|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.3.2013 0:03:55   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Bebice ima li sta novo?? Kako su zaova i bebica???

drage zenice porodila se veceras u 10 do 22h. Beba je stabiilna hB u inkubatoru je.


O mukama da ne pricam, izludila sam danas, dok nisu platili pustali su je da se pati jos joj dali apaurin da se 'smiri'user posted image


Hvala Bogu, eto vama novog cvjetica user posted image , dajdjinici iskrene cestitke user posted image user posted image

Za ovo boldirano nemam rijeci, al bas user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.3.2013 0:17:03   
M kao Mama
bebice nek se hairli završilo, sad kad je izašlo na širinu sve je lakše, naša članica miracle 3 je isto rodila 34 na 35 i eno momka kood brda mašala,

kako je mama, beba, koliko je beba teška, jel snaha prirodno rodila ili na carski,

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
17.3.2013 0:26:24   
Mya_81 RR
Bebice, zao mi je sto se napatila, ali to je manje vazno sad u ovom trenutku. Neka je bebi ok, a sve ostalo vise manje se nekako s vremenom i zaboravi!

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
19.3.2013 12:29:21   
A_mila
Treba mi pomoc..Sinoc mi je iscurio sluzni cijep,a sada vidim da mi je ves mokar,nista preterano,ali bez boje je i mirisa,Da li je to plodova voda i da li znaci da je krenuo porod i ako ja nemam bolova???Inace mi je 39 sedmica 2 dana.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
19.3.2013 14:32:19   
Teddy Bear
A_mila, ja mislim da je porod krenuo user posted image user posted image user posted image kakvo je sad stanje, jesi li isla kod dr? Sretno dragauser posted image

(odgovor članu A_mila)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
19.3.2013 14:47:31   
A_mila
Jos uvijek bez bolova...user posted image Mislim sacekati jos malo,dok makar prvi bolovi ne krenu...user posted image

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
19.3.2013 14:58:28   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: A_mila

Jos uvijek bez bolova...user posted image Mislim sacekati jos malo,dok makar prvi bolovi ne krenu...user posted image



nama su u skoli za trudnice rekli da je pregled obavezan ako sumnjas da curi plodna voda. mozda te vrate kuci ako to nije to ali za svaki slucaj... user posted image

(odgovor članu A_mila)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
19.3.2013 15:12:59   
veki_aki
Necu te prepadati ti si u terminu pa nije isto, al trebala bi otici dr.Ako su jos bolovi tu porod je krenuo, al npr. meni je skoro mjesec ranije pocela curiti voda pa sam lezala u bolnici i morala sam par dana i antibiotike piti za svaki slucaj pa sam se na kraju ranije i porodila, porod super bio.Sretno draga al bar nazovi i pitaj dr. da li da dodjes!

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
19.3.2013 20:15:16   
Alma_27
A_mila, sta ima novo?

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
19.3.2013 20:30:05   
A_mila
Nista od bolova...ma bas nista...pa mi se bas i ne ide na Jezero,svi mi govore da cekam bolove,da mi ne bi namjerno ukljucivali indukciju...vidjecemo veceras....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
25.3.2013 14:56:24   
ada_
pozz svima,
mi juce bili na pregledu,iznenada smo dobili priliku da se gledamo na expertnom UZ i s dva doktora u sobi,beba je dobro ima 1,450kg i duga je 41cm okrenuta je poprecno kaze doktor krenula da se okrece glavom dole,jedino me malo zabrinulo sto nam je plodna voda malo mutnija nego sto treba ,prvo me doktorica pitala da li pusim rekla sam ne a onda je doktor koji me vodi od pocetka pitao jesam li ja ono krvarila na pocetku trudnoce tj imala hematom i da je zbog toga malo zamucena voda,i dalje je fizioloska sve ok to se cak nije ni vidjelo na ovom obicnom UZ ali eto mene malo strah,da li je neko cuo ili imao neko takvo iskustvo sa tom vodom?

(odgovor članu A_mila)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
25.3.2013 15:10:08   
Apotekarka
Koja si sedmica trudnoce,pretpostavljam negdje oko 30,meni je isto na zadnjem pregledu dr rekao da je plod.voda zamucena,vernix + ljustenje bebine koze,otpatci kaoi od toga,beba sazrijeva ali ja sam 36 punih sedmica i rekao mi da se radi toga i sto je posteljica zrelija nadam ranijem porodu...
Ja bi trebala na kontrolu 04.04.valjda bude sve ok

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
25.3.2013 16:00:38   
ada_
da 30-ta sam sedmica,vec mi je na pocetku rekao da je kod mene moguc raniji porod zbog stitne zlijezde i terapije ali mislim da je jos rano za simptome ili nije user posted image
za tri sedmice sam na kontroli pa cu ga maksimalno ispeglati sa pitanjima jer me bas hvata strah user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
19.4.2013 11:31:03   
suncica22
ima li neko iskustva sa viskom plodne vode
hvala

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
10.6.2013 8:46:39   
Lilitu
I meni je na zadnjoj kontroli utvrdjen visak, na nalazu pise "obilato", ove iskusne trudnice mi kazu da je to zato sto pijem mnogo vode al' sta da radim kada sam zedna ipak sam posljeednjih dana reducirala unos vode, sta znam mozda stvarno pomogne
Dr. kaze da postoji opasnost od gestacijskog dijabetesa kada je tako malo vise plodne a i beba nesto brze napreduje pa mi je dao da uradim ogtt.

_____________________________

Napokon trudna :D

(odgovor članu suncica22)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
12.1.2014 19:58:05   
Merylin
Kako mogu znati curi li mi plodna voda?
U 36 sam sedmici i doktor mi je utvrdio manjak plodne vode. U srijedu sam bila na GAK-u, dr. Nikulin me pregledao i rekao da je bebica dobro, hB, da ima nešto manje plodne vode, ali ništa za zabrinuti se ili hospitalizaciju. Rekao mi je da dođem na kontrolu opet u srijedu, to je za 3 dana. Mene zanima da li se na UZ može vidjeti da li mi curi plodna voda? Imam neki osjećaj da mi malo curi, jer mi je "dole" malo mokro, ne znam da li je iscjedak, mokraća ili ipak plodna voda? Može li se to ikako provjeriti? Imaju li kod nas ti neki ulošci za provjeru?


_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Lilitu)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
12.1.2014 21:19:13   
dambolina
merylin, meni je u prosloj trudnoci pocela curiti voda u 29 sedmici. To dr nije vidio na uz, cak me je ubjedjivao da sam se to ja upiskila user posted image a ja sam jednostavno znala da je to voda jer ja to nisam mogla zaustaviti. Znas ono, pokusas se stisnuti ali ono i dalje ide. To nije bilo puno kolicinski, ali je konstantno pomalo curilo, morala sam stalno imati ulozak. Tekucina je bezbojna, bezmirisna i nije imala nikakve sluzi. Bas kao obicna voda. Vodenjak mi je skroz pukao u 33 nedelji. ja sam tada nasle neke testne uloske koji su kostali 50 KM ali mi dr cak ni to nije priznao jer oni u bolnici to nisu koristili i kao nisu dovoljno pouzdani za tu vrstu testa. Meni su ti ulosci jasno pokazali da mi curi voda, jer je ulozak regaovao tako sto promijeni boju.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
12.1.2014 21:41:38   
Merylin
Je li to pomalo curenje može biti opasno za bebu? Je li može doći do neke infekcije ili drugih negativnih posljedica po bebu?
Ne bih da idem na kliniku, bojim se da će je zaključati kad me opet ugledaju, a imam i kontrolu za 3 dana, pa ne znam može li čekati? Čak i da jeste plodna voda to je tako malo...

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.1.2014 7:49:29   
dambolina
pa sad, meni je to curkalo 4 sedmice... bebi nije naskodilo. Kad mi je pukao vodenjak tad su mi dali antibiotik. Cak i kad mi je otisla sva voda, mogla sam bebu osjetiti kako se krece. Ako si zabrinuta, svako se konsultuj sa svojim doktorom - jer bojim se ako u 36 sedmici odes gore sa informacijom da sumnjas na curenje plodove vode, mogli bi te i poroditi. Meni se upravo to desilo - dezurni doktor na gaku je s vrata rekao da idemo odmah u salu. Ja sam trazila drugo misljenje i drugi dr koji me je pregledao je rekao da sacekamo par dana da primim antibiotik i dexametazon za razvoj bebinih pluca pa tek onda porod.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.1.2014 11:37:20   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Merylin

Je li to pomalo curenje može biti opasno za bebu? Je li može doći do neke infekcije ili drugih negativnih posljedica po bebu?
Ne bih da idem na kliniku, bojim se da će je zaključati kad me opet ugledaju, a imam i kontrolu za 3 dana, pa ne znam može li čekati? Čak i da jeste plodna voda to je tako malo...

Ako sumnjaš da curi plodna voda otiđi ginekologu u svakom slučaju. To se ne vidi na UZV-u, ali ginekolog bi trebao imati način da provjeri pouzdano. Do tebe je da izabereš ginekologa kojem ćeš otići.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.1.2014 11:48:06   
Merylin
Upratit ću danas situaciju pa ću otići poslijepodne na GAK da provjerim šta je u pitanju. Kakvi su naši doktori, reći će da nije ništa... Nadam se da će biti sve ok, hvala vam.

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.1.2014 12:03:23   
mykica
Merylin Meni je u 30. sedmici ustanovljeno da mi je došlo do gubitka plodne vode. Ja nisam osjetila ništa, niti da mi curi, niti me nešto boljelo. Otišla na redovan pregled i tad mi ustanovili da je na donjoj granici plodna voda. Sad smo u 35. sedmici i sedmično idem na GAK na kotrolu kod dr. Murtezića. On kaže da nije opasno sve dok ne opada dalje i da se beba razvija normalno iako je plodna na donjoj granici, samo što sam češće na kontrolama. Mada ni sam doktor ne zna zbog čega je došlo do tog opadanja. Samo idi redovno na kontrole i biće to aBd sve ok. Sva sreća nije nam ostalo još mnogo do termina :)

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.1.2014 12:10:24   
Merylin
I meni je doktor rekao da imam manje plodne vode, ali nije rekao tačno koliko. Ovo što meni curi su po dvije tri kapljice u par sati. Iscjedak kad se osuši ostavi bijeli trag, ovo ništa. Istina, osjećam stalno pritisak na mjehur, pogotovo kad sjedim... Pokušat ću izdržati do srijede ako situacija ostane ista, ako ne, idem danas.

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.1.2014 12:16:36   
Teddy Bear
Ne bih da te prepadam, to mi se desilo u drugoj trudnoci, osjetila bih mokar ves, po par kapljica, ja mislila da je to bijelo pranje, medjutim dr. Rovcanin vidi na UZ da beba ima manje plodove vode i da mi polahko otice, uputi me u ambulantu na ginekoloski pregled, bila otvorena 1,5 prst, vrate me kuci, nije nista opasno, to je bio cetvrtak, u ponedjeljak sam se trebala javit na kontrolu i komisiju, koja je tad ustanovila da sam otvorena 5-6 prstiju, i pravac sala... Najbolje je javiti se dr, pa nek te pregledaju. Nije to nista strauser posted image sno. Sretno

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.1.2014 12:27:17   
Merylin
Mah znam, ali meni svi unaokolo govore kako sam paničar, previše osluškujem, kako sam blesava i hipohondar. Međutim, trudnoća mi je od samog početka bila rizična i ne bih da nešto zeznem na kraju. Naravno, ne volim ići doktoru, zlo mi je kad pomislim na kliniku gore, ali šta ću... Samo me zanima je li uzimam uputnicu na hitnoj ako nemam onu iz DZ? Pošto u DZ rade samo prvu smjenu, pa neću stići, a planiram otići poslijepodne kad ne bude gužve.

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *