|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
8.1.2014 21:50:25   
Pingvina
Sorry sto se ja ubacujem. Vidim pitate za gel koji je Levakoristila. Radi se o Crinone gelu 8%. Znam da mi je ona tad rekla da doza za 7 dana 125km. Sad ne znam jel svakom ista doza, ali gel se aplicira vaginalno...pa ako je dr rekao da ne uzimas nista vaginalno, onda ne znam koliko ce ti biti od pomoci. I mislim da ga ima kupiti samo u Euromedical klinici.

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
9.1.2014 11:07:17   
Vanne

IZVORNA PORUKA: Pingvina

Sorry sto se ja ubacujem. Vidim pitate za gel koji je Levakoristila. Radi se o Crinone gelu 8%. Znam da mi je ona tad rekla da doza za 7 dana 125km. Sad ne znam jel svakom ista doza, ali gel se aplicira vaginalno...pa ako je dr rekao da ne uzimas nista vaginalno, onda ne znam koliko ce ti biti od pomoci. I mislim da ga ima kupiti samo u Euromedical klinici.


Hvala pingvina na informaciji user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
15.4.2014 16:41:39   
Vanne
Pozz zenice...nadam se da mi neko moze pomoci...
Juce sam bila na redovnoj kontroli 28+2... beba ok,samo sto imam dijagnozu placenta praevia marginalis...od 15 nedjelje je bila totalna previja,alise posteljica pocela povlaciti...
U polju gdje je adnexa mi pise : insertio isthmica placenta praevia marginalis...
Znam sta je pl praevia marginalis,ali zna li iko sta znace ove prve dvije rijeci insertio isthmica? Prvi put se susrecem sa njima,pa ako iko zna molila bih da mi pomognete...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
15.4.2014 17:09:07   
miaaaa
stize samo do ruba unutrasnjeg cerviksa, ali vjerujem da te interesuje vise ovo da to sada znaci da se mozes prirodno poroditi

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
15.4.2014 17:20:08   
Vanne

IZVORNA PORUKA: miaaaa

stize samo do ruba unutrasnjeg cerviksa, ali vjerujem da te interesuje vise ovo da to sada znaci da se mozes prirodno poroditi


Dr mi samo rece da cemo jos vidjeti za porod...kaze vidjet cemo kako ce se posteljica ponasati prilikom porodjaja...ja bila van sebe jer sam vidjela bebino lice na 3d pa nisam nista ni pitala user posted image a tek sad uspjela desifrirati ove prve dvije rijeci...
Bas si me obradovala,hvala ti,nisam nikad bila za carski rez user posted image


_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
15.4.2014 17:27:28   
miaaaa
ma samo opusteno, tako ti i ja sve u glavi spremim sta cu pitat doktora, dodjem na pregled vidim bebu i gotovo ,sve zaboravim user posted image posle se ubi razmisljajuci i sastavljajuci sebi dijagnoze...
sto se tice carskog ja nisam ni mislila o tome,dok nisam ostala u bolnici sa 33 sedmice i onda mi je samo u glavi bilo da mi rade carski jer sam mislila da mi je beba mala i da ce mu biti tesko..kako ce imati snage...ako bude prirodno, hvala dragom Bogu. otpustili nas u jutro ali me to naucilo da samo mislim na bebino zdravlje a mene nek rezu ako treba do grla,iako bi naravno volila prirodno.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
15.4.2014 17:35:35   
Vanne

IZVORNA PORUKA: miaaaa

ma samo opusteno, tako ti i ja sve u glavi spremim sta cu pitat doktora, dodjem na pregled vidim bebu i gotovo ,sve zaboravim user posted image posle se ubi razmisljajuci i sastavljajuci sebi dijagnoze...
sto se tice carskog ja nisam ni mislila o tome,dok nisam ostala u bolnici sa 33 sedmice i onda mi je samo u glavi bilo da mi rade carski jer sam mislila da mi je beba mala i da ce mu biti tesko..kako ce imati snage...ako bude prirodno, hvala dragom Bogu. otpustili nas u jutro ali me to naucilo da samo mislim na bebino zdravlje a mene nek rezu ako treba do grla,iako bi naravno volila prirodno.


Na nju samo i mislim,nek se ona ne pati na porodjaju,a ja cu izdrzati sve...a carski je svakako manja trauma za bebu,valja bebi podnijeti da joj se glavica ukljesti izmedju karlicnih kostiju....
Joj suti sad razmisljam o prirodnom porodu i uhvati me neki strah. user posted image Ja se dobro navikla na ideju da cu na carski roditiuser posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
15.4.2014 18:57:15   
miaaaa
hahaah jooj i ja sam ti kriticna sad sam 35 punih sedmica danas mi,a doktorica mi rekla da cu u 37 ili 38 roditi, i ja ti jos ni pricat o tome ne volim,ni rzmisljat ni nista sve nesto odugovlacim a znam da moram rascistit to sa sobom i koliko toliko se psihicki pripremit

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
25.1.2017 17:17:04   
mykica
Pozdrav zenice.

Imam pitanje, da li se neka susrela sa plaventom previum u 3 trudnoci? Naime, trudna sam po 3.put trenutno 25.sedmica. imala sam predhodna 2 carska reza, tako da me ceka i 3 carski rez. Dr mi je na proslom pregledu ustanovila da posteljica prelazi 2 cm unutarnjeg usca. Objasnila mi je da za 4 sedmice ako se nista ne promjeni, ce dwfinitivno da da dijagnozu placente previe. Kaze da treci carski uz ovu dijagnozu moze biti zahtjevan i komplikovan, pri cemu moze doci i do vadenja materice.
Dai je neka bila u toj situaciji i kako je sve proslo?

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu miaaaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
10.3.2017 10:16:37   
mykica
Evo opet mene dosadne.
Zar bas nijedna zenica nema da je u skorije vrijeme imala carski rez zbpg placenta previe? Jucer sam bila na kontroli 32 sedmica, placenta previa i dalje, nadala sam se da ce se posteljica dici, ali nazalost nije. Dr me upoznao sa komplikacijama kod zahvata s placentom periom, pa cak da moze doci da smrti majke. Prestravljena, nadam se da ce se neka mama javiti da podijeli svoje iskustvo samnom.

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa ...
18.3.2017 9:19:59   
zbunjenamama
Pozdrav drage mame i trudnice.
Ne znam da li je ovo najadekvatnija tema moj problem, ali ne znam gdje drugo da pisem user posted image
Trenutno sam u 27.sedmici i zasad je sve islo kako treba... Na prosloj kontroli mi je dr na uv otkrila kako ona meni rece ciste na posteljici, na nalazu pise hipoehogena polja na posteljici user posted image Radila sam torch pa jos neke nalaze kako bi se valjda otkrio uzrok. Da li je neko imao iskustva s necim slicnim?
user posted image


_____________________________

" Zaboga, zasto ne mozes da budes kao ostale djevojcice? "
" Zato sto je svijet pun ostalih djevojcica. "

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 86
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *