|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i prenatal
2.2.2012 10:00:33   
pralina
pozz....trenutno sam u 5 sedmici trudnoce,posto je rano da idem jos na pregled jer ne zelim da napravim gresku kao prvi put prije tri mjeseca kada sam nazalost imala vrlo rani spontani(prva sedmica izostanka user posted image sve u svemu uzasno iskustvo .Odmah nakon spontanog pila sam Prenatal od N.W. a sada sam uzela Folacin 5mg.Zanima me posto sam imala taj rani spontani nazalost prije tri mjeseca dali trebam jos nesto piti.user posted image

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Folna kiselina i prenatal
20.2.2012 13:41:06   
mimi_93
zdravo svima...ok znam da se folna kiselina treba uzimati 3 mjeseca prije trudnoce i tri mjeseca u trudnoci ali kako cu ja unaprijed znati hocu li zatrudniti ili ne.... tek sam saznala da sam trudna prvi mi je put...trudna sam nekih 5 tjedana...i kako sad sa folnom kiselinom????????????? help molim vas user posted image

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Folna kiselina i prenatal
2.3.2012 9:04:42   
novi kolacic
Pij je regularno prvih 12 sedmica, cini mi se... Vjeruj mi, ja sam proslu trudnocu "otkrila" tek u cetvrtom mjesecu (iz raznoraznih razloga), i tek sam se pocela paziti od cetvrtog mjeseca na ishranu i suplemente. I rodila zdravo i pravo dijete. Sad, udrugoj trudnoci, folnu sam ukljucila od 7 sedmice. Ako se normalno hranis, ja mislim da ne bi trebala imati problema sa pijenjem ili ne pijenjem istih. Nije smak svijeta, samo opusteno i zdrava ishrana. Zene nekada nisu imale pojma o tim vitaminima pa su radale normalnu djecu!

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Folna kiselina i prenatal
19.3.2012 20:02:59   
bebaa
drage moje jeste ikad cule da je neko alergican na folnu kiselinu...e pa ja jesam...doktori nisu mogli vjerovati...testirala sam samu sebe...pila tri mjeseca kad sam pokusavala zaceti i posto se nista nije desilo ja prekinem...a za to vrijeme lice je izgledalo kao vrelom vodom poliveno...crveno,bolno,svrbilo me i nisam nocima spavala kako treba...kad sam prestala piti sve se povuklo nakon 7 dana...i konacno ja zetrudnim u januaru i dr. mi opet preporuci da pijem folacin i posle 3 dana lice isto...uzas...odma sam se javila ginekologu i prekinula terapiju...lice se ocistilo...sad pijem pregnital i on ima malo folne ali ne u tolikom omjeru pa se nista strasno ne dogadja ali mi je receno ako uocim i jednu tacku na licu viska da odma prekinem...pozdrav

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Folna kiselina i prenatal
19.4.2012 20:11:16   
medaaaa
ja sam bila folnu kiselinu do 12 nedjelje onda mi je doktor ukljucio lipotom natal aktiv to se pije kao napitak.Malo mi je cudno jer sam se nadala da cu poceti piti prenatal

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Folna kiselina i prenatal
29.8.2012 12:28:29   
mo girl
ima li iko da mu je lose od prenatala?ja sam uvjerena otkako sam ga pocela piti da mi se manta i stalno me glava boli a jos sam od par zena cula da im ne pase.neznam kakvu bi zamjenu kupila?mozda one ABC PLUS vitamine od natural wealtha?neznam ni sama kontam par dana da prestanem piti i da prati jel mi bolje bez njih,sta vi mislite?

(odgovor članu medaaaa)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Folna kiselina i prenatal
29.8.2012 15:02:31   
Galicia
Evo meni se manta i povraca. Proslu sedmicu sam povratila 2 puta zbog istog. Napravila pauzu od 7 dana i veceras cu opet krenuti u borbu. Najbitnije kod bilo kakvih vitamina je da se ne piju na prazan stomak, i da se piju pred spavanje. Znaci pojedi jabuku, krusku, nesto tako, i popij prenatal. Tako mi je doktorica rekla kad sam je nazvala i molila je za pomoc.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Folna kiselina i prenatal
29.8.2012 15:04:33   
Alannah
Ne znam u koje doba dana pijes,ali probaj nakon npr. rucka,nemoj na prazan stomak,mislim da tako i na kutiji pise. Ja pijem Centravitov Prenatal i nisam nikada imala problema.Meni je on super i zbog omega 3 kapsula.Probaj mozda koji dan da pauziras,ali jedi vise povrca koje sadrzi folnu u tim danima,pa ako ti je stvarno muka od njih,promijeni za druge. Vrlo je bitno koju god zamjenu da uzmes da obavezno sadrzi folnu kiselinu.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Folna kiselina i prenatal
30.8.2012 11:59:12   
mo girl
ma jaa sam dosad pila folacin i onda mi je ukljucio prenatal,i juce ga pitam trebam li vise folacin kaze ne trebas.sad sam u 4 mjesecu a citala sam da se on pije do 3.eh nije meni problem da mi je muka od njega nego da mi se manta i glava me zaboli,a probala sm i centravitov pa neznam on nije toliko jak kao ovaj od natural wealtha.strpicu se par dana da skontam jel od njega.juce mi se toliko mantalo da sam jedva hodala a evo i danas,tlak nije jer ga stalno mjerim tako da nemam nekog srugog objasnjenja.
kad malo smanji ovo oticu u apoteku da mi preporuce nesto novo,a citalasam da u dm ima kupiti neki sok NATAL od hippa pa jel ga ko probao?

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Folna kiselina i prenatal
30.8.2012 12:19:15   
Alannah
mo girl kakva ti je krvna slika,da ti nije zeljezo oslabilo,pa ti se manta?

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Folna kiselina i prenatal
30.8.2012 12:25:42   
mo girl
bilo je 11,6 prosli mjesec pa nije valjda toliko opalo.sta mislis kad da ponovo izvadim nalaze?juce sam bila na kontroli i nije mi rekao da izvadim nalaze ponovo jedino da odem na svoju ruku i izvadim?pocela sa jesti onaj dzem od kupine pomjesan sa kakaom kao to je dobro za krvnu sliku pa neznam

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Folna kiselina i prenatal
30.8.2012 12:58:49   
Alannah
Izvadi pocetkom septembra za svaki slucaj,a dotle jedi sto vise hrane koja sadrzi zeljezo.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Folna kiselina i prenatal
30.8.2012 14:13:32   
Latinka
mo girl,ja sam pila centravitov i super ga podnosila,a željezo mi je uvijek bilo oko 20

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Folna kiselina i prenatal
30.8.2012 15:35:01   
mo girl
bas cu onda ponovo kupiti centravitov on mi nije bio tako los al eto svaki put kad mi ga nestane ja pocnem sa prenatalom i vazda isto me pocne muciti.
pa onda cu tanam kad mozda podjem na sljedeci pregled izuvaditi nalaze da vidim jel se sta promjenilo

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Folna kiselina i prenatal
30.8.2012 16:48:28   
Alannah
Meni je zeljezo isto tako jedan mjesec bilo 29.1,a vec slijedeci mjesec opalo na 19,pa provjeri ga za svaki slucaj.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Folna kiselina i prenatal
30.8.2012 18:02:43   
mo girl
ma kupila nedavno one tothema ampule i cim sam 1 popila dusu ispovracala bas ne podnosim tako te preparate zeljeza pa moram traziti ove neke prirodne nacine.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.10.2012 13:27:55   
I love youu
Moze li mi neko reci koji proizvodjac je najbolji za prenatal a da imaju omegu 3?14 sam sedmica,do sada sam pila folnu i dr mi rece da pocnem piti prenatal al ne znam koji da pijem.Cula sam da od natural wealtha postoje mucnine,a dosta mi ih je vise.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.10.2012 15:29:21   
miracle
IZVORNA PORUKA: I love youu

Moze li mi neko reci koji proizvodjac je najbolji za prenatal a da imaju omegu 3?14 sam sedmica,do sada sam pila folnu i dr mi rece da pocnem piti prenatal al ne znam koji da pijem.Cula sam da od natural wealtha postoje mucnine,a dosta mi ih je vise.



Koliko je meni poznato (dr .mi je rekao ) prenatal nema omega 3 masne kiseline....ja ih pijem posebno od natural wealtha.Ja nemam mučnine od prenatala:)

< Poruku je uredio miracle -- 24.10.2012 15:31:54 >

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.10.2012 16:01:36   
mama_mo
Centravit Prenatal od Dietpharma ti ima dodatne kapsule omega 3, ja sam ga u prvoj trudnoći koristila i bio mi je ok. U kutiji dobiješ 30 tableta prenatal + 30 kapsula omega 3.

_____________________________

L. 2010. mamina ljubav najveća
V. 2013. mamina sreća najveća

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.10.2012 18:09:03   
Alannah
Evo ja isto odgovorih na drugoj temi user posted image

(odgovor članu mama_mo)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.12.2012 16:20:45   
sanjaa
osim natural wealtha i centravita, koji se jos vitamini mogu korisitit za zamjenu.

Danas sam procitala da ukolko trudnica ne pije folnu kiselinu, moze uticati na pojavu autizma kod djece. Kao istrazivanje je provedeno u Kaliforniji. Eto, trudnice da znate

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Folna kiselina i prenatal
24.12.2012 16:23:47   
I love youu
Do 3 mj trebas da pijes folnu kiselinu,a kasnije prenatal ili pregnital, zavisi kako koji dr predlozi.Ja konkretno sad pijem prenatal i on se pije do poroda pa cak i prvi mj kad budes dojila bebu.

(odgovor članu pralina)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.12.2012 0:39:25   
ZuZuM
Mi smo dogurali do 19 sedmice i veoma smo user posted image sretni zbog toga, bilo je rizicnih dana ali hvala Bogu to je iza nas. Pila sam i folnu kiselinu i HIPP-ov dodatak - sok koji nisam mogla ispiti do kraja jer je uzasan. Sada nam je dr. preporucila tablete/kapsule natal. Da li znate kako se cijene krecu istih, po ovoj zimi nam se bas ne izlazi jos do apoteke.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.12.2012 12:25:31   
I love youu
Ako mislis na omegu 3 natal, od naturala ti je 60 tableta oko 21-22KM.

(odgovor članu ZuZuM)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Folna kiselina i prenatal
1.1.2013 23:48:33   
ZuZuM
Hvala na odgovoru user posted image Vec sam bila u apoteci, pa malo na novogodisnjem odmoru, a da cijene natal kapsula se krecu od 20 do 30 KM raznih proizvodjaca u apotekama.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *