|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 11:14:58   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: muaaa

Ja sam svoje naucila da isculiraju sve sto ne valja,ako bi se ponavljalo ja bih reagovala...pocelo je bilo za naocare,za frizuru za neke stvarcice....zadirkivanje od strane djecaka....ali smo rjesavali,sitnice ja...krupnije stvari to zadirkivanje od strane djecaka mm...do sada je sve ok bilo...i trubim stalno da nista ne kriju,mada naravno bit ce tu stvarcica koje nece pricati...ali na daj Boze ozbiljnijih stvari da mi moraju recei...e sad molim Boga da nikakda ne dodje do ozbiljnijih stvari..

najbitnije je nauciti djete da s tobom prica, utjerivati djeci strah u kosti nema od tog nista, djetetu se postaviti kao prijatelj i kao neko da je uvjek spreman djete da zastiti , pa ce valjda nadam s ei molim BOga djete tebe i tako prihvatiti i s tobom otvoreno govoriti o svemu jer to je moj cilj da znam sta se krije u toj glavici da smo otvorreni jedni prema drugom jer samo tako mozemo rjesiti probleme, ja se nadam da ce nam tako uspjeti.
J asvaki dan kad dodjemo kuci pitam sina sta je bilo u obdanistu sta se desavalo, znam sve njegove drugare iz grupe po imenu , pa pitam za jednog za drugog i tako. Skoro je moje djete doslo kuci i reklo da su izbjeglice iz Sirije zlo i da ce donejti rat u njemackoj, ja sam odmah sutradan otisla pozvala sve vaspitacice i lijepo se izbrojala i naravno mama cije djete je donjelo to pricu je bila upozorena , ja ne zelim da moje djete ima bilo kakve predrasude a ko ih ima neka ih zadrzi kuci.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 11:28:16   
Visnja RR
zanimljiv tekst

http://www.ringeraja.ba/clanak/nasilje-medu-djecom_2466.html

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 11:30:57   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: tinkivinki

znači svi koriste laptope,računare,telefone,samo dozirano.a doza je nekom manja,nekome većauser posted image


mi smo sve to korisitili u vecim kolicinama do polaska u skolu.....sad bas nemamo vremena za to od škole i vanškolskih aktivnoti...
pravilo je" moze sve ali vikendom kad je zadaca napisana , lekcije naucene" ...pa ako hoce tako da provede vrijeme bujrum ...al kako i vikendom ima vanskolske aktivnosti jako je to malo vremena....ali joj to i nije frka ..... sve oni to poslože kako treba .....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 11:43:31   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: muaaa

Ja sam svoje naucila da isculiraju sve sto ne valja,ako bi se ponavljalo ja bih reagovala...pocelo je bilo za naocare,za frizuru za neke stvarcice....zadirkivanje od strane djecaka....ali smo rjesavali,sitnice ja...krupnije stvari to zadirkivanje od strane djecaka mm...do sada je sve ok bilo...i trubim stalno da nista ne kriju,mada naravno bit ce tu stvarcica koje nece pricati...ali na daj Boze ozbiljnijih stvari da mi moraju recei...e sad molim Boga da nikakda ne dodje do ozbiljnijih stvari..

najbitnije je nauciti djete da s tobom prica, utjerivati djeci strah u kosti nema od tog nista, djetetu se postaviti kao prijatelj i kao neko da je uvjek spreman djete da zastiti , pa ce valjda nadam s ei molim BOga djete tebe i tako prihvatiti i s tobom otvoreno govoriti o svemu jer to je moj cilj da znam sta se krije u toj glavici da smo otvorreni jedni prema drugom jer samo tako mozemo rjesiti probleme, ja se nadam da ce nam tako uspjeti.
J asvaki dan kad dodjemo kuci pitam sina sta je bilo u obdanistu sta se desavalo, znam sve njegove drugare iz grupe po imenu , pa pitam za jednog za drugog i tako. Skoro je moje djete doslo kuci i reklo da su izbjeglice iz Sirije zlo i da ce donejti rat u njemackoj, ja sam odmah sutradan otisla pozvala sve vaspitacice i lijepo se izbrojala i naravno mama cije djete je donjelo to pricu je bila upozorena , ja ne zelim da moje djete ima bilo kakve predrasude a ko ih ima neka ih zadrzi kuci.



apsolutno, slično i ja postupan kad mi dijete prenese kakvu glupost iz prije škole a sad vrtića
jako sam stroga mati , dobra do bola al stroga
nema sa mnom trte vrte



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 11:45:03   
veeseelaa
e mi sad žene srljamo
krivi su laptopi i tebaleti što je neki zloća postao

može biti krivi a može biti i da nisu
kao i sve drugo

spektar okolnosti utiče na formiranost jedne osobe

od toga gdje se rodio, ko ga je rodio, u kojim je okolnostima odrastao, čim se bavio i šta je okolo sebe vidio


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 12:01:21   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e mi sad žene srljamo
krivi su laptopi i tebaleti što je neki zloća postao


može biti krivi a može biti i da nisu
kao i sve drugo

spektar okolnosti utiče na formiranost jedne osobe

od toga gdje se rodio, ko ga je rodio, u kojim je okolnostima odrastao, čim se bavio i šta je okolo sebe vidio


ne ne ...
poenta je u doziranosti od strane roditelja...tj, brizi i pažnji gdje šta i koliko dijete nam uvaja...
i to kako s eodnosi na laptop tako ti s eipmlicira i na tvoju zadnju rečenicu, gdje se rodio, u kojim okolnostima je odrastao i čime se bavio i šta je oko sebe vidio...
sve je to roditeljska pažnja

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 12:04:41   
henna ze
ma nije problem laptop i tablet..
može se kontrolisati..
nego je hanady mislila reći..većini roditelja je rakše krknut djetetu malom mobitel..laptop...nego se igrati..pričati ili nešto provoditi s djetetom..

jer roditelj je cijeli dan na poslu...(ili kod kuće, pa poludi s njima)...pa de makar na miru kafu..krhni mobitel..pa de makar da ovo na miru..i ode sve..
nestane tona..ostane slika samo

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 12:12:58   
veeseelaa
većini roditelja je rakše krknut djetetu malom mobitel..laptop...nego se igrati..pričati ili nešto provoditi s djetetom..


ma dobro
nekad su i djeca dosadna user posted image
ne može se kafica popiti na miru user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 12:40:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

većini roditelja je rakše krknut djetetu malom mobitel..laptop...nego se igrati..pričati ili nešto provoditi s djetetom..


ma dobro
nekad su i djeca dosadna user posted image
ne može se kafica popiti na miru user posted image

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 12:43:38   
veeseelaa
a majke mi da se čovjek od muke i nasmije
da Bog do znamo šta je najbolje mi bi sve tamo i na taj način.... al svaka od nas se svaki dan vjerujem preisputuje dal smo dobro odabrali za dijete, dal smo mu ponudili najbolje...

i

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 12:52:01   
Mirkica
ja kao mati koja provodi skoro pa svo vrijeme sa djecom izuzev od 8-12 od ponedjeljka do petka tvrdim da nemam snage, moci , vremena a ni sanse da svo to vrijeme provedem igrajuci se s njima, pricajuci , citajuci nema sanse .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 13:10:02   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Mirkica

ja kao mati koja provodi skoro pa svo vrijeme sa djecom izuzev od 8-12 od ponedjeljka do petka tvrdim da nemam snage, moci , vremena a ni sanse da svo to vrijeme provedem igrajuci se s njima, pricajuci , citajuci nema sanse .





ma slično je to kod svakog

kod ovih što rade, još teškali poslove još je teže, osobito ako nemaju ispomoć majke il svekrve , da im skuha i slično
svi mi plivamo kako znamo i umijemo

na ljestvici od 1-10 , vremena provedenog kako bi željela sa mojom djecom stavila bi 7
iako svi koji me privatno znaju kažu da sam jako požrtvovana majka, al ja džaba ne mogu sve da stignem, koliko bi željela

stizala sam sve kad sam na porodiljnom, e tada smo imale svo vrijeme svijeta

svaki dan je bio isplaniran

al sa 8 sati provedenog na poslu, i dva sata dolaska i odlaska na isti, ne mogu da dam koliko bi željela

nećemo se folirati
i to je moj posao sasvim ok, nisam u teretu , i imam mamu koja mi skoro svaki dan kuha i kod nje smo na ručku al opet nemam vremena za djecu koliko bi željela

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 13:12:59   
Medić*
Svi znamo da nije bitan kvantitet vec kvalitet.
Tako i provedeno vrijeme s djecom !



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 13:16:02   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: tinkivinki

znači svi koriste laptope,računare,telefone,samo dozirano.a doza je nekom manja,nekome većauser posted image


mi smo sve to korisitili u vecim kolicinama do polaska u skolu.....sad bas nemamo vremena za to od škole i vanškolskih aktivnoti...
pravilo je" moze sve ali vikendom kad je zadaca napisana , lekcije naucene" ...pa ako hoce tako da provede vrijeme bujrum ...al kako i vikendom ima vanskolske aktivnosti jako je to malo vremena....ali joj to i nije frka ..... sve oni to poslože kako treba .....


Slazem se Visnja.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 18:04:53   
Ben 10
Drage moje zene sto jos drzite djecu za rukice ,niste ni svjesne sta se sve desava po skolama i van skola, nisam ni koja ima 16-godisnjaka jer hvala dragom Bogu pa ga za sada dobro pubertet drzi.Tjesim se da je dobro zagrizao za sport pa nece krenuti krivim putem a trubim svaki dan ko budala.MM kaze sta mu ponekad cistis lice ono tonikom tada se tako sa njim ispricam i saznam dosta toga. Molim Boga da ovako ostane nemozes ga za ruku drzati a nemozes ga ni zatvoriti. Jos da dodam puno je prste u skole uplela polititika, stranke i vjera, ali ne vjera ko vjera ko pravi vjernici nego ove prodane duse sto se prodaju za saku para, a djeca nam ispastaju.
Ovoj majci treba dosta sabura neka joj Bog dragi da. Nedao Bog nikome!

< Poruku je uredio Ben 10 -- 6.1.2016 18:08:03 >


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
6.1.2016 20:56:14   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Ben 10

Drage moje zene sto jos drzite djecu za rukice ,niste ni svjesne sta se sve desava po skolama i van skola, nisam ni koja ima 16-godisnjaka jer hvala dragom Bogu pa ga za sada dobro pubertet drzi.Tjesim se da je dobro zagrizao za sport pa nece krenuti krivim putem a trubim svaki dan ko budala.MM kaze sta mu ponekad cistis lice ono tonikom tada se tako sa njim ispricam i saznam dosta toga. Molim Boga da ovako ostane nemozes ga za ruku drzati a nemozes ga ni zatvoriti. Jos da dodam puno je prste u skole uplela polititika, stranke i vjera, ali ne vjera ko vjera ko pravi vjernici nego ove prodane duse sto se prodaju za saku para, a djeca nam ispastaju.
Ovoj majci treba dosta sabura neka joj Bog dragi da. Nedao Bog nikome!


Tako je user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 216
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *