|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
9.10.2008 12:14:43   
jupajdi
Evo i mi smo jutros došli sa vakcinacije. Za sada je bebica super. Stavljam joj obloge, nema temperature, niti sam joj davala paracetamol. Kontam da joj dam ako se javi temperatura. Ali, iskreno se nadam da neće. Dobila je tu novu vakcinu acelularnu, pa se nadam da će biti sve uredu. Ni stariji sin nikada nije imao reakciju od vakcine. Malo je bio kenjkav i spavao je jako puno, koliko se ja sjećam.
Izmjerili su je, pregledali, izvagali. Sada smo teški 7200 kg. Mašallah.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamin junacina)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
9.10.2008 12:54:53   
Visnja RR
Bravo za Esmicu user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
9.10.2008 13:08:22   
bezelye
I mi smo jucer bili na redovnom mjesecnom pregledu. Eren je napunio 3 mjeseca (sto kazu: u dobar cas).
Dobio je vakcinu protiv pneumokoka. Bilo je za ocekivati malo temperaturice, cepici u bili u pripravnosti ali hB nista. Hvala Bogu on bas dobro podnosi vakcine, cak i dok ih prima samo malo kaze eh-eh i to je to.
Cini mi se da je ovdje raspored vakcina malo drugaciji pa bas ne mogu upratiti kad spominjete prva, druga... peta. Bitno je da oni sve to prime i da nam budu zdravi user posted image

Kako mi je u pocetku gubio na kilazi sad hB fino napreduje. Za mjesec dana je "nabacio" 1.020 grama i porastao 5,5cm tako da sad ima 5,5 kg i 61 cm. Sve uredu hB, sad lakse disem user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
9.10.2008 13:11:16   
mamyca
Bravo za Esmu i Eren.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
9.10.2008 18:34:07   
lejlaze
i mi smo danas bili kod dr i dobili smo prvu vakcinu. dobro je proslo. mislila sam da ce plakati ali nije bilo strasno.
stavljam obloge i nema temperature.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
9.10.2008 18:45:07   
Anoniman
moja beba je svoju prvu vakcinu podnijela super, ali zato sam se ja isplakala k'o godina!!! Tako mi je bilo žao, ona mala, onako bespomoćna, još je ubodoše u ono malo bebelo roza meso, kad je ciknula, ko da mi je srce puklo!:(

(odgovor članu lejlaze)
  Neposredna veza do poruke: 106
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
9.10.2008 18:56:37   
Visnja RR
user posted image  uh Shee sigurna sam da svaka od nas zna taj osjecaj...
ja pocnem plakati dva dana ranije i pacem jos dva poslije dok joj stavljam oblogu... sunce mamino... znam da je za njeno dobro al srce boli... user posted image
nista me toliko ne moze zaboljeti kao pomisao da nju nesto boli... e necs vjerovati sad se rascmizdrih user posted image  ... MM konta da sam luda user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
15.10.2008 14:20:37   
Anoniman
evo i nas ovdjeuser posted image
dobili smo nasu prvu vakcinu, ovdje to ide sa napunjena dva mjeseca
moja hrabra lavica je to super podnijelauser posted image
boc u jednu nogicu, malo zaplakala, boc u drugu nogicu i tu malo i gotovooooo... nakon minutice se smijala user posted image
popila one dvije kapljice necega... hehehe i eto... dosli smo kuci i evo sad pajki
dali su mi paracetamol u kapima, da pije svakih 6 do 8 sati dva dana, javila joj se temperatura ili ne... a nadam se da nece aBd

saljemo svim hrabrim bebarama veliku cmoku user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 108
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
15.10.2008 14:42:47   
hanabanana
Pa zar ima dva mjeseca....waooooo. Bravo za hrabru djevojčicu. 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
15.10.2008 17:14:33   
mamyca
Bravo za malu princezicu,user posted image user posted image nadam se da nece imati temperaturu.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
15.10.2008 17:17:50   
Visnja RR
Bravo user posted image  Ljubni harabru bebanu.. a kako je mama to podnijela? user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
15.10.2008 17:29:41   
Anoniman
mama je super hrabra bila 
bebana ja nazalost dobila temperaturicuuser posted image mamu je vise to pogodilo nego boca
al evo to smo regulisali, popila je paracetamol i lagano spada
sad cura pajki, bila je malo kenjkava... dusa moja, ne zna sta je snaslo, a ne moze da kaze
hrabrica je ona moja veeelika user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 15.10.2008 17:30:54 >

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 112
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
15.10.2008 17:32:30   
M kao Mama
Dino, je li joj bolje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
15.10.2008 17:34:39   
mamyca
Samo joj stavljaj obloge i daj joj opet paracetamol veceras,ne sekiraj se to je normalna reakcija.Javi kako nam je curica.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
15.10.2008 17:37:51   
Anoniman
bolje bolje almic... user posted image
rekli su mi da joj dajem svakih 6 sati po 10 kapi paracetamola i da ce sve biti ok
a hoce aBd user posted image

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 115
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
15.10.2008 17:46:37   
M kao Mama
hoce abd, ne sikiraj se, i ako bude ture, samo ti prirodnim lijekovima to skidaj,

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
15.10.2008 17:51:22   
mamina princeza
Ne brini se Dino proci ce brzo i temp i mojoj dzelili je isto tako bilo - prvo je bila pravo hrabra al je navece dobila temp.
Nije ona nikako bila kenkava smijala se skakal aal je temp rasla predvece - spala je paracetamolom i nije se vise vratila. Ako opet bude isla gore malo je rashladi ....mada je sve to normalno od vakcine i neki doktori cak govore da nista ne treba raditi:)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
15.10.2008 18:24:33   
kvik
Žanica je u ponedjeljak trebala dobiti vakcinu , ali nije ,jer kaže dr. da joj je začepljen nosić i crveno grlouser posted image , a ja to nisam ni primjetila. I zato sam se gore nasekirala što to nisam primjetila nego što dijete nije dobilo vakcinu user posted image . Kaže mm da nisam normalna što se sikiram ,a kako bi i mogla primjetiti kada fino doji, diše na nosić, nema temperaturu, ali ipak... nije mi svejedno...., kakva sam ja to majka?

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
15.10.2008 22:34:04   
lejlašh
Kvik, ne sekiraj se, da si studirala medicinu umjesto prava sigurmo bi primjetila, a ovakouser posted image
Ako nije imala nijedan od nabrojanih simptoma stvarno nisi mogla primjetiti, a nisi ni prva ni posljednja kojoj se to dogodilo. Znam dosta slučajeva kada su doktori samo rutinski pregledali bebu i bolesnoj joj dali vakcinu. Nekad se čini da ih gledaju kao na pokretnoj traci, uopće se ne potrude oko njih. Samo dok je bila ona stara doktorica Emina ona je pravo pregledala bebe, a ove mlade....
Pusa za Žanicu, nije to sigurno ništa opasno.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu kvik)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
24.10.2008 9:28:51   
proud mom
drage mame... naime, moj maleni ima 5 i pol mjeseci i tek sada ima "reakciju" na BCG user posted image naime, sa unutrašnje strane ramena (pazuh) ima ogromnu kvrgicu koja se zacrvenila i grozno izgleda. da li ima neko ko je imao ovakav slučaj? šta ste radili ako ste imali takav problem?

mi smo pitali dr šta da radimo i rekla nam je kao ništa... da se to vrlo esto zagnoji i pukne... a naše je samo da čekamo... user posted image   no, možda mogu nekako da pomognem malenom... žao mi ga... sve mislim da ga to boli pa ne smijem niti da ga nosam kako treba, jer ne znam više kako da ga uzmem...

heeeeeeeellllllllllppppppppppp...........


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
24.10.2008 11:07:32   
mamin sin
Ja ne znam da li je to bas reakcija na BCG, jer ona nastaje na mjestu uboda, i obicno oko 2. mjeseca bebina zivota. A ne vjerujem da su mu je dali sa unutrasnje strane, u pazuh. user posted image  Je li dr to pogledala ili ste je telefonski konsultovali? Mozda je neka bubuljica veca....user posted image

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
24.10.2008 13:29:44   
proud mom
pogledala dokotrica i rekla mi ono što sam već napisala..... ne radi se o većoj bubuljici jer nisam sigurna da ijedna veća bubuljica može dobiti veličinu većeg badema user posted image   znam da zvuči blesavo sve ovo, ali vjerujte mi da meni nije... user posted image

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
24.10.2008 23:11:27   
mamin sin
Vjerujem ti proud mom, ali mi bas cudno sto su mu davali sa unutrasnje strane rukice onda...user posted image

Ako te imalo tjesi ja sam znala lagano pritisnuti, ne da pukne, vec da vidim da li ga boli i nije nikada reagovao, i njemu je tri puta se punilo i pucalo. Javilo se sa 2 mj, a krastica konacno otpala sa 7 mj. Tek sada sa 11,5 mj mogu reci da je izblijedilo i ostao onaj oziljak sto svi imamo.

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
28.10.2008 11:58:45   
Visnja RR
primili smo jutros vakcinu... suze su tekle ko Nijagarini vodopadi... user posted image  
sunce mamino sad pajki... 
a sad kad nema nikog doma i ja cu  odplakati srce mi se steglo...user posted image ...
teska je 8.400

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
28.10.2008 12:10:28   
bebano
Ma zlato malo user posted image . Mora da je bolilo, smrc. Jel i sada primila 3 ili kako to ide sada Visnja? Ljubi moju dragu snajkicu od mene i zeta da joj bude lakse.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *