|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Reakcija na vakcinu
9.5.2010 17:12:36   
Sonja
drage mame vjerujte da mi se place vise zbog ovih vakcina i ne znam sta da radim i da li da vodim Adina na ovu vakcinu sro treba primiti sad sa godinu dana...svega sam se nacitala i ne mogu bit pametna..sta ako mu se nedaj boze sta desi ma nebi sebi nikad oprostila a i ovako da dobije neku bolest kontat cu da je to zbog toga sto nije primio vakcinu....
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Reakcija na vakcinu
9.5.2010 20:44:09   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: Sonja

drage mame vjerujte da mi se place vise zbog ovih vakcina i ne znam sta da radim i da li da vodim Adina na ovu vakcinu sro treba primiti sad sa godinu dana...svega sam se nacitala i ne mogu bit pametna..sta ako mu se nedaj boze sta desi ma nebi sebi nikad oprostila a i ovako da dobije neku bolest kontat cu da je to zbog toga sto nije primio vakcinu....
user posted image user posted image user posted image


hej bonicko ne sekiraj se, mi smo primili, normala hvala Bogu nista nije bilo, ne opterecuj se beze, samo prati temperaturu...


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Reakcija na vakcinu
9.5.2010 23:04:26   
bubuli
bili smo na kontroli...minuta...
pogleda ruku kaze ima toga jos,nastavite obloge i dodjite za 7 dana...
ohh Boze budu li joj rezali opet rame ubit cu se...
stavljam obloge i borim se sa prolivom od sirupa...
rame se vise necrveni,necuri,rez se zatvorio al ispod ima tvrdo jos...
valjda ce to proci samo...

od prijateljice mala je dobila konvulzije 10 dana nakon primanja vakcine sa god.

ovo je fakat uzas


_____________________________



(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Reakcija na vakcinu
9.5.2010 23:21:55   
Mya_81 RR
Jooooj, Bubuli, baš mi je žao user posted image user posted image Nadam se da neće opet morati to rezati već da će pomoći oblozi...a donekle te razumijem jer je i moja curka s mjesec dana imala malu kirursku intervenciju kad je imala mastitis pa su joj morali rezati dojku i istiskati taj gnoj user posted image

Ljubimo malu hrabricu i želimo da što prije to sve ružno bude iza vas user posted image

A tih konvulzija me je pravo strah...

I zanima me je li ta vakcina sa godinu dana (čini mi se da je to MMR) obavezna?


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Reakcija na vakcinu
9.5.2010 23:25:44   
Emica_sa
I onda se meni cude kad kazem da nece primiti sve vakcine,smatraju me ludom
Bubuli bas mi je zaouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Reakcija na vakcinu
9.5.2010 23:29:23   
bubuli
samo molim Boga da nerezu ponovo...
u cetvrtak idemo opet na kontrolu...valjda ce biti ok...
neznam jel MMR obavezna al je haos reakcija na nju...


_____________________________



(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Reakcija na vakcinu
9.5.2010 23:37:56   
Emica_sa
Niti jedna nije obavezna pa ni MMR

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Reakcija na vakcinu
26.5.2010 21:50:20   
Hanady RR
prenos posta


IZVORNA PORUKA: medic slatki

pozdrav svima, posto mi sutra akobogda idemo da bebac primi onu vakcinu sa 18 mj, zanima ne kakva su vasa iskustva, jesu djecica imala kakve nus pojave, gdje se daje itd. Do sad nikada nismo imali problema s vakcinama, tipa temp i sl, jedino sto maleni ne voli da ga iko dira i pipka pa se odupiire i puno place, ipak nadam se da ce biti dobro aBg


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Reakcija na vakcinu
26.5.2010 22:39:21   
Majčica
Mi smo primili MMR prije 8 dana s kasnjenjem od pola godine i evo danas je dobio temperaturuuser posted image , predvece je bila 38.2. Imao je i tecnu stolicu cijeli dan, ne znam je li i to od vakcine. Inace nista vise, prilicno je raspolozen i igra se, samo slabo jede.
Znate li koliko traje ovo?user posted image user posted image user posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Reakcija na vakcinu
19.6.2010 12:56:28   
mala86
mi smo juce primili vakcinu koja treba sa 6 mjeseci(malo kasnimo)kad jutros ima malo otecenu jednu nogicu-gdje je primio vakcinu,i malo temerature-37,8 u guzi,znaci 37,5!dala mu lupocet-povrati mlijeko!
eno ga sad spava,vidjet cu poslije,valjda je nece biti vise

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Reakcija na vakcinu
19.6.2010 13:06:11   
acudesa
mi smo svaku vakcinu odbolavali, ali nije strašno, prođe, nije to ništa opasno i nauobičajeno

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Reakcija na vakcinu
26.6.2010 9:39:55   
bubuli
mi smo juce isli na vakcinu sto ide sa 6 mjeseci(malo kasnimo zbog oziljka na ruci od prosle)...
bila je vesela i sve ok do sinoc...
temperatura 38,3,i na ruci i na nozi crveno i oteceno,povracala je hapu u mlazu...
cijelu noc dernek,zaspe,kenka,place pa zaspe pa sve tako...
jutros ima 37,7...
dajem joj lupocet paracetamol sirup...
sad spava cekam da ustane da mjerim opet jer je vruca...
ludilo vise zbog ovih vakcina...


_____________________________



(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Reakcija na vakcinu
26.6.2010 9:42:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bubuli

mi smo juce isli na vakcinu sto ide sa ' mjeseci(malo kasnimo zbog oziljka na ruci od prosle)...
bila je vesela i sve ok do sinoc...
temperatura 38,3,i na ruci i na nozi crveno i oteceno,povracala je hapu u mlazu...
cijelu noc dernek,zaspe,kenka,place pa zaspe pa sve tako...
jutros ima 37,7...
dajem joj lupocet paracetamol sirup...
sad spava cekam da ustane da mjerim opet jer je vruca...
ludilo vise zbog ovih vakcina...

stavi joj i obloge od stajace vode na ruku i nogu

(odgovor članu bubuli)
  Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Reakcija na vakcinu
26.6.2010 10:13:56   
bubuli
oblozi su ti stalno i cesto ih mijenjam...
od juce kako je primila ima obloge...dan,noc i sad...
sad je 37,3 dobro je...

samo kivna sam uhhh juce kad smo bili na vakcini kao da stavljam obloge preko njihove gaze i flastera...reko zasto,kao zbog proslog puta,nije to od uboda vec je klica usla...
ja je gledam...reko radim u bolnici i imam sve sterilno i znam kako i sta stavljam...zacrveni se i usuti...
samo sebe da operu uhhh
a znam da je apsces bio od predubokog uboda...


_____________________________



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Reakcija na vakcinu
26.6.2010 10:18:07   
Anoniman
A zamisli tek medicinske sestre tj.brata koji ima prljave nokte (kao da je krompir vadio) a zaduzen je za vakcinaciju beba i djece...ja prosli put kad mu nisam glavu otkinula

(odgovor članu bubuli)
  Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Reakcija na vakcinu
11.8.2010 18:57:33   
lila25
kod nas jos uvijek modro na rukici i kad dodirnem tvrdo oko centimetar,bas me zabrinjava a primio 19.07.ne znam sta bih da li da ga vodim dr.ili se to desava ne boli ga kad pritisnem ne buni se.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Reakcija na vakcinu
14.8.2010 12:29:40   
lila25
jeli ovo nikog nema da mi odgovori :(((((

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Reakcija na vakcinu
14.8.2010 12:37:42   
Visnja RR
ja zaista ne znam sta da ti odgovorim...
nadam se da ce neko sa iskustvom uskoro dati neki odgovor..
ako mislis da nema guzve kod pedijatrice mozda nije lose da se odsetas sa bebicom...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Reakcija na vakcinu
14.8.2010 15:33:56   
iv@ncica
ma  odvedi ga  nista  te  ne  kosta,  nemoj  se misliti,  a vjerojatno  ti  niko  nema  sto  pametno  reci, jer  nisu imali  iskustva  s  tim,  kao  ni  ja..sad  su  manje  guzve  islim...a  ne  znam  sto  bih  ti  savjetovala  ,  misa mu  malogauser posted image ,  sretno  i  javi  sto ti  rekose.

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Reakcija na vakcinu
27.12.2010 18:01:04   
bebacha
Alen je danas dobio dvije vakcine,i djete samo spava.relativno malo je bio budan,nema temp.jel to normalno

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Reakcija na vakcinu
7.1.2011 7:47:41   
Husic10
Ja ispisala citav clanak i ono meni session timed out tamam kad sam kliknula post user posted image user posted image user posted image user posted image

Ali evo opet : Mala mi je primila pet boca prije 7 dana...uzas znam da nisu normalni
8 sati poslje vakcina pocela je da nenormalno place i malo temperature...dala joj sirup da ublazi bol i smanji temp bebi je zaspala i fino spavala citavu noc...no sutra dan je skroz drugo djete...place, nerevozna je , i manje jede nego inace i do dan danas a bila je skroz mirna i veselaaa beba do vakcina....da li ste imali slicna iskustva? Mnogo me brinu neke posljedice vakcine, malo sam citala na netu o tome...

A mislim da je mozda muce i zubici sa obzirom na to da bali mnogo i non stop rucicu stavlja usta....ali tek su joj 4 mj 9 insallah...user posted image user posted image user posted image

Hvala vam unaprijed


_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Reakcija na vakcinu
7.1.2011 10:19:23   
Mya_81 RR
Vidim piše da si u USA...zar kod vas daju toliko boca odjednom user posted image

Uglavnom, razdražljivost i nervoza je nažalost uobičajena poslije svake vakcine, koju god da primi user posted image Ali to ne bi trebalo trajati dugo... Je li ona još uvijek tako nervozna i nakon tih 5 dana?

Ako su vakcine obavezne i dijete moraš voditi onda mislim da ne treba svašta čitati jer se samo nasekiramo. Naravno, treba provjeriti rok trajanja vakcine i raspitati se o eventualnim reakcijama da znamo reagirati na vrijeme.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Reakcija na vakcinu
7.1.2011 10:21:22   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

Alen je danas dobio dvije vakcine,i djete samo spava.relativno malo je bio budan,nema temp.jel to normalno


Pospanost je isto uobičajena.

Ne znam koju vakcinu ste primili, ali moja je od prvih nekoliko vakcina isto bila uglavnom uspavana.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Reakcija na vakcinu
7.1.2011 10:23:42   
Emica_sa
Uhh sto mrzim vakcine,a ne znaju ni oni sta daju ni kakve reakcije ce dijete imati

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Reakcija na vakcinu
7.1.2011 14:45:13   
leona81
u USA imaju puno vise vakcina odnosno doza od nas...na cijelom svijetu oni imaju najvise vakcina i daju po nekoliko odjednom, zato se roditelji stalno zale ali ne pije vode...mozes li nam staviti tablicu iz USA?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *