjizicu, on nije jos primio ni onu sto ide nakon 1 godineuser posted image user posted image , ja sam malo polupala loncice: morat cu nazvati u ponedeljak DZ da provjerim. A da li se moze ova sto ide sa 18 mjeseci primiti prije ove sto ide nakon navrsene godine.


moze, od moje prijateljice mali je kasnio na MRR (sto ide sa godinu dana) i posto ce uskoro imati dvije godine rekli su im da prvov primi ovu sto ide sa 18mj. (revakcinaciju HIB) jer nju mora primiti prije 2. rodjendana, a onda ce MRR primiti tek kasnije kadgod hoce (moze i do 14.godine)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Reakcija na vakcinu
1.7.2011 23:30:44   
Hanady RR
ja sam jučer bila kod pedijatrice i pitala fino kako da snatvim sa revakcinacijom i dlajnjom imunizacijom jer mi nismo primeil ni onu sa godinuom navršenom ni ništa iza toga...doktorica kaže...sad smo obustavili vakcine jer je ljeto u septembru fino nastavimo tamo gdje smo stali...

ja kako mi je to rekla idem reko provjerit pa sam zvala privatno čisto da se smirim u svim silnim saznanjima...pedijtarica mi isto ponovila...

ja doktorici iz DZ savršeno vjerujem...nebi moju djecu dovela ona sad u opasnosat sa vakcinama sigurno nakon svih ovih vakcina i strahova koje roditelji proleaze...elem mi do septembra nastavljamo gdje smo stali aBd to je moja i suprugova odluka

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Reakcija na vakcinu
1.7.2011 23:31:15   
Bambi09
evo bas je tiki odgovorila... ova sto se prima od godinu dana, ona mislim da moze do 14 godine, MMR, a sve one koje se prime do godine dana imaju svoje revakcinacije bez kojih nemaju pravu funkciju, zato se moraju primiti revakcinacije... ipak ako ste vec preskocili koju, najbolje da se posavjetujes sa pedijatricom i vidis koja vam fali i koju bi trebali primiti

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Reakcija na vakcinu
1.7.2011 23:35:07   
de_de
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja sam jučer bila kod pedijatrice i pitala fino kako da snatvim sa revakcinacijom i dlajnjom imunizacijom jer mi nismo primeil ni onu sa godinuom navršenom ni ništa iza toga...doktorica kaže...sad smo obustavili vakcine jer je ljeto u septembru fino nastavimo tamo gdje smo stali...

ja kako mi je to rekla idem reko provjerit pa sam zvala privatno čisto da se smirim u svim silnim saznanjima...pedijtarica mi isto ponovila...

ja doktorici iz DZ savršeno vjerujem...nebi moju djecu dovela ona sad u opasnosat sa vakcinama sigurno nakon svih ovih vakcina i strahova koje roditelji proleaze...elem mi do septembra nastavljamo gdje smo stali aBd to je moja i suprugova odluka


Uh dobro je, ja se vec ufrkala da sam nesto propustila, a Keni ce 2 godine biti u novembru, tako da i mi u septembru mozemo nastaviti sa vakcinama. Al cu ipak nazvati dr. da je pitam za savjet, jer je bas vezana za Kenu i uvijek nam daje super savjete.
Ma kod nas je DZ inace dugo vremena bilo obustavljeno vakcinisanje, a i ja se toliko bojim tih vakcinauser posted image user posted image

< Poruku je uredio de_de -- 1.7.2011 23:36:28 >


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Reakcija na vakcinu
1.7.2011 23:41:08   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: de_de

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja sam jučer bila kod pedijatrice i pitala fino kako da snatvim sa revakcinacijom i dlajnjom imunizacijom jer mi nismo primeil ni onu sa godinuom navršenom ni ništa iza toga...doktorica kaže...sad smo obustavili vakcine jer je ljeto u septembru fino nastavimo tamo gdje smo stali...

ja kako mi je to rekla idem reko provjerit pa sam zvala privatno čisto da se smirim u svim silnim saznanjima...pedijtarica mi isto ponovila...

ja doktorici iz DZ savršeno vjerujem...nebi moju djecu dovela ona sad u opasnosat sa vakcinama sigurno nakon svih ovih vakcina i strahova koje roditelji proleaze...elem mi do septembra nastavljamo gdje smo stali aBd to je moja i suprugova odluka


Uh dobro je, ja se vec ufrkala da sam nesto propustila, a Keni ce 2 godine biti u novembru, tako da i mi u septembru mozemo nastaviti sa vakcinama. Al cu ipak nazvati dr. da je pitam za savjet, jer je bas vezana za Kenu i uvijek nam daje super savjete.
Ma kod nas je DZ inace dugo vremena bilo obustavljeno vakcinisanje, a i ja se toliko bojim tih vakcinauser posted image user posted image

pa moja je napunila 2 godine u februaru...
najprije smo kansili je rnije bilo vakcina, pa onda ona bila bolesna, taman ona zdrava seka joj bolesna, pa onda one smrti sa vakcinama i haos, pa opet nem avakcina i tako dogurasko do sada...
kako stariju trebam vakcinisati predškolskom vakcinom koju rima sa 5 godina...odem i oitam i za jednu i drugu...
lijepo mi doktorica rekla...i tako će i biti...
a nazovi i pitaj vijdet ćeš...nastavite gdje ste staliuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Reakcija na vakcinu
1.7.2011 23:44:37   
de_de
Ma i kod nas je isti slucaj bio, mala sto je preminula dobila vakcinu u nasem DZ, zatim ih obustavili, kad su krenuli davati opet Keno bio bolestan, pa ja bolesna, pa mm, pa opet nema vakcina, pa opet Keno bolestan i tako sve do danas.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Reakcija na vakcinu
2.7.2011 0:13:21   
taurus
moja E je primila samo prvu vakcinu, dalje je nisam vodila jer me užasno strah nakon onih smrtnih slučajevauser posted image

i ja sam planirala od septembra krenuti sa vakcinama

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Reakcija na vakcinu
2.7.2011 9:13:57   
Emica_sa
Sin nije primio ni jednu,cak ni onu po rodenju jer mi je tako neuropedijatar savjetovao i nece ni primiti,a curici su dali ovu po rodenju,i vodili smo je sa mjesec dana i onda su se desili ovi smrtni slucajevi,i muz vise ne zeli da cuje ,od tada je nisam ni vodila kod pedijatra,ona je zdrava hvala bogu,ali on je rekao vakcine ni slucajno vise,a ja nisam vise pametna i ne znam sta da radimuser posted image user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Reakcija na vakcinu
2.7.2011 10:22:19   
Bambi09
Emice a iz kog razloga vam je savjetovano da dijete ne prima vakcinu? ne kontam user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Reakcija na vakcinu
2.7.2011 10:30:09   
Nunny
evo malo mog iskustva na srecu ja sam sina redovno vodila na vakcinaciju i primijo je bas svaku (naredna je sa 5god)....kazem na srecu jer nam je ova zadnja koja u sebi sadrzi antitetanus itekako pomogla kod zadnje povrede...opet moja sestricna je non stop bolesna i malena nemoze nikako da se oporavi doktori su konstatovali da joj je organizam preslab zbog dtpi zabranili dalju vakcinaciju...


pa ja mislim da ako djete pije antibiotike koje ruse imuni sistem (nekima treba duze vrijeme da se oporave cak i par mjeseci)..i treba bas skrenuti paznju pedijatru na to i ako treba odgodit  mjesec-dva vakcinaciju nije to nista ...mislim da ozbiljno treba shvatati njihova pitanja "je li djete zdravo i da nije neko bolestan u porodici..."razumljivo je da niti jedan doktor ne moze znati istoriju bolesti naseg djeteta napamet, pa ako je i prije dva mjeseca imalo temperaturu obavezno napomenite...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Reakcija na vakcinu
2.7.2011 10:41:45   
Bambi09
upravo tako Nunny, bitno je napomenuti zdravstveno stanje djeteta... nas su pitali da li je bio bolestan u posljednjih 7 dana i da li je imao temperaturu... a inace nas doktor svaki put prvo pregleda karton ispita nas o njegovom opstem stanju, pregleda i preslusa ga, pa tek onda pristupi vakcinaciji... 

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Reakcija na vakcinu
2.7.2011 11:06:55   
Emica_sa
bambi moj sin je pri rodenju imao edem mozga i krvarenje na mozgu,pa zbog togauser posted image

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Reakcija na vakcinu
2.7.2011 11:10:19   
Emica_sa
Zbog toga sto se desilo s njim,a to je bila cista ljekarska pogreska,muz nema uopce povjerenje u nase dr,a iskreno nemam ga ni ja

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Reakcija na vakcinu
2.7.2011 11:20:54   
niki83
ovo je bas zalosno cuti emica user posted image nadam se da je sa tvojim sinom sad sve u najboljem redu..
mi smo eto sljedece sedmice odlucili otici da primimo ovu revakcinaciju sa 18mj. iako imamo 21 mjesec..ali ako je u Sa obustavljeno do septembra, kako kazete, moguce je da i kod nas u Ze ne daju vise user posted image ne znam, u svakom slucaju provjerit cemo...a onu sa godinom MMR smo potpisali da na svoju odgovornost odgadjamo, i iskreno sve mislim s vremenom cu se odluciti na nju, ali meni opet sve gore..crne misle..user posted image ne daj Boze, ne svidja mi se ta vakcina nikako!! ali eto to je za one druge teme...


_____________________________

N&N

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Reakcija na vakcinu
2.7.2011 17:45:58   
Bambi09
Emice zao mi je sto se to dogodilo sa vasim djecakom... I niste jedini koji ne vjeruju zdravstvenim radnicima... Kod vas je bas specificna situacija i to bi trebali da porazgovarate sa osobom u koju bas imate povjerenje... Da vam da pravi savjet...

Ja inace svaki put prvo razgovaram sa doktorom, trazim objasnjenje za sve pa tek onda dam dijete da ga pregleda i vakcinise... I bas sam pitala koja je ovo vakcina i da li je sigurna, na sto nam je odgovorio da su kod nas u BPK nakon onog smrtnog slucaja od vakcine, odmah formirali komisiju koja je sve moguce vakcine pregledala i sve sumnjive su unistili, tako da su 100% provjerene vakcine koje daju djeci... Sto rece medicinska sestrica, pa oni vakcinisu i svoju djecu, pa valjda ne bi svoje dijete dovodili u opasno stanje... A ovo je mali grad, u njemu sve se znaaaa... user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Reakcija na vakcinu
2.7.2011 23:35:22   
rose

IZVORNA PORUKA: niki83

ovo je bas zalosno cuti emica user posted image nadam se da je sa tvojim sinom sad sve u najboljem redu..
mi smo eto sljedece sedmice odlucili otici da primimo ovu revakcinaciju sa 18mj. iako imamo 21 mjesec..ali ako je u Sa obustavljeno do septembra, kako kazete, moguce je da i kod nas u Ze ne daju vise user posted image ne znam, u svakom slucaju provjerit cemo...a onu sa godinom MMR smo potpisali da na svoju odgovornost odgadjamo, i iskreno sve mislim s vremenom cu se odluciti na nju, ali meni opet sve gore..crne misle..user posted image ne daj Boze, ne svidja mi se ta vakcina nikako!! ali eto to je za one druge teme...



vakcinacija obustavljena do septembra? to nisam znala a planirala malenu voditi 14 jula...jel 100% obustavljeno?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Reakcija na vakcinu
3.7.2011 0:16:10   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: niki83

ovo je bas zalosno cuti emica user posted image nadam se da je sa tvojim sinom sad sve u najboljem redu..
mi smo eto sljedece sedmice odlucili otici da primimo ovu revakcinaciju sa 18mj. iako imamo 21 mjesec..ali ako je u Sa obustavljeno do septembra, kako kazete, moguce je da i kod nas u Ze ne daju vise user posted image ne znam, u svakom slucaju provjerit cemo...a onu sa godinom MMR smo potpisali da na svoju odgovornost odgadjamo, i iskreno sve mislim s vremenom cu se odluciti na nju, ali meni opet sve gore..crne misle..user posted image ne daj Boze, ne svidja mi se ta vakcina nikako!! ali eto to je za one druge teme...



vakcinacija obustavljena do septembra? to nisam znala a planirala malenu voditi 14 jula...jel 100% obustavljeno?


U DZ stari Grad u sarajevu je obustavljeno...ja mislim da je razlog obustavljanja to što se vakcine ne daju u ljetnom periodu iako je doktorica rekla smao ''''sada je kod nas obustavljeno pa ćemo nastaviti u septembru''''

ovo 100% user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Reakcija na vakcinu
3.7.2011 3:46:37   
rose
moguce da je onda i u ostalim DZ...sjetih se kako nam dr rece kad nije bilo hib da ce je primiti do 8 mjeseca i da zavrsimo do ljeta....sad nam je ostala jos hep b jer smo kasnili prosli put...hajd mozda odemo na sistematski ako nista

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Reakcija na vakcinu
3.7.2011 7:55:14   
aya 05
Vakcine se obustave u ljetnom periodu najvise zbog godisnjih odmora ljekara,manje ih je i onda se obustavi preventiva.Tako da to sve zavisi od DZ.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Reakcija na vakcinu
3.7.2011 7:57:55   
anidla
IZVORNA PORUKA: rose

moguce da je onda i u ostalim DZ...sjetih se kako nam dr rece kad nije bilo hib da ce je primiti do 8 mjeseca i da zavrsimo do ljeta....sad nam je ostala jos hep b jer smo kasnili prosli put...hajd mozda odemo na sistematski ako nista



nije u ostalim domovima zdravlja, bar ne u Omer M....mismo htjeli Noi dati 4 dana pred put (danas putujemo) pa nam je savjetovala da ipak dodjemo na vakcinu kad zavrsimo s godisnjim odmorima.....

mi smo se na kraju odlucili za septembar....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Reakcija na vakcinu
3.7.2011 10:57:51   
babina beba
IZVORNA PORUKA: aya 05

Vakcine se obustave u ljetnom periodu najvise zbog godisnjih odmora ljekara,manje ih je i onda se obustavi preventiva.Tako da to sve zavisi od DZ.


Omer Maslic daje vakcine normalno smao ima moze biti skraceno radno vrijeme davanja vakcina, ali mislim da je od 26 Juna vraceno u normalu.

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Reakcija na vakcinu
3.7.2011 11:08:11   
Bambi09
Kod nas nema prekida vakcinacije... U toku ljeta jedino je skraceno radno vrijeme, a sve ostalo ide svojim tokom...



_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Reakcija na vakcinu
6.7.2011 9:45:17   
aya 05
U Vrazovoj se normalno vakcinisu djeca,mi juce bili.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *