|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
15.6.2012 21:28:08   
ajla86
meni se pojavilo na gacicama par kapljica..bez mirisa i bez boje kao voda...otisla kod dr kaze plodne vode ima dovoljno ovo sto je bilo na gacicama zna nekad se malo izbaci a to se nadoknadii jako je bitno da se dodze kad krenu velike kolicine da cure i to nekontrolisano neko je napiso..i gacice i trenerka da su joj bile mokre ii da je lokva bila ispred nje..tako i meni dr kaze....

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.3.2013 14:55:13   
Bebica11
drage zeniceee

ne znam s kim da popricam pa evo da pitam

zaova mi danas u bolnici ostala krenula joj voda curiti u 34. je nedjelji, pravo smo se svi nasekirali, rekli joj da miruje, dal se moze vodenjak obnoviti pa da to sve prodje oki, vidim da ima raznih iskustavauser posted image user posted image user posted image

samo da napomenem da je prije 2 dana naglo otekla, ruke i noge, sve...dal ima veze ne znamuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.3.2013 15:04:52   
calahoe
ja sam imala prerano prsnuce plodovih ovoja u 21. sedmici,sacuvati takvu trunocu je bilo ravno cudu i ono se nazalost nije desilo:(
al ono sto ti mogu reci ,ono sto su meni dr govorili je da se voda obnavlja,doduse meni receno sve do kraja 7, mjeseca trudnoce,da se i plodovi ovoji mogu ponekada ponovo sami sljepiti
To kod nje je vec velika trudnoca sedmica da izdrze tako bez ugrozavnja njenog i bebinog zdrvlja jos koji dan pa da je i porode,a imaju kad reagirati da joj daju terapiju da bebi pluca ,,sazriju"
mene malo vise brine to njeno oticanje ,kakav joj je tlak?
Da ne bude preeklapsija u pitanju?Ako je i to pod nadzorom je i bice to sve uz Boziju pomoc dobro

< Poruku je uredio calahoe -- 13.3.2013 15:05:48 >

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.3.2013 15:08:20   
Apotekarka
Kontam ako je 34-a sedmica sigurno ce joj dati kortikosteroide za jacanje bebinih pluca i morat ce biti pod nadzorom da vide hoce li je odmah poradjati ili s tom kolicinom vode moze jos koji dan....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.3.2013 15:12:08   
felix

IZVORNA PORUKA: Bebica11

drage zeniceee

ne znam s kim da popricam pa evo da pitam

zaova mi danas u bolnici ostala krenula joj voda curiti u 34. je nedjelji, pravo smo se svi nasekirali, rekli joj da miruje, dal se moze vodenjak obnoviti pa da to sve prodje oki, vidim da ima raznih iskustavauser posted image user posted image user posted image

samo da napomenem da je prije 2 dana naglo otekla, ruke i noge, sve...dal ima veze ne znamuser posted image
Nebrini bice ok samnom su zene lezale stim slucajem mirovace i pratice pl vodu pa sve ako bude za poroda bice ok ja sam rodila 34 sedm neka je pod njihovom kontrolom bice ok vidices


_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.3.2013 15:12:45   
Bebica11
Pocela je ona poodavno malcice oticati AL PRITISAK JOJ ODLICAN najvisi 120 inace je niskotlakas, sreca rekli su joj davno da je i beba malo naprednija pa iako joj je termin krajem aprila rekao joj dr da ocekuje da ce do sredine aprila se poroditi

njen dr radi u bolnici i ostavio je, pod nadzorom je, al je bas lose na telefonu, i jos sam ja morala prenijeti svekrvi vijest, jedva sam izmucala s knedlom u grlu, nadam se da ce sve proci oki aBd znaci, gdje je tu je, kad citam ove komplikacije mozda je i bolje da je prije porode da ne bude infekcijeuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.3.2013 15:14:15   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: felix


IZVORNA PORUKA: Bebica11

drage zeniceee

ne znam s kim da popricam pa evo da pitam

zaova mi danas u bolnici ostala krenula joj voda curiti u 34. je nedjelji, pravo smo se svi nasekirali, rekli joj da miruje, dal se moze vodenjak obnoviti pa da to sve prodje oki, vidim da ima raznih iskustavauser posted image user posted image user posted image

samo da napomenem da je prije 2 dana naglo otekla, ruke i noge, sve...dal ima veze ne znamuser posted image
Nebrini bice ok samnom su zene lezale stim slucajem mirovace i pratice pl vodu pa sve ako bude za poroda bice ok ja sam rodila 34 sedm neka je pod njihovom kontrolom bice ok vidices



felix i ona je u Ze u bolnici, bice sve ok aBd, i ja se mal nisam porodila u 31. sjecam se da si me ti hrabrilauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.3.2013 16:37:33   
mala_sa
Bebice kako je zaova, ima li novosti? Ja takodjer znam da kod dosta zena pocne pomalo da ide plodna voda ranije; al beba izdrzi bar jos par sedmica u pupi. Zna li se zasto je odjednom naglo otekla??

Nasa prijateljica se porodila u 34oj sedmici; ali joj je skroz pukao vodenjak, i 3 dana je baba bila u stomaku bez plodne vode; dok su cekali da dodju bolovi. Sada je to vec veliki djecak od 2,5 god; jako sladak i pametan user posted image .

Bit ce to sve aBd uredu user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.3.2013 16:50:32   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Bebice kako je zaova, ima li novosti? Ja takodjer znam da kod dosta zena pocne pomalo da ide plodna voda ranije; al beba izdrzi bar jos par sedmica u pupi. Zna li se zasto je odjednom naglo otekla??

Nasa prijateljica se porodila u 34oj sedmici; ali joj je skroz pukao vodenjak, i 3 dana je baba bila u stomaku bez plodne vode; dok su cekali da dodju bolovi. Sada je to vec veliki djecak od 2,5 god; jako sladak i pametan user posted image .

Bit ce to sve aBd uredu user posted image


cula sam se s njom, a zao mi je ometati jer je bas vidno nasekiranauser posted image

CURI JOJ KAO MENSTRUACIJA kaze, osjeti ono ide u ulozakuser posted image user posted image user posted image

ja sam mm pripremila da mozda bebica i ranije dodje, kaze mm mozda je i hajr jer je eto pocela naglo oticati, mozda je sve to Bozije davanje da se ranije porodiuser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.3.2013 17:06:07   
mala_sa
Bebice a dusa draga mogu misliti sto je to sikira user posted image , osjeti li bebu?? Mozda je tm i upravu, dat ce dragi Bog da se sve insAllah zavrsi kako je najbolje za nju i bebicu. 34 tjedna jete rano; ali nije prerano; bebe su tad vec skroz formirane.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
13.3.2013 17:21:45   
Ben 10
Ja sam imala manjak u prvoj trudnoci ,zbog toga i jos nekih komplikacija sam lezala 28 dana u bolnici pred porod.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
14.3.2013 10:59:25   
Bebica11
zene evo update

uglavnom ona je u Ze na tom porodjajnom odjelu, oka nije sklopila sinoc jer zene vriste, zar nema u Ze patologija?

curi joj jos pl voda al manje kako miruje, radili joj jutros uzv sve oki osim sto manjak pl vode, daju joj antibiotik eritromicin, i neke vaginalete

nadamo se da ce sve biti oki aBd

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
14.3.2013 14:14:21   
mala_sa
Bebice hvala Bogu, pa se curenje smanjilo. Zna li koliko ce ostati u bolnici?

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
14.3.2013 14:32:15   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Bebice hvala Bogu, pa se curenje smanjilo. Zna li koliko ce ostati u bolnici?


ne zna se, al po svemu sudeci najbolje je da je ne pustaju jer jos joj curi, jutros je imala i blage kontrakcijeuser posted image

rekao joj njen dr da ako je zaboli da se javi dezurnom dr

nekako mi to suhveli mozda on ocekuje porod, hajd znaj, user posted image

hajde da su nju ostavili na patologiji pa Boze moj....al stavili je u porodjajno da se patiuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
14.3.2013 14:36:02   
mala_sa
Bebice meni se nesto po komentarima cini ko da ce to krenuti uskorouser posted image Samo na hair, aBd user posted image .
A ovo me bas zacudilo; kako da nemaju patologijuuser posted image Mozda jucer nije bilo slobodnih kreveta, pa je zato smjestili na porodjajno?

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
14.3.2013 15:04:26   
Bebica11
mala_sa imas pp

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
14.3.2013 21:01:09   
Bebica11
veceras joj se pojavilo krvi i pocela naglo voda curiti, pretpostavljam da ce je poroditi???user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
15.3.2013 14:02:52   
mala_sa
Bebice kako je zaova i bebica??? Je li sve ok??

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
15.3.2013 14:33:00   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Bebice kako je zaova i bebica??? Je li sve ok??


Sinoc je krvarila i imala svu noc bolove, ujurto se bolovi smirili i uradili joj samo ctg i rekli po ctg-u sve ok, lezi miruj....ona povremeno ima bolove, curka joj jos ono malo vode sto ima, kaze da joj se i stomak vidno smanjiouser posted image

dr ne spominje porod nije je htio ni vag gledati eto kao da ne ubrza, da miruje dokle moze eto

ma joooj ne mogu biti pametna sad sam mm kontaktirala na posao da zove zeta da ganjaju tog dr nekako mi to sve povrsnouser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
15.3.2013 14:36:31   
mala_sa
Joj Bebice ima li ona ikakvu stelu da je porode; meni to sve nekako nesigurno; pa sta cekaju....... user posted image user posted image

Osjeti li ona bebicu???

< Poruku je uredio mala_sa -- 15.3.2013 14:37:20 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
15.3.2013 14:40:34   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Joj Bebice ima li ona ikakvu stelu da je porode; meni to sve nekako nesigurno; pa sta cekaju....... user posted image user posted image

Osjeti li ona bebicu???


osjeti hB, ma ne znam valjda se boje da joj potaknu porod sto je ranije, al glupo mi i to, ipak je 35-ta sedmica al hajd budi pametanuser posted image

valjda ce zaganjati sad tog druser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
15.3.2013 14:45:31   
Teddy Bear
bebice draga samo sabura, znaju doktori sta rade, bit ce to sve hairli ako Bog da user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
15.3.2013 14:49:22   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Joj Bebice ima li ona ikakvu stelu da je porode; meni to sve nekako nesigurno; pa sta cekaju....... user posted image user posted image

Osjeti li ona bebicu???


osjeti hB, ma ne znam valjda se boje da joj potaknu porod sto je ranije, al glupo mi i to, ipak je 35-ta sedmica al hajd budi pametanuser posted image

valjda ce zaganjati sad tog druser posted image


Hvala Bogu; bas cesto pomislim na nju; samo sabura; a bit ce sve u redu aBd user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.3.2013 20:15:58   
mala_sa
Bebice ima li sta novo?? Kako su zaova i bebica???

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i os...
16.3.2013 22:54:00   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Bebice ima li sta novo?? Kako su zaova i bebica???

drage zenice porodila se veceras u 10 do 22h. Beba je stabiilna hB u inkubatoru je.


O mukama da ne pricam, izludila sam danas, dok nisu platili pustali su je da se pati jos joj dali apaurin da se 'smiri'user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *