|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
12.11.2010 17:10:51   
Emmy
mmilamila, da i ja dodam - moja kuma vjencana je imala istu dijagnozu, cijelu trudnocu nije radila (inace predaje u skoli), ali je setala i uobicajeno se ponasala uz dodatan oprez (da ne podize tesko, no sex itd.). 2-3 puta u toku trudnoce je imala obilno krvarenje, 2 sedmice je lezala na patologiji dok se stabilizirala.  Kada joj je pukao vodenjak (1 mjesec pred termin) pripremali su je za carski, ali se ona prirodno porodila u medjuvremenuuser posted image , dakle beba glavicom potisnula posteljicu. Samo je jedan dan bila usla u deveti mjesec kada je porod krenuo.

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
13.11.2010 2:46:19   
Mona Mohamed
Dobro pa si se javila. Moja dijagnoza je bila placenta previa. U najmanju ruku, nisam se cuvala..Nisam se cuvala svega onoga cega sam trebala. Skoro pa sam se ponasala kao i prije trudnoce. Pospremala sam stan, usisavala, napinjala se, umarala. U 35 sedmici sam tri dana za redom pomalo krvarila, i u 36 sedmici sam rodila prekrasnu djevojcicu. Sve je bilo uredu, dobro, zdravo hvala Bogu. Sada imam iskustvo i aBd naredna trudnoca ce biti dr prica.
Moj savjet ti, iskreno kao sestri, smiri, odmaraj, ne naprezi se, ukratko uzivaj. Svi kucanski poslovi nece pobjeci mada sam ja bila ubjedena u drugacije, zaposli muza, nekog bliznjeg da sredi malo stan..I polahko. Ne srkleti. Bice aBd dobro. Nemoj brinuti.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
14.11.2010 13:24:37   
mmilamila
hvala vam na odgovorima
nadam se da ce sve biti ok

ja mirujem i jako malo setam . hvala bogu suprug je tu za mene u svakom smislu

nadam se da kada beba bude rasla da nece isuvise pritiskati na dole i pretpostavljam da je zbog toga i mera predostroznosti samo mirovanje

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
15.11.2010 11:08:17   
mmilamila
recite mi kakav ti je bio osecaj kako je rasla beba ? jel se sutirala dole ?
meni je sada aktivna i ima he svuda sto je super a kako sam cula najvise se oseca i najjace u 28-29 nedelji?
i molim vas da mi kazete koje vam je duzine bio grlic da li se skracivao ili ne?

(odgovor članu mmilamila)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
15.11.2010 11:27:59   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: mmilamila

recite mi kakav ti je bio osecaj kako je rasla beba ? jel se sutirala dole ?
meni je sada aktivna i ima he svuda sto je super a kako sam cula najvise se oseca i najjace u 28-29 nedelji?
i molim vas da mi kazete koje vam je duzine bio grlic da li se skracivao ili ne?


ja sam u rvoj trudnoci imala dijagnozu placenta previa.radila sam cijelu trudnocu, cak sam radila i amniocentezu u 20-oj sedmici.krvarila nisam hvala Bogu niti sam pila neke lijekove, jedino mi je dr dala apaurin 2mg u slucaju da osjetim neku napetost ili pritisak ali ja sam ga vrlo rijetko pila jer sam se bojala.
jedino sam u drugoj polovini trudnoce radila po sest sati (tako sam se dogovorila sa dir da ne bih isla na bolovanje, jer je dr bila misljenja da ja trebam biti kuci i odmarati.ali meni je to bilo van pameti kad sam se dobro osjecala.ja nisam radila nista u kuci, imala sam tetu koja je cistila, nisam nosila nista cak sam sebi  nabavila malu stolicu plasticnu i kupala sam se sjedeci.kosu preko kade nisam smjela prati radi istezanja, ali sam set_ala polako znaci ti ces osjetiti ako ti nesto ne odgovara, barem je meni tako bilo.osjetis mali pritisak u donjem dijelu stomaka.ja sam se na kraju porodila carskim u 39 nedjelji.
moj savjet ti je radi onako kako se ti osjecas samo se ne naprezi.
sretno

zaboravila sam napisati, kod mene je beba bila cijelo vrijeme nisko i pokreti se osjecaju tamo gdje je okrenuta.placenta previa nema nikakvog uticaja na bebu, to je polozaj posteljice i beba dobiva dovoljno svega kroz pupcanu vrpcu.
a kod mene je grlic bio ok cijelo vrijeme, iako vaginalno me nisu puno pregledali samo 2 puta pri kraju da ne isprovociraju krvarenje

< Poruku je uredio MALA1994 -- 15.11.2010 11:40:17 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu mmilamila)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
24.11.2010 22:11:40   
schmeteling
Lijep pozdrav!!!
Ja sam u 28 sedmici.Prije 13dana sam bila u bolnici i trebali mi raditi serklazu,tj.zasivanje i nisu smjeli rizikovati jer mi je placenta 7mm udaljena od unutarnjeg usca.Nisu mi smjeli raditi zasivanje jer bi mi ostetili vodenjak i onda bi ostala bez svoje mrviceuser posted image !Kod mene je sad dijagnoza placenta praevia marginalis,nisko posteljica i povrh svih tih problema imam septum tj. pregradu u materniciuser posted image .Dr. me otustio kuci uz strogo strogo mirovanje i terapija bosaurin od 2mg 2x1 i gynipral 4x1.Svega me strah,neznam kako uzivati u ovome svemu i kako sve to izdrzati.U ponedjeljak aBd na kontrolu i nadam se da ce sve biti uredu.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
26.11.2010 9:44:41   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: schmeteling

Lijep pozdrav!!!
Ja sam u 28 sedmici.Prije 13dana sam bila u bolnici i trebali mi raditi serklazu,tj.zasivanje i nisu smjeli rizikovati jer mi je placenta 7mm udaljena od unutarnjeg usca.Nisu mi smjeli raditi zasivanje jer bi mi ostetili vodenjak i onda bi ostala bez svoje mrviceuser posted image !Kod mene je sad dijagnoza placenta praevia marginalis,nisko posteljica i povrh svih tih problema imam septum tj. pregradu u materniciuser posted image .Dr. me otustio kuci uz strogo strogo mirovanje i terapija bosaurin od 2mg 2x1 i gynipral 4x1.Svega me strah,neznam kako uzivati u ovome svemu i kako sve to izdrzati.U ponedjeljak aBd na kontrolu i nadam se da ce sve biti uredu.



nadam seda ce biti sve u redu, ali mislim da se trebas dobro paziti, jer bolje je sprijeciti nego lijeciti.ja sam se isto max pazila, nisam lezala ali kod mene je bila malo drugacija situacija ( gore sam pisala o tome)
sve najbolje i cuvaj se user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu schmeteling)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
28.2.2011 12:46:58   
ja92
Pozdrav svimuser posted image
Dugo vas citam...Sve pohvaleuser posted image
Ja sam u 20. sedmici trudnoce. Prosle godine u julu mjesecu sam imala spontaniuser posted image
Sada sam ponovo user posted image  i sve je uredu s bebacem, ali mi je na posljednjem pregledu dijagnosticirana placenta previa marginalna. Dr. kaze da moram mirovati, na bolovanju sam,nista tesko, nikakvih naprezanja i sl. Pomalo setam i to je to.
Ja se dobro osjecam, ponekad me malo stomak zaboli, ali nista strasno. Pijem apaurin po potrebi.
Da li neko ima iskustva s ovom ili slicnom dijagnozom. Svaki savjet je dobro dosaouser posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
28.2.2011 13:11:59   
sandy82
Ja nemam tu dijagnozu, ali i meni je posteljica u dnu i beba je nisko. Odmah mi je stomak počeo smetati, nisam se mogla savijati. Kupila sam duboke gaće sa pojačanjem u obliku pojasa i bilo mi je mnogo lakše. Ništa strašno, morala sam malo mirovati i ne dizati teško. Na početku je beba bila baš nisko, poslije, kako je rasla sama se malo podigla. Nikakvih problema. Samo treba sluštati doktore.

(odgovor članu ja92)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
28.2.2011 13:16:31   
sandy82
Prvu trudnoću sam izgubila, sa drugom nikakvih problema. Uzimala sam terapiju preventivno, ali nikakvih problema nije bilo. Nisam se morala nešto pretjerano čuvati. Ovo je treća trudnoća, odmah sam malo prokrvarila pa sam morala mirovati i uzimati terapiju do 3 mjeseca.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
28.2.2011 15:13:20   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ja92

Pozdrav svimuser posted image
Dugo vas citam...Sve pohvaleuser posted image
Ja sam u 20. sedmici trudnoce. Prosle godine u julu mjesecu sam imala spontaniuser posted image
Sada sam ponovo user posted image  i sve je uredu s bebacem, ali mi je na posljednjem pregledu dijagnosticirana placenta previa marginalna. Dr. kaze da moram mirovati, na bolovanju sam,nista tesko, nikakvih naprezanja i sl. Pomalo setam i to je to.
Ja se dobro osjecam, ponekad me malo stomak zaboli, ali nista strasno. Pijem apaurin po potrebi.
Da li neko ima iskustva s ovom ili slicnom dijagnozom. Svaki savjet je dobro dosaouser posted image



to nije nista strasno sve dok ne krvaris, ali cuvaj se i slusaj doktora sta ti kaze.
kod mene je bila placenta previa ja nisam mirovala iako mi je dr preporucila ali sam krace radila i nisam radila nikakve kucne poslove niti sam dizala ista tesko.meni je duze sjedenje znalo smetati, pa zato malo ustanes i prosetas i izbjegavaj polozaj gdje ti je stomak "ukljesten" sjedenje prema naprijed, sto opustenije to bolje.
sretno.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ja92)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
28.2.2011 18:38:03   
ja92
Drage hvala vam na odgovoru, lakse je nekako kada se podijeli s drugimauser posted image

I meni stomak prilicno smeta kada se savijam. U kojoj si ti sedmici?  Gdje si kupila te gace i koliko kostaju?
Hvala na odgovoruuser posted image

IZVORNA PORUKA: sandy82

Ja nemam tu dijagnozu, ali i meni je posteljica u dnu i beba je nisko. Odmah mi je stomak počeo smetati, nisam se mogla savijati. Kupila sam duboke gaće sa pojačanjem u obliku pojasa i bilo mi je mnogo lakše. Ništa strašno, morala sam malo mirovati i ne dizati teško. Na početku je beba bila baš nisko, poslije, kako je rasla sama se malo podigla. Nikakvih problema. Samo treba sluštati doktore.


(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
28.2.2011 19:49:43   
sandy82
Ja sam osmi mjesec, a to nosim već od četvrtog. Kupila sam u apoteci 27km. Nije neki poznati proizvođač, inače su skuplji. Ima i sam pojas da se kupi, kao kaiš. Ovo je malo udobnije za nositi, obučem preko štrampli pa ne moram prati svaki dan. Sasvim slučajno sam kupila, mislila prvo pitati doktoricu smijem li nositi. Kod kuće obučem da probam, vidim da je dobro i nastavim nositi.

(odgovor članu ja92)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
28.2.2011 19:51:29   
sandy82
Sa prvom bebom mi je bio ogroman stomak, puno sam se udebljala. Nije mi ništa smetao nisam ga ni osjetila. Beba nije bila nisko.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
22.9.2011 19:55:44   
mamina princeza
drage trudnce koje imate ili ste imale iskustvo s placentom previom hajde sad malo me oraspolozite. i u prvoj trudnoci sam imala taj problem al se brzo digla inije bilo totalno prekrivanje usca. ovaj put prije deset dana marginalna sad tottalna i to lezi na nekom kapilaru i to je dosta opasno. ja sam ranije krvarila sad pponekad smao malo al me bas strah. doktor rekao ba s da pazim da nsita teze ne radim po kuci oko djeteta bilo sta teze.... na bolovanju sam.

malo me strah o krvarenjima koja se spominju moj doktor kaze rjedje se dese al ipak se dese a kako citam po interentu sve me vise strah..... posto je totalna nije bas optimistican po pitanju povlacenja al jos je rano da bi se govorilo o tome.....

ja sam danas kako sam saznala za tu dijagnozu bas nesto nerapsolozena.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
22.9.2011 20:23:16   
Malenaoduvijek
mamina princeza

kod mene je u prvoj trudnoci bila placenta previa i nije se pomjerila, gdje se "parkirala" na pocetku tu je i ostala.

ja sam se stvarno cuvala, nisam nista radila o kuci bukvalno, dolazila mi je teta da cisti.kupala sam se samo sjedeci jer mi je dr strogo zabranila naginjanje preko kade (kad peres kosu),smijes se zamarati nikako posebno ako krvaris.
ja nisam krvarila nikako, hB.znas da se ne trebas brinuti za bebicu, jedino sto ces se poroditi na CR inace beba ce se normalno razvijati bez obzira na to.

i nemoj da se sekiras toliko user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
22.9.2011 21:45:10   
mamina princeza
hvala ti puno mala1994:) to mi je trebalo neko ko je proso i to do kraja a opet nije bilo nesto bas ono strasno sto se moze procitati. tako mi je i dokotor rekao nema nekih kucanskih poslova hB i ja imam tetu za ciscenje povremeno a i ova teta sto cuva curicu moze mi malo uskociti ako bas zagusti a i muz malo vise.

Nije ni kod mene sad neko krvarenje strasno hB nego tackasto - ja sam to prepisala opet ostatcima hematoma al eto sad na detaljnijem pregledu izadje to.
a CR hajde nije mi drago da bude posebno kad je et drugi porod a prvi bio prirodno al mi nije ni strasno - samo da dodjem aakoBog do toga. Hvala puno na utjesnim rjecima. Odmah mi lakse kad znam da je neko proso kroz to :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
22.9.2011 21:50:19   
Skvo RR
Mamina princezo..nemam iskustvo sa ovim..ali ti saljem jedan virtualni...user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
22.9.2011 22:04:38   
animagical
meni je bila marginalna i podigla se do 20 sedmice,rodila vaginalnouser posted image ...lezi, mazi pupu....bice dobro aBduser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
4.11.2011 13:53:14   
bsii
ja sam u 22.nedelji trudnoce i doktorica mi je juce na ultrazvuku rekla da mi je posteljica nisko.u izvestaju pise placenta tip 3. imam opet ultrazvuk za mesec dana.doktorica mi je rekla da je moguce da dobijem krvarenje.citala sa na internetu da normalno treba da se podigne do 20. nedelje.na prvom ultrazvuku (sa skoro 3 meseca) sve je bilo u redu. sta vi mislite?da li ce se posteljica podici?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
4.11.2011 16:05:33   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: bsii

ja sam u 22.nedelji trudnoce i doktorica mi je juce na ultrazvuku rekla da mi je posteljica nisko.u izvestaju pise placenta tip 3. imam opet ultrazvuk za mesec dana.doktorica mi je rekla da je moguce da dobijem krvarenje.citala sa na internetu da normalno treba da se podigne do 20. nedelje.na prvom ultrazvuku (sa skoro 3 meseca) sve je bilo u redu. sta vi mislite?da li ce se posteljica podici?



ako ti je u 22.nedjelji nisko tesko da ce se podici, kod mene je u prvoj trudnoci bila nisko od pocetka pa do kraja ali ja nisam krvarila.morala sam da se pazim i porodila sam se na carski jer je placenta prekrivalla otvor materice

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bsii)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
4.11.2011 16:33:02   
bsii
IZVORNA PORUKA: MALA1994


IZVORNA PORUKA: bsii

ja sam u 22.nedelji trudnoce i doktorica mi je juce na ultrazvuku rekla da mi je posteljica nisko.u izvestaju pise placenta tip 3. imam opet ultrazvuk za mesec dana.doktorica mi je rekla da je moguce da dobijem krvarenje.citala sa na internetu da normalno treba da se podigne do 20. nedelje.na prvom ultrazvuku (sa skoro 3 meseca) sve je bilo u redu. sta vi mislite?da li ce se posteljica podici?



ako ti je u 22.nedjelji nisko tesko da ce se podici, kod mene je u prvoj trudnoci bila nisko od pocetka pa do kraja ali ja nisam krvarila.morala sam da se pazim i porodila sam se na carski jer je placenta prekrivalla otvor materice


hvala na odgovoru.citala sam da moze da se dobije veliko krvarenje pa me strah user posted image .a i bojim se carskoguser posted image .jedva cekam sledecu kontrolu.ovo mi je treca trudnoca sa dvije prethodne je sve bilo u redu nisam imala nikakvih problema.neznam zbog cega mi je sad niska posteljica.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
20.11.2011 13:53:34   
bsii
bila sam na kontrolu kod doktora i rekao mi je da se placenta nalazi 3.5mm od grlica i ako se ne podigne moram na carski a vec sam 24 nedelja.i da moram da mirujem da ne smijem da radim nista ali to nema sanse jer imam dvoje djece.kolika je mogucnost da mi se podigne placenta?i da li to moze da bude opasno jer sam skoro uvek u pokretu?

(odgovor članu bsii)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
23.11.2011 12:32:26   
maajaa
meni je jucer dr na pregledu rekao da mi je posteljica nisko. s obzirom da sam jos u prvom tromjesecju (trudnoca 9 sedm + 5 dana), kaze da jos ima sanse da se podigne. strogo zabranjene fizicke aktivnosti i stres. drago mi je sto ima vas koje ste mi  vlastitim primjerima dale nadu da se trudnoca moze fino izgurati do kraja i sa ovom dijagnozom. zato - HVALA

_____________________________

Ena, 22.05.2003
Dino, 13.06.2012

(odgovor članu bsii)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
30.11.2011 18:30:08   
sheilla
Ja sam u 33. sedmici i danas mi je privatna doktorica rekla da mi je zrelost placente 2. Beba mi je teska 2585 g. Takodje mi je rekla da to moze uticati na bebino razvijanje, i da se najvjerovatnije poradjam prije termina. Imam bolove "dole" i doktor mi je rekao mirovanje. Koliko je opasan taj 2. nivo?user posted image

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *